Премини към съдържание

А сега на къде?


Препоръчано мнение

  • Отговори 287
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

А след това, накъде?

 

Само времето ще покаже, ако 2-3 пъти се повтори и не намерим правия път .,изхода 100% е Терминал 2 :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам че изхода не е на терминала. За съжаление явно не сме узрели достатъчно за да се обединим така както старите (препатили) демокрации. Няма да намерим (смятам че няма никъде по света) 240, дори само 121 свестни и честни народни представители, политици, управляващи. Дори и да намерим, 4 години управлени ще корумпират поне половината от тях. Истината е в постоянния контрол и натиск за отмяна на "грешни решения" от обществото върху управляващите. В България няма създадени сруктури за граждански натиск. И докъто няма, всички които изберем ще играят по свирката на големите пари. Това показват и протестите. Само че: в началото протестите бяха срещу назначението на Пеевски - победата беше бърза и безкомпромисна; протести за промяна в изборния кодекс - колкото да не им се иска, в народното събрание започнаха работа по промяната му (пак победа на обществото). Само че господа управляващите се усетиха и по един или друг начин исканията на протестиращите изкристализираха само в едно - оставка. Какво според мен печели обществото (ние) от оставката? Нищо. Нови избори за да седнат тези или предните. Ще спечелим ли промяна в начина на избиране на управлението - не. Ще получим ли право за избор на нови партии (само че такива с изградени структури, управленски капацитет) - не. Нови лица? Може би, но в старите бардаци. И това че "изкристализира" като основно искане ОСТАВКА не е случайно. Това искане обслужва всичкия мухлясал политически елит. Старите десни партии използват безизходицата на хората за да изтупат старите си доспехи да се върнат на сцената след нова мимикрия. Някои от тези които са в парламента, включително и тези които не се явяват на работа ,ще спечелят. Другите ще "загубят". Защо в ""? Защото всички ще спечелят запазване на статуквото. Ако под натиска се променят законите, така че да обслужват по-добре нас, ако с постоянен контрол от нас се вкарва което и да било управление в правия път, днешните политици ще загубят най-важното за тях - свободата да са безотговорна безскруполна пастмина. А ще спечелим ние. За съжаление и този път изпуснахме шанса си да променим нещата. Но затягането на примката около статуквото продължава. Надявам се да не се успокоим и задремем след избора на следващите. Надявам се да ставаме все по-конкретни и все така настойчиви в исканията си. Направим ли го, все тая кой ще е на власт. Защото тогава ще управляваме ние. И няма във форума да чета директни или индиректни обвинения между нас си за това кой за кого или против кого гласувал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен един друг въпрос ме мъчи - в каква степен общественото благоденствие зависи от решенията на управляващите?

 

Ако получавахме по 1500-2000 лева чиста заплата месечно и всеки месец щяхме ли да ревем кат бели мечки от управляващите? Не мисля. Значи проблемът на повечето хора, в т. ч. и моя, е доходът.

В последния месец проучих структурата на заетостта на средностатистическия българин в различни форуми, където са пуснали теми кой какво работи. Ами твърде малко са заети в производството. Не може всички да работим в сферата на услугите, да си прецакваме производството на селскостопанска продукция (толерирайки евтин внос на ябълки, домати, краставици...), в което може да сме много добри предвид природните дадености в България и да си мислим, че заслужаваме заплатите си, че даже са ни и малко. Извадете броя на хората в пенсионна възраст, броя на децата и на безработните и после към тях прибавете работещите, негенериращи произведен продукт зад труда си. Дайте си сметка колко произвеждат. Това е проблемът, а не кой ще взима решенията от национално значение. България е като фалирала фирма, с който никой не иска има търговски отношения и никой не й дава кредит. Който и да сложим за директор на фирмата е все тая, докато не се решат въпросите с БВП, националния доход, положителния баланс по външно-търговската сметка и т.н.

Няма значение кой от каква националност е. Важното е да има знания, умения, опит и идеи, да работи качествено и в името на националния просперитет. Дали е турчин, албанец, арменец или македонец, като е по-грамотен и начетен от 90% от българите и си разбира от работата, да заповяда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... И това че "изкристализира" като основно искане ОСТАВКА не е случайно. .... Старите десни партии използват безизходицата на хората за да изтупат старите си доспехи да се върнат на сцената след нова мимикрия. ... За съжаление и този път изпуснахме шанса си да променим нещата. Но затягането на примката около статуквото продължава. .... Надявам се да ставаме все по-конкретни и все така настойчиви в исканията си. Направим ли го, все тая кой ще е на власт. Защото тогава ще управляваме ние. И няма във форума да чета директни или индиректни обвинения между нас си за това кой за кого или против кого гласувал.

Точно така, за разлика от преди, сега усещането е, че отделния индивид, както и гражданското общество се пробуждат. Бърза промяна веднага не става /освен с революция, което тук и сега е невъзможно/. НО, и малкото, което се вижда, е добро - властта /леви, десни и всички останали/ е пресирана. За разлика от преди, когато цинизмът им не знаеше граници, сега да си имат едно наум - че може да дойдат на власт, но може и бързо да слезнат. Това, което сега "стачниците" правят, е напълно достатъчно - показват активност, показват организираност, показват, че виждат и отвръщат.

 

Мен един друг въпрос ме мъчи - в каква степен общественото благоденствие зависи от решенията на управляващите?

 

Ако получавахме по 1500-2000 лева чиста заплата месечно и всеки месец щяхме ли да ревем кат бели мечки от управляващите? Не мисля. Значи проблемът на повечето хора, в т. ч. и моя, е доходът.

В последния месец проучих структурата на заетостта на средностатистическия българин в различни форуми, където са пуснали теми кой какво работи. Ами твърде малко са заети в производството. Не може всички да работим в сферата на услугите, да си прецакваме производството на селскостопанска продукция (толерирайки евтин внос на ябълки, домати, краставици...), в което може да сме много добри предвид природните дадености в България и да си мислим, че заслужаваме заплатите си, че даже са ни и малко. Извадете броя на хората в пенсионна възраст, броя на децата и на безработните и после към тях прибавете работещите, негенериращи произведен продукт зад труда си. Дайте си сметка колко произвеждат. Това е проблемът, а не кой ще взима решенията от национално значение. България е като фалирала фирма, с който никой не иска има търговски отношения и никой не й дава кредит. Който и да сложим за директор на фирмата е все тая, докато не се решат въпросите с БВП, националния доход, положителния баланс по външно-търговската сметка и т.н.

Няма значение кой от каква националност е. Важното е да има знания, умения, опит и идеи, да работи качествено и в името на националния просперитет. Дали е турчин, албанец, арменец или македонец, като е по-грамотен и начетен от 90% от българите и си разбира от работата, да заповяда.

Мисля, че подобно нещо беше казвал и преди. За съжаление, според мен е вярно. Казвам за съжаление, защото по-хубаво щеше да е, да грешиш. Но гадното е, че не грешиш.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Представям си как синът ми се прибира от училище и ме известява, че има 2 по дадения предмет, защото не възприема

тезите изложени от учебника и съответно от преподавателя. :D

Не само че младото поколение не е като нас, лошото е че и учителите са за оплакване! :rulez:

Редактирано от iskrata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен един друг въпрос ме мъчи - в каква степен общественото благоденствие зависи от решенията на управляващите?

 

Ако получавахме по 1500-2000 лева чиста заплата месечно и всеки месец щяхме ли да ревем кат бели мечки от управляващите? Не мисля. Значи проблемът на повечето хора, в т. ч. и моя, е доходът.

...

 

С почти всичко, което казваш съм съгласен. Само с първото изречение - не. Почти всички от обкръжението ми взимат такива и по-големи заплати. И им пука и ходят по протестите. Проблемът е, че именно тия хора ясно разбират. колко ги използват и как всичко се струпва на техен гръб. Пътували са, наясно са, че сме по-добре от редица други държави, но също и знаят, колко много от нещата в нашата действителност могат да се подобрят с минимални усилия. Държавата има ресурс, има пари, остава само и хората, вършещи работа за държавата, да я вършат качествено и контролирано. А не просто парите да потъват някъде и след години работа да имаме бабунести магистрали (най-елементарния пример).

Мен лично ми е все тая, коя партия управлява. Съгласен съм дори да имаме силна социална политика. Но вместо да се дават пари на калпак искам да се инвестират в хората, в услуги, да има прозрачност. И ще протестирам, доакто това се случи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С почти всичко, което казваш съм съгласен. Само с първото изречение - не. Почти всички от обкръжението ми взимат такива и по-големи заплати. И им пука и ходят по протестите. Проблемът е, че именно тия хора ясно разбират. колко ги използват и как всичко се струпва на техен гръб. Пътували са, наясно са, че сме по-добре от редица други държави, но също и знаят, колко много от нещата в нашата действителност могат да се подобрят с минимални усилия. Държавата има ресурс, има пари, остава само и хората, вършещи работа за държавата, да я вършат качествено и контролирано. А не просто парите да потъват някъде и след години работа да имаме бабунести магистрали (най-елементарния пример).

Мен лично ми е все тая, коя партия управлява. Съгласен съм дори да имаме силна социална политика. Но вместо да се дават пари на калпак искам да се инвестират в хората, в услуги, да има прозрачност. И ще протестирам, доакто това се случи.

 

Съгласен съм с теб колега, но се опасявам, че тези протести са само за изгонване на Орешарски.. след падане на правителството всичко ще утихне и ще цъфне Бойко. А за мен смяна на едните с другите не е решение, а чиста и проста загуба на време.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да - и мен това до някъде ме притеснява. Но си мисля и друго - ясно е, че политицте ни няма изведнъж да се променят, да загърбят лобизма и да се борят за полза роду. За това остава само една форма на контрол - самоорганизирано гражданско общество. Ние почваме с висока граница на търпение и толерантност. Трябваше да се случи безобразието с Пеевски, за да скочат хората. Тогава явно беше премината границата. Следващия път границата ще е по-ниско, политиците по-предпазливи. Хората ще имат самочувствие - в крайна сметка ако Орешарски подаде оставка вече второ правителство ще е паднало от протести. Следващото ще е по-внимателно, ако направи гаф и то ще падне. И така, за десетина години бихме могли да нормализираме ситуацията. Търпимоста на хората ще намалява, контролът им ще се увеличава, корупцията ще стане в по-малки размери. Реално ситуацията в БГ в момента е такава главно заради апатията. И липсата на разбиране, че държавата сме всички ние и всичко зависи от всеки отделен индивид и неговото поведение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно на мене нещо ми се губи. Къде бяха тези непримирими протестиращи когато:

- Симеон Дянков прибра 108 милиона лева от здравните ни вноски:

- Румяна Желева беше предложена за еврокомисар:

- Пашата беше поставен в борд на едно енерго дружество:

- Калинка Илиева беше назначена за изпълнителен директор на Държавен фонд "Земеделие":

- Георги Харизанов - Председателят на Борда на директорите на Напоителни системи:

- Нели Нешева - шефка на Здравната каса:

Забравихте ли Мишо Бирата?

Забравихте ли Кокинов?

Забравихте ли 122 години трудов стаж на тъста на Цветанов?

И я коментирайте тази гадна инсинюация

 

Я проверете колко кредита и за колко милиарда изтеглиха ГЕРБ през годините на управление

 

Реално ситуацията в БГ в момента е такава главно заради апатията. И липсата на разбиране, че държавата сме всички ние и всичко зависи от всеки отделен индивид и неговото поведение.

 

И като свалите Орешарски, много искам да разбера кой очаквате да дойде на власт?

 

Защото, все някого трябва да изберем, нали?

 

P.S. Не се ли чувствате /поне малко/ употребени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Явно на мене нещо ми се губи. Къде бяха тези непримирими протестиращи когато:

...

И като свалите Орешарски, много искам да разбера кой очаквате да дойде на власт?

 

Защото, все някого трябва да изберем, нали?

 

P.S. Не се ли чувствате /поне малко/ употребени?

 

И тогава имаше протестиращи, но доста по-малко. Като цяло само законът за горите предизвика по-силна обществена реакция. Все пак не забравяй, че Бойковото правителство беше свалено с протести - така че със закъснение имаше реакция.

Иначе за властта - аз лично съм с центристки убеждения - има неща във програмите и на леви и на десни, които ми харесват, както и други, които не ми. Така че на мен ми е все тая, кой ще управлява, стига да си спазва политиката. За Орешарски имах едно на ум, но не съм пискал против него, като си зае позицията.

Моята идея е, че с по-силен контрол и заинтересованост от хората е все тая, кой ще управлява. Дори бих преглътнал и още едно правитлество на Орешарски, стига да не е толкова подвластно на Атака и ДПС.

Бих преглътнал и Бойко с контрол от Реформаторски блок да кажем.

Варианти много - отиваме на избори и се вижда.

 

Колкото до употребеността - да оставя горчив привкус. Особено като чичко тревичко (Цв.Цв.), когото не мога да дишам, излиза да поздравява. Но това не порменя принципната ми позиция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпроса е напълно ясен за момента - връщаме се в ХХ век!

Ето защо!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...