Премини към съдържание

А сега на къде?


Препоръчано мнение

Ако е трик на енергийната мафия, значи ли това, че тя очаква да бъде по-облагодетелствена от новото правителство? Аз не мисля така... За мен тази опция отпада.

Ако е "поръчка" на някоя опозиция - провокаторите на протестите бяха от футболни агитки - дето се бият на всеки мач и чупят автобусите. Не вярвам някой политик да ги е подкупил с цел завземване на властта. Но определено си личи как сега Станишев и турците точат лиги... Според мен анархистите в протеста се проявиха самоволно - просто видяха "удобен случай" да почупят малко и да се посбият с каските. За мен тези протести са "най-чистите" неполитизирани обществени масови инициативи в последно време и виждаме "в най-чист вид" лицето на българсото общество.

Че комунисти и турци трябва да се държат далеч от политиката на БГ е така, но какво и кой трябва да направи нещо? Как тълпата ще принуди ЧЕЗ примерно да свали сметките за ток?Как ще се намали цената на бензина примерно? И много други ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 287
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

...или пък някой друг заинтересован да предизвика масови безредици и по този начин да си отиде това правителство?

Всичко зависи дали гласуването за "АЕЦ Белене"ще влезе в Парламента-тъй като се премина 20% граница,по закон предложението трябва да се гласува в Парламента до 3 месеца.Резултата от гласуването беше ясен.....до момента в който не падна правителството.

Все още това Народно Събрание има шанс да ни спаси от ново робство....,но дали ще имат волята да го направят преди окончателно да се разпуснат....или ще оставят този жизнено важен въпрос да се реши от следващите-а кои ще бъдат те....Бог да пази България....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[/size]

Ако "незаконият" е от старите 1000% отчита по-малко и това има своето обяснение.

Има обаче още един стар метод за манипулиране на фактурите. Обърнете внимание, че става въпрос за фактурите, а не за електромерите. Това го правеха всички ЕРП-та при повишаване на цените. Когато се зададе увеличение на цената на тока всички инкасатори ги пращат да отчитат електромерите 1-2 седмици предсрочно. Следващото засичане се забавя с още толкова и ето че получаваш двойна сметка, тъй като периода не е месец, а почти два месеца. Този номер съм го констатирал поне 3 пъти.

Що се отнася до манипулирането на електронните електромери, то е съвсем елементарно. Понеже електромера представлява микропроцесорна система изградена на някакъв модел едночипов компютър, то за да работи задължително трябва да има генератор. Генератора е изграден на базата на кварцов резонатор, който е в метален корпус, но генератора е в самия чеп (интегралната схема). В радиотехниката има едно явление наричано увличане на честотата на генератора, което се появява, когато в схемата постъпят външни електромагнитни смушения с честота близка до тази на генератора и амплитуда поне няколко пъти по-голяма. При това положение се влияе върху честотата на основния генератор и от там на скоростта на изпълнение на програмата. По този начин може да се накара електромера да отчита повече или по-малко, в зависимост от честотата, с която сме го атакували.

Ами от старите е ,но.............разликата е в пъти , а не в някакви си %........Добри познания по електроника, но само на теория , процесора е екраниран поради точно такива цели.........то и целия електромер е екраниран ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам само едно, че БСП и ДПС не трябва да се допускат до властта. Докопат ли се до властта никога няма да се разнищят далаверите в енергийния сектор, а монополите ще си останат за години напред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

процесора е екраниран поради точно такива цели.........то и целия електромер е екраниран ........

Както са писали крадците на оня апартамент - "Длъжни сме да проверим!"

През Лятото, когато съм по-свободен съм решил да купя един електромер, като този който са ми монтирали, за да му видя боята от вътре. Ще се опитам да се снабдя и с електрическата схема, но няма да е лесно. Инвестицията не е голяма, само някакви си 60 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи дали гласуването за "АЕЦ Белене"ще влезе в Парламента-тъй като се премина 20% граница,по закон предложението трябва да се гласува в Парламента до 3 месеца.Резултата от гласуването беше ясен.....до момента в който не падна правителството.

Все още това Народно Събрание има шанс да ни спаси от ново робство....,но дали ще имат волята да го направят преди окончателно да се разпуснат....или ще оставят този жизнено важен въпрос да се реши от следващите-а кои ще бъдат те....Бог да пази България....

Аз искам да има нова атомна, но..........не и на тази цена,да ми обявят цена за Галант 20000 лв при положение че е 2000 лв. нямам как да стане........всъщност сравнението не е точно ,тъй като при този случай има избор, просто се отказваш от "този" Галант и отиваш да купиш другия за 2к лв.........тук обаче просто цената й е висока,толкова висока, че нямам намерение да се бъркам в джоба да дам 3 бона само аз (20 милиарда / 7 милиона души) ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам само едно, че БСП и ДПС не трябва да се допускат до властта. Докопат ли се до властта никога няма да се разнищят далаверите в енергийния сектор, а монополите ще си останат за години напред.

Тв7 не са ми любимци,но определно този филм хвърля малко светлина върху мащаба на далаверите-Виж тук

За съжаление всички са бъркали или бъркат в "кацата с меда"-едни повече,други по малко,но без изключения!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... нямам намерение да се бъркам в джоба да дам 3 бона само аз (20 милиарда / 7 милиона души) ........

И да не се бръкнеш после ще ти бръкнат. Просто ще стане като Марица изток 1. Договора за изкупуване на произведената енергия е мисля или за 15 или за 20 години на цена 120 лв. за MWh. Същото положение е с ТЕЦ Марица изток 3 при цена на тока 102 лв. Сложи към 800 лв. от ФВЦ и ето ти високата цена на тока.

В същото време от АЕЦ-Козлодуй тока излиза на цена 44 лв. за MWh и вместо да влезе в НЕК и да намали цената на микса, го купуват разни фирми и фирмички с лиценз за търговия с ел.енергия и се продава навън.

Това всъщност е енергийната мафия или само едната част свързана с търговията. Другата е свързана с добива, а третата с обслужването на централите - ремонти, доставка на гориво, резервни части и т.н. Това е което може да се види, почувства, усети. Ето и другата част на уравнението, която също оскъпява нещата, като дава празен чек на изпълнителя.

Последния случай, който достигна до мен е една фирма спечелила търг за проект в АЕЦ - Козлодуй за 24 милиона. Фирмата е закупила 4 нови автомобила като подаръци преди да спечели търга.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да има нова атомна, но..........не и на тази цена,да ми обявят цена за Галант 20000 лв при положение че е 2000 лв. нямам как да стане........всъщност сравнението не е точно ,тъй като при този случай има избор, просто се отказваш от "този" Галант и отиваш да купиш другия за 2к лв.........тук обаче просто цената й е висока,толкова висока, че нямам намерение да се бъркам в джоба да дам 3 бона само аз (20 милиарда / 7 милиона души) ........

Абсолютно.

Първо цената е огромна.Второ-реакторите на руската компания,работят само с руски обогатен уран.Трето-отработеното гориво се прибира отново само от руската фирма доставчик.И какво става-че отново държавата ще бъде с вързани ръце,ако нещо им щукне на руснаците и започнат еднолично да вдигат цените на урана или цената на услугата за преработеното гориво,защото никой друг няма да ни го вземе.Не искам такава АЕЦ-не и при тези условия.Нека да има диверсификация-да можем да си избираме доставчик на сурвини и кой да ни прибира отработеното гориво.Всичко друго е неприемливо.

 

А относно цените на тока-няма какво да говорим,народа е казал-Не е луд тоз който яде баницата а тоз който му я дава.

В случая държавата и ДКВЕР не са си свършили работата като регулатор и все пак това(EON,EVN,...) са частни дружества и не може от тях да се очаква да мислят-Абе тука има възможност за далавера и високи цени на тока,ама нали българите са бедни,да не ги закачаме,ще печелим по-малко,ама те да се доволни....Ами такъв филм още не е сниман.

А чух днес искания за национализация на ЕРП-та-ами хайде тогава да върнем и комунизма.....

Трябва либерализация на пазара,а не национализация-трябва да се допуснат(от държавата,разбира се)други играчи на пазара на електроенергия-всеки потребител да има възможност да си избира-ЕВН,ЕОН,или някой друг....както си избира интернет доставчика или кабелния оператор.

Това трябва на пазара и на горивата-интересно че организаторите на протеста днес в София,не споменаха никаде за най-големия монополист на пазара–Лукойл и това малко ме вкарва в размисли....

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както са писали крадците на оня апартамент - "Длъжни сме да проверим!"

През Лятото, когато съм по-свободен съм решил да купя един електромер, като този който са ми монтирали, за да му видя боята от вътре. Ще се опитам да се снабдя и с електрическата схема, но няма да е лесно. Инвестицията не е голяма, само някакви си 60 лв.

То не е само боя ,има си и метална част....това вече съм го правил , електронния електромер е към 56 или 69 лв.......електронния ел. мери освен активната и реактивната ел. енергия ,мери и привидната ел. енергия която е всъщност доставяната от ЕРП-тата ел/. енергия........Има много ел. уреди чийто товар променя малко или много формата на напрежението и тока.Резултата е ,че се появяват много хармоници ,различни от 50 херца честота,примерно 100,200 ,300 и т.н..........И така стойностите на реактивната и активната мощност са всъщност стойностите на реактивната и активните хармоници........В Бг повечето от домакинствата ползват стари печки ,крушки за осветление,хладилници и т.н. а там самите те променят в доста по голяма форма тези форми на тока, и съответно пулсациите - хармониците се увеличават и електромера отчита повече ......това при индукционните ел-мери не може да стане........и тук е тънката разлика, че ЕРП-то отчита привидната мощност , която сее отчита от ел. ел-мер , а при старите ел-мери се отчита само реалната мощност,консумирана от абоната......

На пазара има различни енергийни класове, А,Б,В, АА,ААА,АБ и т.н...........тези класове във всички нови ел. уреди са дадени на опаковката и си пише кой клас е, естествено най добре е ААА енергиен клас, но ма ел. уреди ,които и да искат не могат да го покрият.........и тъй като уредите в домакинствата не са нови или не покриват класовете ,от там и привидната мощност е по висока,което не е правилно ,защото по енергийната преностна система може да има загуби ,ко ито се товарят за сметка на клиентите а не на ЕР?П-тата......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да не се бръкнеш после ще ти бръкнат. Просто ще стане като Марица изток 1. Договора за изкупуване на произведената енергия е мисля или за 15 или за 20 години на цена 120 лв. за MWh. Същото положение е с ТЕЦ Марица изток 3 при цена на тока 102 лв. Сложи към 800 лв. от ФВЦ и ето ти високата цена на тока.

В същото време от АЕЦ-Козлодуй тока излиза на цена 44 лв. за MWh и вместо да влезе в НЕК и да намали цената на микса, го купуват разни фирми и фирмички с лиценз за търговия с ел.енергия и се продава навън.

Абсолютно съм съгласен с това, за това си има контролен орган......това е тълпата ,която вилнее навън , и казва на бате Бойко да вземе решение ( правилното )а той взе неправилното ...... :D това е само мое лично мнение .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да има нова атомна, но..........

 

Вчера гледах едно предаване, в което говориха инженери проектанти от ел. бранша. Та това което ме потресе беше, че според тях ако се вложат само 30% от цената на Белене в оптимизиране на преносната мрежа и намаляване на загубите, то ще се спестява ток колкото целия капацитет на Белене :o . В момента загубите били 27%, можете ли да си представите това какво е баси ..

 

Също така не е широко известно, но износа на електричество (който изобщо не бил кой знае колко) от няколко години не се извършва от НЕК, а от прекупвачи .. т.е. държавата не печели нищо.

 

Ето за това си говорим.

 

Аз съм против Белене категорично по принцип, освен всичко друго и защото нямам вяра за това какво ще спестят при строежа заради комисионни за сметка на сигурността и качеството. Виждал съм в сградата на детската градина на сина на първата година как протече водопровода, понеже сложили не знам си кви тръби за да се вместят в бюджета след комисионните .. нямам съмнения че ще е съшия принципа :tok:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪК

За това интервю говорех в предишните си постове - много интересно :)

Какво мислите, господа колеги?

Май DJ-я ще се окаже прав за умишленото саботиране на правителството...

Абе вие защо не пишете в "Световната конспирация" бе, ей! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко идеи за размисъл.

Знаете ли какво образование има този човек.

Знаете ли с какво се занимава.

Можете ли да посочите няколко клиента на фирмата му.

Като си отговорите на тези въпроси ще разберете много от измислените му истории, подплатени с истински факти.

Същият бе в студиото на TV7 предишният ден. Някой неща ще ги чуете отново - дума по дума.

http://tv7.bg/news/9644272.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходих. Не съм се причислявал към никоя група, а само за да изразя гражданската си позиция - че съм готов да подкрепям, а не да се крия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Видин протестът е насочен към монополите - ЧЕЗ и ВиК.

Понеже сме малък град нито една политическа сила не посмя да се появи на митинга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ние се събрахме около 30тина човека, даже и баща ми дойде, не сме трошили, чупили и каквото ида е било друго, просто си ходехме с хората, за да се знае, че не ни е безразлично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам идея към исканията на протестиращите в момента българи между които сьм и аз да отправим още 1 искане а именно.....

 

Отмяна на задължителното каране на фарове през цялата година,това е една голяма недомислица и е само за по висок разход на горива.

Дори и 'старото' положение да се вьрне....каране на фарове само от 1 ноември до 1 март пак ще е успех.

Все пак не сме скандинавска държава,и тук на юг сльнчевите дни и месеци е в пьти повече.

Който желае нека......си кара на фарове целогодишно,това си е негов избор.

Какво мислите по вьпроса?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли разбрал, че в основата на протестите стои БСП.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif Как иначе да си обясним, че Андрей Слабаков и дума не е обелил за тази забрана. Все пак Б.Б. каза, че ако парламента отмени забраната ще подаде оставка. Не е ли редно като е подал оставка парламента да отмени забраната? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif Противнато няма логика! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Току що един от организаторите на протеста на "Орлов мост" каза, че бил на някакво събиране на лидерите на протеста в НДК. "Влизам и вътре пълно с депутати" - бяха думите му.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам идея към исканията на протестиращите в момента българи между които сьм и аз да отправим още 1 искане а именно.....

 

Отмяна на задължителното каране на фарове през цялата година,това е една голяма недомислица и е само за по висок разход на горива.

Дори и 'старото' положение да се вьрне....каране на фарове само от 1 ноември до 1 март пак ще е успех.

Все пак не сме скандинавска държава,и тук на юг сльнчевите дни и месеци е в пьти повече.

Който желае нека......си кара на фарове целогодишно,това си е негов избор.

Какво мислите по вьпроса?

Празни приказки започнахте да говорите вече,от къде се тръгна до къде се стигна,дай те да искаме отмяна на всички закони тогава.Утре ще излезе някой и ще иска отмяна да го снимат с камера че не бил фотогеничен .По добре искай по висока заплата и по ниска цена на горивата,че тях май ги забравяте,а те (горивата ) си се повишават ли ,повишават със 15 стотинки за последните две седмици.Мисля че е редно протестите да засегнат и тях.

 

П.С: А на кого е избора за ПТП когато започне да се стъмнява и решиш да се включиш в движението и 3-ма са с пуснати светлини и ти решаваш да се пъхнеш зад тях и бум изненада имало и четвърти ама той не си е включил фаровете защото такъв е бил неговия избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам до кога ще се занимавате с тези фарове, днес примерно каквото е мрачно искате да е разрешено, който не му стига акъла да си кара без фарове, хайде стига с тази глупост. В пъти по-добре е да се кара на фарове, ама крушките горели, ама харчело, е ако стигнем до тези сметки, по-добре да си паркирам колата, защото тя ще ми е най-малкия проблем. Хората за "живота" са на улицата на протест, за фаровете да искаме отмяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да не се бръкнеш после ще ти бръкнат. Просто ще стане като Марица изток 1. Договора за изкупуване на произведената енергия е мисля или за 15 или за 20 години на цена 120 лв. за MWh. Същото положение е с ТЕЦ Марица изток 3 при цена на тока 102 лв. Сложи към 800 лв. от ФВЦ и ето ти високата цена на тока.

В същото време от АЕЦ-Козлодуй тока излиза на цена 44 лв. за MWh и вместо да влезе в НЕК и да намали цената на микса, го купуват разни фирми и фирмички с лиценз за търговия с ел.енергия и се продава навън.

Ето ги и всички цени:

http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402

(съгласен съм с горното просто пиша защото ми се струва че има разлика в сумите).

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОФФ:

Ники, за първи път май ми се случва да чета мнение в този форум, от което НИЩО не разбрах :)... аз думите половината не знам, какво означават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...