Премини към съдържание

А сега на къде?


Препоръчано мнение

Интересно, протестите бяха за тока. 6% намаление колко са, 15 лева. Но ако им кажеш - иди си доучи и добий квалификация за 1000 лв увеличение на заплата, ще отнесеш псувня.

 

Това с 1000-та лева не върви в България, малко са останалите такива случаи. На частника му трябват можещи хора, а не хора с дипломи, защото дипломите от доста време спокойно се взимат с пари, а не с учене и труд. Една вечер с Владимиров точно това обсъждахме, че младежите са прецакани от всякъде..

 

Виж ако си поддръжник на някоя партия или имаш човек над теб, за да те набута някъде.. вече е друга бира.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 287
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Относно работенето, съгласен съм колега, но трябва и да ни плащат като на тях....

 

Ники, ако почнат да ни плащат като тях, няма да имат сметка да се занимават с нас. Просто ни ползват за евтина работна ръка, колкото и тъжно да звучи..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега всички ние трябва да работим като германците!

Подкрепям това мнение ....лошото е ,че за различните хора ,критерия "работя много" е различен и както обикновенно разликата е от земята до небето........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, протестите бяха за тока. 6% намаление колко са, 15 лева. Но ако им кажеш - иди си доучи и добий квалификация за 1000 лв увеличение на заплата, ще отнесеш псувня.

И за това съм съгласен.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ние отдавна работим като тях даже и много по здраво.

Ако почнат да ни плащат като на тях те тогава ще оправим.

Цт, кои ние? "Ние сме" ти , той тук в форума и т.н...........една птичка пролет не прави, при болшинството хора обаче не е така........вярно че са затруднени от нямане на работа, но и тук има едно "но" .........работа има по полето и градините много , но всички искат "дипломи" за да си клатят краката после......баба ми едно време ми казваше "учи за да станеш чиновник"...... :icon_hmm: и повечето българи са с тази нагласа......

За дипломите не е така, ако в Бг всичко ставаше като в Германия, дипломата ти е достатъчно доказателство че ти знаеш и можеш.........за момента обаче, след време трябва и да се усъвършенстваш , тъй като в живота всичко се развива........преди време телефоните бяха така че да се оправяш като го погледнеш, днешните телефони и да ги гледаш и да се дзериш пак няма да се оправиш........разбираш ли на къде бия...... :)

А за да ни плащат като тях ,трябва 3 пъти повече да работим , барем след някоя и друга десетилетка да ги настигнем......"как ще ги настигнем американците......."

И друго, ако си мислия че в Германия всички живеят прекасно, то много се лъжеш, има заплати по 6-800 евро........отиди там да живееш с тези пари и ще видим колко можеш да издържиш, при положение че тук си взимал 1400 примерно.... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цт, кои ние? "Ние сме" ти , той тук в форума и т.н...........една птичка пролет не прави, при болшинството хора обаче не е така........вярно че са затруднени от нямане на работа, но и тук има едно "но" .........работа има по полето и градините много , но всички искат "дипломи" за да си клатят краката после......баба ми едно време ми казваше "учи за да станеш чиновник"...... :icon_hmm: и повечето българи са с тази нагласа......

За дипломите не е така, ако в Бг всичко ставаше като в Германия, дипломата ти е достатъчно доказателство че ти знаеш и можеш.........за момента обаче, след време трябва и да се усъвършенстваш , тъй като в живота всичко се развива........преди време телефоните бяха така че да се оправяш като го погледнеш, днешните телефони и да ги гледаш и да се дзериш пак няма да се оправиш........разбираш ли на къде бия...... :)

А за да ни плащат като тях ,трябва 3 пъти повече да работим , барем след някоя и друга десетилетка да ги настигнем......"как ще ги настигнем американците......."

И друго, ако си мислия че в Германия всички живеят прекасно, то много се лъжеш, има заплати по 6-800 евро........отиди там да живееш с тези пари и ще видим колко можеш да издържиш, при положение че тук си взимал 1400 примерно.... :icon_hmm:

Подкрепа за този пост на 110000 процента ,това което написа колега трудно може да се оспори. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То в политиката "нормална логика" е малко абстрактно понятие.Според мен и това което видях 2005 г.точно Атака вкараха ДПС в управлението-изказванията на лидера на Атака против етносите,сплотиха и активизираха електората на ДПС.Дали даването на пари в посока Атака е ставало документално-едва ли.

Според мен Сидеров няма място в Парламента,но явно е необходимата "патерица"на някои от партиите.

Чета те и ти се радвам - много! И не само този пост ме радва... Хем млад, хем с акъл - ЕВАЛЛА!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за безработица и липса на работа, трябва да сме на ясно, че у нас това са две различни неща.

Както аз, така и много други, включително и тук във форума, поне веднъж през живота си са били на борсата, вземали са обезщетение за това и в същото време са работили някъде без трудов договор.

Липсата на работа трябва да се възприема като липса на работа на трудов договор.

Всеки познава поне един човек, който е уж безработен, а в същото време не умира от глад. През деня седи по барчетата, а през нощта е някъде охрана или сменя филмите в някоя кабеларка и т.н.

Както казва един мой познат (пенсионер от години), но и до момента работещ - "Ако си умен и сръчен не може да си беден! Ако си беден, или си глупав, или мързелив!"

Когато ми каза това бях с 15 години по-млад. Колкото повече пораствам http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif все повече се убеждавам в истиноста на думите му.

И понеже съм в този форум, от както взех колата, т.е. от 5 години, се чудя как така сме в криза, а изплащам кола. Аз ли не я усещам кризата, колата ли е без пари или нещо друго, но фактите са на лице.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

И понеже съм в този форум, от както взех колата, т.е. от 5 години, се чудя как така сме в криза, а изплащам кола. Аз ли не я усещам кризата, колата ли е без пари или нещо друго, но фактите са на лице.

По-добре чукай на дърво и не предизвиквай съдбата- тя обича да си прави странни шеги с хората.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не се плаша. Живот и здраве още две вноски.

Да съм жив и здрав, гладен няма да остана и от работа не се боя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за безработица и липса на работа, трябва да сме на ясно, че у нас това са две различни неща.

Както аз, така и много други, включително и тук във форума, поне веднъж през живота си са били на борсата, вземали са обезщетение за това и в същото време са работили някъде без трудов договор.

Липсата на работа трябва да се възприема като липса на работа на трудов договор.

Всеки познава поне един човек, който е уж безработен, а в същото време не умира от глад. През деня седи по барчетата, а през нощта е някъде охрана или сменя филмите в някоя кабеларка и т.н.

Както казва един мой познат (пенсионер от години), но и до момента работещ - "Ако си умен и сръчен не може да си беден! Ако си беден, или си глупав, или мързелив!"

Когато ми каза това бях с 15 години по-млад. Колкото повече пораствам http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif все повече се убеждавам в истиноста на думите му.

И понеже съм в този форум, от както взех колата, т.е. от 5 години, се чудя как така сме в криза, а изплащам кола. Аз ли не я усещам кризата, колата ли е без пари или нещо друго, но фактите са на лице.

Чукай на дърво и въобще не говори така, защото понякога живота се обръща много рязко на 180 градуса и става тя една.........

Безработицата е "размито" понятие.......има две тези, едната е, че си мързелив,необщителен, проблеми с интеграцията в обществото,алкохолик и т.н.........другата теза е, че нямаш шанс или късмет.........въпреки че си знаещ и можещ.........при първия случай нещата са почти безнадежни ( в цял свят има "интернати" за такива случаи)..........при втория случай, виждайки това ,ако си достатъчно умен,просто сменяш професията,квалификацията и т.н...........

Безработицата в Бг е към 12% , а средната за Европа е към 10%.......най малко безработица има в Германия, Австрия и т.н. средно с около 5% ,най висока е тя в Гърция и Испания - средно към 26%..........къде сме ние? По средата горе долу.........така че не сме чак толкова зле.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, дали да пиша?...

Ми след като можем да изплащаме ипотеки и след като единствено от нашата работоспособност зависи нашето бъдеще, дай да си свиркаме и да си живуркаме. За какво протестираме? Много наболял въпрос последните седмици.

И аз оцелявам някак си - веднага, след като завърших, си взех кола - платих брой. Миналата година правих ремонт вкъщи, да ама кухнята остана, това лято ще правя нея. Налях 2к, сега ще налея още 1к лв (нищо пара, но пък да знаете к'во яко стана ;)). Пък като погледнеш - изпроектирал съм две тоалетни и три палатки :D.

Това, че българския народ си е мързелив и необразован, е така. Спор няма. И много от проблемите ни тръгват още от детството и образованието. Децата, дето учат (и дето родителите им ги натискат да учат езици и да се ориентират към терминалите) са добре, децата дето не учат (и не ги натискат), а те са повечето, стават пияници и сервитьорки.

Обаче - тук вече говорим за някакво политическо достойнство и има ли го, говорим за справедливост и безнаказаност. Ми като ви се работи толкова, работете, плащайте надценените (в пъти) сметки, шефовете на ЧЕЗ живеят на ваш гръб. Нали видяхте репортажите с именията им... Колегите по-горе казаха за лафа "Учи се мама да станеш чиновник" - явно идеализираната представа за успеха в банкерството и финансирането е заложено още в детсвото и тази фикс-идея се превръща в мечта на много деца (лично познавам такива хора) - точно така се появяват такива чичковци с имения.

Мечтата на всеки българин е да е облагодетелстван по този начин, затова и народопсихологията казва "всеки, който дойде на власт, ще краде", просто не допускаме възможността да съществува измежду нас някой честен и почтен човек (но наред с това и с умствения капацитет за висока длъжност). Дали аз примерно искам да живея в имение и да съм милионер - едва ли. Такъв ли съм сега - не. Означава ли това, че съм глупав и мързелив? Мисля че не. Просто мисля, че има много по-възвишени ценности и неща, в които бих употребил своята енергия от това, да трупам състояния на гърба на други или чрез лъжи и далавери.

 

Та така - трябва да се работи наистина, но трябва да има и една мярка/граница на честност в обществото и управлението. И знаете българина как мрази да се чувства надцакнат/прекаран макар и на дребно... А то нашето "дребно" май стана "хипер едро" за 23 години...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от хората без късмет. За всичко, което имам или искам да имам е трябвало да се погрижа сам.

Има и един друг проблем с българското мислене. Докато за германеца или англичанина е нормално да пътува 100-150 км до работа, то за българина това е новооткрита възможност, с която трудно се свиква. Ние искаме да станем в 7:30 и в 8:00 да сме на работа, по възможност пеш. Днес срещнах един познат, който от Лятото е без работа и ми се оплака, че в града нямало работа и на въпроса ми за Монтана и Враца - вдига рамене. Може би защото жена му работи на държавна работа не е назрял проблема, въпреки че уж сме в криза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от хората без късмет. За всичко, което имам или искам да имам е трябвало да се погрижа сам.

Има и един друг проблем с българското мислене. Докато за германеца или англичанина е нормално да пътува 100-150 км до работа, то за българина това е новооткрита възможност, с която трудно се свиква. Ние искаме да станем в 7:30 и в 8:00 да сме на работа, по възможност пеш. Днес срещнах един познат, който от Лятото е без работа и ми се оплака, че в града нямало работа и на въпроса ми за Монтана и Враца - вдига рамене. Може би защото жена му работи на държавна работа не е назрял проблема, въпреки че уж сме в криза.

Не, българина иска да работи, където и живее,често се продават ниви, къщи на село ,за да си купи гарсониерка в София или Пловдив ........идвайки тук в големия град, той не си дава сметка какви проблеми създава като почне работа на половината от заплатите на градските и в един момент всичко запада.........познавам в момента 2-ма, които са дошли от дълбоката провинция и единия получава 650 лв. другия - 800лв. на длъжност ,която се изпълняваше преди 5-7 години за 1500 лв........по този начин се влошават две неща основно..........качеството и финансовия ресурс......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе я наистина чукай на дърво!

Безработицата в Бг не може да са сравнява по официални данни с тази в Европа, защото там се регистрира всеки, а тук - само съкратените и подлежащи на обезщетение. БТ не съм чул да са намерили работа на някой.

Но не е въпросът до това - ето ме, след дълго време зор - си стъпих на краката. За година и три месеца в международна компания стигнах до втория човек във фирмата, шеф на консултантски отдел на 3 офиса в страната, търся си кола посред тая шибана криза, която да харесам и да ми отговаря на "положението"..... Всяка събота ходя на ски, а всяка неделя - протестирам. Да, протестирам. С гордо вдигната глава, при това. Не ми е зор нито да си платя тока, ама ми е зор да ме ебават. Не може за октомври и ноември (60 дни) да имам общо 200 лв ток, а за декември за 20 дни (нали си ходя на село да коля прасе) - пак 200 лв.

Не може захарта в Германия да е 1 лв, а тук - 1 евро. Не може да продължава така.

 

Ще отговоря на Рангел, защото го заслужава.

Оттук накъде, питаш?

На улицата.

Всички режисирани сценарии лично на мен ми писнаха. Няма как да дойде "народната власт", нито думите за мажоритарно представяне важат. На последните избори Герп вкараха 30 мажоритарни представители, видяхме докъде стигнахме с тях. Не става и с "новите лица" - 117 чисто нови лица имахме в това НС. Преди това и по царско време имаше само нови лица - ядец..... И това не е панацея. Дори става по-лошо.

Оттук нататък - през седмицата на работа, събота - на ски на Мальовица, а в неделя - на площада. След изборите - пак. Защото до сега матриялът чака "Оправителя", той идва, а народът седи дома, псува и чака следващия. И те така не знам вече колко пъти.

Ако сме последователни и не им даваме да си развяват байряка - щат не щат ще започнат да се съобразяват; да създават условия за малкте, средните предприемачи; да се ограничат монополите; да се стимулира предприемачеството...........

 

Оттук - натам. Ние трябва да го изискваме трябва да ги принудим да работят за нас, иначе - трябва ако не ние - то децата си да изнасяме при Агата......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нима като отидем в чужбина не правим същото - подбиваме цената на труда там и после се чудим защо мразят българи и румънци!

Нали видяхте репортажите с именията им...

 

Въобще не вярвай на журналистически измислици.

Ето какво пише един колега в друг форум:

Преди време, в един вестник, беше публикувана снимка на къща на морето като собственост на небезизвестен български политик. Няма лошо, освен, че беше снимана моята къща, а аз нито съм известен, нито политик.
Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За година и три месеца в международна компания стигнах до втория човек във фирмата ...

А аз се чудя защо от година и 3 месеца не ми вдигаш телефона! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудя защо от година и 3 месеца не ми вдигаш телефона! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

..........много възгордял,втори човек във фирмата, не на всеки вдига.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, ако почнат да ни плащат като тях, няма да имат сметка да се занимават с нас. Просто ни ползват за евтина работна ръка, колкото и тъжно да звучи..

 

Абе не е така. В Индия имаме отдел, там заплатите са 1500 евро за инженери! Това са много пари в Индия!

Не пречи да се плащат по 1500 евро и в България по тази логика. И се плащат - фирми като Джонсън Контролс например, по 3000-5000 лева заплати взимат инжери в София. В САП колко взимат, толкова. Проблемът е, че трябват сто такива фирми, а не 10, и че ако станат 100, няма кой да работи в тях. Специализирани кадри в България има все по малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, българина иска да работи, където и живее,често се продават ниви, къщи на село ,за да си купи гарсониерка в София или Пловдив ........идвайки тук в големия град, той не си дава сметка какви проблеми създава като почне работа на половината от заплатите на градските и в един момент всичко запада.........познавам в момента 2-ма, които са дошли от дълбоката провинция и единия получава 650 лв. другия - 800лв. на длъжност ,която се изпълняваше преди 5-7 години за 1500 лв........по този начин се влошават две неща основно..........качеството и финансовия ресурс......

Тук ми позволи да не съглася с теб,хората отиват в по големия град не за да свалят заплатата на градския на половина а за да се прехранват ,защото в малките селища няма поминък и е съвсем нормално да си потърсиш работа там в големия град.Да може да живееш на село да си гледаш нивичката и т.н. ,ама знаеш ли колко ти трябват за да го направиш - като започнеш от оран,посев,1-2-3 пръскания ,жътва и ако нямаш собствена техника какво правиш ? Плащаш и накрая като теглиш чертата в доста случаи си на 0 или назад.А относно заплата ще ти кажа и друго (специално за мен се отнася) заплатата която получавам сега я получавах и преди 5 години и не защото няма качество ,а за това е капацитета на региона .Просто хората който дават пари просто спират и си намират квалифициран персонал за по малко пара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..........много възгордял,втори човек във фирмата, не на всеки вдига.......... :D

На теб със сигурност не бих вдигнал. А Ники има Л.С.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е така. В Индия имаме отдел, там заплатите са 1500 евро за инженери! Това са много пари в Индия!

Не пречи да се плащат по 1500 евро и в България по тази логика. И се плащат - фирми като Джонсън Контролс например, по 3000-5000 лева заплати взимат инжери в София. В САП колко взимат, толкова. Проблемът е, че трябват сто такива фирми, а не 10, и че ако станат 100, няма кой да работи в тях. Специализирани кадри в България има все по малко.

Да ама нали се сещаш че ако има 100 такива фирми специализираните хора ще си стоят в България и ще си работят тук.А ако те работят тук за тези пари и тук ще ги пръскат и така,всичко ще е по добре защото ще има кръговрат на парите ,а сега този кръговрат е затворен големите на плащат на малките ,а малките изчезват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е така. В Индия имаме отдел, там заплатите са 1500 евро за инженери! Това са много пари в Индия!

Не пречи да се плащат по 1500 евро и в България по тази логика. И се плащат - фирми като Джонсън Контролс например, по 3000-5000 лева заплати взимат инжери в София. В САП колко взимат, толкова. Проблемът е, че трябват сто такива фирми, а не 10, и че ако станат 100, няма кой да работи в тях. Специализирани кадри в България има все по малко.

Проблемът е друг. И не е до пари. И тук се изкарват пари. Ето, имаме горд пример с работещ човек в нашия форум, който изкарва пари и работи. Чудесно.

Темата е за друго, или поне аз така я схванах.

Ще почна малко отдалеч, пък дано ме разберат другите (за теб съм сигурен, че ще ме разбереш прекрасно)

Имам приятели в Холандия, през последните 15 години съм им ходил не помня вече колко пъти на гости. Мъжът пострада много млад, хедер на комбайн му отсече половината таз, единия крак и половината вътрешности и гениталии. Минавал човек с кола, видял инцидента, звъннал на 112 и се притекъл на помощ - спасиха го. Оттам нататък моят приятел взема до края на живота си 75% от това, което е получавал. Социалните му преустроиха къщата по стандарти той да се чувства комфотно - няма не искам, няма недей. Такъв е редът, точка.

 

Това е разликата между твоя свят и Индия и Бг. Пари се изкарват по целия свят. Само че - както писах няколко поста по-горе - да чукаме на дърво тук. Щото бели стават всеки ден, да пази Бог.

 

Между другото - 75% от заетите в ЕС работят в млки и средни предприятия, семейни ферми и фирми. А тук точно те умряха. Нито всички компании там са хай-тек, нито всикчи в Германия и Австрия и Щатите са програмисти. Но и другите живеят нормално. В нормална държава.

Това е разликата, не в парите. Пари се изкарват и тук.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама нали се сещаш че ако има 100 такива фирми специализираните хора ще си стоят в България и ще си работят тук.А ако те работят тук за тези пари и тук ще ги пръскат и така,всичко ще е по добре защото ще има кръговрат на парите ,а сега този кръговрат е затворен големите на плащат на малките ,а малките изчезват.

 

Точно така :)

Образователната система ще е в тясна връзка с индустрията и учебните планове ще са нагодени към търсенето на кадри, т.е. системата ще създава кадри за които има работа. Това се случва в Германия, Австрия... масово инженерите се "задоволяват" с аналог на българското полувисше (фах хох шуле), защото придобиват занаят за който могат да вземат средна заплата за страната. На много това им е напълно достатъчно. Не си губят времето да учат неща, които не ги интересуват, и за които така или иначе нямат амбиции и способности, намират си работа, а индустрията си намира кадрите. Това пести куп средства. Ако на някой му се доучи, си има след дипломни квалификации. Който иска и може си завършва 5 годишно виШо и се класира по-нагоре в проф. йерархия. Всичко е навързано в кръг, и ако сега не се надигне народа в България да събори тази порочна система, няма да я бъде страната. За съжаление се натискат грешните копчета и се дърпат грешните лостове в момента... И надделяват хората, на които им са свити хоризонтите от изнемогане, тези хора не могат да прогледнат извън смазващите ги несгоди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е друг. И не е до пари. И тук се изкарват пари. Ето, имаме горд пример с работещ човек в нашия форум, който изкарва пари и работи. Чудесно.

Темата е за друго, или поне аз така я схванах.

Ще почна малко отдалеч, пък дано ме разберат другите (за теб съм сигурен, че ще ме разбереш прекрасно)

Имам приятели в Холандия, през последните 15 години съм им ходил не помня вече колко пъти на гости. Мъжът пострада много млад, хедер на комбайн му отсече половината таз, единия крак и половината вътрешности и гениталии. Минавал човек с кола, видял инцидента, звъннал на 112 и се притекъл на помощ - спасиха го. Оттам нататък моят приятел взема до края на живота си 75% от това, което е получавал. Социалните му преустроиха къщата по стандарти той да се чувства комфотно - няма не искам, няма недей. Такъв е редът, точка.

 

Това е разликата между твоя свят и Индия и Бг. Пари се изкарват по целия свят. Само че - както писах няколко поста по-горе - да чукаме на дърво тук. Щото бели стават всеки ден, да пази Бог.

 

Между другото - 75% от заетите в ЕС работят в млки и средни предприятия, семейни ферми и фирми. А тук точно те умряха. Нито всички компании там са хай-тек, нито всикчи в Германия и Австрия и Щатите са програмисти. Но и другите живеят нормално. В нормална държава.

Това е разликата, не в парите. Пари се изкарват и тук.

 

За пари си говорим през цялото време. В Холандия се плащат 50% данъци и никой не се осигурява на минимална заплата - една лека подробност...

За останалото си прав разбира се.

 

На една позната ловец и застреля кучето. Осъди го на 30 хиляди евро.

Глоба за неприбрано лайно на куче 100 евро. И така за всяко нещо от битието си има правила, наказания. Аз колко глоби съм платил, докато проумея как си живее ПРАВИЛНО тук...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...