Премини към съдържание

Авто Газ


Cvetan_Kaleev

Препоръчано мнение

Колега, само не разбрах защо е тази драма за светналия чек? Голям праз че няма да разбереш че има друг проблем евентуално с мотора, на колко колеги с :mitsu-smiley: им е светвал чека за проблем. Пък и с твоята нова кола явно близките 2-3 петилетки няма да го видиш светнал.

Не че и при мен не свети, не че в италиянско не са решили проблема със светването като махнат крушката и се чудих няколко месеца има ли въобще такава индикация при мене.

Ако те дразни бутни и едни черни пвц отгоре, преди и аз се дразнех че свети и се все си казвах че трябва да намеря време да монтирам емулатор на дюзите ама нали знаеш - обущаря бос ходи...

Така че ако си доволен от разхода и вървенето си карай и да не ти пука - аз си го ползвам за да знам че карам на газ бейби :)

 

Дразни ме и ми се струва или не ама не върви като преди, даже докато дойде имолатора бях извадил крушката за 4-5дена и в момента на слагане на имолатора пак я сложих. Имам едно леко прекъсване и на бензин и на газ за разход не мога да кажа още около 10/100км но само градско и доста подгряване сутрин, че да е топла като си возя децата на градина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Aз минавам 100-105км с 20лв в момента и ГИ е Заволи ...Двигателя обаче е 2.6 150к.с., но пък ламбда-сондите и двете са за смяна, като едната тотално не работи...Като ги сменя предполагам ще падне още...Свещите са иридиеви, катализаторите са махнати и въздушния филтър е K&N, като това са също фактори за разхода...ААаа, забравих , че съм 4Х4 перманентно...

 

 

...пропуснал съм да спомена в бързината, че посочените километри са на бензин(А95)...само дето по новите цени едвам докарвам вече 70км с 20лв и -3 градуса...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакам и пробата с нов комп и съм решил следващата стъпка да е махане на ГИ (връщам им го) и ще покарам пак на бензин докато намеря добър газаджия (аз го знам кой е ) от Русе е ,но все още не съм му звънкал ,че ще се обиди (нали сме почти колеги и двамата се занимаваме с коли) дето не съм отишъл при него да сложа ПАК ,но сега е криза и цената ме съблазни :icon_hmm: . На предната ми кола там го сложих и съм ходил 1-път за настройка на лампичките (нивомера) кога коя да светва :icon_thumbup: ,но при този спец цената е почти двойна (явно си заслужава).Ще отида при него преди да предприема варианта с връщането на ГИ.

Здравейте отново, да споделя моята дилема:

При последното ходене на газаджия им предложих първо да откачим цялата газова и да пробваме само на бензин. След откачена газова лампата угасна и аз си отдъхнах, че бая се бях замислил,че има дори и малък вариант да се скапало нещо, но всичко на бензин беше ОК.

След това закачиха всичко по старому и лампата пак светна, смениха компа на газта ,резултата беше същия, преминахме на варианта,че имолатора е вързан грешно и го вързаха по друг начин :tok: :tok: :tok: и ЕВРИКА всичко се оправи лампата не свети и аз съм щастлив :P :P :D :D след толкова мъки и разходки карам безпроблемно на газ,без светеща лампа "ЧЕК" .

През почивните дни я поразходих доста и за 100лв изминах 1030км което ще рече,че гори около 7.5/100км. очаквах малко по добри резултати, но колата върви както на бензин така и на газ :first: . Разхода е засечен само на извън градско 4-човека и пълен багажник,газта се пълни до горе и пак до горе и пак до горе прехода е 2 по 500км.

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, аз като ти казах че не разбират нищо твоите майстори ;)

Разхода е повече от перфектен, не се надявай на по-малко каквото и да ти разправят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, аз като ти казах че не разбират нищо твоите майстори ;)

Разхода е повече от перфектен, не се надявай на по-малко каквото и да ти разправят.

 

На бензин беше 5.5-6л/100км при долу горе същите условия. Надявах се да се качи с около 1л/100км защото е ГИ, но пак е добре пък и не искам да е спъната и да не върви заради 1лв/100км. :icon_thumbup: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

250 лв. са си само изпарителя и сондата на бутилката ако са изтински Ловато. И с най-евтината бутилка са станали 300лв. А трябва и тръба, газов клапан, комутатор, хевентуално и емулатор на ламбда абе едно 400лв. се събират. Явно монтажа им е 200 което си е много според мен.

Но и другата крайност си е трън в гАза - сбирщайн ГИ с възможно най-ниска цена - почват се проблеми - думне управлението, скапе се някой дюза, редуктора отърве че гумите му вътре апапите ги направили с матриал от галоши :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали има и други които биха се газифицирали в рамките на няколко месеца ? :icon_n_king:

Има :icon_rock: . Решението е взето категорично. Остава да намеря парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече три години карам на газ и съм много доволен. Уредбата е Ловато, газов инжекцион и излезе около 1850 лв. с монтажа. С едно пълно зареждане на бутилката градско изминава около 220 км, извънградско около 300 км. Едно пълнене ми излиза около 36 лв., което прави около 16 лв. за 100 км. градско. Засега някакви по-сериозни проблеми не е имало. Естествено на бензин колата ускорява по-бързо, но това има значение основно извън града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,

 

От ноември 2010 съм с ГИ Фобос, монтиран не в техния сервиз а на друго място. Излезе ми 1200лв. До сега имам направени 5000км. Разхода на колата преди беше 13л/100 градско - на газ е абсолютно същия. Колата върви като изтребител, няма проблеми с набиране, няма никакви проблеми. Изключително съм доволен и не спирам да се возя, радвам се на автомобила си както се казва.

На тези които още се двуомят мога само да кажа да не го мислят. Не е кой знае каква процедура, нито е страшно да караш на газ нито е срамно. Слагайте и карайте, колата е направена да се кара.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От ноември 2010 съм с ГИ Фобос, монтиран не в техния сервиз а на друго място. Излезе ми 1200лв. До сега имам направени 5000км. Разхода на колата преди беше 13л/100 градско - на газ е абсолютно същия. Колата върви като изтребител, няма проблеми с набиране, няма никакви проблеми. Изключително съм доволен и не спирам да се возя, радвам се на автомобила си както се казва.

На тези които още се двуомят мога само да кажа да не го мислят. Не е кой знае каква процедура, нито е страшно да караш на газ нито е срамно. Слагайте и карайте, колата е направена да се кара.

 

Поздрави,

А колега да кажеш само с какъв мотор ти е колата.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В кой сервиз я монтираха? Може ли да качиш снимки на монтажа и на бутилката? :mitsu-smiley:

 

Разбира се че може, ще кача снимки,но утре вечер за да е с апаратче.

Сервиза се намира в кв.Илиенци ул. Цинерария 28. Търсете Павката. Бутилката ми е в дъното на багажника, 50литрова. Нямам никакви забележки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

тъй като и аз мисля да се газифицирам в най скоро време, ще използвам темата на колегата, за да задам някой въпроси които, ме интересуват.

Колата е Galant EA5A V6-24 120kW 1998г - автоматик.

 

Монтажа на уредбата ще го правя аз. За сега съм изяснил следните компоненти:

1. Бутилка - тороидална.

2. Мултивентил /сонда/- високодебитен BRC или Tomaseto с размер на изх. тръбопровод Ф8

3. Свързващ тръбопровод - Ф8х1

4. ECU - Фобос

 

Все още не съм избрал изпарител и марка и модел инжектори.

 

От каталозите на различните производители знам, че налягането на изпарителя трябва да е 1500 mbar, с капацитет 10-12 кг/ч (130 - 156 kW/h).

 

Молбата ми е към колегите с такъв двигател, да споделят с какъв изпарител са техните коли.

 

Друго което ме интересува е какви са минималните инжекторни времена на бензин, за да мога да си избера инжектори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За инжекторите, времената са почти без значение, стига да не избереш някакви супер бавни. Най бързите са Матрикс, но проблем с тях означава смяна на всикчките, понеже са на едно. Риал, Валтек...стават, Кейхин са много добри, но скъпи...

Обърни внимание дали подлежат и на ремонт...

Изпарител Томасето, Стефанели , Заволи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кейхин са много добри, но скъпи...

 

Така е, но пък като ми превключи колата на газ, работи по тихо отколкото на бензин ..:yes3:

 

 

 

Монтажа на уредбата ще го правя аз. За сега съм изяснил следните компоненти:

Щом си решил сам да се справяш, направи си една регистрация и тегли на воля ..

 

http://agzs.propan.ru/forum/downloads.php

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !!!

Дайте някой качествен майстор да монтира една газова уредба че вече се ми дойде до гуша!

Ходих при няколко и все казват това не работи тва ти липсва онова ти липсва пък си мисля че имам всичко необходимо.Искат ми над 200 лв за монтаж (Ужасно много ми е) няма ли друг начин?

Приемам всякакви предложения !

Благодаря ви предварително!!!!! :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img402.imageshack.us/g/dsc00139ui.jpg/

 

Бях малко болен и не можах да снимам. Ето малко снимки. 50л бутилка, системата е Фобос, зареждачката е под капачката на резервоара, вижда се и компютъра.

Редактирано от Inv1sible
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите и от мен :) ........ да споделя лично мнение и опит които е от миналата година .

Имах Мазда Трибут 2.0 бензин .. количката си беше мн.добра ( както повечето от англииските автомобили ) но ми омръзна да карам с десен волан !!! карах я близо 1 г. и авгус месец и сложих газов инжекцион с бутилка на мястото на резервната ( което оскъпява ) бях доволен от поведението на автомобила и разхода на Газ . Струваше ми 750лв. ( можеше и малко по-ефтино да ми излезне ) ...

като си направих сметката , тези пари се избиват от разликата Газ-бензин .... приблизително за 12к.до макс 15 к . :)

сам си направи сметката ! :)

Аз от 2 дена притежавам Галант и определено ще си сложа Газ .... мислех че поради факта че не сме с пласмасови колектори , това ни дава възможност да си сложим и обикновенна газ ... но , днес минаваики покраи едно сервисче за газ и попитах колк о би ми струвало да си сложа обикновенна газ .......... :icon_doh: - Господине .. на Ловато е наи добре и ще е в порядака на 600 лв. !!!!! :mad: замълчах си и не коментирах ИЗЦЕПКАТА ИМ !!!!!!!!

принципно , ако цялата газификация ти излезне към 300лв. Ок .. но по-голяма сума за Обикновена Газ , на мен ми се струва Не-удачна инвестиция :):drive:

Здравейте :drinks:

Стана ми малко любопитно " и може би малко неприятно " поглеждайки профилат си и виждаики "Някаква си Отценка-Неутрална " дадена ми относно по-горе изказаното от Мен мнение ( на което никой нее отговорил конкретно и така си остана неразбрана от мен тази отценка )!?!? Мнение ..... форум..... Аз ли нещо бъркам..?!? нали Форума е точно за това , да Обсъждаме , да говорим "пишем", да разискваме .. кой с повече опит, кой с по-малко ....... и най важното е , че това е Клубен Форум ...!?.... КЛУБЕН ! Не би ли трябвало тази дума да ни Обединява.....?

Просто някой си слага отценки .... на база Какво ?!?!? Знание , Опит , Призвание , или може би , поради факта че просто може да го направи ей така ... :icon_censored:

Дори някой да е по-добър в дадена свера от другия ( да не говорим факта -Съфорумник ) дава ли му право ... та дори и морално да Отценява по-този начин човека срещу него , вместо това ( ако е толкова добър и знаеш )не сподели умениеята си и знанията си ?!?!? Пишейки започвам да се дразня все повече и повече ....... !

Както и да е........... Извинявам се за Спама ,отклонението от темата и изразяването на емоциите си тук , където определено не му е мястото .

Определено искам да изкажа Положителното си Мнение за форума и Колегите Тук :rulez:

Редактирано от Pilet000
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :drinks:

Стана ми малко любопитно " и може би малко неприятно " поглеждайки профилат си и виждаики "Някаква си Отценка-Неутрална " дадена ми относно по-горе изказаното от Мен мнение ( на което никой нее отговорил конкретно и така си остана неразбрана от мен тази отценка )!?!? Мнение ..... форум..... Аз ли нещо бъркам..?!? нали Форума е точно за това , да Обсъждаме , да говорим "пишем", да разискваме .. кой с повече опит, кой с по-малко ....... и най важното е , че това е Клубен Форум ...!?.... КЛУБЕН ! Не би ли трябвало тази дума да ни Обединява.....?

Просто някой си слага отценки .... на база Какво ?!?!? Знание , Опит , Призвание , или може би , поради факта че просто може да го направи ей така ... :icon_censored:

Дори някой да е по-добър в дадена свера от другия ( да не говорим факта -Съфорумник ) дава ли му право ... та дори и морално да Отценява по-този начин човека срещу него , вместо ( ако е толкова добър и знаеш )не сподели умениеята си и знанията си ?!?!? Пишейки започвам да се дразня все повече и повече ....... !

Както и да е........... Извинявам се за Спама ,отклонението от темата и изразяването на емоциите си тук , където определено не му е мястото .

Определено искам да изкажа Положителното си Мнение за форума и Колегите Тук :rulez:

 

Оценка, отЦенка вероятно ти импонира повече, защото емоциите, които изпитваш наподобяват чувството след пиене на оцет....? :icon_thumbup: Сега сериозно. Виж в долния десен ъгъл на моето мнение има зелено и червено символчета с плюс и минус. Можеш да прочетеш мнението ми, да го харесаш или да не го харесаш, като съответно натиснеш едно от копчетата, за да гласуваш. Оценката ти, която виждаш в профила си е сбор от оценките на различните ти мнения, някои положителни, други отрицателни, трети неутрални. Ако да речем на едно твое мнение-шедьовър 20 души кликнат зеленото плюсче, репутацията ти мигар ще стане екселънт... Това е логиката.

Успокой се, поеми въздух, напиши няколко силни мнения, които форумните членове да одобрят и гласуват положително и ще подобриш репутацията си. С учебна цел, въпреки, че горното ти мнение не ми се струва особено стойностно, а и да те насърча по пътя на изграждането на положителна репутация, удрям един плюс... Айде наздраве.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оценка, отЦенка вероятно ти импонира повече, защото емоциите, които изпитваш наподобяват чувството след пиене на оцет....? :icon_thumbup: Сега сериозно. Виж в долния десен ъгъл на моето мнение има зелено и червено символчета с плюс и минус. Можеш да прочетеш мнението ми, да го харесаш или да не го харесаш, като съответно натиснеш едно от копчетата, за да гласуваш. Оценката ти, която виждаш в профила си е сбор от оценките на различните ти мнения, някои положителни, други отрицателни, трети неутрални. Ако да речем на едно твое мнение-шедьовър 20 души кликнат зеленото плюсче, репутацията ти мигар ще стане екселънт... Това е логиката.

Успокой се, поеми въздух, напиши няколко силни мнения, които форумните членове да одобрят и гласуват положително и ще подобриш репутацията си. С учебна цел, въпреки, че горното ти мнение не ми се струва особено стойностно, а и да те насърча по пътя на изграждането на положителна репутация, удрям един плюс... Айде наздраве.

Блаодаря за насърчението и положителния вот ( макар че ми се струва не-заслужен ) :mitsu-smiley:

Относно Горното ми мнение..... просто изказах опита си от предишната ми кола ,ценовото проучване и може би , лека равносметка с цел , да помогна в избора на колегата отворил темата , .... може би и от факта че всички искаме да " ловим с трици бегачки " :)

Но в крайна сметка , всички търсим оптималното решение Цена-Качество :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... всички търсим оптималното решение Цена-Качество :)

 

Така е.

 

Та с предложената от теб сума (300лв.) каква газова мислиш, че ще ти сложат?

Само бутилката е едва ли не половината от тази сума.

 

Сигурно не знаеш, но обикновената газова за "нашите" коли не е точно обикновена.

И пак шанс за детонации има и такава уредба не е много разумен избор от както може

да се купи сносен нов газов инжекцион на безлихвен лизинг.

На практика не ти се налага да бъркаш за пари.

Просто им плащаш с разликата в горивото.

 

Познавам хора с евтини газови уредби. Дори на моноинжекциони не работят добре. Само се ядосват!

Че аз за газовата на Кадета 1.4i преди много години дадох 420лв. (BRC за моноинж.)

Никакви проблеми не съм имал. Дори напротив - забравих, че съм с газова. Сега съм с "обикновено" Ловато.

Но когато го сложих за 650лв. газов инжекцион беше 1300+. Тогава имаше смисъл. Сега няма.

 

Мисля, че не е разумно да съветваш при положение, че не си карал с уредба за 300лв. (на MPI двигател).

Казвам го с най-приятелски чувства ... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е.

 

Та с предложената от теб сума (300лв.) каква газова мислиш, че ще ти сложат?

Само бутилката е едва ли не половината от тази сума.

 

Сигурно не знаеш, но обикновената газова за "нашите" коли не е точно обикновена.

И пак шанс за детонации има и такава уредба не е много разумен избор от както може

да се купи сносен нов газов инжекцион на безлихвен лизинг.

На практика не ти се налага да бъркаш за пари.

Просто им плащаш с разликата в горивото.

 

Познавам хора с евтини газови уредби. Дори на моноинжекциони не работят добре. Само се ядосват!

Че аз за газовата на Кадета 1.4i преди много години дадох 420лв. (BRC за моноинж.)

Никакви проблеми не съм имал. Дори напротив - забравих, че съм с газова. Сега съм с "обикновено" Ловато.

Но когато го сложих за 650лв. газов инжекцион беше 1300+. Тогава имаше смисъл. Сега няма.

 

Мисля, че не е разумно да съветваш при положение, че не си карал с уредба за 300лв. (на MPI двигател).

Казвам го с най-приятелски чувства ... :good:

Абсолютно съм съгласен с теб :drinks: ... но в Гореспоменатия пост , точно това имах в предвид !!!!!!

Че няма смисъл от Обикновена АГУ при положение че на цени от 700 лв. започват Газ.инжекциони .... !!!

Сега като се замисля , май проблемат е в словореда ми и начина на изразяване ... за това съм оставил погрешно впечатление у колегите :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...