Премини към съдържание

Авто Газ


Cvetan_Kaleev

Препоръчано мнение

Те тъй ти викат, щото не ти знаят името :-) Пък има и такива, дето им знаят името, ама пак тъй им викат, ако ме разбираш какво искам да кажа.......

Знаеш, че карах 50к, като си мислех, че уредбата ми е Фобос, а то се оказа друга.... БСМ...

Ама при собственика на сервиза ме прати човек, пък онези, дето не им знаем имената ми обърнаха специално внимание....... Говорихме, обясняваха, варианти даваха, ценообразуване - сигурно за по-малко време са я монтирали.... Да, ама не всеки път става така, нали се сещаш..... Особено в криза, пък в големия град.... А като те набарат, че не знаеш и не разбираш, а и като им кажеш - тъй по-евтинко ако може да е.....

Тъй ще ти се зарадват.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

........ Да си призная , понеже не съм мн. запознат ( да не кажа въобще ) не мога да разбера какво имаш в предвид ?

........ относно изречението което наи мн. ти харесва ?

По-скоро е , с боклуци не работим , а само със сертифицирани и изпитани Европейски(Италиански) части...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, мисля утре да се обадя и да проверя каква ще им е офертата ;) и това че дават на изплащане , никак нее за подценяване ! Малко ме озадачи защо в ценовата им оферта за лизинг са включили само наи скъпата им уредба ( Фобос 1 ) .... но дори и да е само тя в лизинговата им система , пак си мисля че си струва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти вече че с обикновенна газова ламбдата не оказва никакво влияние. Кажи коя година е галанта за да ти кажа колко ще струва оригинална япоска сонда.

Обикновенна газова - клапан, изпарител, бутилка 45л., пълначка, ключ току що ми оставиха за продаване - 100лв.,ако те интересува.

 

Здравей колега !!!

Още ли важи това или вече не?

Ако някой има 2 ръка да казва защото..... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли наблюдение върху тези продукти на Flashlube ( вакумна система за автоматично смазване ) /има линк към тях от сайта на Фобос/

Някой мой приятели наскоро като си слагаха Fobos им казаха, че тази система за клапаните била задължителна за тях (mazda 2005г) и са им го инсталирали, обаче нищо повече неможеха да ми обяснят :) На сайта даже има елементарни инструкции за инсталация и настройка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

от вчера карам на газ.сложих си ГИ :drive:

ГИ е NLP- 690лв с 1-год гаранция, май не е всичко турско по скоро някаква комбинация от турско-италянско може да има и нещо българско

минал съм 100-120км

извън градско върви добре 170км/ч без проблем (свърши пътя за повече) и в града се държи добре ,ускорението е или същото или малко по слабичка (постоянно сменям газ-бензин и немога да усетя разлика в ускорението)

ЛОШОТО е че ми светна чека . :icon_crying: точно това не исках да става, но с моя късмет се оказа ,че за моето спес старче 2004г. 1.6 се налага допълнителен ЕМОЛАТОР който поръчахме за другата седмица ще го монтираме и трябва да се разреши проблема.

грешката която записва компа е ,че първа или после след изчистване втора дюза не работи. Иначе в работата на мотора няма проблем (работи като преди) както на газ така и на бензин. :mitsu-smiley:

 

за разход на газ ще пиша като направя малко километри. борд компа показва с 1-литър по-малко от колкото на бензин :icon_blush: невероятно и ми се струва ,че няма да е реално ,но ако е така ?? :first: :icon_thumbup: :icon_dance:

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, честито... иначе аз карам без емулатор над 90 к и нямам драма... не е въпрос до късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, честито... иначе аз карам без емулатор над 90 к и нямам драма... не е въпрос до късмет.

 

първо е дразнещо една лампа да ти вади очите и наи-вече вечер

второ при евентуален друг проблем трябва да знам какво се случва

 

 

аз си имам един кодочетец и отвреме на време го позакачвам, даже газаджията неможа да влезе в моя комп и го закачих с моя,че да разбере за какво свети тази лампичка и той се беше побъркал докато разбере, че модела бил по осукан :) :D

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, имаше нещо, че дюзите се командвали по минус, а не по плюс (или обратното).... и ако това се направело читаво при монтажа - не се налага емулатор, ама трябва да пишеш л.с. на Milen_z, той го обясняваше точно някъде.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, имаше нещо, че дюзите се командвали по минус, а не по плюс (или обратното).... и ако това се направело читаво при монтажа - не се налага емулатор, ама трябва да пишеш л.с. на Milen_z, той го обясняваше точно някъде.....

Глупости..........управлението се извършва по минус, и нищо общо няма с правилния монтаж,за да не се слагал симулатор.......ако грешката я дава в дюзите, то трябва едно устройство ,което да симулира дюзите, или най общо 4 съпротивления и 4 или 1 реле............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

първо е дразнещо една лампа да ти вади очите и наи-вече вечер

второ при евентуален друг проблем трябва да знам какво се случва

 

 

аз си имам един кодочетец и отвреме на време го позакачвам, даже газаджията неможа да влезе в моя комп и го закачих с моя,че да разбере за какво свети тази лампичка и той се беше побъркал докато разбере, че модела бил по осукан :) :D

И на мен ми свети чека и то май щото нямам ламбда сонда ама несъм сигурен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глупости..........управлението се извършва по минус, и нищо общо няма с правилния монтаж,за да не се слагал симулатор.......ако грешката я дава в дюзите, то трябва едно устройство ,което да симулира дюзите, или най общо 4 съпротивления и 4 или 1 реле............

Бе не ви разбирам от тоците.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на мойта ламда сонда и катализатор са сменени преди 10 000км с оригонални в сервиз мицубиши :mitsu-smiley: (бая са го оръсили с парите :icon_blush: ,стария собственик) той само там я е поддържал сега е на 105 х. км. и нямаше никакви ел. грешки ,но заради един спукан ляв вътрешен маншон и след дадена оферта в сервиза :icon_crying: се отказа от колцата :icon_dance: познайте защо???

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми свети чека и то май щото нямам ламбда сонда ама несъм сигурен

 

и газаджията се опита да ме обеди ,че май е от ламда сонда или :icon_angel: .....(но не на мене тия) докато не му извадих кодочетеца (защото с неговите тестери неможел да влезе в компа и незнае защо светва лампичката)като попрочете тук там стигнахме до консенсос ,че трябва емулатор за модела който да лъже дюзи или там каквото лъже......... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като заредих вчера на 2.57 за литър V-power ми дойде до гуша от цените на бензина. Има ли някой колега, който да е слагал газова в София на ЕА5А. Ако може да сподели марката на газовото,в кой сервиз е монтирано,цената както и отзиви за работата на сервиза/уредбата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста добра е газовият инжекцион на BRC- чичо ми вече 4 години кара Сонатата с такъв и няма грешка. Разходът е като на бензин. Давам за пример именно неговата соната, защото нейният двулитров мотор е производство на митсубиши и се монтира и на галант 97- 03.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глупости..........управлението се извършва по минус, и нищо общо няма с правилния монтаж,за да не се слагал симулатор.......ако грешката я дава в дюзите, то трябва едно устройство ,което да симулира дюзите, или най общо 4 съпротивления и 4 или 1 реле............

:good: Точно така е. Най-вероятно емулатора, който се намира в газовото ЕКУ е за други инжектори, или иначе казане съпротивленията не са толкова ома колкото са бензиновите дюзи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като заредих вчера на 2.57 за литър V-power ми дойде до гуша от цените на бензина. Има ли някой колега, който да е слагал газова в София на ЕА5А. Ако може да сподели марката на газовото,в кой сервиз е монтирано,цената както и отзиви за работата на сервиза/уредбата.

Да има..........ето ти го човека............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.От 2 години карам с БСМ (car gas).Изминал съм 55000 км.без абсолютно никакви проблеми с ГИ-то.Монтираха ми уредбата в Арбанаси(В.Търновско)за около 8 часа с настройките и от тогава не съм стъпвал в сервиз,даже и за диагностика.Настроиха ми я в нормален режим(мисля,че бяха икономичен,нормален и спортен)и динамиката на двигатела е почти същата като на бензин.Значи,колата спокойно си върви с 7500 оборота.На магистралата 210-220 не са никакъв проблем.Разхода също е нормален.По груба сметка извънградско с пуснат климатик ми гори около 10/100.Значи от Атина до Трявна са 1200 км.и зареждам 120 л.газ и дистанцията я вземам за около 13 часа с 2 почивки по 15 мин.Градско ми гори около 12/100+1.5/100 бензин,защото,както един колега по-горе спомена работата ми е на 5 км.Имам и няколко въпроса към разбирачите във форума.Когато съм на газ и на мен ми свети постоянно лампата check.В режим на бензин си угасва.Това проблем ли е за ламда сондата или двигатела?И възможно ли е лятото бутилката да ми събира 33 литра и на същата колонка зимата да ми слагат 37л.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.От 2 години карам с БСМ (car gas).Изминал съм 55000 км.без абсолютно никакви проблеми с ГИ-то.Монтираха ми уредбата в Арбанаси(В.Търновско)за около 8 часа с настройките и от тогава не съм стъпвал в сервиз,даже и за диагностика.Настроиха ми я в нормален режим(мисля,че бяха икономичен,нормален и спортен)и динамиката на двигатела е почти същата като на бензин.Значи,колата спокойно си върви с 7500 оборота.На магистралата 210-220 не са никакъв проблем.Разхода също е нормален.По груба сметка извънградско с пуснат климатик ми гори около 10/100.Значи от Атина до Трявна са 1200 км.и зареждам 120 л.газ и дистанцията я вземам за около 13 часа с 2 почивки по 15 мин.Градско ми гори около 12/100+1.5/100 бензин,защото,както един колега по-горе спомена работата ми е на 5 км.Имам и няколко въпроса към разбирачите във форума.Когато съм на газ и на мен ми свети постоянно лампата check.В режим на бензин си угасва.Това проблем ли е за ламда сондата или двигатела?И възможно ли е лятото бутилката да ми събира 33 литра и на същата колонка зимата да ми слагат 37л.?

Не е сонда ,а симулатор на дюзите.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И възможно ли е лятото бутилката да ми събира 33 литра и на същата колонка зимата да ми слагат 37л.?

 

Лол измамници !!! :icon_doh:

Знам от някаде че газта за лятото и газта за зимата е различна ( идея си нямам какво значи това )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е сонда ,а симулатор на дюзите.........

ок,обаче ако оставя колата така както си е,да си свети лампата когато съм на газ,проблем ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ок,обаче ако оставя колата така както си е,да си свети лампата когато съм на газ,проблем ли е?

 

Аз мисля че не !

Редактирано от IndianaJones
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Нека и аз да вметна 3 реда при вас , тъй като съм на вълна ГИ... Карам Колт '94 - 1.6/113к.с.

Днес и аз ходих на едно място във Варна да видя какво ще ме офертират.. Майстора ме посъветва да не слагам "Стило Газ" за 900 лв. , ами да давам 1200лв. за "Стак 200" , даже не съм ги чувал , но ми се вижда скъпичко. С евтиния вариянт можело да не се сработи софтуера , а със скъпия няма да имам проблеми.. А сега върви го разбери кое е истина и кое не..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Нека и аз да вметна 3 реда при вас , тъй като съм на вълна ГИ... Карам Колт '94 - 1.6/113к.с.

Днес и аз ходих на едно място във Варна да видя какво ще ме офертират.. Майстора ме посъветва да не слагам "Стило Газ" за 900 лв. , ами да давам 1200лв. за "Стак 200" , даже не съм ги чувал , но ми се вижда скъпичко. С евтиния вариянт можело да не се сработи софтуера , а със скъпия няма да имам проблеми.. А сега върви го разбери кое е истина и кое не..

И двата инжекциона,които са ти предложили стават за твойта кола,май и компонентите са им еднакви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...