Премини към съдържание

Авто Газ


Cvetan_Kaleev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!!

Интересува ме дали някой от вас кара ГАЛАНТА си на газ?

И ако е така впечатленията какви са ?

Искам да си слагам газова уредба, къде има на изплащане газови уредби и знам че има от тези обикновенните дето ги слагали на инжекционите пък стрували около 500 лв.

Дайте менния соред вас какво е удачно да направя?

Също така карам от две години без ламбда сонда, някакви идеи от каде да си намеря по евтина?

Колата е 93г. 1.8 93kW(126 к.с)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 148
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте колеги!!!

Интересува ме дали някой от вас кара ГАЛАНТА си на газ?

И ако е така впечатленията какви са ?

Искам да си слагам газова уредба, къде има на изплащане газови уредби и знам че има от тези обикновенните дето ги слагали на инжекционите пък стрували около 500 лв.

Дайте менния соред вас какво е удачно да направя?

Също така карам от две години без ламбда сонда, някакви идеи от каде да си намеря по евтина?

Колата е 93г. 1.8 93kW(126 к.с)

???

Те 90% от Галантите ги карат на газ...........За кола като твоята не е много удачно да се слага обикновенна АГУ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе слагай си обикновенна уредба, още повече че нямаш и ламбда а за нормална работа на ГИ ще ти трябва.

Каква ще си харесаш - с вакумен или ЕЛ. изпарител е почти без разлика, и с двете ще работи безпроблемно на газ. Разликата с газовия инжекцион ще е 0.5 - 1.0 литър отгоре при разхода и малко във вървенето.

Добре е изпарителя да ти е хубав - Landi, BRC, Lovato.

Ако искаш имам останал комплект от моя Вагон - изпарител, ключ и ламбда контрол - всичко на Lovato, монтирани в Италианско. Ламбда контрола е готино нещо но името подскава че ще ти трябва изрядна ламбда да контролираш количеството газ към двигателя.

Евитна ламбда - от ебай потърси, предполагам че макс за 150 лв. ще си намериш. Мога да потърся и аз но дай повечко инфо за колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе слагай си обикновенна уредба, още повече че нямаш и ламбда а за нормална работа на ГИ ще ти трябва.

Каква ще си харесаш - с вакумен или ЕЛ. изпарител е почти без разлика, и с двете ще работи безпроблемно на газ. Разликата с газовия инжекцион ще е 0.5 - 1.0 литър отгоре при разхода и малко във вървенето.

Добре е изпарителя да ти е хубав - Landi, BRC, Lovato.

Ако искаш имам останал комплект от моя Вагон - изпарител, ключ и ламбда контрол - всичко на Lovato, монтирани в Италианско. Ламбда контрола е готино нещо но името подскава че ще ти трябва изрядна ламбда да контролираш количеството газ към двигателя.

Евитна ламбда - от ебай потърси, предполагам че макс за 150 лв. ще си намериш. Мога да потърся и аз но дай повечко инфо за колата.

 

То и аз днес като метнах едно око на обявите се изкуших , видях колегата естилиян да продава ГИ та се чудя дали да се вкарам в филми с газова уредба или не си струва.. ? на месец минавам грубо казно по 500~700 км и дали си заслужава инвестицията. Пък ме притеснява после подръжката на двигателя , разход ок но после например дюзи, гарнитури? какви са минусите? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 500-700 км. не си струва, икономията ще ти е около 50 лв. на месец, ако поставиш ГИ за около 1000лв. ще трябва да караш 2 години за да има икономически смисъл.

С обикновенната нещата са малко по добре от към инвестиция. За 200-300 лв. може да се газифицираш. Виж нещата които предлагам по горе, този комплект беше на моя Вагон който също е с 2.0 (4G63) и смея да кажа че тази комбинация на ел.изпарител и ламбда контрол на Ловато работят перфектно - 2 години и 50-60000км. не съм правил друго освен да чистя филтърчето :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За толкова километри на година въобще не виждам смисъл от АГУ.Още повече пък и газов инжекцион и то втора ръка.

Редактирано от Ivo Lenkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За толкова километри на година въобще не виждам смисъл от АГУ.Още повече пък и газов инжекцион и то втора ръка.

 

То и нова може, вече ги дават и на изплащане но май наистина аз докато я избия... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе иначе минавам с 50 лв 100 км тва нормално ли е ?( говоря сега за зимата защото работата ми е на 3-4 км)

Според мен с гаста поне парите ще са по малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе иначе минавам с 50 лв 100 км тва нормално ли е ?( говоря сега за зимата защото работата ми е на 3-4 км)

Според мен с гаста поне парите ще са по малко.

На такова разстояние ГИ е напълно безсмислен ..

Пак ще даваш по 50 лв. за 100 км. и бутилката с газ ще ти е вечно пълна ..Тя докато превключи на газ и ти ще си стигнал до работата ..:D

Само обикновена АГУ може да ти свали разхода до 30 лв. :) В твоят случай най добрата инвестиция е в дизелов мотор- максимум 20 лв/ 100 км. ..:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На такова разстояние ГИ е напълно безсмислен ..

Пак ще даваш по 50 лв. за 100 км. и бутилката с газ ще ти е вечно пълна ..Тя докато превключи на газ и ти ще си стигнал до работата ..:D

Само обикновена АГУ може да ти свали разхода до 30 лв. :) В твоят случай най добрата инвестиция е в дизелов мотор- максимум 20 лв/ 100 км. ..:icon_rock:

 

За обикновенно си мисля !

Ама май първо ще трябва да намеря ламбда сонда ?

Пък и някой сервиз дето ги дават на изплащане уредбите че в тая криза...

Преди три години карах с 20 лв около 100 до 120 км (смесен разход Горивото беше 2.07)но от както нямам сонда си .... м..та

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти вече че с обикновенна газова ламбдата не оказва никакво влияние. Кажи коя година е галанта за да ти кажа колко ще струва оригинална япоска сонда.

Обикновенна газова - клапан, изпарител, бутилка 45л., пълначка, ключ току що ми оставиха за продаване - 100лв.,ако те интересува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти вече че с обикновенна газова ламбдата не оказва никакво влияние. Кажи коя година е галанта за да ти кажа колко ще струва оригинална япоска сонда.

Обикновенна газова - клапан, изпарител, бутилка 45л., пълначка, ключ току що ми оставиха за продаване - 100лв.,ако те интересува.

 

Галанта е 93 края

1.8 126 коня

Номер на рама интересува ли те ?

А за я дай един номер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми трябва рама, след 92-ра на Галант 1.8 NTK дават само една ламбда като номер - OZA502-E35.

Може да си вземеш например оттук, 140 лв. е цената до теб - http://cgi.ebay.co.uk/NGK-Oxygen-O2-Lambda-Sensor-Mitsubishi-Galant-1-8-11-92-/270600399052?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f010a68cc.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Miroslav беше споменал че предлагат универсални японски сонди като заместител на ОЕМските на много по-поносими цени. Пиши му ЛС с номер на рамата да ти каже дали има ... за обикновена газова няма да трябва ламбда, но за ламбда контрола да.. отделно видях наскоро едно подобно на вакуум устройство, което до някъде играе ролята на ламбда контрол, но напълно механично като се управлява от вакум от всмукателния колектор ..

 

http://media.snimka.bg/8013/022280483.jpg?r=0

 

..един познат с Гоуф каза че му е паднал разхода с 1.2л с това пък не знам, не и разбирам на газта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и моята работа е на 4-5 км. и да кажа чесно карам на бензин зимата колата изобщо не оспява да превключи на газ.

Пълна загуба на пари е като искаш за 4-500лв. на цената на АГУ си купи един мотопед и тогава за 50лв. ще минаваш 200км.

За толкова малък преход не се мери на км. а на мото час.

Редактирано от Matey
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

..един познат с Гоуф каза че му е паднал разхода с 1.2л с това пък не знам, не и разбирам на газта...

Те на всички с гоУфове, като турят обикновенна АГУ им пада разхода с литър-2 спрямо бензина :D за това много- много не им вярвай ..:)

 

 

 

За толкова малък преход не се мери на км. а на мото час.

Именно :good: . Аз за това по горе споменах къде е истината ..

Както са казали още древните Римляни - ин дизел веритас ..:icon_rock: 7- 800 гр. на час ...:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай го сега .. хората за газ говорят, нестига че мина на бензинка, нестига че е и с газ ми пак само дизела спами :) нещем го тоя дизелак перфектен :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те на всички с гоУфове, като турят обикновенна АГУ им пада разхода с литър-2 спрямо бензина :D за това много- много не им вярвай ..:)

 

 

 

Не си разбрал, паднал му е разхода на газ след като е сложил този вакумен регулатор .. и е нормално, т.к. особено на празен ход това реже притока на газ сериозно, а при обикновените газови разхода на празен ход си е перо ... аз му вярвам т.к. той кара много и все по задръстванията в София ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!!!

Интересува ме дали някой от вас кара ГАЛАНТА си на газ?

И ако е така впечатленията какви са ?

Искам да си слагам газова уредба, къде има на изплащане газови уредби и знам че има от тези обикновенните дето ги слагали на инжекционите пък стрували около 500 лв.

Дайте менния соред вас какво е удачно да направя?

Също така карам от две години без ламбда сонда, някакви идеи от каде да си намеря по евтина?

Колата е 93г. 1.8 93kW(126 к.с)

 

Здравеите и от мен :) ........ да споделя лично мнение и опит които е от миналата година .

Имах Мазда Трибут 2.0 бензин .. количката си беше мн.добра ( както повечето от англииските автомобили ) но ми омръзна да карам с десен волан !!! карах я близо 1 г. и авгус месец и сложих газов инжекцион с бутилка на мястото на резервната ( което оскъпява ) бях доволен от поведението на автомобила и разхода на Газ . Струваше ми 750лв. ( можеше и малко по-ефтино да ми излезне ) ...

като си направих сметката , тези пари се избиват от разликата Газ-бензин .... приблизително за 12к.до макс 15 к . :)

сам си направи сметката ! :)

Аз от 2 дена притежавам Галант и определено ще си сложа Газ .... мислех че поради факта че не сме с пласмасови колектори , това ни дава възможност да си сложим и обикновенна газ ... но , днес минаваики покраи едно сервисче за газ и попитах колк о би ми струвало да си сложа обикновенна газ .......... :icon_doh: - Господине .. на Ловато е наи добре и ще е в порядака на 600 лв. !!!!! :mad: замълчах си и не коментирах ИЗЦЕПКАТА ИМ !!!!!!!!

принципно , ако цялата газификация ти излезне към 300лв. Ок .. но по-голяма сума за Обикновена Газ , на мен ми се струва Не-удачна инвестиция :):drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

50 лв за 100 км е много дори и в града бе :icon_hmm: . С 2.5 галанта минавам с 20 лв газ между 85 и 95 км градско. Газовата е Заволи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пилето е прав - за максимум 15 000 км. цената за ГИ се избива. Километрите се минават и то неусетно, особено когато колата ти харчи 13-14 лева/100 км., а не 20-25 лева. Има смисъл от газта при тази разлика в цената. Нали за около 25000 км. даваме толкова пари за бензин, за колкото сме купили колата.

Лошото е че след масовото поставяне на ГИ ще вдигнат и цената на газта, след което ефектът ще се позагуби, но би трябвало винаги да е по-евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пилето е прав - за максимум 15 000 км. цената за ГИ се избива. Километрите се минават и то неусетно, особено когато колата ти харчи 13-14 лева/100 км., а не 20-25 лева. Има смисъл от газта при тази разлика в цената. Нали за около 25000 км. даваме толкова пари за бензин, за колкото сме купили колата.

Лошото е че след масовото поставяне на ГИ ще вдигнат и цената на газта, след което ефектът ще се позагуби, но би трябвало винаги да е по-евтино.

Да, ефекта на търсенето спрямо предлагането ....... ;) Но както казваш, Винаги ще е по ефтино !

Но наи важнато е човек да си направи сам равносметката .

Едно приятелче си взе преди 3 г. един баварец 5 серия 2.0 бензин ;) количката Харчи повече от нашите 2.5 , но имаики в предвид че за тези 3 г. е навъртял макс 20 000 .... него да попиташ , никога не би си сложил Газ :icon_thumbup: ааааааааа.... и това е НАИ здравата кола ... за 3г. нищо не е правил ... хехеххе даже и гуми не сменява :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ефекта на търсенето спрямо предлагането ....... ;) Но както казваш, Винаги ще е по ефтино !

Но наи важнато е човек да си направи сам равносметката .

Едно приятелче си взе преди 3 г. един баварец 5 серия 2.0 бензин ;) количката Харчи повече от нашите 2.5 , но имаики в предвид че за тези 3 г. е навъртял макс 20 000 .... него да попиташ , никога не би си сложил Газ :icon_thumbup: ааааааааа.... и това е НАИ здравата кола ... за 3г. нищо не е правил ... хехеххе даже и гуми не сменява :first:

Малко се обърках ;) не 20 000 .... по-скоро са към 10 000к. е направило момчето ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко се обърках ;) не 20 000 .... по-скоро са към 10 000к. е направило момчето ;)

Пилето, нищо лично ма забележи като пуснеш нов отговор отдолу се появява за известно време бутон Edit, ползвай го като се присетиш нещо, не е нужно да пускаш по 10 поста да се доуточняваш или да отговаряш на всеки в различен пост.. :good: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...