Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

София


Препоръчано мнение

Вече има решение - поне за професиите в които интернет е основното средство за комуникация. А те стават все повече... Аз затова преди няколко години се стопих от София и се завърнах да си бачкам от родния град. Вече и на запад има една много ясна тенденция служителите да се стимулират да работят от къщи. Така отпада хем загубеното време в задръстванията, нервите и прочее, но и необходимостта да се поддържат големи и скъпи офис площи. На всичко отгоре служителят вкъщи е доказано, че отделя повече време за работа, отколкото в офиса... въпрос на мотивация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Вече има решение - поне за професиите в които интернет е основното средство за комуникация. А те стават все повече... Аз затова преди няколко години се стопих от София и се завърнах да си бачкам от родния град. Вече и на запад има една много ясна тенденция служителите да се стимулират да работят от къщи. Така отпада хем загубеното време в задръстванията, нервите и прочее, но и необходимостта да се поддържат големи и скъпи офис площи. На всичко отгоре служителят вкъщи е доказано, че отделя повече време за работа, отколкото в офиса... въпрос на мотивация.

 

Тук си много прав, но върви го обясни това на някой собственик на компания! Йок, сакън... аз лично съм разговарял с толкова много работодатели именно за възможността за дистанционна работа. Всичките, на 100%, ми отговориха едно и също: "Да бе! Ти луд ли си... ще ми се излежава той по цял ден, а аз ще му плащам! Бог знае какви ги върши и лентяйства"... ама че в офиса може да го прави същото?!!?

 

Както и да е... прав си, че това е много добро решение, но имайки предвид мисленето на малкия и среден бизнес, скоро това няма да се реализира...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук си много прав, но върви го обясни това на някой собственик на компания! Йок, сакън... аз лично съм разговарял с толкова много работодатели именно за възможността за дистанционна работа. Всичките, на 100%, ми отговориха едно и също: "Да бе! Ти луд ли си... ще ми се излежава той по цял ден, а аз ще му плащам! Бог знае какви ги върши и лентяйства"... ама че в офиса може да го прави същото?!!?

 

Както и да е... прав си, че това е много добро решение, но имайки предвид мисленето на малкия и среден бизнес, скоро това няма да се реализира...

 

 

Tова го казват собствениците на гаражни фирмички, при които процесът на работа е без план и без точни критерии за оценка на резултат, без обратна връзка, без статус ревюта и т.н., без система за планиране на ресурси и т.н.

 

Ако се поставят на един човек конкретни задачи, и има точни критерии, план, с периодична обратна връзка - в този случай ако ще да спи цял ден и да си направи нещата за 10 минути поради това че е гений, за мен това е ОК! Ако аз съм шеф и разбера че ги е свършил само за 10 минути, грешката е в мен - това е неоптимално натоварване на ресурс, т.е. той има потенциал за много повече, и т.н. Отделно ще си направя заключения, ако човека се скатава...

 

В нашата фирма като си попълваш заявка за отпуск, си има отсъствие тип Home Office, после попълваш колко часа си работил и не е проблем да спиш през това време... Всичко опира до доверие и правилно поставяне и контролиране на задачи. Не е трудно да установиш дали свършената работа отговаря на 8 часа или 15 минути, при положение че познаваш добре възможностите на човека... Оттам пак за доверието, и така... И точно наопаки, ще ви кажа че тука масово се избягва работата от къщи, защото опитът показва че при достатъчно добра мотивация, в къщи се работи много повече отколкото на работа... А Бг чорбаджиите играят на дребно, от страх да не ги мине някой с 1 час... :D Т.е. хем не могат да мотивират, хем не могат да си управляват ресурсите, хем са стиснати и хитри, ....защото всеки си мисли че може да прави бизнес и да наема "персонал" :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходете пеш ако не бързате! :) Повярвайте ми, представа си нямате колко е близо и бързо всичко! :)

 

Дани, хич не ти ловя вяра! Пеш се ходи от "Витошка" до "Ботев", ама я да те взема с мен да направим едно кръгче център-Световрачане-Бояна и пак до прословутия център пеш. Ще трябва да си вземем суха храна, манерки с водичка и пари за такси, като алтернативен вариант! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега един да каже, кой ще му върне загубените нерви по улиците на любимата ни столица?И струват ли си парите като после ще се превърнеш в психически изхабен човек за остатъка от живота си?

А за това че само в София се изкарвали големите пари-изобщо не е така.Варна и Пловдив също са "провинцията",но по нищо не отстъпват на заплащането в столицата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за това че само в София се изкарвали големите пари-изобщо не е така.Варна и Пловдив също са "провинцията",но по нищо не отстъпват на заплащането в столицата!

 

А жилище? Всичко звучи много добре, но ако имаш покрив над главата в един град, какво правиш? Ако бях под наем, нещата се решават далеч по-лесно... А за съвета "продаваш това тук и купуваш друго във Варна" то в момента от чисто инвестиционна гледна точка е толкова неизгодно, че просто няма накъде :)

 

Въпросът е по-скоро обратният... не става дума за тези, които живеят в София, имат собствено жилище, учили са и са живяли тук цял живот... За мен е по-скоро мистерия, че все още продължава напливат към София от хора, които не знаят как да си платят наемите после... или теглят невероятни кредити, ипотекират и т.н. само и само да дойдат в София! Мистерия! Абсолютна мистерия е за мен това... да виждаш как един град се задушава и целеустремено да отидеш там :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Дружба до Дупница - 10 часа... ако искаш! И няма обходен маршрут...

През Железница си за 40 мин.!

"spdspd"

"Дани, хич не ти ловя вяра! Пеш се ходи от "Витошка" до "Ботев", ама я да те взема с мен да направим едно кръгче център-Световрачане-Бояна и пак до прословутия център пеш. Ще трябва да си вземем суха храна, манерки с водичка и пари за такси, като алтернативен вариант!"

Мисля че за средни и къси разтояния става въпрос! Аз днес от Раковска и Дондуков (където живея) до Интерпред (където работя) - около 6 км по пряка линия (през Борисовата градина), го взех за 45 мин пеш. С кола стигам за 20 мин! Мисля че си струва (приятна разходка с хубав въздух)! И ако има още така мислещи (защото в приятната разходка не срещнах повече от 2-ма ентусиасти) със сигурност ще се отрази на трафика!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш Стиляне, хората са отчаяни,търсят и най-малката възможност да подобрят живота си и избират решението-София.Мизерия,шум,тълпи,задръствания,всичко това трябва да се търпи заради пустите му пари.Е мерси,нервите не се плащат и не се връщат никога.Стреса те убива всеки ден,малко по малко.Това не е живот вашето! Ако мога да избирам,София ще е последния град в който ще отида да работя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си имам толкова много грижи, че изобщо не се замислям за трафик и т.н. :icon_crying:

Само клиентите страдат защото се бавя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София наистина има много проблеми, един от които е трафика, но всяко нещо си има предимства и недостатъци.

Явно хората, които идват да работят и живеят тук, все още намират повече положителни неща в това.

 

Интересен феномен се очертава напоследък, а именно софиянци започнаха да търсят начин да се разкарат от столицата, а в същото време много хора от провинцията идват да работят и живеят тук.

Като гледам засега обаче единия поток е в пъти по-голям от другия.

Лично аз не виждам добри перспективи живота в София да се подобри в скоро време, точно обратното.

И аз си мечтая за къща с двор, квартал пълен със зеленина, детски площадки, спокойно място за разходки и отдих, пешеходна зона и т.н.

Но поради една и друга причина живота ми ще бъде тук поне още няколко години, за по-късно ще видим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова лесно просто да "избягаш". Имам огромното желание, но както rosko беше казвал в друга тема .. после щях да се псуваш пък що не съм дошъл/останал. Каквото и да си говорим добри пари се правят само в големите градове .. и дори и за момент да махнем парите от картинката .. в провинцията е малък шанса дори да работиш каквото ти е на душа, камо ли за пари да очакваш нещо.

... не е и чак толклова трудно между другото. На мен ми трябваха точно 4 месеца за да направя тази крачка и да загърбя 12 години живот в София и не съжалявам. Продадох си апартамента в София и сега живея точно до морската градина в Бургас. "Задръстванията" (както им викат тук) по време, са равни точно на толкова колкото ми беше необходимо да взема левия завой на Симеоновско шосе към зоопарка и да се се изнеса до "Кока кола" . Даже тук става малко по-бързо. :icon_hmm:

Много зависи какво цели човек. Ако идеята е да се изкарват много пари - ОК, тогава се плаща и цената. Но ако ще трябва да съм редови гражданин, който да си джитка от работа в къщи и обратно предпочитам да живя на по-спокойно местенце. Сега съм на същата заплата, която вземах в София и съм доволен. В София тръгвах в 18.00 от работа и се прибирах към 19.50 - 20.00. Сега тръгвам в 18.00 и съм си в къщи в 18.15. Осезаема разлика нали?!

Проблемът със задръствнията в София вече стана просто болезнен. Там вече няма понятие като "час пик". По-скоро е "ден пик". Оня ден за 4 часа стигнах от Бургас до София, а от "Църна маца" до пл. Македония ми трябваха още 50 мин. Човешко ли е да си жертваме по такъв начин времето?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи какво цели човек. Ако идеята е да се изкарват много пари - ОК, тогава се плаща и цената. Но ако ще трябва да съм редови гражданин, който да си джитка от работа в къщи и обратно предпочитам да живя на по-спокойно местенце. Сега съм на същата заплата, която вземах в София и съм доволен. В София тръгвах в 18.00 от работа и се прибирах към 19.50 - 20.00. Сега тръгвам в 18.00 и съм си в къщи в 18.15. Осезаема разлика нали?!

Проблемът със задръствнията в София вече стана просто болезнен. Там вече няма понятие като "час пик". По-скоро е "ден пик". Оня ден за 4 часа стигнах от Бургас до София, а от "Църна маца" до пл. Македония ми трябваха още 50 мин. Човешко ли е да си жертваме по такъв начин времето?!

 

Подкрепям напълно казаното от колегата...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да оспамя малко темата си мисля, че както осведомителните бюлетини в момента звучат така "Затворени са проходте Златица-Етрполе, Чибаовци-Свидня (емблематичен проход :rofl: ), Прохода на Републиката, Левия тунел на Топли Дол на магистрала "Хемус" и т.н и т.н.", би трябвало да следва и продължението:

:construction: "Поради преминаване на тежка строителна техника е невъзможно движението в кварталите Лозенец, Борово, Красно село, кв. Витоша. Зарарди изкопни и ремонтни работи е проблемно, ако не и невъзможно движението в крайните и централните квартали на София, невъзможно е влизането и излизането в и от Младост, Дружба, Люлин на тунела, колелото на 4-ти км, Околовръстното (там е ясно),Бул. България, Евлоги Георгиев, от Плиска до Орлов мост, от Подуяне до Сточна гара, Д. Несторов, Цар Борис ІІІ и още знайни и незнайни "пътни артерии" с много дупки. :construction:

Умоляваме водачите за разбиране и толерантност по време на движение. Приятен път и весело настроение през целия ден!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги! Мисля че наистина въпрос на само-преценка кой и за какво живее в София, дали за по голяма заплата, дали човека иска да си калява нервите или просто си е софиянец/кореняк(макар че са малцина). Живеейки в по малък град също можеш да постигнеш доста добър стандарт на живот/поне според мен/. Дали ще взимам 2000лв. заплата в София или 1000лв в провинцията ако теглиш чертата нещата ще клонят към провинцията /в добрата насока/. Най вече няяяяяяяма да има задръстванията , ще има място в детската градина за детето и определено ще дишаш по чист въздух, и още много екстри които мога да изброявам поне половин час без да се повтарям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук аз гордо мога да се похваля, че живея в къща, с един декар място и същевременно съм на 5 мин. с кола от центъра..По близо съм до центъра от някой варненски квартали - кайсиева, владиславово и други... Лятото ям домати от градината и плодове от дръвчетата (хем качествени, хем не са на паранормални цени от битака), зимата си ходя гол из нас, защото камината прави сауна :) Родителите ми, имат два апартамента на пъпа на Варна, в единия живеят, другия го дават под наем.... Колко ме караше майка ми да ида във втория апартамент... Просто трябва тотално да изперкам, да зарежа рая тук - тишина, спокойствие, свобода на действие и прочие.... С много пот и бачкане дигнахме тази къща, но сега съм твърдо убеден, че тук ще си изкарам живота!

 

П.С. Забравих да кажа, че не живея сам :) Ето го моето семейство:

 

Мики -> http://media.snimka.bg/0425/007105676-big.jpg

Макс: http://media.snimka.bg/0168/006590997-big.jpg

Лора: http://media.snimka.bg/0168/006591006-big.jpg

 

И трите си ги гледам и много си ги обичам :) Като се върна от работа, да видите как ме чакат само :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещата, които ми описва Емо ме хвърлят в умиление..... Моята къща на село е точно на 13 км от центъра на Сливен.... 8 стаи, кухни, бани, всичко, за което се сети човек... Гараж 8 метра дълъг, с канал по моя ръст....... 2 кучета..... райграс, дръвчета.... цветя..... Асмалък поне 300кв.м., навес, камина.....

Замечтах се. Още е малко рано, но ако е рекъл господ - един ден ще мога да работя оттам..... И да идвам 2 пъти месечно до София..... Няма да мръдна оттам.

 

Мечтииииииииии

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да мръдна оттам.
Ти ли бре ??? Повече от една седмица не ти давам, и си хукнал на някъде......Шило в торба седи ли...... :drive:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да оспамя малко темата си мисля, че както осведомителните бюлетини в момента звучат така "Затворени са проходте Златица-Етрполе, Чибаовци-Свидня (емблематичен проход :rofl: ), Прохода на Републиката, Левия тунел на Топли Дол на магистрала "Хемус" и т.н и т.н.", би трябвало да следва и продължението:

:construction: "Поради преминаване на тежка строителна техника е невъзможно движението в кварталите Лозенец, Борово, Красно село, кв. Витоша. Зарарди изкопни и ремонтни работи е проблемно, ако не и невъзможно движението в крайните и централните квартали на София, невъзможно е влизането и излизането в и от Младост, Дружба, Люлин на тунела, колелото на 4-ти км, Околовръстното (там е ясно),Бул. България, Евлоги Георгиев, от Плиска до Орлов мост, от Подуяне до Сточна гара, Д. Несторов, Цар Борис ІІІ и още знайни и незнайни "пътни артерии" с много дупки. :construction:

Умоляваме водачите за разбиране и толерантност по време на движение. Приятен път и весело настроение през целия ден!"

 

И това го има по света ;) Link и Link

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ей сега ще видим какво е задръстване!

 

 

http://www.dnes.bg/images/photos/0059/0000059149-article.jpg София - ад под небето!

 

 

От утре животът на софиянци не просто ще се втъжни, но ще се вкисне и с бодряшко-дисциплиниращото присъствие на органите на МВР с неизменните указания. Защо ли?

 

КАТ "Пътна полиция" съветва гражданите и гостите на града да изберат обходни маршрути за движение, да спазват разпорежданията на органите на полицията и въведената временна организация на движение.

 

Във връзка с извършване на реконструкции и рехабилитация на улици и булеварди на територията на столицата, отдел “Пътна полиция” при Столичната дирекция на МВР, информира гражданите и гостите на гр.София:

 

От 16 октомври до 16 ноември се забранява влизането на товарни автомобили с допустима максимална маса над 4 тона по Околовръстен път между бул. "Черни връх" и бул. "Ал. Малинов".

 

От 4,30 часа на 19 октомври до 21 ноември се забранява влизането на пътни превозни средства двупосочно по двете пътни платна на бул. "Ал. Стамболийски" в участъка от бул. "К. Величков" до ул. "Опълченска”, с изключение на кръстовищата: бул. "Ал. Стамболийски" – ул. "Одрин" и бул. "Ал. Стамболийски" – ул. "Инж. И. Иванов".

 

От 19 октомври до 3 декември ще бъде извършена реконструкция на трамвайния релсов път и на пътните платна на бул."Ал. Стамболийски" в участъка от бул."Христо Ботев" до бул. "Константин Величков".

 

От 18 октомври до 1 декември се забранява влизането на пътни превозни средства в двете посоки по бул. "Св. Климент Охридски" между бул. "Андрей Ляпчев" и Околовръстен път.

 

До 18 октомври се забранява влизането на пътни превозни средства по ул. "Софроний Врачански" между ул. "Беласица" и ул. "Круша планина".

 

До 5 ноември се забранява влизането на пътни превозни средства по ул. "Дедеагач", в участъка между бул. "П. Ю. Тодоров" и ул. "Мила родина".

 

До 19 октомври се забранява влизането на пътни превозни средства по ул. "Проф.Вайгант", в участъка между бул. "Възкресение" и ул. "Суходолска".

 

От 16 октомври до 20 декември се забранява влизането на пътни превозни средства в двете посоки по път ІІІ-181 (м. Бункера) в участъка от км 3+950 до км 4+250.

 

От 20 октомври до 26 октомври се забранява влизането на пътни превозни средства по ул. "Проф. Вайгант", в участъка между ул. "Суходолска" и бул. "Ал. Стамболийски".

 

До 31 октомври се забранява влизането на пътни превозни средства по ул. "Й. Екзарх", в участъка от между ул. "Дж. Баучер" и ул. "Д. Димов".

 

Продължава ремонтът на кръстовището на бул. "Г. М. Димитров" и бул. "Драган Цанков", поради изграждане на подлез в района на Метростанция. Въведена е временна организация на движение на ППС.

 

От 14 февруари се забранява влизането на бетоновози по бул. "Цариградско шосе", бул. "Пейо К. Яворов", бул. "Никола Й. Вапцаров", бул. "Драган Цанков", бул. "Черни връх" и ул. "Свети Наум".

 

За да не се създават задръствания и затруднения при придвижване, отдел "Пътна полиция” – СД на МВР съветва гражданите и гостите на града да изберат обходни маршрути за движение, да спазват разпорежданията на органите на полицията и въведената временна организация на движение.

 

Хубава организация, ама да се бяхте сетили по-рано? Лятото, например, когато голяма част от града е забегнал на почивка?

 

Светлото бъдеще (след края на ремонта, който няма край) пак предстои, само малко да потърпим. Това вече сме го чували, и препоръките, и обещанията! И не вярваме. Ей сега ще видим какво е задръстване,а!

 

Задръстване за Светлото бъдеще.

 

Източник: http://www.dnes.bg/article.php?id=59149

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Леле мале! Аз всяка сутрин се боря да стигна от Централна гара до пл.Възраждане... Сега ми махат обходните маршрути и трябва да избирам Ботев или Опълченска... То по-добре пеш да ходя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, е те са ми затворили всички възможни пътища - Галанта няма крила иначе да почваме да летим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това първото е бебенце, нали? Блазя ти! Аз едно време живеех в къща в София и сега мечтата ми е да се изнеса някъде в къща, обаче работата ми е тук и няма мърдане. За сметка на това винаги когато съм свободна паля с двеста и бягам навън. Като остарея още малко продавам апартаментите и се купувам къщичка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече е на 4 месеца, и не е съвсем бебе :))) Между другото да ви разкажа един стар случай...Накратко, преди няколко години, идвам в София, да гледам една машина...Реших да съчетая ангажимента и да се видя с една мацка, и така отидохме в едно заведение...Там ми гепиха портфейла и почна едно ходене по мъките :) Няма да ви разказвам филма, че е голяма пародия...Това което исках да ви споделя е, че като дойде дежурния-оперативен, жена, майор, и ми вика "Ти си от Варна?"...Аз и отвърнах "Да", а тя ме пита "Какво правиш тук?"...Аз бях потресен и ядосан, как така ще ми търси сметка, какво правя в София, а тя довърши: "Аз се чудя как да се махна от тук!"...Взе да ми разказва как си купила местенце на Дуранкулак и нямала търпение да иде там...Явно живота в София, доста я беше изтормозил...Мен пък ме е яд даже, че Варна расте бързо, и ме настига...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нема да се пУашите, от време на време трябва да ви е гадно, иначе живота става много скучен.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марио, има достатъчно гадни неща в живота ни...Въпроса е, че аз не бих могъл да губя, по няколко часа от краткия ни живот, всеки божи ден, в задръствания...Пък и тай да е, както казваш...ми тогава да им направим малко гадно на тия управници, барем да ги разнообразим и да не им е скучно да се гаврят с нас...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...