Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Lancer - добри и лоши страни


na4о

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, преди няколко дена писах с въпрос и благодаря за бързите отговори. Да кажа, че колата вече е оправена надявам се, защото мъжът ми я е взел тази сутрин от Балкан Стар, където са сменили предна лява биалета и ако правилно съм разбрала някаква щанга. Частите са сменени гаранционно и са взели единствено пари за миенето на колата. Това за Балкан Стар - изненадаха ме приятно.

 

Имам още един въпрос - преди време като сменях маслото питах за аксесоарите и по конкретно ме интересува това дето се слага в багажника и прилича на голям правоъгълен леген и покрива целият под. Понеже още като вземах колата вида на багажника изобщо не ми хареса ми се иска да си взема това, та така багажника да добие вид. Това, което ме притеснява, защото в Балкан Стар нямаха налични, е че така или иначе в багажника карам една камара камиончета, колело, торба и кофички а от другата години и количка - колко място от багажника се изяжда от тази част? Ако някой знае как точно се казва да ми каже, че аз му викам леген и да не ставам излишно за смях. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 544
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте колеги, преди няколко дена писах с въпрос и благодаря за бързите отговори. Да кажа, че колата вече е оправена надявам се, защото мъжът ми я е взел тази сутрин от Балкан Стар, където са сменили предна лява биалета и ако правилно съм разбрала някаква щанга. Частите са сменени гаранционно и са взели единствено пари за миенето на колата. Това за Балкан Стар - изненадаха ме приятно.

 

Имам още един въпрос - преди време като сменях маслото питах за аксесоарите и по конкретно ме интересува това дето се слага в багажника и прилича на голям правоъгълен леген и покрива целият под. Понеже още като вземах колата вида на багажника изобщо не ми хареса ми се иска да си взема това, та така багажника да добие вид. Това, което ме притеснява, защото в Балкан Стар нямаха налични, е че така или иначе в багажника карам една камара камиончета, колело, торба и кофички а от другата години и количка - колко място от багажника се изяжда от тази част? Ако някой знае как точно се казва да ми каже, че аз му викам леген и да не ставам излишно за смях. Благодаря.

Тоя "леген" е много добре ако возиш такива неща. Струва 250лв по спомени, ако разбира се не са променили цените. Ляга много плътно по краищата и изобщо не изяжда от обема на багажника. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
А така, и аз карам доста агресивно, особено когато съм сам......... :D Когато съм с жената, моята "кошничка' ми дава около 11л. ама газ,когато съм сам ми дава около 14 литра..............пак газ... :icon_dance: Кое е по евтиното?

:D

Градският транспорт е най евтин.. :P За 2 лв. те кара до другия край на София...

Пак започвате със сравненията и после ще има пак "темата се разводни" :icon_wwf:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойто дизелче вече стана на 9000км и вчера му гледах масалцето - не е мръднало! (от както я взех от БС) :yes3:

А за разхода... Аз май мога да се похваля с много ниски цифри - 6,4-7,0л/100км! (градско) :icon_dance:

А днес дори като се прибирах от провинцията ми даде разход 4,9!!!

Редактирано от hostagebg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А така, и аз карам доста агресивно, особено когато съм сам......... :D Когато съм с жената, моята "кошничка' ми дава около 11л. ама газ,когато съм сам ми дава около 14 литра..............пак газ... :icon_dance: Кое е по евтиното?

:D

Ако и галя педала рекорда ми е 6.9 литра градско с клима. За мен е добре за кола с тегло 1430кг.... Ако я дъниш обаче качва на ок.9-10

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като за двулитров турбо-дизел с тези килограми, разхода ми се вижда нормален в този трафик...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук за Лансер на газ ли си говорите ? Това не беше ли автомобил за 30-40 000лв ? А дали има такъв на газ вече ? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега покрай раждането на малкия, седях около 10 дена по Пловдив.

По цял ден каране из града и разход от порядъка на 7-8л/100км градско каране в Пловдив !!!

А в Смолян ми дава разход от порядъка на 9-11л/100км.

И в София като ходя ми е давало разход не повече от 10л/100км.

Ама като се замисля се оказа съвсем нормално. Пловдив и София, равничко. Не ще мноо газ. Ама из нашите чукари без газ не става.

А като видя завоииии, лелееееее крака ми натежава яко.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-спокойно колега, нали точно около това се върти спора - добри и лоши страни на двата модела - бензиновия и дизеловия. Не вярвам ти да харесваш твоя Лансер за това че ти гори 20, нали. По-скоро го харесваш въпреки това. :icon_dance: Форума е за дискусии, дай възможост на всеки да се изкаже.

Редактирано от Къната
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-спокойно колега, нали точно около това се върти спора - добри и лоши страни на двата модела - бензиновия и дизеловия. Не вярвам ти да харесваш твоя Лансер за това че ти гори 20, нали. По-скоро го харесваш въпреки това. :icon_dance: Форума е за дискусии, дай възможост на всеки да се изкаже.

Не не колега, бъркаш ! Този споре стар и безмислен и казах защо.

Темата е, за да се обсъждат предимствата и недостатъците на моделите по отделно, а не да се сравняват.

А за разхода да ти кажа само, че го отчитам само като статистика. Колко гори не ме интересува.

Може би това е един от многото недостатъци на тази кола, но за мене той не е съществен и не ми пречи !!!

Има куп с други елементарни и дребни, но съществени пропуски в колата, за които си заслужава да се пише, но разхода не е от тях.

Освен това той е и строго индивидуален спрямо всеки един собственик и екземпляр автомобил.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е, за да се обсъждат предимствата и недостатъците на моделите по отделно, а не да се сравняват.
Чисто философски погледнато, няма начин (и смисъл) да обсъждаш предимства и недостатъци без да сравняваш. :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук за Лансер на газ ли си говорите ? Това не беше ли автомобил за 30-40 000лв ? А дали има такъв на газ вече ? :icon_blush:

Има едно такси в София, жал ми е за колицата-очукано, боядисано на 2 на 3, че и с дюза за газовото на бронята...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе вие виждате ли въобще какво е заглавието на темата????

Новият Lancer - добри и лоши страни.

Айде, моля ви, си отворете тема - "Дизел или бензин"....................

Нахалници!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ОК шефе............ :P

Обобщавам за последно :D Добрите страни - че все пак е :mitsu-smiley: ,а лошите - вози като каруца и дизела им е трактор......... :P :lol: Ех, къде ли е 2.4 MIVEC-а?? :icon_thumbup: Шегувам се ,разбира се............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе вие виждате ли въобще какво е заглавието на темата????

Новият Lancer - добри и лоши страни.

Айде, моля ви, си отворете тема - "Дизел или бензин"....................

Нахалници!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Че тоя Лансер да не е хибрид ? С какви мотори е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тошко, в изречението - Новият Lancer - добри и лоши страни кое не ти е ясно?

Обсъждат се конструктивни плюсове и минуси.

Гамата двигатели са само един от тези плюсове и минуси.

Временно темата ще я заключа.

Докато разделя постовета в две теми.

В "Новият Lancer - добри и лоши страни" и в "Обсъждане на двигателите при Лансера. Бензин или дизел".

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега покрай раждането на малкия, седях около 10 дена по Пловдив.

По цял ден каране из града и разход от порядъка на 7-8л/100км градско каране в Пловдив !!!

А в Смолян ми дава разход от порядъка на 9-11л/100км.

И в София като ходя ми е давало разход не повече от 10л/100км.

Ама като се замисля се оказа съвсем нормално. Пловдив и София, равничко. Не ще мноо газ. Ама из нашите чукари без газ не става.

А като видя завоииии, лелееееее крака ми натежава яко.

И при мен е също нормален разхода 9-10 в София. Последния път като ходих в София (преди месец) се замислих защо софиянци се оплакват от голям разход и в отсечката "Захарна фабрика" - "Сточна гара" си отговорих на въпроса. Просто някой карат като на състезения, а от кръстовището с К.Величков видях, че зад мен се движи едно ново BMW и не ме изпреварва. И двамата са движихма в пакет до "Сточна гара" (където бяхме вече един до друг) с препоръчаната скорост от 45 км/ч. Така преминахме през целия маршрут без да ни засече червен сигнал, а това са 6-7 светофара между които са 3-те най-натоварени кръстовища в София - Опълченска, Хр.Ботев и Мария Луиза (Лъвов мост).

 

Иначе по завоите и баирите е голям кеф с газ до ламарината, но разумно! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тошко, в изречението - Новият Lancer - добри и лоши страни кое не ти е ясно?

Обсъждат се конструктивни плюсове и минуси.

Гамата двигатели са само един от тези плюсове и минуси.

Временно темата ще я заключа.

Докато разделя постовета в две теми.

В "Новият Lancer - добри и лоши страни" и в "Обсъждане на двигателите при Лансера. Бензин или дизел".

Aми ние какво обсъждахме ? Аз никъде не съм обсъждал бензин срещу дизел и не ме интересува бензина. Всъщност вече нищо не ме интересува в този форум, заради безумното модериране! Още повече , не мисля, че да се противопоставят по такъв начин нещата ще доведе до нещо добро. В тази тема какво трябва да се обсъжда , пластмасите в купето ли ? Май така като гледам ,ще е за... "какъв разход ми дава бензина"...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е също нормален разхода 9-10 в София. Последния път като ходих в София (преди месец) се замислих защо софиянци се оплакват от голям разход и в отсечката "Захарна фабрика" - "Сточна гара" си отговорих на въпроса. Просто някой карат като на състезения, а от кръстовището с К.Величков видях, че зад мен се движи едно ново BMW и не ме изпреварва. И двамата са движихма в пакет до "Сточна гара" (където бяхме вече един до друг) с препоръчаната скорост от 45 км/ч. Така преминахме през целия маршрут без да ни засече червен сигнал, а това са 6-7 светофара между които са 3-те най-натоварени кръстовища в София - Опълченска, Хр.Ботев и Мария Луиза (Лъвов мост).

 

Иначе по завоите и баирите е голям кеф с газ до ламарината, но разумно! :D

 

 

9-10/100 градско???????

Това е във сферата на фантазията!

Че то преди години Корсата ми даваше такъв разход!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

9-10/100 градско???????

Това е във сферата на фантазията!

Че то преди години Корсата ми даваше такъв разход!

Напълно споделям, че разход 9-10 в трафик се движи в сферата на пожелателния характер. Моята кола си позволява и над 9л. като си тракам на място и чакам по светофари. Освен ако колегата под "градско" няма предвид движение в 3 часа през нощта по булевардите с предимство.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че к'во му има? Нормален си е разхода, ако не ръчка и колата е разработена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина разход 9-10 на бензинките е възможен, ако не стоиш по сто часа по светофари и задръствания! Ако пътищата са ни нормални и що-годе отпушени, може и да си я ръчкаш и пак да ти дава 10-11.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споменатия по-горе разход съм го правил в прериода 16:30 - 17часа в Петък. Тогава тръгвам да се прибирам за Видин, защото до тогава работят фирмите, с които имам работа. Маршрута ми е от Бриколаж на Цариградско шосе през 4-ти километър, кв.Изток, Семинарията, кв.Гоце Делчев, Околовръсното, бул.Борис ІІІ, Руски паметник, Зона Б5 и от там по бул.Сливница, Ботевградско шосе и АМ "Хемус". В маршрута влизат 4-5 спирания за средно 30-40 минути.

Използването на спирачки е много рядко и следя светофарите от далеч, за да минавам на зелено.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

9-10/100 градско???????

Това е във сферата на фантазията!

Че то преди години Корсата ми даваше такъв разход!

Защо? Съмнявате ли се?

Мотора е съвременен и има MIVEC система на клапаните...........напълно възможно е този разход......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да. Както каза колегата в 3ч. през нощта на спускане към центъра през лятото при температура 28 градуса на въздуха и 90 градуса на двигателя ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...