Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander 2,2 Hdi и 2,4 Mivec


Препоръчано мнение

1,359

 

Официално се използва съотношение 1,36, но дори и 1,359 да е - разлика от една хилядна едва ли е от значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 365
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

За този двигател 2.2L diesel на Outlander някой който вече го кара какво са му казали като разработка, колко време продължава (км) и как се движи разходка през този период на разработка на двигателя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За този двигател 2.2L diesel на Outlander някой който вече го кара какво са му казали като разработка, колко време продължава (км) и как се движи разходка през този период на разработка на двигателя?

 

 

да ти е честито :mitsu-smiley: хиляди безаварийни километри и само дате радва хубавото SUV че

:icon_thumbup:

като бях в :mitsu-smiley: ми казаха че на 1500 км си само на един общ преглед, нито масло сменят нито нищо.(същото е и в ситроен явно това е политиката за HDi двигатели даже ако ме питаш това е само загуба на време )

за разработването на двигателя (говоря от опит) най - добре е да направиш един пробег по някоя магистрала с около 2000 - 2500 оборота и аз до кам 2000 км пазя двигателя независимо, че много казват че му няма нищо, но това си е лично мое мнение.

а за разхода мисля че отначало ще ти харчи малко повечко, но после ще започне да върви все по добре и по добре

 

хайде чакаме впечатления

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1,359

 

Добро утро!

Конските сили се изчисляват по две системи. Ако изчисляваш KW-ите на 2.2hdi по една от формулите, конските сили са 156. По другата система същите KW-и излизат 160. Комай Автомотор Корп. хитруват в рекламата си :icon_hmm: !! Ако не се лъжа едната система е приета за изчисляване в Европа, а другата в САЩ и Япония. Ако греша нека някой да ме поправи!

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро!

Конските сили се изчисляват по две системи. Ако изчисляваш KW-ите на 2.2hdi по една от формулите, конските сили са 156. По другата система същите KW-и излизат 160. Комай Автомотор Корп. хитруват в рекламата си :icon_hmm: !! Ако не се лъжа едната система е приета за изчисляване в Европа, а другата в САЩ и Япония. Ако греша нека някой да ме поправи!

Поздрави,

 

Какви са тези два начина на конвертиране. Би ли споделил, че не се сещам какво имаш на предвид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези два начина на конвертиране. Би ли споделил, че не се сещам какво имаш на предвид.

DIN и SAE, но право да ти кажа незнам точно какви са формулите.

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Комай Автомотор Корп. хитруват в рекламата си

 

автомотор са точни с мощността на двигателя проблемът идва от ситроен защото в официалният сайт на C-Crosser двигателя е с 160 кс. DIN http://www.c-crosser.citroen.com/medias/en...CCrosser_EN.pdf

 

Четох някаде сревнителен тест, но не си спомням дали беше за ситроена или за пежото, с Freelander 2 с 2.2 tD4. Та в статията се казваше, че 2,2 HDi бие 2,2 tD4, а ровърът е с 160кс(118kW).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Четох някаде сревнителен тест, но не си спомням дали беше за ситроена или за пежото, с Freelander 2 с 2.2 tD4. Та в статията се казваше, че 2,2 HDi бие 2,2 tD4, а ровърът е с 160кс(118kW)...
Много интересно как го 'бие', като това е един и същи двигател? При SUV често се използват двигатели, настроени на по-малка мощност (detuned), защото е важно да не се претоварва с въртящ момент скоростната кутия и раздатката.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно как го 'бие', като това е един и същи двигател? При SUV често се използват двигатели, настроени на по-малка мощност (detuned), защото е важно да не се претоварва с въртящ момент скоростната кутия и раздатката.

 

И идея си нямам, как го бие все пак не сам я писал статията

Но като се замислиш това наистина може да е един и същ двигател, все пак е доразработен от пежо и форд в завода в англия, а и всички знаем на кой е ровър, но все пак на ровър двигателя генерира 118kW спрямо 115kW за двигателя на пежо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

автомотор са точни с мощността на двигателя проблемът идва от ситроен защото в официалният сайт на C-Crosser двигателя е с 160 кс. DIN http://www.c-crosser.citroen.com/medias/en...CCrosser_EN.pdf

 

 

Да прав си. Мисълта ми беше, че вероятно разликата идва от различните системи и изчисляването на KW-ите. Незнам!?!?

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Мога със сигурност да кажа, че около 07-08.02 ще пристигнат Аутлендъри в Балкан Стар. Ние чакаме 1бр. от тях. Бяха за Януари месец, но са се забавили. Втората ни бройка засега е за Април месец. Но вместо да се чудите през колко време са им доставките направо им звъннете и питайте. :mitsu-smiley:

 

Jolly_Roger здравей,

Какво стана? Взехте ли си бройката от Балкан Стар? Какви са първите впечатления?

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Jolly_Roger здравей,

Какво стана? Взехте ли си бройката от Балкан Стар? Какви са първите впечатления?

Поздрави!

Явно няма още!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Jolly_Roger здравей,

Какво стана? Взехте ли си бройката от Балкан Стар? Какви са първите впечатления?

Поздрави!

:mitsu-smiley: Де да имах някакви впечатления...! Още не е дошъл. От една седмица са в Турция и от там ги извозват с автовози, но турците ги товарят както им скефне. Вчера са дошли 8 автовоза, но нашият Аутлендър не е бил качен. Божа работа, когато - тогава :icon_blush: . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя фактурата идва винаги по-рано някъде към месец по рано от колата. А самата доставка зависи от корабите .... не съм точно запознат, ама един кораб за автомобили най-вероятно от Япония до Истанбул да пътува 3-4 седмици .... все пак кой знае колко време чака за да премине Суецкия канал....

Иначе за тези коли който се поръчват все още не са направени ...

Някой дали има любопитна информация, за колко дена се произвежда една кола, колко време пътува с кораб от Япония?

Здравейте колеги! Колегата 'NIKKEI' е прав за фактурата-горе долу един месец по рано престига от колата.Това мога да го кажа тъй като ние чакаме следващата седмица OUTLANDER Mivec 2.4, а фактурата пристигна в Ита-сервиз (представителството в Стара Загора) точно преди месец!

Поръчката я направихме октомври,така ,че 4-5 месеца е нормално забававянето!В момента пътуват 300 OUTLANDER-а за България (София)В тях има и януарски бройки! Да са им честити новите коли на всички-сигурно изстрадаха чакането като нас :)))

 

P.S. Аз съм и горд собственик на Mitsubishi Carisma 1.8 GDI Exe!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а кога плащаш колата, при сключване на договора ли?

 

Излиза, че аз съм платил за нещо и го получавам след 5 месеца, така ли е?

 

Струва ми се доста кофти, ако съм взел колата на лизинг какво става?

 

А ако съм продал старата си кола, за да събера пари за новата, седя 5 месеца без кола?

 

Така ли и е навсякъде, мислех, че са отминали времената на чакане за нов автомобил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а кога плащаш колата, при сключване на договора ли?

 

Излиза, че аз съм платил за нещо и го получавам след 5 месеца, така ли е?

 

Струва ми се доста кофти, ако съм взел колата на лизинг какво става?

 

А ако съм продал старата си кола, за да събера пари за новата, седя 5 месеца без кола?

 

Така ли и е навсякъде, мислех, че са отминали времената на чакане за нов автомобил!

 

Не е точно така, принципа е следния: Капарира се колата, след получаването на автомобила ти го връщат, когато дойде колата в Бг тогава сключваш договора и си плащаш колата, в едноседмичен срок след като я платиш и я получаваш. Това е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а кога плащаш колата, при сключване на договора ли?

 

Излиза, че аз съм платил за нещо и го получавам след 5 месеца, така ли е?

 

Струва ми се доста кофти, ако съм взел колата на лизинг какво става?

 

А ако съм продал старата си кола, за да събера пари за новата, седя 5 месеца без кола?

 

Така ли и е навсякъде, мислех, че са отминали времената на чакане за нов автомобил!

Колата не се плаща при сключване на договора! Прави се един първоначален договор за покупко продажба,при който се плаща вноска 4000 лв(един вид да са сигурни,че няма да се откажеш от колата)За съжаление при Outlander се чака (но после е сладко :)) Като пристигне колата вече се плаща като ти приспадат тези 4000 лв! В случай на лизинг,както е при нас,имаш възможност да си го направиш за колкото години искаш и с каквато искаш първоначална вноска!От там се определя и месечната вноска! Това е!

P.S. Може и да не чакаш за кола,но те ти казват какви има в наличност и най-често са такива който не те устройват :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, принципа е следния: Капарира се колата, след получаването на автомобила ти го връщат, когато дойде колата в Бг тогава сключваш договора и си плащаш колата, в едноседмичен срок след като я платиш и я получаваш. Това е

 

Аха, ясно. Така звучи по-добре, не бях наясно и ми беше интересно. Мерси за отговора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Само да добавя някои неща.

Тези 4 000 лв. капаро зависят от цвета. Нашето капаро беше 10 500, но това е следствие на цвета.

Вчера като бях в БС бая ги по тормозих момчета с моите глупости. Но разбрах няколко неща.

1 Outlander - a е ЖЕСТОК :icon_rock: броя дните до края на май

2 има много голямо търсене (докато бях там се поръча един) и затова се чака толкова, но което е най хубаво скоро БС ще имат и коли на склад. Досега от :mitsu-smiley: не са им давали коли на склад (ако греша нека някой ме поправи)

3 колите пътуват някъде към 2 месеца :icon_crying:

 

 

PS вчера за пореден път се убедих, че чакането си саслужава

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милен Димитров, какъв цвят сте поръчали , че цената е такава висока?

Ние си поръчахме черен металик!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милен Димитров, какъв цвят сте поръчали , че цената е такава висока?

Ние си поръчахме черен металик!

 

Червен металик (Orient red)

цвета е малко по светъл

post-2435-1203695909_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам..явно на всякъке процедират по различни начини,тъй като на нас представителката в Ита-сервиз(Стара Загора) ни обясняваше каква е процедурата преди да почнем да говорим за цвят! По принцип черния цвят не е ли най-скъпия,поне аз така мисля !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам..явно на всякъке процедират по различни начини,тъй като на нас представителката в Ита-сервиз(Стара Загора) ни обясняваше каква е процедурата преди да почнем да говорим за цвят! По принцип черния цвят не е ли най-скъпия,поне аз така мисля !

 

Колега.

На нас ни обясниха,че става въпрос за по рядък цвят който не се поръчва много.

За по търсените цветове като (черно, светло сиво, тъмно сиво) капарото е 4 000лв. А за нашия цвят който се поръчва по рядко, искат по голям процент капаро мисля,че беше в порядъка на 10 - 15%, но не си спомням, все пак не се знае ако не я вземем дали на някой ще му хареса цвета и дали ще я вземе.

Мисля, че всички металици са на една цена. Просто черният е по търсен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега!

А аз да се похваля-този след обяд пристигна нашия Outlander!Сега ще чакаме митническа декларация(така казаха)! Като стане всичко готово може да пусна някоя снимка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега!

А аз да се похваля-този след обяд пристигна нашия Outlander!Сега ще чакаме митническа декларация(така казаха)! Като стане всичко готово може да пусна някоя снимка!

 

 

 

:icon_clap:

да ти е честито и със здраве да си го караш :icon_thumbup:

да знаеш вече благородно ти завиждам :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...