Премини към съдържание

Зимни гуми за Outlander


Препоръчано мнение

Колеги, давайте конкретни цифри и ме пишете в комбината (ако не ви е проблем де...)

Разходка до Дряново не ми е проблем, тъкмо ще се запознаем :drive:

Ало -о - о!!! Къде си ????Някакво становище по въпроса за гумите и джантите ???

 

Колега, напиши му лично съобщение. Вероятноста да прочете написаното от теб тук е много по-малка, отколкото ако го беше написал като лично съобщение.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

......

Та от мене-толкова.Сума ти и сайтове изрових, копирах десетки снимки на гуми и джанти, а все още не съм взел твърдо решение.Много се колебая между VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME 100H, BRIDGESTONE DMZ3 99 Q и YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+. Искам да чуя и вашите мнения, та да се ориентирам най-после. :icon_hmm: :icon_hmm:

 

 

VREDESTEIN-a няма да го коментирам за мен това е зимната гума и може да съм кон с капаци, но няма да си купя друга зимна гума.

 

BRIDGESTONE DMZ3 - доста са шумни и са с нисък скоростен индекс. Аз лично не бих си ги купил.

 

YOKOHAMA - нямам наблюдения върху тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм на вълна търсене на зимни гуми + джанти 16" и се чудя ... :icon_hmm: Чувал съм че се препоръчват металните пред лети джанти за зимните гуми.

Има ли нещо такова и на какво се дължи това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм на вълна търсене на зимни гуми + джанти 16" и се чудя ... :icon_hmm: Чувал съм че се препоръчват металните пред лети джанти за зимните гуми.

Има ли нещо такова и на какво се дължи това?

 

Да, има текова нещо и причините са две:

1. Финансова причина - стоманените джанти са доста по-евтини от алуминиевите, а зимата е само 2-3 месеца, т.е. през по-голямата част от годината ще си караш с алуминиевите джанти.

2. Практична - стоманените джанти се изправят по-лесно (и за по-малко пари) от алуминиевите. При евентуално поднасяне на сняг (лед) и удар в бордюр, последиците ще са по-малки.

За други причини не се сещам.

 

П.П. На моето Паджеро и зимния, и летния комплект гуми са ми на алуминиеви джанти.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

VREDESTEIN-a няма да го коментирам за мен това е зимната гума и може да съм кон с капаци, но няма да си купя друга зимна гума.

 

BRIDGESTONE DMZ3 - доста са шумни и са с нисък скоростен индекс. Аз лично не бих си ги купил.

 

YOKOHAMA - нямам наблюдения върху тях.

 

И аз писах Wredestein-а на първа позиция, но ме съмнява тази едра шарка на протектора дали не е много шумна??? Милене, сподели по-подробно!

Колкото до скоростния индекс, все пак е зима и няма да караме както през лятото...

 

Скоростен индекс J K L N P Q R S T U H V W Y

Макс. мили/час 62 68 75 87 93 99 106 113 118 124 130 150 168 186

Макс. км/час 100 110 120 140 150 160 170 180 190 200 210 240 270 300

 

Малко и за Yokohama:

 

Дългоочакваната нова GEOLANDAR I/T + е добре балансирана зимна гума специално за джипове и SUV-та.

• Стъпаловидните раменни блокове с широки канали се врязват в снега при завой и повишават сцеплението.

• На мокри настилки еднопосочната шарка на протектора отблъсква водата под грайфера, докато гумата се върти и повишава устойчивостта към аквапланинг.

• По-малките канали върху протектора и големите блокове увеличават сцеплението и стабилността върху сухи настилки.

• Зигзагообразните вътрешни канали оформят дълги непрекъснати остри краища, които допълнително прорязват водния филм и буквално хващат повече сняг за повишено сцепление.

• Вълнообразните прорези повишават сцеплението на мокро и позволяват на нискотемпературната каучукова съставка да захване ледената повърхност.

• Новата съставка от силика поддържа отлично сцепление на заснежени терени и подобрява представянето на мокро и сухо

 

Някъде във форума четох много добри отзиви за нея...

 

Колкото до стоманените и алуминиевите джанти - колегата Mitsubichi добре и точно го е описал относно "кривенето", "оправянето" и цената за тези дейности. Реално погледнато, в абсолютни цифри, стоманените са по-евтини, но разликата не е кой знае каква - около 120 -130 лв. за стоманени и 155 лв. за алуминиеви /и то Germany/.

Не мога да се съглася с него само за едно - че зимата е 2-3 месеца. Нали зимните гуми се слагат когато температурите станат 7-8 градуса, а не когато падне снега. С ужас си спомням една зима преди няколко години, която трая 6 месеца !!!!!!!

PS: Съжалявам за таблицата - нещо не се е копирала добре - просто малко труд ще трябва за напасването на данните във вертикала :sorry:

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME ще бъде най-вероятно със стоманени джанти 16. Въпроса е обаче и дали е подходящо да се монтират отсега или да се поизчака още някоя друга седмица. Вярно, че от утре се очаква рязко застудяване, но то едва ли ще продължи кой знае колко дълго, а съм чувал, че зимните гуми буквално се унищожават, ако температурата на асфалта е висока (напр. над 8 градуса).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз писах Wredestein-а на първа позиция, но ме съмнява тази едра шарка на протектора дали не е много шумна??? Милене, сподели по-подробно!

Колкото до скоростния индекс, все пак е зима и няма да караме както през лятото...

 

........

 

Първо аз си останах с 18"-те, но понеже нямаше 225/55/R18 сложих 235/50/R18. Гумата спрямо Бриджстона беше значително по тиха и въпреки, че бяха на 2,3 atm. колата возеше с една идея по меко.

А до скоростния индекс, не съм съгласен!

Ако е -5/-10 сухо и няма сняг, тогава с колко караме? 90 км/ч може би? ;)

Иначе гумата е много добра, но си е високо скоростна и не трябва да се очаква, кой знае, колко висока проходимост.

 

Щом ще слагате 16"-ки защо не погледнете и Snow Track3?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME ще бъде най-вероятно със стоманени джанти 16. Въпроса е обаче и дали е подходящо да се монтират отсега или да се поизчака още някоя друга седмица. Вярно, че от утре се очаква рязко застудяване, но то едва ли ще продължи кой знае колко дълго, а съм чувал, че зимните гуми буквално се унищожават, ако температурата на асфалта е висока (напр. над 8 градуса).

 

Аз мисля да слагам зимните в края на месеца и според мен е рано за тях.

 

 

Щом ще слагате 16"-ки защо не погледнете и Snow Track3?

 

Не стават за SUV, понеже са по-малки като размер. WINTRAC 4 EXTREME е еквивалнета за SUV гума на Snow Trak 3.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME ще бъде най-вероятно със стоманени джанти 16. Въпроса е обаче и дали е подходящо да се монтират отсега или да се поизчака още някоя друга седмица. Вярно, че от утре се очаква рязко застудяване, но то едва ли ще продължи кой знае колко дълго, а съм чувал, че зимните гуми буквално се унищожават, ако температурата на асфалта е висока (напр. над 8 градуса).

Споко, няма такова нещо! Това не са зимните гуми с каучук и технология преди десет години :drag: Колкото дали да са стоманени, или алуминиеви - всеки преценява сам /малко по-горе е коментирана няколко пъти тази дилема/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....

 

 

Не стават за SUV, понеже са по-малки като размер. WINTRAC 4 EXTREME е еквивалнета за SUV гума на Snow Trak 3.

Sorry,

че ще ти разбия илюзиите, но Outlander-a си е едно повдигнато комби и е доста далече от SUV-тата :D

 

И гумите изобщо нямат нищо общо, на едната кола съм с EXTREME, а на друга с Snow Track2 и гумите нямат нищо общо.

Виж и на самата скала как са позиционирани:

http://www.vredestein.com/Banden_Bandgroep...p;BandgroepID=2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Sorry,

че ще ти разбия илюзиите, но Outlander-a си е едно повдигнато комби и е доста далече от SUV-тата :D

 

Това го знам отлично! :icon_thumbup:

 

 

И гумите изобщо нямат нищо общо, на едната кола съм с EXTREME, а на друга с Snow Track2 и гумите нямат нищо общо.

Виж и на самата скала как са позиционирани:

http://www.vredestein.com/Banden_Bandgroep...p;BandgroepID=2

 

Съглаааасен съм, и още по-съгласен ще стана с теб ако ми намериш Snow Track3 с размер 215х70х16, защото такъв просто не се произвежда! :D Така, че няма как да сложа Snow Track 3 на Аутлендър с неговия си размер!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си получих зимните гуми Yokohama Geolandаr I/T+, поръчани от http://barzgumve.com/.

Mного са хубави и мекички. :icon_thumbup:

MADE IN JAPAN

DOT 3109

 

Относно цените, по-добре всеки да прецени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Карам 3-та зима с 18 цола Йокохама, и вече се усеща че гумата е аут, но въпреки това при последния сняг нямах никакъв проблем с движението. За тия три зими основния проблем при широките гуми ми е, че много трудно газят мек сняг - трябва повечко газ. По принцип с колата (забележете, че не казвам джип-а) избягвам да излизам на черни и непочистени пътища за да се правя на offroad разбирач, защото колата просто не е за това. За тая цел ползваме xxxxx или xxxxx.

Въпреки всичко следващите зимни гуми, които ще взема на outlander-a ще са на 16 цола, по принцип не съм състезател, затова няма да ми е проблем височината.

Това са моите впечатления от колата.

Поздрави.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз свалих аутлендъра на 16" с зимна гума Гуудрич и съм много доволен. Малко е шумно но за 180лв. чисто нова гума се търпи. Като си усиля музиката и заспива. Разхода също падна с по-ниския цолаж. За съжаление нямаше толкова много сняг, че да видя как стои на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Реших да слагам зимни гуми на Outlander-a.

Обаче се оказа че 18" гуми се намират много трудно, а ако случайно си намериш цените са в границитя 500-600 лв/бр.

С помоща на www.avtogumi.com и намерих следния подобен размер 215/70/16. разлиакта в диаметъра е само 2 мм.

Цената на тези гуми вече е в границите 250-300 лв/бр. и лети джанти 16" 200-250 лв/бр.

 

Съветите които получих по сервизите по гуми бяха да взема 16 цоловите , защото по принцип от тях има повече оборот и има по големи количества, а от 18" ако случайно е сцепиш някъде, може да почакаш дълго докато си намериш същата!!!

Другия плюс е че ще си имам 4 нови джанти.

Единствения минус е че гумите ще са с нисък скоростен индекс, но не вярвам да ми се наложи да карам с повече от 150 км/ч зимата.

 

Възможен е и друг проблем, който го казаха от Мицубиши че можело да опират спирачните апарати в джантите, но не ми се вярва, защото резервната джанта е стоманена 16", пък и ниското ниво на оборудване го дават с именно такива гуми и джанти. Предстои да пробвам 16" джанти и да разбера дали опират.

 

Двете решения са съизмерими като цена, но дали ще са еднакви като ефективност???

Някой има ли друго предложение???

И аз имах същия проблем с Аутлендъра преди да го сменя. Купих си комплект ал. джанти с гуми 16 цола на цената на 2 гуми 18 цола. От Балкан стар ми предложиха стоманени джанти по 360 лв бр. - луди хора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Имам конкретни оферти. Като начало са доста добри - във всички случаи, ще имаме база да сравняваме и да търсим по-добро от това...

Понеже никъде до тук не стана въпрос за джанти, ще кажа, че аз твърдо ще купя и джанти. като мотивите ми са следните:

1. Ако се сменят летни и зимни гуми на един комплект джанти, вероятността да се нарани някоя гума е много голяма, особено ако "нараняването" е фатално!!! Повярвайте ми, независимо от хубавите машини и майсторлъка на гумаджията, това се случва :worthy: :worthy: :worthy:

2. Новите Outlander-и фабрично са с летни гуми и джанти 18"/по-високите нива на оборудване/. Препоръката на производителят е зимните гуми да са 16",като се има в предвид, че разликата в диаметрите на 18" лятна гума 225х55х18 и 16" зимна гума 215х70х16 е САМО 2 мм./поне така ми oказаха в сервиза на дилъра/, а старо правило е, че зимните гуми трябва да са по-тесни и по-високи от летните.

3. Цената на една зимна гума 18" е приблизително равна на цената на зимна гума 16"+лята джанта 16" :ban1:

Та, офертите са следните:

ДЖАНТИ 6,5х16х5х114,3х67х38

LIGA LG 298 - 158 лв. ........... HRS H 408 - 168 лв. ........... DOTZ DAYTONA - 155 лв.

LIGA LG 281 - 158 лв. ........... HRS H 412 - 153 лв. ........... DOTZ BRANDS HATCH - 196 лв.

Искам да заостря вниманието Ви, че DOTZ е тотално и единствено Made in Germany/останалите са Тайван-което не значи,че са лоши... /Нормалната цена на DAYTONA е 239 лв./виж Google/. Сега са в супер промоция, но тя важи за поръчки ДО ПОНЕДЕЛНИК вкл.!!!! Обяснението е в това, че са модел 2008 год. и са извън програмата за 2009 год. /Аз категорично ще взема от тях!!!/

ГУМИ 215 х 70 х 16

BRIDGESTONE DMZ3 99 Q - 235 лв........................ BF GOODRICH WINTER SLALOM KSI GO 100S - 203 лв.

BRIDGESTONE LM-25 4 100T - 240 лв........................ VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME 100H - 245 лв.

PIRELLI SCORPION ICE & SNOW 100T - 230 лв. ........ KUMHO KC15 100T - 190 лв.

Цените са с ДДС и включен монтаж и баланс.Естествено, че за други размери цената ще е различна-просто тези цени могат да са като базови.

Очаквам утре оферта за YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+ и NOKIAN WR G2 SUV 100H /тази вероятно ще е около 235 лв./

ЗАБЕЛЕЖКА: Прерових няколко сайта за електронна търговия - там всичките гуми са по-евтини, но не знам при какви условия се работи, гаранцията,монтажа и т.н.

Та от мене-толкова.Сума ти и сайтове изрових, копирах десетки снимки на гуми и джанти, а все още не съм взел твърдо решение.Много се колебая между VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME 100H, BRIDGESTONE DMZ3 99 Q и YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+. Искам да чуя и вашите мнения, та да се ориентирам най-после. :icon_hmm: :icon_hmm:

 

Здравейте

Бих искал да попитам джантите стават ли за аутлендър 2012?

И от къде мога да купя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Бих искал да попитам джантите стават ли за аутлендър 2012?

И от къде мога да купя?

 

Провери в спецификацията - трябва да има информация в книжката към автомобила... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте

 

имам драма с джантите за зимните гуми 215,70,16 за Аутлендър 2.2 di-d , 130kw моделa се води май GSE закупен нов 06.2012г. Драмата е че по книжка дават джанти 6.5 x 16, ET 38, 5 болта с 114.3. Да обаче към днешна дата няма никъде, дори и с доставка от чужбина точно този размер джанта, които да отговаря на всички тези характерисики. Намерил съм Dezent, но 7 x 16, ЕТ 38 и МАК 6.5 x 16 , ET 40. Всички продавачи с които говорих, казват, няма проблем. От Балканстар разбира се казаха, че е препоръчително да се спазват дадените характериситики и че не са имали проблеми заради джанти, но пък ако стане нещо гаранцията отпада и ме насочиха към тяхните джанти и гуми за 500лв/бр. Молбата ми да споделите коя от двете джанти е по-малкото зло.

Гумите съм избрал Bridgstone LM 80 215/70/16

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

имам драма с джантите за зимните гуми 215,70,16 за Аутлендър 2.2 di-d , 130kw моделa се води май GSE закупен нов 06.2012г. Драмата е че по книжка дават джанти 6.5 x 16, ET 38, 5 болта с 114.3. Да обаче към днешна дата няма никъде, дори и с доставка от чужбина точно този размер джанта, които да отговаря на всички тези характерисики. Намерил съм Dezent, но 7 x 16, ЕТ 38 и МАК 6.5 x 16 , ET 40. Всички продавачи с които говорих, казват, няма проблем. От Балканстар разбира се казаха, че е препоръчително да се спазват дадените характериситики и че не са имали проблеми заради джанти, но пък ако стане нещо гаранцията отпада и ме насочиха към тяхните джанти и гуми за 500лв/бр. Молбата ми да споделите коя от двете джанти е по-малкото зло.

Гумите съм избрал Bridgstone LM 80 215/70/16

 

Споко, колега - не приемай всичко като драма... :icon_dance:

Ще изкажа моето лично мнение по твоите въпроси:

 

1. Смятам, че по въпроса за джантите по-подходящи са Dezent-а, с ЕТ 38.Това, че са малко по-широки /не 6,5 а 7 / не е от такова значение. Според мене, ОФСЕТА /или ЕТ/ е по-важна характеристика. Ако не ме лъже паметта, наш колега имаше точно такъв проблем - сложи джанти с друго ЕТ и гумите опираха странично в лонжера при по-крайно положение на волана.Наложи се да сменя чисто нови джанти. Сигурен съм, че няма да имаш никакви проблеми с Dezent-а :icon_rock:

 

2. Балканстар да го ДУ.АТ /сори за израза/ с тяхната гаранция - дано не ти дава Господ да опираш за каквото и да е при тях!!! Ако въобще някога имаш проблем, обърни се към "Miroslav" от форума-той е представител на Ратола,които също са оторизиран сервиз за нашите автомобили.

 

3. Ще ти дам и един съвет, на база опита ми /дано да не предизвикам обширен спор и излишни полемики !!!! / - три зими изкарах с гуми YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+ и смело твърдя, че по-добри зимни гуми от тях не съм карал през целия си шофьорски стаж /а той хич не е малък - около 40 год./. Горещо ти ги препоръчвам - сигурен съм, че няма да съжаляваш.

http://ssl.delti.com/tyre-pictures/Yokohama/GeolandarITG071.jpg

Дано да съм успял с линка - просто исках да ги видиш какво представляват /не мисли, че шарката на протектора не е подходяща - държат се идеално на мокър път, киша и сняг !!! Много са устойчиви и при странично плъзгане /занасяне/. Колкото до цените-търси най-изгодната оферта - копирах случаен сайт - както казах, само заради вида на гумата/.

 

Дано да съм ти бил полезен. Ако имаш допълнителни въпроси - пиши :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...още един :icon_thumbup: за YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+......... :icon_thumbup:

 

Пламене, аз мислех да давам пример и с твоите гуми, но пуста :dqdo: ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

май ще се окаже и че Deznent-a и Mak-a са с офсет 40 и гумаджията нещо ме баломосва. Във всички търсачки за джанти за този модел Outlander дават като предложения 6.5 или 7 на 16, 5x114.3 с ЕТ40. Ако някои има с такива джанти и гуми 215/70/16 да каже дали има проблеми или спокойно да купувам и монтирам, че колата ще излезе от бояджиите на Балканстар във Вторник. Гуми съм избрал и капарирал Bridgestone LM 80. Имам подобни LM25 на предишната ми кола и съм доволен, а и в класации и мнения са в топ 3. Цената за която ги взек с ДОТ 2012 е 210лв. Впечатления ще мога да кажа другата седмица живот и здраве ако намеря джанти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

май ще се окаже и че Deznent-a и Mak-a са с офсет 40 и гумаджията нещо ме баломосва.... :)

 

Ами отиди и виж на място - на самата джанта са маркирани характеристиките й :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...