Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Зимни гуми за Outlander


Препоръчано мнение

Вчера ходих да гледам малко гуми на живо в една гумаджийница. Имаха wintrac 4 xtrem, но ми направи адски неприятно впечатление твърдостта на каучука, както и малкото ламели по нея. До нея имаше на Goodrich Winter Slalom - гумата беше много мека, с много ламели, като цяло ми хареса много. Казаха ми, че са получили скоро Goodrich-a, а Vredestein-a най-вероятно беше от миналата година и може това да е повлияло на разликата между двете. Някой с такива гуми на Vredestein, може ли да каже как е каучука при него, по-твърд или по-мек е в сравнение с други модели и марки?

 

Аз съм с Вредещаина и тя е по твъда, защото е високо скоростна гума H и V са и скоростните индекси 210/240 км/ч.

Иначе гумата много добра и за Гудрича чувам много добри неща, от хора, които карат с такива гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Определено искам по-мека гума, за по-добро сцепление и тази информация ми беше много полезна Струва ми се, че Vredestein-a вече не е опция. Зимата карам предимно градско, а като съм извънградско карам по-внимателно. От това, което четох из нета, разни сравнения и ревюта, също ми допадна и Bridgestone Blizzak LM-25. Цената е 230-240лв, което е поносимо.

 

Към колегите с по-стария Аутлендър, ще имам ли проблеми ако сложа гума 215х70х16, като стандартно е 215х60х16?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите с по-стария Аутлендър, ще имам ли проблеми ако сложа гума 215х70х16, като стандартно е 215х60х16?

 

С 4 еднакви гуми не е проблем да са на 70.... това са около 2см по-високи.

Нека колегите кажат какъв пробег може да направиш, ако се наложи да поставиш патерицата(резервната гума)??? Мисля, че тя отговаря на 215/60/16.

За да си подготвен :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Калкулатор за преоразмеряване: http://www.avtogumi.com/

 

 

Това съм го гледал, но не ми върши работа. Аз променям само височината на гумата.

 

 

 

 

С 4 еднакви гуми не е проблем да са на 70.... това са около 2см по-високи.

Нека колегите кажат какъв пробег може да направиш, ако се наложи да поставиш патерицата(резервната гума)??? Мисля, че тя отговаря на 215/60/16.

За да си подготвен :icon_blush:

 

Патерицата не е такъв проблем, по-голям щеше да е ако съм с 18" лети джанти и някакви гуми към тях, разликата ще е доста по-голяма. То и без това с нея ще се внимава много, все пак гумата на нея е до 80км, а през зимата съвсем...

 

Общо взето след 2-3 седмици трябва да съм избрал вече гумите, на повечето места чакат новите партиди след 2 седмици. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено искам по-мека гума, за по-добро сцепление и тази информация ми беше много полезна Струва ми се, че Vredestein-a вече не е опция. Зимата карам предимно градско, а като съм извънградско карам по-внимателно. От това, което четох из нета, разни сравнения и ревюта, също ми допадна и Bridgestone Blizzak LM-25. Цената е 230-240лв, което е поносимо.

 

Към колегите с по-стария Аутлендър, ще имам ли проблеми ако сложа гума 215х70х16, като стандартно е 215х60х16?

 

Остави тая работа с мекия на пипане каучук. Това е история от 80-те години. При равни други условия по-меката на пипане гума не е по-подходяща за зимни условия от по-твърдата на пипане. Но със сигурност е добре да си купиш гума с ДОТ от 2009 г. Това те съветвам да го провериш и на 4-те гуми, които купуваш и да откажеш да купиш две с дот 2008 и 2 от 2007 г., например. Разликата ще се усети още догодина. Вредещайн е едно от най-добрите съотношения цена-качество, според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,че си гледал калкулатора,но точно там се явява една разлика от 4 сантиметра м/у 60 и 70...което си е много. Аз съм си харесал NOKIA 215/60/16 -имам един авер там ,мисля,че за 160-170 кинта ще ги отнеса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,че си гледал калкулатора,но точно там се явява една разлика от 4 сантиметра м/у 60 и 70...което си е много. Аз съм си харесал NOKIA 215/60/16 -имам един авер там ,мисля,че за 160-170 кинта ще ги отнеса.

 

За разлика във височината на гумите иде реч....

Ако в града спукаш гума , до 5км си попаднал на вулканизатор.

Както казах и по-горе, нека да се изкажат колеги, който са наясно с автомобили 4х4. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е до до 2 см допуска в диаметъра, но за аварийни ситуации, ако може да се изключи 4х4 още по-добре и се кара с ниска скорост може и с малка резервна отзад.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остави тая работа с мекия на пипане каучук. Това е история от 80-те години. При равни други условия по-меката на пипане гума не е по-подходяща за зимни условия от по-твърдата на пипане. Но със сигурност е добре да си купиш гума с ДОТ от 2009 г. Това те съветвам да го провериш и на 4-те гуми, които купуваш и да откажеш да купиш две с дот 2008 и 2 от 2007 г., например. Разликата ще се усети още догодина. Вредещайн е едно от най-добрите съотношения цена-качество, според мен.

 

 

Ееее, много си лош! :icon_box: Тъкмо си мислех, че съм попаднал на идалната гума - Blizzak-a на Bridgestone и като написа това, взеха да чета отзиви за Bridgestone-а по форумите и срещнах много противоречиви мнения за него - много балони, жабки и не се знаело къде е произведен, най-често в Турция... А всичко положително за него се е изписало в американски и немски сайтове, където няма как да попаднат 3-то качество партиди. И в момента съм решил твърдо - Vredestein-a или Yokohama Geolandar I/T+, и двете гуми ще са с Дот 2009, като Yokohamata е под въпрос, защото в Боряна не са сигурни дали ще получат от нея доставка. Ако не я получат до 3 седмици, поръчвам Vredestein-a, иначе Yokohama, понеже ми идва на много добра цена като сметна разходите, близо 120лв надолу комплекта от Vredestein. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в една друга гумаджийница и ми предложиха Maxxis MA-SW Victra за 167 кинта на гума, това е крайна цена с монтаж и баланс.

Офертата ми се струва доста добра, въпросът е, че нямам много информация как се справят и какви са отзивите за тях? В Боряна Дряново ми потвърдиха, след седмица ще имат Yokohama Geolandar I/T+ за 225лв на гума, това е цена с монтаж и баланс. Някой има ли отзиви за зимните на Maxxis?

 

Малко станах досаден, но аз обичам да се глезя и трябва да знам, че съм направил правилния избор. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за тази комбинация

 

Dunlop

Модел: SP Winter Sport M2

Размер: 215/70R16

Вид: Джипове

Скоростен Индекс: T - 190 км/ч (118 мили/ч)

Товарен Индекс: 100

Сезон: зима

Описание: MS TL

Цена: 250 лв.

 

и джанти post-6317-1254922807.jpg League LG281 за 163 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в една друга гумаджийница и ми предложиха Maxxis MA-SW Victra за 167 кинта на гума, това е крайна цена с монтаж и баланс.

Офертата ми се струва доста добра, въпросът е, че нямам много информация как се справят и какви са отзивите за тях? В Боряна Дряново ми потвърдиха, след седмица ще имат Yokohama Geolandar I/T+ за 225лв на гума, това е цена с монтаж и баланс. Някой има ли отзиви за зимните на Maxxis?

 

Малко станах досаден, но аз обичам да се глезя и трябва да знам, че съм направил правилния избор. :icon_angel:

Тази гуми (Maxxis) аз лично ги чувам за първи път. Знае ли се поне къде са произведени?

Колега, разбирам, че търсиш изгодна оферта, но евтиното обикновено не е хубаво, обратното също е валидно. Прецени сам за себе си какво точно искаш - хубави или евтини гуми и направи избора си. Йокохамата е made in Japan и е жестока гума. С един комплект Йокохама Геолендар от Боряна минах 120 000 км. Maxxis-a дори и да издържат 60 000 км, тогава къде ти е далаверата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази гуми (Maxxis) аз лично ги чувам за първи път. Знае ли се поне къде са произведени?

Колега, разбирам, че търсиш изгодна оферта, но евтиното обикновено не е хубаво, обратното също е валидно. Прецени сам за себе си какво точно искаш - хубави или евтини гуми и направи избора си. Йокохамата е made in Japan и е жестока гума. С един комплект Йокохама Геолендар от Боряна минах 120 000 км. Maxxis-a дори и да издържат 60 000 км, тогава къде ти е далаверата?

 

Maxxis си е оригинална тайванска гума. Да ти кажа честно и аз клоня много към Yokohama, още повече като знам, че партидата е прясна. Разликата е над 200лв и това ме изкушава, но ще ги преглътна в името на качеството. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази гуми (Maxxis) аз лично ги чувам за първи път. Знае ли се поне къде са произведени?

Колега, разбирам, че търсиш изгодна оферта, но евтиното обикновено не е хубаво, обратното също е валидно.

Доста точно казано - и аз го подкрепям,въпреки че вече цяла седмица търся уж най-добрият и приемлив вариант.Утре ще ми дадат няколко оферти и ако си заслужават, ще ги пусна в темата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, изпревари ме с няколко секунди.Ние започнахме темата в Търново.Мисля, че още има време до покупката, така, че нека да огледаме хубаво нещата, пък и колегите дават добри и нови идеи. Аз мисля да се поизчака - дори до края на месеца. За снега и студа е още рано, пък и гумите няма да свършат.Освен това нали отчиташ обстоятелството, че в началото всички искат да продадат останалото от миналата година...

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, изпревари ме с няколко секунди.Ние започнахме темата в Търново.Мисля, че още има време до покупката, така, че нека да огледаме хубаво нещата, пък и колегите дават добри и нови идеи. Аз мисля да се поизчака - дори до края на месеца. За снега и студа е още рано, пък и гумите няма да свършат.Освен това нали отчиташ обстоятелството, че в началото всички искат да продадат останалото от миналата година...

 

Аз за това пиша сега, за да имам време да избера гумите, да не прибързвам и чак към края на месеца ще пазарувам. Мислех да не карам колата тази зима и бях решил да я държа в гаража, ама пусти мерак да го пробвам това 4х4 зимата... :icon_dance:

 

Клоня към Yokohama, ако не си харесаш нещо друго подходящо или харесаш нещо от тях, може да направим партия в Дряново, че нещо се дърпат да правят отстъпка само за 4 бройки. Освен това монтажът и балансът са безплатни там ако купиш от тях, а сервизната им база и техника е една от най-добрите в цяла България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това пиша сега, за да имам време да избера гумите, да не прибързвам и чак към края на месеца ще пазарувам. Мислех да не карам колата тази зима и бях решил да я държа в гаража, ама пусти мерак да го пробвам това 4х4 зимата... :icon_dance:

 

Клоня към Yokohama, ако не си харесаш нещо друго подходящо или харесаш нещо от тях, може да направим партия в Дряново, че нещо се дърпат да правят отстъпка само за 4 бройки. Освен това монтажът и балансът са безплатни там ако купиш от тях, а сервизната им база и техника е една от най-добрите в цяла България.

Бре Петре, как ще си държиш джипа в гаража, и то през зимата :icon_blush: Аз през 1992 год. си купих чисто ново Пежо 405 /дойде от Франция от завода на 1 км.показание на километража/.Две зими стоя в гаража, за да не попада по него луга и да не рисковам новата кола във снега...На следващата пролет, на абсолютно сухо и слънчево, един пиян ме натресе и я помля...Направи си сам извода :icon_rock:

Колкото до предложението ти за комбина-подкрепям го, но изчакай и моите варианти-писах,че ще ги пусна в темата. Колкото до монтажа - не се безпокой - при мене в сервиза машините също са много добри...

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бре Петре, как ще си държиш джипа в гаража, и то през зимата :icon_blush: Аз през 1992 год. си купих чисто ново Пежо 405 /дойде от Франция от завода на 1 км.показание на километража/.Две зими стоя в гаража, за да не попада по него луга и да не рисковам новата кола във снега...На следващата пролет, на абсолютно сухо и слънчево, един пиян ме натресе и я помля...Направи си сам извода :icon_rock:

Колкото до предложението ти за комбина-подкрепям го, но изчакай и моите варианти-писах,че ще ги пусна в темата. Колкото до монтажа - не се безпокой - при мене в сервиза машините също са много добри...

 

Ей. вярно че имаше сервиз и ти!!! :icon_blush: Преди края на месеца няма да взимам нищо така, че ще се разберем. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до предложението ти за комбина-подкрепям го, но изчакай и моите варианти-писах,че ще ги пусна в темата. Колкото до монтажа - не се безпокой - при мене в сервиза машините също са много добри...

 

Колеги, давайте конкретни цифри и ме пишете в комбината (ако не ви е проблем де...)

Разходка до Дряново не ми е проблем, тъкмо ще се запознаем :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, давайте конкретни цифри и ме пишете в комбината (ако не ви е проблем де...)

Разходка до Дряново не ми е проблем, тъкмо ще се запознаем :drive:

 

Аз съм писал вече за цени, 225лв за Yokohama На мен ми се стори най-изгодното предложение, а за 12 гуми вече няма как да откажат поне 15% отстъпка. :) Това прави поне 192лв за гума и то японска Yokohama, което е отлична цена. А и партидата е нова, чакат доставка след седмица.

 

Ти от къде си и за за новия Аутлендър ли става въпрос?

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм писал вече за цени, 225лв за Yokohama На мен ми се стори най-изгодното предложение, а за 12 гуми вече няма как да откажат поне 15% отстъпка. :) Това прави поне 192лв за гума и то японска Yokohama, което е отлична цена. А и партидата е нова, чакат доставка след седмица.

 

Ти от къде си и за за новия Аутлендър ли става въпрос?

 

От Русе

За новия - чисто нов, от утре (надявам се) :icon_n_clover:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Русе

За новия - чисто нов, от утре (надявам се) :icon_n_clover:

Хайде, де !!!! Идвай и ти в отбора :drag: Да пишеш веднага, като го вземеш, и то по-подробно :spamer:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам конкретни оферти. Като начало са доста добри - във всички случаи, ще имаме база да сравняваме и да търсим по-добро от това...

Понеже никъде до тук не стана въпрос за джанти, ще кажа, че аз твърдо ще купя и джанти. като мотивите ми са следните:

1. Ако се сменят летни и зимни гуми на един комплект джанти, вероятността да се нарани някоя гума е много голяма, особено ако "нараняването" е фатално!!! Повярвайте ми, независимо от хубавите машини и майсторлъка на гумаджията, това се случва :worthy: :worthy: :worthy:

2. Новите Outlander-и фабрично са с летни гуми и джанти 18"/по-високите нива на оборудване/. Препоръката на производителят е зимните гуми да са 16",като се има в предвид, че разликата в диаметрите на 18" лятна гума 225х55х18 и 16" зимна гума 215х70х16 е САМО 2 мм./поне така ми казаха в сервиза на дилъра/, а старо правило е, че зимните гуми трябва да са по-тесни и по-високи от летните.

3. Цената на една зимна гума 18" е приблизително равна на цената на зимна гума 16"+лята джанта 16" :ban1:

Та, офертите са следните:

ДЖАНТИ 6,5х16х5х114,3х67х38

LIGA LG 298 - 158 лв. ........... HRS H 408 - 168 лв. ........... DOTZ DAYTONA - 155 лв.

LIGA LG 281 - 158 лв. ........... HRS H 412 - 153 лв. ........... DOTZ BRANDS HATCH - 196 лв.

Искам да заостря вниманието Ви, че DOTZ е тотално и единствено Made in Germany/останалите са Тайван-което не значи,че са лоши... /Нормалната цена на DAYTONA е 239 лв./виж Google/. Сега са в супер промоция, но тя важи за поръчки ДО ПОНЕДЕЛНИК вкл.!!!! Обяснението е в това, че са модел 2008 год. и са извън програмата за 2009 год. /Аз категорично ще взема от тях!!!/

ГУМИ 215 х 70 х 16

BRIDGESTONE DMZ3 99 Q - 235 лв........................ BF GOODRICH WINTER SLALOM KSI GO 100S - 203 лв.

BRIDGESTONE LM-25 4 100T - 240 лв........................ VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME 100H - 245 лв.

PIRELLI SCORPION ICE & SNOW 100T - 230 лв. ........ KUMHO KC15 100T - 190 лв.

Цените са с ДДС и включен монтаж и баланс.Естествено, че за други размери цената ще е различна-просто тези цени могат да са като базови.

Очаквам утре оферта за YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+ и NOKIAN WR G2 SUV 100H /тази вероятно ще е около 235 лв./

ЗАБЕЛЕЖКА: Прерових няколко сайта за електронна търговия - там всичките гуми са по-евтини, но не знам при какви условия се работи, гаранцията,монтажа и т.н.

Та от мене-толкова.Сума ти и сайтове изрових, копирах десетки снимки на гуми и джанти, а все още не съм взел твърдо решение.Много се колебая между VREDESTEIN WINTRAC 4 EXTREME 100H, BRIDGESTONE DMZ3 99 Q и YOKOHAMA GEOLANDAR I/T+. Искам да чуя и вашите мнения, та да се ориентирам най-после. :icon_hmm: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...