Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Зимни гуми за Outlander


Препоръчано мнение

Реших да слагам зимни гуми на Outlander-a.

Обаче се оказа че 18" гуми се намират много трудно, а ако случайно си намериш цените са в границитя 500-600 лв/бр.

С помоща на www.avtogumi.com и намерих следния подобен размер 215/70/16. разлиакта в диаметъра е само 2 мм.

Цената на тези гуми вече е в границите 250-300 лв/бр. и лети джанти 16" 200-250 лв/бр.

 

Съветите които получих по сервизите по гуми бяха да взема 16 цоловите , защото по принцип от тях има повече оборот и има по големи количества, а от 18" ако случайно е сцепиш някъде, може да почакаш дълго докато си намериш същата!!!

Другия плюс е че ще си имам 4 нови джанти.

Единствения минус е че гумите ще са с нисък скоростен индекс, но не вярвам да ми се наложи да карам с повече от 150 км/ч зимата.

 

Възможен е и друг проблем, който го казаха от Мицубиши че можело да опират спирачните апарати в джантите, но не ми се вярва, защото резервната джанта е стоманена 16", пък и ниското ниво на оборудване го дават с именно такива гуми и джанти. Предстои да пробвам 16" джанти и да разбера дали опират.

 

Двете решения са съизмерими като цена, но дали ще са еднакви като ефективност???

Някой има ли друго предложение???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Взимаш си оргинални стоманени джанти 16" за Outlander и няма да опират.

 

Лошото е че няма оригинални стоманени джанти в момента и няма аима скоро май!!!

Другото лошо нещо е цената - 200 лв/бр.

 

Днеска пробвах едни 16''/7 джанти CMS и стават разстоянието между предния спирачен апарат и джантата е 4-5 mm.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За зимата е по добре да вземеш 16"-те - колкото е по- висока гумата, толкова е по-безопасно за джантата и за самата гума => и за теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 1 месец ...

Сложих си 16" джанти с Мишелин 4х4 зимни. Много добре пазнаха и няма проблеми.

Досега сум видял поне още 10 Аутландера които са минали на този вариант :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си 16" джанти с Мишелин 4х4 зимни. Много добре пазнаха и няма проблеми.

Досега сум видял поне още 10 Аутландера които са минали на този вариант :)

 

Лети или стоманени за 16" джантите ти? За колко ги взема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Тъй като зимата отново се задава, нека да извадим тази тема от нафталина.

 

Зими гуми 225/55/R18 или нови 16 цолови джанти и 215/70/R16.

Обдих се в магазина на Балканстар и там имат зимни гуми 225/55/18 Nokian - около 485 лева и Dunlop около 510 лева.

Имат и 16 цолови стоманени джанти - около 300 лв (едната).

 

Въпросът ми е има ли подходящи 16 цолови лети алуминиеви джанти за Outlander, откъде и на каква цена приблизително могат да се намерят?

Освен това колко инча трябва да бъдат дебели 7 или 7.5?

Ако се вземат зимни гуми, трябва ли да бъдат за джип (SUV 4х4) или може и за лек автомобил?

 

Ако някой има опит или идеи по този въпрос, нека да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима си купих страхотни алуминиеви джанти DEZENT M HG 16" за около 250 лв от "Мотоексперт" и зимни гуми "Pirreli" Scorpion ice and snow от "Диана"-250 лв.

Така че общо за около 2000 лв обух Outlander-a.

Мисля че няма смисъл от 18" гуми при условие, че една гума струва колкото комбинацията от гума+джанта 16". Джантите са леко матирани и стоят страхотно на колата (тъмно сива е!).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е пазарувал гуми от Турция?

До колкото съм чувал цените на гумите там са значително по-ниски.

 

Така или инак ние честичко ходим до там и на L200та на бащата можем да натоварим поне 3-4 комплекта за цялата компания и да си избием 1ния резервоар с нафта. :)

 

Имам 2ма приятели с по 17" за зимни, както и бащата за пикапа зимни.. и моите 18".. може да си заслужава ходенето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Бива си я цената на стоманените джанти в Балканстар :greedy:

 

А какви точно трябва да са характеристиките на 16 цоловите джанти?

7J16 ET40 PCD 5x114,3?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а ако подменя оригиналните 18" джанти с 16" само за зимните гуми, това да не доведе до проблем с 3 годишната гаранция?

Накой може ли да коментира този въпрос

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а ако подменя оригиналните 18" джанти с 16" само за зимните гуми, това да не доведе до проблем с 3 годишната гаранция?

Накой може ли да коментира този въпрос

 

Не би следвало да има проблем ако сложиш 215/70R16, това е размерът определен за 16" джанти от Мицубиши. Обаче ако искаш друг размер най - добре се обади до БС или съответният дилър и питай дали няма да имаш проблем с гаранцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не би следвало да има проблем ако сложиш 215/70R16, това е размерът определен за 16" джанти от Мицубиши. Обаче ако искаш друг размер най - добре се обади до БС или съответният дилър и питай дали няма да имаш проблем с гаранцията.

 

И аз мисля така. Още повече, че това е размерът на гумите, който се монтира на ниво Invite.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой, който си е купил 16" стоманени джанти ако може да сподели от къде ги е купил и ако има някакви специфични размери. Предпочитам да не е от БС, защото са много цифра.

 

Това което разбрах от този пост е, че трябва да са 16"(7J).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което разбрах от този пост е, че трябва да са 16"(7J).

 

Ето извадка от книжката на колата

 

http://img65.imageshack.us/img65/9365/tyresnr7.jpg

 

http://img147.imageshack.us/img147/6474/tyres2lm6.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Само да кажа по въпроса с гаранцията - днес бях в Балканстар, питах специално за това - казаха, че няма никакъв проблем с гаранцията ако се сложат 215/70 R16

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема със зимните гуми. От Центъра за гуми Диана си взех 4 джанти Корметал 16-5/114.3 ЕТ40 246 КМ 7J 67 за 185 лв. едната, както и 4 гуми Нокиан 215/70 R16 100H WR G2 за 252 лв. едната. За цялата поръчка ми направиха и 5% отстъпка. Освен това можеш да си платиш и с банкова карта(без значение дебитна или кредитна). Всичко стана много добре без никакви втулки за добавка. Даже вози и една идея по-меко. Все пак трябва да се съглася с Милен Димитров, че 16 цоловата джанта стои малко по-зле чисто визуално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема със зимните гуми. От Центъра за гуми Диана си взех 4 джанти Корметал 16-5/114.3 ЕТ40 246 КМ 7J 67 за 185 лв. едната, както и 4 гуми Нокиан 215/70 R16 100H WR G2 за 252 лв. едната. За цялата поръчка ми направиха и 5% отстъпка. Освен това можеш да си платиш и с банкова карта(без значение дебитна или кредитна). Всичко стана много добре без никакви втулки за добавка. Даже вози и една идея по-меко. Все пак трябва да се съглася с Милен Димитров, че 16 цоловата джанта стои малко по-зле чисто визуално.

 

Колега,

ще направиш ли снимки да видим ги видим джантите и как стоят на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля.

Днес се сдобих с тези 235/50R18 гуми и другата седмица мисля да преобуя колата.

 

Вече чакам да завали първият сняг и да видя, какво могат колата и гумите :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля.

Днес се сдобих с тези 235/50R18 гуми и другата седмица мисля да преобуя колата.

 

Вече чакам да завали първият сняг и да видя, какво могат колата и гумите :icon_thumbup:

 

Аз много се чудя между тези Vredestein Wintrac 4 xtreme и Pirelli Scorpion Ice & Snow.

 

Карал ли си друг път зимни Vredestein? Гледах в тестовете на ADAC, че и Vredestein и Pirelli са в категорията recommendable, но последно на предната ми кола бях с летни Vredestein HiTrac 205/60 R15 и честно казано не бях много очарован от поведението им при по-високи скорости (над 160), както и на мокра настилка и съм малко резервиран към уинтрак-а.

 

А вчера се добих с тези джанти - 16 инчови и мисля и тази зима да заложа на по-тесни гуми с по-висок борд - 215/70 R16. Досега това никога не ме е подвеждало, дано и тази зима да е така. А това, че колата ще изглежда с няколко идеи по-зле, ще го преживея - за мен най-важното е да нямам ядове по пътищата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

 

Карал ли си друг път зимни Vredestein?

....

 

От 4 години на всичките коли зимните ми гуми са Vredestein и съм много доволен :icon_thumbup: и както можеш да предположиш мнението ми не е много обективно :icon_blush: защото за мен няма друга марка за зимата.

 

 

PS: Колегите много хвалят Nokian и щом си решил 16 - ки и това може да ти е вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се обадя. Реших за зимата да купя 16" джанти.

 

Избрах Toora 670 (снимка джанта) - 16"

 

За гуми избрах Michelin Alpin 4x4. 215/70/16

 

Много ми се искаше да сложа 18" гуми, но познати миналата зима имаха сериозни проблеми с 18" гуми. След като сцепиха в дупки една гума се оказа, че тези гуми които бяха сложили ги няма налични никъде, та се наложи да изчакат да внесат от чужбина. Отделно цената на 18" е ~500лв гумата. До момента не съм успявал да карам повече от 2 години едни и същи зимни гуми. След вторият сезон са с балони и плачат за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...