Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Зимни гуми за Outlander


Препоръчано мнение

Хайде и аз да се обадя. Реших за зимата да купя 16" джанти.

 

Избрах Toora 670 (снимка джанта) - 16"

 

За гуми избрах Michelin Alpin 4x4. 215/70/16

 

Много ми се искаше да сложа 18" гуми, но познати миналата зима имаха сериозни проблеми с 18" гуми. След като сцепиха в дупки една гума се оказа, че тези гуми които бяха сложили ги няма налични никъде, та се наложи да изчакат да внесат от чужбина. Отделно цената на 18" е ~500лв гумата. До момента не съм успявал да карам повече от 2 години едни и същи зимни гуми. След вторият сезон са с балони и плачат за смяна.

Здравей колега,

Кажи цени на джантите и гумите, както и от къде си ги купил. Благодаря предварително :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей колега,

Кажи цени на джантите и гумите, както и от къде си ги купил. Благодаря предварително :icon_thumbup:

 

 

От Маргел ги купих гумите. Тъй като се събрахме 5-6 коли за обуване, поисках оферта през сайта. Направиха ни ~15% отстъпка. Та така джантите са около 180, гумите около 260. За точните цени трябва да погледна в офертата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Маргел ги купих гумите. Тъй като се събрахме 5-6 коли за обуване, поисках оферта през сайта. Направиха ни ~15% отстъпка. Та така джантите са около 180, гумите около 260. За точните цени трябва да погледна в офертата.

И още един въпрос за джантата - широчината трябва да е 7.0, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос за джантата - широчината трябва да е 7.0, нали?

 

Тези гуми могат да се сложат на джанто между 6.5 и 7.5. Тези дето избрах май са 7.5, но има един офсет който трябва да се гледа на Outlander по каталог е E38. Трябва да се съобразят джантите спрямо този офсет. Тези които избрах са Е35, като имам уговорка ако има проблем да търсим варианти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос за джантата - широчината трябва да е 7.0, нали?

 

 

Само да допълня, че по каталог дават джантите да са 6,5, а офсета от 38 до 40

 

Тези, които взех аз също са с офсет 35 и са широки 7 инча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес сложих зимните гуми :) Vredestein Wintrack 4 Xtreme 215/70 R16. На 16 цоловите джанти, на които ви показах снимката. После може да щракна и цялата кола, за да видите как изглежда с 16-ките.

Може и да решите, че съм с извратен вкус...даже аз самият се изненадах, но така колата ми харесва повече отколкото с 18ките. Някак по-прилича на истински джип ;)

 

М/у другото ако някой е избрал такива гуми, имайте предвид, че в гумаджийниците "Европа" са на най-добри цени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

За зимните гуми избрах кръстоска между съвветите на Holmes/джанти Корметал 16-5/114.3 ЕТ40 246 КМ 7J 67

и bilboto/Michelin Alpin 4x4. 215/70/16./

Благодаря за помоща колеги.

Корметалът ми е черен отвътре и пасва много според мен на черния цвят на колата. Дано не се прецака-все пак турско производство е.

Съвет и от мен-ако купувате от Центъра за гуми Диана на Драгалевци бягайте от продавача Стоян.

Момчето не е в част и създава проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и ние да се похвалим!

От днес :mitsu-smiley: вече е преобуто :icon_thumbup:

И останах с много добри впечатление от Vredestein-а поне за момента (около час каране) колата ми се струва по - тиха и не знам дали си въобразявам, но ми се струва, че сега возията стана по мека :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от няколко дниа карам Outlaner-а 'преобут' с Michelin Alpin 4x4 215/70/16 (взехме си ги заедно с bilboto). Направи ми впечатление осезаемо по-меката возия. Преди това колата си беше с летните 18" Bridgestoun, с които си идва от БалканСтар. И в двата случая гумите са напомпани на 2.5 atm.

 

Също така, карайки по цар Борис III, Alpin-ките ми се сториха някак си по-шумнички (може и да е субективно). Горя от нетърпение да ги пробвам на първия сняг - силно се надявам да сме направили правилният избор.

 

Kолеги, нека споделим тук впечатленията си от зимните гуми - да видим кой на какво решение се е спрял, и какви са последващите впечатления...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от няколко дниа карам Outlaner-а 'преобут' с Michelin Alpin 4x4 215/70/16 (взехме си ги заедно с bilboto). Направи ми впечатление осезаемо по-меката возия. Преди това колата си беше с летните 18" Bridgestoun, с които си идва от БалканСтар. И в двата случая гумите са напомпани на 2.5 atm.

 

Също така, карайки по цар Борис III, Alpin-ките ми се сториха някак си по-шумнички (може и да е субективно). Горя от нетърпение да ги пробвам на първия сняг - силно се надявам да сме направили правилният избор.

 

Kолеги, нека споделим тук впечатленията си от зимните гуми - да видим кой на какво решение се е спрял, и какви са последващите впечатления...

 

Моите усещания за Michelin Alpin 4x4 215/70/16 също е за по-голяма мекота. Не ми се струват по-шумни от летните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

Вече съм оборудван със зимни гуми и джанти - гуми Michelin Alpin 215/70/R16 - 275 лв, джанти HRS 114/7JJ/ET40/R16 - 150 лв. Според мен не изглежда зле количката дори с тези гуми / джанти. Наистина вози малко по-меко - аз лично си го обеснявам с това че зимните гуми са все пак от материал, който следва да запазва еластичност при по-ниски температури.

Ето и снимка:

post-1200-1227352113.jpg

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте да си аз да си похваля гумите.

Сутринта ходих да спасявам едни "умници" решили, че Хонда CR-V с гуми Мишелин Пилот е много проходима и спокойно могат да се качат на Витоша. На горе се бяха качили 2 - 3 джипа и аз след тях :icon_thumbup: по баира с Lock режима си правех собствени коловози.

Въобще много съм доволен от гумите и Vredestein ( :bowi: ) в мое лице си намери клиент за цял живот.

 

 

PS: Нещо което ми направи впечатление, е че в гумите изобщо нямаше сняг бяха чисти :dntknw:

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина вози малко по-меко - аз лично си го обеснявам с това че зимните гуми са все пак от материал, който следва да запазва еластичност при по-ниски температури.

 

Аз мисля, че истинската причина за по меката возия е по високия борд на гумата. Може и да не съм прав, де :)

 

Въобще много съм доволен от гумите и Vredestein ( bowi.gif ) в мое лице си намери клиент за цял живот.

 

Да споделя, че и аз съм много приятно изненадан от зимните Vredestein! Имах някои резерви, но вече с тях си имаме пълно доверие ;) В събота в големия сняг пообиколих качествено София и ASC-то, даже не мигна. Бях като залепен за пътя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава и някой с Мишелин да каже, какво е положението с тези гуми.

 

Колеги?

За момента съм много доволен от моите Michelin Alpin - добро сцепление, мека возия. Все пак, да не забравяме, че съм от Варна, където снегът и ледът по улиците все още не са факт, т.е. не съм ги тествал екстремно.

 

Към someone: За по-меката возия все още смятам, че основната причина е материала, не по-високия борд, т.к. и Милен Димитров спомена за по-мека возия, а той реално е с по-нисък борд от летни гуми (50, ако не се лъжа). Освен това по-високия борд не гарантира по-меко возене, ако гумата е на същото налягане и разбира се, ако приемем, че не удряш джантите по дупките :icon_crying:

 

Поздрави на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз съм с Pirelli Scorpion Ice & Snow. В събота покарах малко в снега и съм доволен. Все още не съм ги опитвал при по-екстремни условия. Когато събера впечатления ще пиша.

 

Поздрави

 

P.S. Определено возията е по мека...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз нямах шанса да проверя новите Alpin-ки на първия сняг. През уикенда бях в източна България, където реално не падна сняг. В понеделник се прибрах в София, по малките улици имаше малко утъпкан сняг, но като цяло нищо особено. Както и очаквах, не срещнах никакви проблеми с новите гумите. Е, както и да е - зимата е пред нас, със сигурност ще се открият възможности Michelin-ките да покажат дали си заслужават парите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата събота пробвах Michelin-ките като минах прохода "Петрохан" и се качих до хижа "Ком"

/1700м. надморска височина, температура -7С, сняг и сериозни зимни условия/.

Прекрасни впечатления от гумите и :mitsu-smiley: .

Много съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се спрях на Bridgestone Blizzak DM-Z3 и като гледам май съм единствен с такива гуми!

 

Да май си само ти с такива гуми. Отначало и аз мислех за същите, но са с нисък скоростен иднекс, също са с дълбок грайфер, който за дълбок сняг е добре, но на магистрала се предполага, че ще са доста по шумни и накрая се отказах от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоростния индекс не ме притеснява, че е до 160 км/ч. При нормални условия карам с 130-140 км/ч (по магистрала), а за зимни условия не мисля, че бих карал с 160 и нагоре. Избора ми беше между Michelin Alpin 4x4 и Bridgestone Blizzak DM-Z3, но въпреки, че Bridgestone е по твърда мисля, че е по добра за зимни условия от Michelinа. Относно шума до момента не са ми направили впечатление да са шумни и понеже слезнах на 16" и аз мисля, че вози малко по меко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз същo съм с BRIDGESTONE DMZ-3 235/55/18"- уникална гума за сняг и лед,

дори и извън пътя обаче на сух асфалт е много шумна. :icon_blush:

И м/у другото е доста по-мека от повечето марки гуми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз същo съм с BRIDGESTONE DMZ-3 235/55/18"- уникална гума за сняг и лед,

дори и извън пътя обаче на сух асфалт е много шумна. :icon_blush:

И м/у другото е доста по-мека от повечето марки гуми

 

Колега с този размер гуми, като завъртиш волана в крайна позиция, предните гуми не опират ли в калниците? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...