Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Зимни гуми за Outlander


Препоръчано мнение

  • Отговори 143
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Хайде да се похваля най-нарая и аз:

 

http://boraborabg.com/razni/out1.jpg

http://boraborabg.com/razni/out3.jpg

http://boraborabg.com/razni/out2.jpg

 

Гуми Hankook IceBear W300, 215/70/16 - 207 лв/бр

Джанти (трябва да си погледна фактурата за модела.. черни лачени :)) хихи) - 280 лв/бр

Нови болтове (19), монтажи и пр - безпл.

 

Тотал = 1950 лв

 

.. и проблема е решен за 3-4 години :).

 

Гумите си ги избрах визуално на място и не бях чел за тях преди това. Оказа се, че са средна хубост. Малко по-магистрални - V скоростен индекс (за 240). Не са с толкова агресивна шарка, но предполагам че няма да ме предадат при положение, че все пак сме си 4WD :). Иначе са по-тихи дори от летните, и возят определено по-меко на тази височина.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нови болтове (19), монтажи и пр - безпл.

Колега, виждам, че и на теб болтовете на новите джанти са ти 19-ки, та да питам - намери ли си ключ, за аварийни случаи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, задавам си въпроса, въпреки че сложихме зимни гуми, дали трябват и вериги за по-тежки случаи. И ако трябват, то и на 4 колелета ли се слагат? Ако се слагат, в какъв режим да се карат, 4WD или 4WD Lock. Ако някой има опит по тази въпрос, нека сподели с нас.

Мисля да ходя на ски в Австрия и се чудя дали ще трябва да си купувам вериги. И още един въпрос. Може ли да се кара в режим 4WD продължително време (например по магистрала)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

по повод болтовете - аз от край време нямам вяра на фабрични ключове, след като ми са се цепили 2 бр такива насред пътя.

Купете си кръстачка - хубава кръстачка, от магазин за инструменти. В НИКАКЪВ случай кръстачка от метро или от бензиностанция - такава от метро също ме е оставяла насред пътя - бързайки. Просто метала е много мек и ако болтовете са малко по-стегнати се отваря самия ключ и почва да превърта. След точно 3 случая с фабрични ключове и кръстачка от "Метро" се ядосах и си взех такава за 60 лв. - вечна. Ползвал съм я с 1.50м лост на камионче. :)))

 

Относно веригите - и аз мисля да си взема. От скромния ми опит с 4wd на сняг - нагоре не съм имал проблеми.. надолу обаче съм се лъзгал :) :).

Вериги според мен е по-добре да се слагат на основните движещи колела, в нашия случай - предните. Причината за това, че виско муфата може да прегрее и да спре да прехвърля въртенето на задните колела. В такъв случай ще останеш да си теглиш веригите :).

Така че, моя съвет за веригите е - по-добре да имаш в колата и да не ти потрябват, от колкото обратното.

 

При 4wd като нашите (on demand) можеш да си караш колкото искаш на 4wd. В книжката има не-лошо описание на системата.

Дори 4wd auto го дават като нормалния режим, а 2wd като "економичен".

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го забелязах тоя бъг. При подаване на рязко газ, предницата тръгва надясно. Затова 4WD. Разликата в разхода е смешна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен разликата в разхода е около 2л/100км. Извънградското ми скача от 9 на 11, а градското от 13 на около 15. Тъй като рядко настъпвам газта си карам основно на 2WD. Но при по-напечени ситуации превключвам предварително на 4WD – до сега не съм забелязъл проблеми със стабилността в този режим, за разлика от 2WD, където наблюдавам същите недостатъци като описаните по-горе. Просто колата си е с висок център на тежестта. Предишната ми кола, Peugeot 605, беше бетон по отношение на стабилността - направо залепнала за асфалта независимо колко газ подаваш и как въртиш волана. Mitsu-то си е друга категория автомобил - нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

 

отскоро и аз съм с аутлендър (последния в списъка). Още щом излязох от шоурума на Цариградско минах през Мотоексперт (Драгалевци) и сложих 4 джанти DEZENT-Т 16" с гуми Nokian 215/70R16 100H TL WR G2 SUV за сумата от 1836,41 включваща ДДС и 10 % отстъпка. Монтираха ги за 10 минути, но предварително ги бях заявил и оставил 100 лв капаро. Досега съм изминал (от 18.12.2008) 1260 км и няма причини да не съм доволен от гумите. Надявам се и в бъдеще да бъде така.

Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Някой ако има опит с вериги за сняг, нека да препоръча модел или магазин, където да има хубави вериги на приемлива цена.

Чувал съм, че веригите, които се продават в Метро са боклук и се късат много лесно.

 

Весели новогодишни празници на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Някой ако има опит с вериги за сняг, нека да препоръча модел или магазин, където да има хубави вериги на приемлива цена.

Чувал съм, че веригите, които се продават в Метро са боклук и се късат много лесно.

 

Весели новогодишни празници на всички

 

Не мисля, че имаш нужда от вериги. С подходящите гуми колата няма спирка :icon_thumbup: освен това системите мноооого помагат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...
Здравейте и от мен,

Вече съм оборудван със зимни гуми и джанти - гуми Michelin Alpin 215/70/R16 - 275 лв, джанти HRS 114/7JJ/ET40/R16 - 150 лв. Според мен не изглежда зле количката дори с тези гуми / джанти. Наистина вози малко по-меко - аз лично си го обеснявам с това че зимните гуми са все пак от материал, който следва да запазва еластичност при по-ниски температури.

Ето и снимка:

post-1200-1227352113.jpg

Поздрави

 

 

Здравей колега! Така и не разбрах откъде купи джантите.Много ми харесват ,а и цената е супер.Как се държаха зимата? Същото се отнася и за гумите. Зимата ще дойде пак и не искам изненади, или да търся в последния момент.Моля те, отговори ми на ЛС, или на vmetev@gmail.com.

 

Отново съм аз - направих няколко пропуска /сигурно е от възрастта/.Не се чудете,че в профила ми пише Carisma 1.8, а коментирам гуми за Outlander -просто, да е живот и здраве, до края на август трябва да имам нов SUV 2,2 HDi. Исках и да попитам дали гуми с подходящ размер, но за леки коли, стават за Outlander.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....

 

.... Исках и да попитам дали гуми с подходящ размер, но за леки коли, стават за Outlander.

Защо да не стават???

Това си е повдигнато 4х4 комби ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не стават???

Това си е повдигнато 4х4 комби ;)

 

Жив да си! Имам страхотни зимни "Фулда" 16" на около 5-6 000 км/карани една зима/-значи остават само джантите. :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жив да си! Имам страхотни зимни "Фулда" 16" на около 5-6 000 км/карани една зима/-значи остават само джантите. :tooth:

 

215/70 ли са ти 16-ки?

Ако са по ниски не мисля, че е добра идея да слагаш.

Но ти си знаеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

215/70 ли са ти 16-ки?

Ако са по ниски не мисля, че е добра идея да слагаш.

Но ти си знаеш.

 

 

За съжаление са ниски - но това го установих след като си изживях радостта... Карай, здраве да е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някъде из форума май срещнах идея за по-укрупнени покупки, с цел да се вземе нещо по-добро и на по-добри цени. Вярно, че това беше за миналата зима,но и тази вече наближава и е по-добре да се подготвяме по-отрано. От нашия град има още един колега с Аутландер. Имам уговорката с него да купуваме заедно гуми и джанти за зимата.Ако има и други, които смятат, че идеята може да има развитие - нека да пишат. Лично ние двамата сме се спрели на 16" вариант. Хайде, пишете!!! :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Вече застудя и си мисля, че е добра идея да вдигна малко темата. Трябва да се купуват зимни гуми и започнах да се оглеждам за добър вариант за моето Аутлендърче.

Спрях се на тези 2 варианта, някой има ли отзиви от тях, размерът е 215х70х16 - Kumho KC15 IZen RV и Yokohama Geolandar I/T+ :icon_hmm:

 

Сега чета и за Vredestein Snowtrac 3 и навсякъде отзивите за нея за отлични. Май клоня вече към нея... :icon_hmm:

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече застудя и си мисля, че е добра идея да вдигна малко темата. Трябва да се купуват зимни гуми и започнах да се оглеждам за добър вариант за моето Аутлендърче.

Спрях се на тези 2 варианта, някой има ли отзиви от тях, размерът е 215х70х16 - Kumho KC15 IZen RV и Yokohama Geolandar I/T+ :icon_hmm:

 

Сега чета и за Vredestein Snowtrac 3 и навсякъде отзивите за нея за отлични. Май клоня вече към нея... :icon_hmm:

Добър избор. Трябва обаче да знаеш, че на мокра настилка при ускорение и само при ускорение сноутрак 3 издава един леко виещ звук, който се чува много осезаемо. На предната кола карах с нови сноутрак 2, на галанта купих нови сноутрак 3 миналата година, очаквайки да са още по-добри. Като пътно поведение са на същото отлично ниво, но това виене е малко дразнещо. Говорих с трима други собственици на такива гуми и те потвърдиха, че и при тях е така. Вероятно от В-образната шарка. Моите са 195-60-15, допускам, че виенето на 215 ще е още по-подчертано. На сняг, лед или на сухо го няма. Други забележки нямам, гумите се държат великолепно, всъщност по-добре от Ултра грип 6, които са на другата кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор. Трябва обаче да знаеш, че на мокра настилка при ускорение и само при ускорение сноутрак 3 издава един леко виещ звук, който се чува много осезаемо. На предната кола карах с нови сноутрак 2, на галанта купих нови сноутрак 3 миналата година, очаквайки да са още по-добри. Като пътно поведение са на същото отлично ниво, но това виене е малко дразнещо. Говорих с трима други собственици на такива гуми и те потвърдиха, че и при тях е така. Вероятно от В-образната шарка. Моите са 195-60-15, допускам, че виенето на 215 ще е още по-подчертано. На сняг, лед или на сухо го няма. Други забележки нямам, гумите се държат великолепно, всъщност по-добре от Ултра грип 6, които са на другата кола.

 

Виенето не ме притеснява, стига гумата да е качествена и да държи пътя и да е добра в съотношение качество - цена. :)

 

А от къде купи твоите, че не мога да намеря някой да ги предлага с този размер, който търся. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виенето не ме притеснява, стига гумата да е качествена и да държи пътя и да е добра в съотношение качество - цена. :)

 

А от къде купи твоите, че не мога да намеря някой да ги предлага с този размер, който търся. :icon_hmm:

От http://www.gumi-europa.com/ но моите са доста разпространен размер, все пак. Имат твоя размер http://www.gumi-europa.com/index.php?cat=0...ask=gumiresults

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От http://www.gumi-europa.com/ но моите са доста разпространен размер, все пак. Имат твоя размер http://www.gumi-europa.com/index.php?cat=0...ask=gumiresults

 

Мерси мн за инфото, току що се обадих. За джипове ми казаха, че модела не е Snowtrac 3, а WINTRAC 4 XTREM, но нещо не ми хареса цената - 272 лв бройката... След това погледнах из интернет и видях, по-добра цена тук: цък

Но ми прави впечатление, че шарката е различна от тази на Snowtrac 3 - Snowtrac 3 Цената е мн по-добра - 229лв.

 

Дали има разлика между двете гуми като поведение - Snowtrac 3 и wintrac 4 xtrem? :icon_hmm:

 

 

 

Едит: Сега проверих в Боряна, Kumho KC 15 е с цена 220лв, Pirelli Scorpion Ice and Snow e 250лв.Нямат налична Yokohama Geolandar I/T+ тя е с цена 229лв. Там правят без проблем отстъпка от 15%, така, че крайните цени ще са с 15% надолу.

Това са фаворитите ми за момента, пратих едно запитване за Wintrac 4 xtrem в сайта на avtogumi.bg и ми казаха, че очаквали доставка до 2 седмици с DOT 2009, в момента нямали наличност. Ще изчакам още малко явно, Вредещайна ме влече най-много за сега. :)

 

 

Ами в линка с резултатите от търсенето, който по-горе постнах е именно Уинтрак, няма сноутрак 3 с тоя размер. При уинтрак няма виенето на сноутрак, така че давай смело. :icon_thumbup:

 

 

 

Явно това ще е моята гума, само трябва да ги доставят. Някой пазарувал ли е от avtogumi.bg за отзиви и дали правят отстъпка при закупуване на 4 броя? :icon_hmm:

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси мн за инфото, току що се обадих. За джипове ми казаха, че модела не е Snowtrac 3, а WINTRAC 4 XTREM, но нещо не ми хареса цената - 272 лв бройката... След това погледнах из интернет и видях, по-добра цена тук: цък

Но ми прави впечатление, че шарката е различна от тази на Snowtrac 3 - Snowtrac 3 Цената е мн по-добра - 229лв.

 

Дали има разлика между двете гуми като поведение - Snowtrac 3 и wintrac 4 xtrem? :icon_hmm:

 

 

 

Едит: Сега проверих в Боряна, Kumho KC 15 е с цена 220лв, Pirelli Scorpion Ice and Snow e 250лв.Нямат налична Yokohama Geolandar I/T+ тя е с цена 229лв. Там правят без проблем отстъпка от 15%, така, че крайните цени ще са с 15% надолу.

Това са фаворитите ми за момента, пратих едно запитване за Wintrac 4 xtrem в сайта на avtogumi.bg и ми казаха, че очаквали доставка до 2 седмици с DOT 2009, в момента нямали наличност. Ще изчакам още малко явно, Вредещайна ме влече най-много за сега. :)

 

Ами в линка с резултатите от търсенето, който по-горе постнах е именно Уинтрак, няма сноутрак 3 с тоя размер. При уинтрак няма виенето на сноутрак, така че давай смело. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих да гледам малко гуми на живо в една гумаджийница. Имаха wintrac 4 xtrem, но ми направи адски неприятно впечатление твърдостта на каучука, както и малкото ламели по нея. До нея имаше на Goodrich Winter Slalom - гумата беше много мека, с много ламели, като цяло ми хареса много. Казаха ми, че са получили скоро Goodrich-a, а Vredestein-a най-вероятно беше от миналата година и може това да е повлияло на разликата между двете. Някой с такива гуми на Vredestein, може ли да каже как е каучука при него, по-твърд или по-мек е в сравнение с други модели и марки?

 

Когато става дума за гуми не искам да правя компромис, втора ръка не бих купил, все пак поверявам най-малкото колата си на тях, да не кажем, здравете и живота ми, а и не само моите... За това са и въпросите ми. Но от друга страна, финансите ми не са неограничени и смятам, че за гума около 200лв е това, което мога да дам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...