Премини към съдържание

Новият Lancer 1.5, 109 Hp


Boki4

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на Митсубиши.Много ми харесва новия модел на Лансер и се чудя дали да не се разделя с моя Opel Astra GTC 1.9 150 hp и да се сдобия с базата на този красавец от 109 коня.Знам че не са много за купето,но според мен са предостатъчно.Модела си има всички необходими екстри и цената е повече от добра.Как мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Как може да мислим?

Ти ни уцели право в десетката.

Lancer Х е с божествен дизаин.

Със сигурност няма да съжаляваш с този автомобил, но ако имаш повечко парички 1.8 е за предпочитане.

Когато видях този Лансър си казах че ще си го купя без значение кога та дори и след 10 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може да мислим?

Ти ни уцели право в десетката.

Lancer Х е с божествен дизаин.

Със сигурност няма да съжаляваш с този автомобил, но ако имаш повечко парички 1.8 е за предпочитане.

Когато видях този Лансър си казах че ще си го купя без значение кога та дори и след 10 г.

Ами аз имах предния модел на Лансер 1.6 98 коня и беше страхотна кола,само дето като че ли мотора идваше малко слабичак като за купето,но пък беше много икономичен и изключително тих.Като пълен кретен на 2-ти щях да му прецакам стартера защото си мислех че двигателя е изгасен!(наистина работеше страшно тихо).

Ами по мощния двигател ме спира с това, че харчи доста,а динамиката срямо 1.5 не е кой знае колко голяма.Дизела пък е на ВАГ,което означава че е доста шумен.Поне сам го карал и знам какво представлява,затова се спрях на базовия двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може да мислим?

Ти ни уцели право в десетката.

Lancer Х е с божествен дизаин.

Със сигурност няма да съжаляваш с този автомобил, но ако имаш повечко парички 1.8 е за предпочитане.

Когато видях този Лансър си казах че ще си го купя без значение кога та дори и след 10 г.

 

:icon_thumbup: и аз така смятам - сега съм го оставил на един германец да го

поразработи и 2017 ще ми го докарат :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имах предния модел на Лансер 1.6 98 коня и беше страхотна кола,само дето като че ли мотора идваше малко слабичак като за купето,но пък беше много икономичен и изключително тих.Като пълен кретен на 2-ти щях да му прецакам стартера защото си мислех че двигателя е изгасен!(наистина работеше страшно тихо).

Ами по мощния двигател ме спира с това, че харчи доста,а динамиката срямо 1.5 не е кой знае колко голяма.Дизела пък е на ВАГ,което означава че е доста шумен.Поне сам го карал и знам какво представлява,затова се спрях на базовия двигател.

НА всяко :mitsu-smiley: двигателя е безшумен (говоря за по-новата генерация)

От гледна точка на разход на гориво си прав.

1.6 беше на 9-та серия, а сега при 10-та е друго.

Изчакаи малко, направи един тест с двата модела та дори и с дизела и си прецени тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за 1.8 :icon_dance:

Относно дизела - мицубиши си разработват собствен двигател за 2008 година ... но не знам дали ще го слагат в Лансера

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НА всяко :mitsu-smiley: двигателя е безшумен (говоря за по-новата генерация)

От гледна точка на разход на гориво си прав.

1.6 беше на 9-та серия, а сега при 10-та е друго.

Изчакаи малко, направи един тест с двата модела та дори и с дизела и си прецени тогава.

Всъщност си доста прав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е да вземеш 1.8 CVT.

Но засега не виждам INVITE със CVT за България (а само INTENSE и INSTYLE).

Ами колега разликата е 6 000 лв м/у 1.5 и 1.8,е вярно 1.8 е доста по богато оборудвана.1.8 0-100 10,2 сек срещу 11.6 сек за 1.5

макс скорост 209 срещу 191-които за мен са предостатъчно

разход градско 10.4 за 1.8 срещу 8.2 за 1.5 !!!

 

но пък има и нещо друго предния ми лансер ,който беше 98 коня му даваха 8.8 градско по книжка ,а в действителност ми харчеше 7.0 градско(софииско)при нормално шофиране.Може би пък този с 1.8 143 коня да го докараме до 8,5 градско :unsure: знам ли?

 

Ще ми кажете ли някакви предимства на 1.8 пред 1.5 освен че е 34 коня по-мощен.Аз годишно навъртам около 20000км и за това си направих сметка че е излишно да карам дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 11 000 лв., но тези които карат вече такива Лансери в САЩ (с 2.0 бензин) много хвалят CVT скоростите :icon_rock:

 

Иначе как ги правите тези разходи в София не ми е ясно :icon_hmm:

Колта с 1.3 бензин е 7.4 по книжка, ама прави 8 при нормални задръствания, обаче в пиков час минава 10-12.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 11 000 лв., но тези които карат вече такива Лансери в САЩ (с 2.0 бензин) много хвалят CVT скоростите :icon_rock:

 

Иначе как ги правите тези разходи в София не ми е ясно :icon_hmm:

Колта с 1.3 бензин е 7.4 по книжка, ама прави 8 при нормални задръствания, обаче в пиков час минава 10-12.

Ами толкова ми даваше на мен Лансера 7.0-7.3/100 градско,ама все пак това беше преди 2 години.От тогава София бая се напълни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предимствата за мен на 1.8 пред 1.5 е единствено това че по-мощния двигател се износва доста по бавно спрямо по слабия.

при навлизане в баир доста по-трудно се ускорява със слаб двигател, макар че 109 к.с. не са малко , но въпреки това не е за състезания.

От там на татък са само минуси.

Това е моето мнение.

Двигателя на едно купе от средния клас е нормално да бъде от порядука между 90 и 130 к.с.

Друг е въпроса че купето с тази агресия която излъчва заслужава повечко коне.

Всеки обаче си има собствен стил на каране и си преценява според това за каво ще го използва и колко да му е мощен агрегата.

Данъците застраховките и разхода на гориво, та дори и частите имат разлика в цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези 143 кончета са при 6000 об/мин, но реално никой не кара само около 6000 :icon_dance:

Ако сравните въртящите моменти на 1.5 бензин 109 к.с. (143-145 Нм) и 1.6 бензин 98 к.с. (150 Нм) се оказва че 1.6 ще дърпа повече при еднакво купе, нищо че е с по-малко коне.

 

Така, че който има възможност да взима 1.8 бензин. А ако кара много (ама наистина много) да помисли за дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези 143 кончета са при 6000 об/мин, но реално никой не кара само около 6000 :icon_dance:

Ако сравните въртящите моменти на 1.5 бензин 109 к.с. (143-145 Нм) и 1.6 бензин 98 к.с. (150 Нм) се оказва че 1.6 ще дърпа повече при еднакво купе, нищо че е с по-малко коне.

 

Така, че който има възможност да взима 1.8 бензин. А ако кара много (ама наистина много) да помисли за дизел.

Много ви благодаря колеги,наистина ще си помисля и за дизел ,все пак в момента карам 150 коня дизел и ако сляза на 109 коня бензин ще има кахъри особенно при изпреварване.

Опела искам да го разкарам защото е нефункционален ,а мисля за сватба скоро и определено не е това колата за едно семейство.

Карам и една Хонда Акорд 2.2 И-ЦТДИ 140 коня(страхотен автомобил) ,но не е моя!!! загледах се за Хонда но са много скъпи.А като цяло обожавам японски автомобили най-вече Хонда и Митсубиши.Така че алтернатива ми е само Митсубиши.Да живее Митсу..... :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами толкова ми даваше на мен Лансера 7.0-7.3/100 градско,ама все пак това беше преди 2 години.От тогава София бая се напълни.

Може би е малко тъп въпросът ми, но как успяваш да изчислиш разхода с такава точност, след като този модел (Lancer Invite 1.6 98 к.с.) няма бордови компютър? Защото моя е същия, или може би говориш за друг модел?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би е малко тъп въпросът ми, но как успяваш да изчислиш разхода с такава точност, след като този модел (Lancer Invite 1.6 98 к.с.) няма бордови компютър? Защото моя е същия, или може би говориш за друг модел?!

Ами на око.Сипя примерно за 10 или 20 лв ,пазя си касовата белешка с точното количество сипано гориво и си следя горивомера внимателно и така.Правил сам и другия вариянт ,както каза колегата пълня до горе исминавам определен брой км и пак допълвам догоре и всичко си излиза почти точно като разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой го беше написал по-горе , но ще го повторя : пробвай и двете коли и сам ще разбереш коя да вземеш .И да се похвалиш. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би е малко тъп въпросът ми, но как успяваш да изчислиш разхода с такава точност, след като този модел (Lancer Invite 1.6 98 к.с.) няма бордови компютър? Защото моя е същия, или може би говориш за друг модел?!

 

 

Андрейчо, ето ти формула за смятане на разхода на гориво за 100 км. пробег.

 

y*100

X = --------

Z

 

където - X е разхода на 100 км.

- y е изразходеното гориво

- Z е изминати километри

 

:icon_clap: Засичай, смятай и кажи какво се получава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами толкова ми даваше на мен Лансера 7.0-7.3/100 градско,ама все пак това беше преди 2 години.От тогава София бая се напълни.

 

има градско и градско бре колеги , 7-8 л ще ви даде при релация надежда - младост, през х.димитър, но ако карате само по център , ама баш център: 4 излизания от офиса на Славйков , 4 паркирания х 30 - 40 минути обиколки (нямаме паркинг или абонамент) т.е. 1ва, 2ра, полусъдинител, преход 10 м и спиране ... е какво да ви кажа .... ще сте доста щастливи на 10-11 л разход

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: и аз така смятам - сега съм го оставил на един германец да го

поразработи и 2017 ще ми го докарат :D :D :D

 

Много сериозна колица.......бих казал адски красива.Та нищо чудно 2017 много българи да си приберат оставените на разработване в Германия Х-ки :icon_rock: .

Колата е феноменална.Малко претиснително ми беше с тоя 1.6 матор,ама след 10 км. возене............добре си е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Не не как ще се разделяш с Астрата ,какво и е ? :icon_peace: Аз пенеже съм си опел фенече и се защитавам марката...ма всепак ти си решаваш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да си го позволиш защо не, купуваш си нов автомобил, важното е да ти харесва.

 

Абсолютно вярно. Най-важното е да ти доставя удоволствие , иначе почти всички коли имат 4 колела и те докарват от точка А до точка Б , и ако се грижиш за тях дори няма да те оставят посредата....затова пробвай ги , всичките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не как ще се разделяш с Астрата ,какво и е ? :icon_peace: Аз пенеже съм си опел фенече и се защитавам марката...ма всепак ти си решаваш

Въобще не мисли и разкарай Астрата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опел!?-колко скучно :icon_blush: само си представи минава една астра и един лансер покрай една автобусна спирка,как мислиш къде ще са погледите на чакащите на спирката? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...