Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Lancer 1.5, 109 Hp


Boki4

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на Митсубиши.Много ми харесва новия модел на Лансер и се чудя дали да не се разделя с моя Opel Astra GTC 1.9 150 hp и да се сдобия с базата на този красавец от 109 коня.Знам че не са много за купето,но според мен са предостатъчно.Модела си има всички необходими екстри и цената е повече от добра.Как мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Как може да мислим?

Ти ни уцели право в десетката.

Lancer Х е с божествен дизаин.

Със сигурност няма да съжаляваш с този автомобил, но ако имаш повечко парички 1.8 е за предпочитане.

Когато видях този Лансър си казах че ще си го купя без значение кога та дори и след 10 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може да мислим?

Ти ни уцели право в десетката.

Lancer Х е с божествен дизаин.

Със сигурност няма да съжаляваш с този автомобил, но ако имаш повечко парички 1.8 е за предпочитане.

Когато видях този Лансър си казах че ще си го купя без значение кога та дори и след 10 г.

Ами аз имах предния модел на Лансер 1.6 98 коня и беше страхотна кола,само дето като че ли мотора идваше малко слабичак като за купето,но пък беше много икономичен и изключително тих.Като пълен кретен на 2-ти щях да му прецакам стартера защото си мислех че двигателя е изгасен!(наистина работеше страшно тихо).

Ами по мощния двигател ме спира с това, че харчи доста,а динамиката срямо 1.5 не е кой знае колко голяма.Дизела пък е на ВАГ,което означава че е доста шумен.Поне сам го карал и знам какво представлява,затова се спрях на базовия двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може да мислим?

Ти ни уцели право в десетката.

Lancer Х е с божествен дизаин.

Със сигурност няма да съжаляваш с този автомобил, но ако имаш повечко парички 1.8 е за предпочитане.

Когато видях този Лансър си казах че ще си го купя без значение кога та дори и след 10 г.

 

:icon_thumbup: и аз така смятам - сега съм го оставил на един германец да го

поразработи и 2017 ще ми го докарат :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имах предния модел на Лансер 1.6 98 коня и беше страхотна кола,само дето като че ли мотора идваше малко слабичак като за купето,но пък беше много икономичен и изключително тих.Като пълен кретен на 2-ти щях да му прецакам стартера защото си мислех че двигателя е изгасен!(наистина работеше страшно тихо).

Ами по мощния двигател ме спира с това, че харчи доста,а динамиката срямо 1.5 не е кой знае колко голяма.Дизела пък е на ВАГ,което означава че е доста шумен.Поне сам го карал и знам какво представлява,затова се спрях на базовия двигател.

НА всяко :mitsu-smiley: двигателя е безшумен (говоря за по-новата генерация)

От гледна точка на разход на гориво си прав.

1.6 беше на 9-та серия, а сега при 10-та е друго.

Изчакаи малко, направи един тест с двата модела та дори и с дизела и си прецени тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за 1.8 :icon_dance:

Относно дизела - мицубиши си разработват собствен двигател за 2008 година ... но не знам дали ще го слагат в Лансера

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НА всяко :mitsu-smiley: двигателя е безшумен (говоря за по-новата генерация)

От гледна точка на разход на гориво си прав.

1.6 беше на 9-та серия, а сега при 10-та е друго.

Изчакаи малко, направи един тест с двата модела та дори и с дизела и си прецени тогава.

Всъщност си доста прав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е да вземеш 1.8 CVT.

Но засега не виждам INVITE със CVT за България (а само INTENSE и INSTYLE).

Ами колега разликата е 6 000 лв м/у 1.5 и 1.8,е вярно 1.8 е доста по богато оборудвана.1.8 0-100 10,2 сек срещу 11.6 сек за 1.5

макс скорост 209 срещу 191-които за мен са предостатъчно

разход градско 10.4 за 1.8 срещу 8.2 за 1.5 !!!

 

но пък има и нещо друго предния ми лансер ,който беше 98 коня му даваха 8.8 градско по книжка ,а в действителност ми харчеше 7.0 градско(софииско)при нормално шофиране.Може би пък този с 1.8 143 коня да го докараме до 8,5 градско :unsure: знам ли?

 

Ще ми кажете ли някакви предимства на 1.8 пред 1.5 освен че е 34 коня по-мощен.Аз годишно навъртам около 20000км и за това си направих сметка че е излишно да карам дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 11 000 лв., но тези които карат вече такива Лансери в САЩ (с 2.0 бензин) много хвалят CVT скоростите :icon_rock:

 

Иначе как ги правите тези разходи в София не ми е ясно :icon_hmm:

Колта с 1.3 бензин е 7.4 по книжка, ама прави 8 при нормални задръствания, обаче в пиков час минава 10-12.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 11 000 лв., но тези които карат вече такива Лансери в САЩ (с 2.0 бензин) много хвалят CVT скоростите :icon_rock:

 

Иначе как ги правите тези разходи в София не ми е ясно :icon_hmm:

Колта с 1.3 бензин е 7.4 по книжка, ама прави 8 при нормални задръствания, обаче в пиков час минава 10-12.

Ами толкова ми даваше на мен Лансера 7.0-7.3/100 градско,ама все пак това беше преди 2 години.От тогава София бая се напълни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предимствата за мен на 1.8 пред 1.5 е единствено това че по-мощния двигател се износва доста по бавно спрямо по слабия.

при навлизане в баир доста по-трудно се ускорява със слаб двигател, макар че 109 к.с. не са малко , но въпреки това не е за състезания.

От там на татък са само минуси.

Това е моето мнение.

Двигателя на едно купе от средния клас е нормално да бъде от порядука между 90 и 130 к.с.

Друг е въпроса че купето с тази агресия която излъчва заслужава повечко коне.

Всеки обаче си има собствен стил на каране и си преценява според това за каво ще го използва и колко да му е мощен агрегата.

Данъците застраховките и разхода на гориво, та дори и частите имат разлика в цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези 143 кончета са при 6000 об/мин, но реално никой не кара само около 6000 :icon_dance:

Ако сравните въртящите моменти на 1.5 бензин 109 к.с. (143-145 Нм) и 1.6 бензин 98 к.с. (150 Нм) се оказва че 1.6 ще дърпа повече при еднакво купе, нищо че е с по-малко коне.

 

Така, че който има възможност да взима 1.8 бензин. А ако кара много (ама наистина много) да помисли за дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези 143 кончета са при 6000 об/мин, но реално никой не кара само около 6000 :icon_dance:

Ако сравните въртящите моменти на 1.5 бензин 109 к.с. (143-145 Нм) и 1.6 бензин 98 к.с. (150 Нм) се оказва че 1.6 ще дърпа повече при еднакво купе, нищо че е с по-малко коне.

 

Така, че който има възможност да взима 1.8 бензин. А ако кара много (ама наистина много) да помисли за дизел.

Много ви благодаря колеги,наистина ще си помисля и за дизел ,все пак в момента карам 150 коня дизел и ако сляза на 109 коня бензин ще има кахъри особенно при изпреварване.

Опела искам да го разкарам защото е нефункционален ,а мисля за сватба скоро и определено не е това колата за едно семейство.

Карам и една Хонда Акорд 2.2 И-ЦТДИ 140 коня(страхотен автомобил) ,но не е моя!!! загледах се за Хонда но са много скъпи.А като цяло обожавам японски автомобили най-вече Хонда и Митсубиши.Така че алтернатива ми е само Митсубиши.Да живее Митсу..... :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами толкова ми даваше на мен Лансера 7.0-7.3/100 градско,ама все пак това беше преди 2 години.От тогава София бая се напълни.

Може би е малко тъп въпросът ми, но как успяваш да изчислиш разхода с такава точност, след като този модел (Lancer Invite 1.6 98 к.с.) няма бордови компютър? Защото моя е същия, или може би говориш за друг модел?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би е малко тъп въпросът ми, но как успяваш да изчислиш разхода с такава точност, след като този модел (Lancer Invite 1.6 98 к.с.) няма бордови компютър? Защото моя е същия, или може би говориш за друг модел?!

Ами на око.Сипя примерно за 10 или 20 лв ,пазя си касовата белешка с точното количество сипано гориво и си следя горивомера внимателно и така.Правил сам и другия вариянт ,както каза колегата пълня до горе исминавам определен брой км и пак допълвам догоре и всичко си излиза почти точно като разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой го беше написал по-горе , но ще го повторя : пробвай и двете коли и сам ще разбереш коя да вземеш .И да се похвалиш. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би е малко тъп въпросът ми, но как успяваш да изчислиш разхода с такава точност, след като този модел (Lancer Invite 1.6 98 к.с.) няма бордови компютър? Защото моя е същия, или може би говориш за друг модел?!

 

 

Андрейчо, ето ти формула за смятане на разхода на гориво за 100 км. пробег.

 

y*100

X = --------

Z

 

където - X е разхода на 100 км.

- y е изразходеното гориво

- Z е изминати километри

 

:icon_clap: Засичай, смятай и кажи какво се получава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами толкова ми даваше на мен Лансера 7.0-7.3/100 градско,ама все пак това беше преди 2 години.От тогава София бая се напълни.

 

има градско и градско бре колеги , 7-8 л ще ви даде при релация надежда - младост, през х.димитър, но ако карате само по център , ама баш център: 4 излизания от офиса на Славйков , 4 паркирания х 30 - 40 минути обиколки (нямаме паркинг или абонамент) т.е. 1ва, 2ра, полусъдинител, преход 10 м и спиране ... е какво да ви кажа .... ще сте доста щастливи на 10-11 л разход

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: и аз така смятам - сега съм го оставил на един германец да го

поразработи и 2017 ще ми го докарат :D :D :D

 

Много сериозна колица.......бих казал адски красива.Та нищо чудно 2017 много българи да си приберат оставените на разработване в Германия Х-ки :icon_rock: .

Колата е феноменална.Малко претиснително ми беше с тоя 1.6 матор,ама след 10 км. возене............добре си е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Не не как ще се разделяш с Астрата ,какво и е ? :icon_peace: Аз пенеже съм си опел фенече и се защитавам марката...ма всепак ти си решаваш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да си го позволиш защо не, купуваш си нов автомобил, важното е да ти харесва.

 

Абсолютно вярно. Най-важното е да ти доставя удоволствие , иначе почти всички коли имат 4 колела и те докарват от точка А до точка Б , и ако се грижиш за тях дори няма да те оставят посредата....затова пробвай ги , всичките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не как ще се разделяш с Астрата ,какво и е ? :icon_peace: Аз пенеже съм си опел фенече и се защитавам марката...ма всепак ти си решаваш

Въобще не мисли и разкарай Астрата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опел!?-колко скучно :icon_blush: само си представи минава една астра и един лансер покрай една автобусна спирка,как мислиш къде ще са погледите на чакащите на спирката? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...