Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Кой е най издръжливия акумулатор ?


Препоръчано мнение

  • Admin

Кой е най издръжливия акомулатор ?

 

Пише се акумулатор.

По темата - няма вече от години най-издържлив. Никоя фирма не прави вече за масова употреба, както едно време да изкарват по 10 години.

За това е пълно с магазини за акумулатори на всеки втори ъгъл. Изкарват по 3-4 години и свършват.

Такава е световната икономика.

Отделен въпрос е, че има така наречените про* батерии, но там е друга цената...:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм на Banner от близо 3 години. Добре се държи, но подкрепям мнението на боса. Нещата вече не се правят както преди...да издържат дълго време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Банер на дизела произведен 11.2004г. го карах при мен четири години след като купих колата с него. Смених го щото държеше ток три дни и сутрин ми правеше проблеми. Иначе през деня си палеше, но сутрин като застудя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди години , като взимах старата кола беше с нов акумулатор Искра - обслужваем. Минаха му двете години гаранция (съответно на 6 месеца го проверяваха), след това изкара има няма две и умря. През това време съм му мерил гъстотата на електролита , напрежението , зареждал съм си го. В крайна сметка и аз стигнах до извода, че вече не са както са били преди. Сега ползвам "Autopower" и за сега го бива!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Bosch според мен не си заслужава двойните пари. Моят шурей си купи Bosch Silver преди 3 години и няколко месеца, тъкмо му изтека гаранцията от 3 години и акумулатора се скапа. На другата му кола имаше също Bosch, изкара 5 години и този месец сдаде багажа (колкото изкарва всеки необслужваем акумулатор от 3 до 5 години). Сега отиде и си купи от Карфур акумулатор Hi-Tech 100Ah за 135лв. Същият Бош 100Ah струва 280лв.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Българските не са това което са били преди години. Чел съм много мнения из интернет за тях. Преди българските са карали от 6 до 9 години. Сега някои модели не си изкарват гаранцията даже, други се скапват точно след гаранцията на втората година. Има добри отзиви за марката Exide - те имат модел Exide Premium с 3 години гаранция,също така марките Berga и Banner се водят хубави. Моят личен опит е свързан с акумулатор Delphi - подминава третата година вече на колата на баща ми,добре се представя,миналата зима колата палеше с много въртене и не е имал проблеми, а не е някакъв скъп. На моята Carisma пък съм с Hagen почти на 2 години вече, с него също никакви проблеми не съм имал, като производство е германски, също не е скъп.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Българските как са ?

През 2012г години си купих 2 български акумулатора-през май Искра на 62 ампера и ноември Монбат 77 ампера,резултата е.......и 2та се скапаха,имат по 1 мъртва клетка,Искрата й свърши гаранцията и вече е за боклука,а за Монбата се усетих и преди около седмица ми го смениха с нов. Майстора който ми ги замерва каза че сега НАРОЧНО ги правят с гъстота на електролита 1.20-1.24...... :icon_box: а минимум трябва да е с 1.28 за да карат както 'старите' Български' акумулатори по 5-6 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Banner-a с който купих колата преди 2г и 7м още пали перфектно само лятото...Това е като се има впредвид че като я купих гаранцията му беше изтекла... :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Сега сложих някакъв Budget,немски правен в Китай :icon_doh: :haha:

На другата кола още е Varta с която я купих преди 3 и 7м и още е много добре.Той си беше в края на гаранцията...

Bannera е добър за мен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оптима са супер. Пробвали ли сте ги? Със спираловидни клетки са и са много добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През 2012г години си купих 2 български акумулатора-през май Искра на 62 ампера и ноември Монбат 77 ампера,резултата е.......и 2та се скапаха,имат по 1 мъртва клетка,Искрата й свърши гаранцията и вече е за боклука,а за Монбата се усетих и преди около седмица ми го смениха с нов. Майстора който ми ги замерва каза че сега НАРОЧНО ги правят с гъстота на електролита 1.20-1.24...... :icon_box: а минимум трябва да е с 1.28 за да карат както 'старите' Български' акумулатори по 5-6 години.

 

Завода колко пари спестява от електролита дали е 1.2о или 1.28 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оптима са супер. Пробвали ли сте ги? Със спираловидни клетки са и са много добри.

 

Сигурно са много добри ама и цената им е страхотна....

 

Евото се обажда за нов акумулатор, вече няколко пъти ми се случва да върта продължително по 4-5 секунди от втория път докато стартира и то едвам успява...

 

Препоръки какъв акумулатор да избера? Знам, че ситуацията е малко по-особена понеже е в багажника и има една тръбичка за изкарване извън купето на изпарения или каквото са там. Та затова питам трябва ли да е по-специален?

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах в БС чисто информативно да питам за оригинален акумулатор като сегашния ми :)

 

То си е направо подигравка... 680 лв за 70 Ah :icon_clap:

 

 

 

 

 

Редактирано от LiX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завода колко пари спестява от електролита дали е 1.2о или 1.28 ?

Колега не става въпрос за тази разлика, а да се скапе и закупиш нов около предполагаем мениджмънт време.. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз и на двете коли сложих Yuasa, за сега съм доволен, но все пак коментарите след мача както се казва ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Препоръки какъв акумулатор да избера? Знам, че ситуацията е малко по-особена понеже е в багажника и има една тръбичка за изкарване извън купето на изпарения или каквото са там. Та затова питам трябва ли да е по-специален?

 

 

 

Какъвто и да избереш, все ще изкара 3 години колкото е гаранцията и някоя друга отгоре (ако си късметлия) и все ще върти и ще пали, за това се насочи към най евтиното на пазара за вносни, защото нашите са с по къса гаранция май .:)

Например този от БС, 680/4=170 - някой процент отстъпка и си вземаш за 130- 140 лв. един Гигават 74 Ah 680А, без да си фирма .:D

За тръбичката, повечето все още имат изходи за отдушници .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моя Галант го взех Март 2010 и бе оборудван с Yussa и до сега карам с него без какъвто и да е проблем. Ако не се лъжа е произведен 2008год., така че определено съм доволен от него. Бих търсил тази марка, когато му дойде времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

аз си взех този PANTHER PREMIUM 62Ah

После видях, че е има добри награди и е немски.www.panther-batterien.de, знаете зерр гуут:)

Редактирано от milenpi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен качествени акумулатори са : Exedy , Banner и Cartechnic ама да си го купите от Германия или Австрия че за експорт към Южна Европа са друго качество :yes3:

 

п.с. 4-5 години си карат без ядове :D ако не сте бакшиш де . :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От по-нискобюджетните марка Delphi изкара точно 5 години,като всеки ден се караше колата предимно градско. Зимата даже беше подлаган на много въртене сутрин, заради годинките на колата, тя трудно палеше (Рено 19). Моят пък е Hagen произведен в Германия, вече над 3 години и половина няма проблеми на Каризмата. Необслужваем е, но може да се маха капака и да се види нивото на електролита и оловните плочи. Около 3 пъти е свалян за дозареждане заради проблеми с алтернатора на колата,не осигуряваше нужното зарядно напрежение и ток и не го дозареждаше докрай, като се кара градско. Сутрин въртеше мудно. Веднъж го изхабих до нулата, като бях забравил фаровете цял работен ден и нямаше ток да оключи вратите даже. Предвид тези неприятни условия за акумулатор, добре се представя.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...