Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте колеги :).В момента карам COLT 1.6 16V 113 к.с..Доволен съм но съм решил да го сменям за по голяма кола.Спрял съм се на Galant след 1998 година.Искам да попитам и да ме посъветвате коя е по добрата опция дизел или бензин?Благодаря ви предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте колеги :).В момента карам COLT 1.6 16V 113 к.с..Доволен съм но съм решил да го сменям за по голяма кола.Спрял съм се на Galant след 1998 година.Искам да попитам и да ме посъветвате коя е по добрата опция дизел или бензин?Благодаря ви предварително :)

 

Няма по-добра опция.. И двете опции са добри, като нещата опират до това, как ще я ползваш и какви предпочитания имаш.

Сега половината форум ще се изсипе да ти обяснява, че нафтата била за печки и колко по-добре ще си с бензин+газ. Това е една от болните теми тук, така че най-добре си кажи предпочитанията.

Както има колеги доволни от бензиновите, така има и колеги доволни и от дизеловите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е. Ще покараш някой дизелак, някой бензинен, научаваш кое какви пари харчи и така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще я ползвам по често в София но и ми се налагат пътувания и до Варна защото мойта приятелка е от там :).Идеята ми е кое е по добре като икононичност :).Ясно ми е че не мога да искам примерно 5-6/100км.Колата страшно много ми харесва и се питам дизела или бензина ще ми е по по джоба.Търся мнение от колегите каращи такъв автомобил :)

Редактирано от Мирослав Миленов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При цена на LPG от ~1.30 за литър и както казваш, че ще имаш чести пътувания София-Варна-София което си е приблизигтелно 950 км, мисля, че 2.0 бензин с инжекцион ше е един много добър вариант. Дизела доколкото знам от колеги гори 7 извънградско. Относно подържането на двата вида Галант, не мися, че има кой знае каква разлика, единствено нещо по двигателя да те изненада, което да даде превес за дизела пред бензина или обратното, но са здрави като цяло. Прочети темите в Галант секцията на форума и ще ти станат ясни много неща.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от това колко пари за разходи по колата може да отделяш на месец, като разбира се основния и задължителен разход е горивото. Най-добрият вариант е ако не те притесняват приблизително 250лв. за бензин на месец да се качваш на един самолет V6 24V :plane:, като това е само ако въртиш градско в София да кажем около 700км. пробег. Излизайки извън града на круиз контрол (130km/h) шестака може да се стабилизира 8.5 литра на 100км. при пътуване към Варна примерно.

 

Икономичните решения са само две: 2.0 дизел или 2.0 бензин на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При цена на LPG от ~1.30 за литър и както казваш, че ще имаш чести пътувания София-Варна-София което си е приблизигтелно 950 км, мисля, че 2.0 бензин с инжекцион ше е един много добър вариант. Дизела доколкото знам от колеги гори 7 извънградско. Относно подържането на двата вида Галант, не мися, че има кой знае каква разлика, единствено нещо по двигателя да те изненада, което да даде превес за дизела пред бензина или обратното, но са здрави като цяло. Прочети темите в Галант секцията на форума и ще ти станат ясни много неща.

 

Леле за 7 разход извънградско дооста зор трябва да види... с още 4 човека и пълна с багаж колата даде разход 6,5 да не кажа и по-малко, като през целия път климатроника работеше.С 2-3ма човека и не много багаж и с много внимателно каране разхода ти може да падне и малко под 6, но чудеса не очаквай. В града гори 8, като хубавото е, че разхода ти няма да зависи толкова от нафтата с която караш, а от карането ти (не е капризен към качеството на горивата както повечето дизели). Според мен разгледай и двата вида двигатели и се спри на по-запазения екземпляр. И в двата случая няма да съжаляваш! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.0 на газ, определено е по - икономически изгодно от дизел...Еле пък да я вземеш с готова уредба. Преценявай си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Sashy е прав. Дизела не е капризен на горива. Поддържаш ли го както трябва, няма да имаш грижи. Консумативите са в рамките на нормалното. Извънградско разхода зависи от крачето 5,5-6,5(с климатроника и някои и друг човек :). Мощност има предостатъчно за изпреварвания, и ако се качиш на дизела ще усетиш, че за 90-те си кончета върви доста добре. Иначе избора е твой. Успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Излизайки извън града на круиз контрол (130km/h) шестака може да се стабилизира 8.5 литра на 100км.

 

София-Варна, с много круиз, шестака ми гори 7.6-7.8.

Към Бургас по Тракия, с още повече круиз и 120-130 - точно 8.

В града минавам точно 300км със 100лв 100 октанов (при цена 2.73/л).

2.0 извън града, ако не се влачите с 90, не винаги е по-икономичен от 2.5 .!!

Дизел няма с круиз, 2.0 рядко имат, предимно "Швейцарките".

Тази екстра ми е много важна на мен междуградско... променя драматично качеството на пътуване за шофьора... докато не покараш така не можеш да го оцениш, но пробваш ли веднъж - край..

Покарай и трите вида и си прецени... не разчитай на форуми да ти изберат вместо теб.

 

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само веднъж преди ръчката ми падна под 8/100, градско я бях докарал на 11,5/100, но като цяло нормалното градско ми беше 12,5/100 и 8-8,5/100 извън града. Автоматика ми гори повече.

Инак сега със 100лв (ама за газ)ще мина доста повече от 300км градско. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали не мислиш че си измислям? И други са докладвали същия разход във форума, значи може... Най вероятно я сонди, я дросел не са им наред на повечето шестаци и завишения разход се приема за нормален.... или гадни гуми или седемнайски с валяци на 225 .

Имам колега със автомат `98, той пък редовно си пътува София-Русе с около 7.6 разход, много круиз ползва и той, но и над 110 не си позволява извън магистралата... значи може.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ти казвам, че си измисляш бе, просто такъв разход аз лично рядко, много рядко съм постигал. Мое мнение е, че круиза лапа повече отколкото без него...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

...Покарай и трите вида и си прецени... не разчитай на форуми да ти изберат вместо теб.

 

 

 

 

 

Абсолютно съм съгласен с Любо.

Напоследък взе да блика с хора които искат някой друг да им каже кое е по изгодно да си купят, но покупката на кола втора-трета ръка, е голяма доза късмет.

Разходите много зависят от това къде се кара автомобила, градско или извънградско предимно.

Едно е ясно, бензина винаги има шанс да го газифицираш, друг е въпроса след колко време ще избиеш газта.

А що се отнася до разходите... и моя 2.0 е правил хубав разход със бензин 100+ октана, 25 литра Плевен-София-Плевен - това са около 350км.

http://prikachi.com/images.php?images/235/6227235F.jpg

Като към София имаше Настъпинка Кьоравата, гонка с един Пасат 5 - 2.0 ТДИ, ми под 150 не падах.

На връщане нормално 120 на аутобана, и 100+/- на главния път Луковит-Плевен.

 

Така че в днешно време е въпрос на предпочитание и най-вече на финансови възможности каква кола да си купиш, кефа на второ място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако ще си говорим за най-нисък разход спокойно мога да кажа,че на бензин,ако се кара нормално до 110 и не се изпреварва ми гори 7/100 ,а съм имал и случай с бавно каране тип влачене,без круиз изобщо,без климатик, много ползване на ППЗ(принудителен празен ход),даже разхода ми е падал до 6.7-6.8!!! На газ най-ниското ми е 8.5 без климатик,нормалното 9.5-10/100 газ,вие си смятайте по нататък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта с този двигател е доста бърз. Ако можеш да жертваш динамиката избирай между дизеловия или 2-литровия. V6 предлага същото като двулитровите + повече мощност (особено с климатик и пътници + багаж) и някоя екстра като cruise control.

За жалост има само един напълно отговарящ на визията на ЕА0 двигател, но го имат няколко човека в целия форум :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение е, че дизела на гланата е един от най немощните в класа си, изключително слаба динамика за турбо дизел 200Nm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново клеги.Идеята на темата ми е да се допитам до мненията ви и да преценя сам каква кола да си купя :drive: .Искам да чуя мнения и да разбера какво мислят колегите които са карали такъв автомобил :mitsu-smiley: .Очаквам още мнения и след това ще преценя :).От Colt-а съм много доволен просто ми е малка вече :).Едно е сигурно следващата ще е Galant!Единствено остава да реша дизел или бензин и да :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 2.0 бензин ще ти допадне най-много. 2.5 двигателя харчи малко повече от колкото би ти харесало, а дизелака колкото и да върви, си е зор бързото изпреварване извънградско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение е, че дизела на гланата е един от най немощните в класа си, изключително слаба динамика за турбо дизел 200Nm

 

Интересно ми е как ще го сравниш с Нисан Примера 2.0 също TDI :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако ще си говорим за най-нисък разход спокойно мога да кажа,че на бензин,ако се кара нормално до 110 и не се изпреварва ми гори 7/100 ,а съм имал и случай с бавно каране тип влачене,без круиз изобщо,без климатик, много ползване на ППЗ(принудителен празен ход),даже разхода ми е падал до 6.7-6.8!!! На газ най-ниското ми е 8.5 без климатик,нормалното 9.5-10/100 газ,вие си смятайте по нататък.

 

Нали знаеш, че на празен ход колата ти пак консумира гориво. Макар и минимално, по голям ефект има от карането на скорост без газ, тогава не се използва гориво ако не паднеш под 1250об/мин!

Само се опитвам да поясня, защото не знам какво имаш в предвид на ППЗ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение е, че дизела на гланата е един от най немощните в класа си, изключително слаба динамика за турбо дизел 200Nm

 

За това може да се поспори колега. Баща ми кара Венто, което също е 90 коня и 202 нютона. Въпреки, че е по- леко,няма ускорението и доускорението на Галанта. Карал съм и Премиерата от поста на Тасо - и тя издиша. Това за изпреварването - чак пък мъка....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че на празен ход колата ти пак консумира гориво. Макар и минимално, по голям ефект има от карането на скорост без газ, тогава не се използва гориво ако не паднеш под 1250об/мин!

Само се опитвам да поясня, защото не знам какво имаш в предвид на ППЗ :)

 

Точно същото означава-да караш по баира надолу на скорост без да даваш газ,никой не говори по инерция. В една друга тема я бяхме зачекнали тая абревиатура,ама май не си я чел :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога харчи по-малко е спорен момент. Когато се спуска баир без газ на V-та предавка колата забавя ход - минава по-кратко разстояние от това да я изключиш от скорост. Тя изразходва нищо, но минава по-малко разстояние.

Ако нанадолнището не е много стръмно карането без газ ще предизвика намаляване на скоростта, след това има наваксване, което ако не стане плавно, вем ти е пускането на педала с цел икономисване.

Разходът на празен ход би трябвало да е около 1,2 л/ч, респ. по 20 мл/минута. Ако тия 20-30 мл ще ви дигнат разхода....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А вие като искате да се убивате си карайте по инерция, не случайно на изпитите учат да не се изключва от скорост. Ако сте за 20ст. повече на 100 км. не знам защо изобщо сте хукнали галанти да купувате. Като искате икономия, има евтини колела в мобилето за 50лв.

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...