Премини към съдържание

Какъв TV


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Отдавна си мисля за някое телевизор че с 3Д но до сега чаках нещо на сносна цена. Та днес се навих да си направя подарък този телевизор PANASONIC TX-L55ET5E от тук :

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/14453/P11090104/3D-Televizor-PANASONIC-TX-L55ET5E

 

Съотношение цена и екстри мисля че е много добра оферта. Въпроса ми към вас или по точно към колеги с този модел или марка е за отзиви , плюсове и минуси на модел/марка. Според младежите консултанти е топ модел но да не забравяме че все пак са търговци :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 121
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колеги, като бивш служител на Интерсервиз Узунови за град София, съм на разположение събота или неделя да помагам с консултации за телевизори Шарп( пък може и някоя отстъпчица да издействам). Ако някой прояви интерес пишете едно ЛС и ще се уговорим за ден и час. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колеги и аз съм се насочил към купуването на телевизор. Някой има ли наблюдения върху този?

Или да предложи друг 32" бюджета е ограничен до 600лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се гледа само ТВ става...но ако смяташ да пускаш филми от ПЦ, Блурей и т.н., по-добре да донадиш още парички и да си вземеш ТВ с Full HD матрица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте колеги. Ще използвам темата на г-н Мод-а :)

Някъде в тази тема или в друга подобна бях казвал, че имам "железен" кинескоп Панасон и не ми тря се занимавам с плоски филии... е, вече не е железен :D

Сега ми се налага по спешност да купя нов кинескоп или някакъв друг, като не ми се дават повече от 200лв. Гледам, че в Техното има црт и т.нар. LED телевизори горе-доле на една цена - 150-200лв. Питането ми е кой от тях може да се нарече телевизор и ще ми върши работа? Кинескоп или ЛЕД? Монитора ми на компа ЛЕД или ЛСД е? И нали за да бъде един телевизор телевизор, се гледа колко милисекунди е реакцията, опресняване или там както е термина.... този момент при кинескопа или при ЛЕД е по-добре?

Аз съм за кинескопа, но питам за ЛЕД, понеже са на една цена... за едни и същи размери. И каква е разликата в ЛЕД и ЛСД, цената е двойна при ЛСД?

Мерси на всички :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LED телевизорите, са си LCD (Liquid-crystal display). Разликата между обикновен ЛСД и ЛЕД ЛСД е в подсветката. При едните тя е изпълнена с пури, а при другите с диоди от където идва и наименованието. Съответно ЛЕД варианта е по-добър тъй като има по-равномерно осветяване, по остри цветове и т.н....дори по-дълъг живот на подсветката и по-ниска консумация на ел. енергия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, мерси Емо :). Аз първо ще пробвам да оправя моя, пък ако е много скъпо, ще купувам нов.

Въпросите ми в предишния пост по-скоро бяха насочени за + и - на кинескопа и ЛЕД телевизори. Но май този въпрос е доста субективен и ... може би няма нужда да го коментираме тук. С една дума - кой тв ще вади по-добра картина - кинескопа или ЛЕД? И двата от най-нисък клас. И съпътстващ въпрос - за марка НЕО сред тв-тата какво да мисля?? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В един техничарски форум всички регистрирани потребители се бяха обединили около идеята, че ЛСД технологията е крачка назад откъм картина. Измежду плюсовете са по-малко енергия, по евтино производство и по-малък живот /това е плюс за производителя, а не за нас - потребителите/. Не съм се заглеждал продават ли се още качествени кинескопи, защото ако не, твърдо път на новите технологии.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре отиваш в магазина и ги гледаш, кой телевизор изкара картина, която ти най-харесва и е на добра цена е твоят :)

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какво ще използваш телевизора ако е само да гледаш тв (без да играеш игри на него) можеш да погледнеш и плазмите по-новите им технологии дават доста добра картина и не прегарят толкова бързо.Лично аз не харесвам картината която изкарва по евтините телевизори като НЕО,ФИНЛУКС и т.н .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе според мен турските телевизори са добър избор. Особено предвид колко телевизор за парите си получаваш. Мисля, че в Турция се сглобяват и някои от моделите на Самсунг. Силно препоръчвам, като цената е много добра, питай някой, който често прескача до там за инфо.

Иначе на филипса, който имам буквално седмици преди :icon_thumbup: да му изтече двугодишната гаранция му се прецака дисплея. Смениха го гаранционно, но с усмивка ми казаха, че ремонтът е струвал колкото телевизора. То хубаво гъдели, интернет ТВ, фул ХД, амбилайтове и чудеса, ама ако ремонтът на 2 години струва нов телевизор, баси...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре отиваш в магазина и ги гледаш, кой телевизор изкара картина, която ти най-харесва и е на добра цена е твоят :)

 

Тия мострите обикновено са усилени почти до край нива на цветност,контраст и т.н. и не е гаранция,че като го направиш на нормално у вас,ще вади същата картина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LG-то е с 5 години гаранция.

Смарт серията.

Разгледай сайта им, има инфо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LG-то е с 5 години гаранция.

Смарт серията.

Разгледай сайта им, има инфо.

 

И LG предлагат една от най-добрите матрици на пазара. Аз лично и от Samsung и LG съм доволен, но при следващият телевизор определено ще си взема LG с IPS матрица и магическото дистанционно. Много ми е удобно за разцъкване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за множеството коментари. Аз обаче днес си ремонтирах добрия стар "джелезен" Панасон, ремонта ми костваше 35лв, като ми дадоха гаранция 1 месец (учудих се, че дават гаранция); проблемът се оказа нещо по... вертикализацията?! на кинескопа или нещо подобно. За няма и час го занесох, отскочих до Кауфланд, взех си го обратно и вкъщи. Дано не се налага, но ако пак се развали, ще мисля тогава за нов ТВ и тогава разбира се ще отворя отново тази тема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

ПичУе :D , какво е гласови команди на ЛЕД телевизор? ХаресАл съм си един скромен (32 инча) и има общите търсени неща + това. За кво ли е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПичУе :D , какво е гласови команди на ЛЕД телевизор? ХаресАл съм си един скромен (32 инча) и има общите търсени неща + това. За кво ли е...

 

Зае*и я тая екстра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да имам нищо общо със zora.bg, днес ми излезе във фейсбук много добра оферта, която заслужава внимание, цената е супер, както и телевизора: https://www.facebook.com/PhilipsTVBulgaria/app_208195102528120 споделям го единствено заради атрактивната цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...