Премини към съдържание

Какъв TV


Препоръчано мнение

Абе какво говорите, какви искате да са матриците, след като матрици произвеждат основно Samsung, LG & Sharp (плюс няколко други незначителни) в съотношение сигурно 80:20 за първите... Освен това NEC си е японска компания, какво лошо че било в сонито NEC .. изобщо ги говорите едни .. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Относно разстоянието, от което ще се гледа - аз в момента гледам 37" от 2.80м и мисля да мина на 42". Ще окьоравея ли? :D

 

Ами аз от такова разстояние гледам точно 42" от доста време и още виждам...ама явно съм загубил малко зрение, че така мечтая за един 60" та да виждам по-добре :D

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от такова разстояние гледам точно 42" от доста време и още виждам...ама явно съм загубил малко зрение, че така мечтая за един 60" та да виждам по-добре :D

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А вероятно и ти не знаеш, че не всички Тошиби се правят в Турция...

Не споря, но със сигурност Тошибите по нашите магазини за турски... по-точно BEKO.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заради колегата Димитров :), се отказвам от Шарп, не знаех че са пред фалит, дори мислех да избързам сега да го взема, да не замине промоцията, но явно няма да бързам.

 

 

 

 

 

Колега, добре си се насочил към Шарп. Като представител от тази компания мога да ти кажа че думите на някои колеги не са верни. Шарп съвсем не са пред фалит и не са я окъсали толкова, колкото се казва. По-скоро са малко в пазарна сянка и не са чак толкова комерсиални както някои други марки.Но това съвсем не ги прави по слаби.НАПРОТИВ - в момента имат едни от най- хубавите телевизори на пазара и работят по нови и нови проекти, инвестират се много пари за развитието на нови технологии в ТВ индустрията. Последната иновация е Quattron технологията, коята представиха през сезон 2010-2011.По-запознатите ще се сетят за кое точно говоря...Правят се дисплеи за IPhone.Скоро ще пускат нов 5 инчов смарт phone и т.н. но това е много дълга тема. В момента Шарп имат бизнес с Pioneer и правят ТВ-та ,познати в Германия под името Елит. Имат и един нисък клас, да го кажа по-бюджетен който се сглобява в една наша Южна съседка.

Основно Шарп за Европа се сглобяват в Полша ,но са с Японски компоненти - матрица, блок за управлението и др. Тази година спряха малките размери телевизори и представиха само големи модели от 40 инча нагоре.Излезе 80 инчов гигант, а наскоро и 90инча - най-големия в света. Паралелно с това хората масово търсят малки размери от 32 -40 инча.Това малко ги отдалечи от Европейския пазар и намали продажбите им осезаемо в България. НО качеството е доста на ниво и бих казал стъпка пред някои други марки /лично мнение/.Моделите за Япония и САЩ са с различни имена от Евопейските.

 

Така най-важното е изобрът на телевизор, който направите е да ви носи удовлетворение и да се кефите на телевизора който сте взели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, добре си се насочил към Шарп. Като представител от тази компания мога да ти кажа че думите на някои колеги не са верни. Шарп съвсем не са пред фалит и не са я окъсали толкова, колкото се казва. По-скоро са малко в пазарна сянка и не са чак толкова комерсиални както някои други марки.Но това съвсем не ги прави по слаби.НАПРОТИВ - в момента имат едни от най- хубавите телевизори на пазара и работят по нови и нови проекти, инвестират се много пари за развитието на нови технологии в ТВ индустрията. Последната иновация е Quattron технологията, коята представиха през сезон 2010-2011.По-запознатите ще се сетят за кое точно говоря...Правят се дисплеи за IPhone.Скоро ще пускат нов 5 инчов смарт phone и т.н. но това е много дълга тема. В момента Шарп имат бизнес с Pioneer и правят ТВ-та ,познати в Германия под името Елит. Имат и един нисък клас, да го кажа по-бюджетен който се сглобява в една наша Южна съседка.

Основно Шарп за Европа се сглобяват в Полша ,но са с Японски компоненти - матрица, блок за управлението и др. Тази година спряха малките размери телевизори и представиха само големи модели от 40 инча нагоре.Излезе 80 инчов гигант, а наскоро и 90инча - най-големия в света. Паралелно с това хората масово търсят малки размери от 32 -40 инча.Това малко ги отдалечи от Европейския пазар и намали продажбите им осезаемо в България. НО качеството е доста на ниво и бих казал стъпка пред някои други марки /лично мнение/.Моделите за Япония и САЩ са с различни имена от Евопейските.

 

Така най-важното е изобрът на телевизор, който направите е да ви носи удовлетворение и да се кефите на телевизора който сте взели.

В техномаркет има един такъв гигант на Шарп за 15К направо кърти :icon_n_nerd: :icon_n_nerd:

Редактирано от wonderwalker
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Шарп съвсем не са пред фалит и не са я окъсали толкова, колкото се казва. ...

 

Баш са си пред фалит и то сами си го казват .. :icon_bye:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да изпратя запитване до Интерсервиз Узунови, докато затворя браузъра, ми позвъни едно момче. Попитах го, за модела, за който бях дал линк, както и по въпроса с фалита, както и за къде е произведен. Изключително професионално отношение и внимание, тук вече ме беше спечелил :). Телевизора е 100% Японски, само по-малките размери се произвеждат в Полша, обясни ми и за това, че са подписали с Ейпъл, както и за новите им соларни панели, които се опитват да наложат и са единствените, които произвеждат енергия и без Слънце и т.н., и т.н... също така 3те години гаранция ги дават ТЕ, като сервиз, а не ШАРП, мисля да ходя да го видя на място все пак, какво представлява. Каза, че за FULL HD, ШАРП препоръчват за 3м разстояние 60" телевизор :), за да може да се хващат всичките детайли преди да се е сменила картината. Обясни ми и за активното 3д, че е по-добре по-голям защото дълбочината на картината е пропорционална на размера на телевизора, абе общо взето много професионално отношение, ако всички във фирмата работят така, мога само да ги поздравя. Ще отида тези дни до магазина, ще го видя и ако ми допадне, поръчвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, че до колкото разбрах единствените ТРИ производителя в света, който произвеждат телевизори са ШАРП, САМСУНГ и LG.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, че до колкото разбрах единствените ТРИ производителя в света, който произвеждат телевизори са ШАРП, САМСУНГ и LG.

 

Матрици искаш да кажеш .. + още някоколко дребни.. дори ако си спомняте преди около 4 години по това време беше как рязко паднаха цените на LCD монитори и ТВ-та - те това беше понеже осъдиха LG и Samsung в картелно споразумение по задържане на технологията за LED подсветка и ги глобиха по спомен $14 милиарда .. така за 1 ден монитор от 400 лева падна на под 200, беше шок за всеки, който току-що си беше купил подобна техника.. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа от А до Я :)...

 

Е това няма как да е вярно .. объркали са се/те, за матриците става въпрос. Ествествено че има и други производители . ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ако само те произвеждат матрици, следователно другите не, тоест няма как от А до Я, щото си нямат матрици, така се надявам да се разбрахме :)... аз от това не разбирам, ама логиката ми е сила :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да поизчакам още малко да паднат цените и ще се ориентирам към проектор, подобен на този

http://www.pazaruvaj.com/proektori-c88/benq/w1000-p29229587/opisanie.html#properties

Това е истината, за който има голяма свободна стена в къщи. :icon_rock: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ако само те произвеждат матрици, следователно другите не, тоест няма как от А до Я, щото си нямат матрици, така се надявам да се разбрахме :)...

 

:icon_doh: Сега чак вдянах какво казваш :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле, както споменах по-рано аз преди години като купувах моя шарп, ходих до фирмения магазин на Узунови. Първия въпрос който зададох на консултанта беше "защо телевизор шарп, който вие доставяте на МЕТРО, е по скъп във вашия фирмен магазин от колкото там?". Момчето ми обясни на дълго и на широко как такава била политиката на фирмата. И каза "разликата обаче е първо, че когато идете в МЕТРО, няма да ви обърнат внимание (факт! молих им се да пуснат аналогов сигнал на тв-то, но ме отсвириха), докато ние тук сме готови цял ден да се занимаваме с вас (бяха готови да обясняват всичко, да пускат каквото им кажеш и т.н.). " После консултанта ми обясни една голяма разлика при гаранционното обслужване, което от където и да купиш шарпа е все при тях ;) Изобщо както казваш, спечелиха ме с отношението си към клиент!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала това мнение ми трябваше :), значи не съм останал с грешно впечатление. След работа отивам да го видя, ако ми хареса и на живо утре го взимам, хубавото е че подаряват и едни очила, че са по 200лв... другите явно ще ги купувам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Минах през магазина, видях телевизора за който писах, много добър... обаче до него седеше ето този: http://sharpbg.com/index.php?item=135&group=1 и приятелката ми каза, я тази картина по ми харесва, разбира се без да гледа цената. Викам се "вярно, ебаси разликата" и питам момчето, тоя какво му е различното, ето и отговора:

 

Повече цветове, по-добра картина.

 

С добавянето на жълтия събпиксел, AQUOS Quattron предлата милиарди от невиждани до сега цветови нюанси.

 

от което следват редица други плюсове, като това че САМО ТЕ ползват ЖЪЛТО, намалява натоварването върху пикселите и те горят и си променят цветовете по бавно, ако съм го разбрал правилно, освен това имаше и разни други допълните неща, върви и с 4бр очила + донгъла за уифито ( очилата са по 209лв, донгъла е 100$ ), освен това както и да го гледам, просто цветовете бяха други. Лошото е че е близо 2000лв, което малко ни е тегаво. Ще се радвам да помогнете, да разбера има ли смисъл или не. Реално другия е 1359лв с 1бр очила, трябва да вземем още едни + 209лв, стана 1560 и реално разликата ще е около 340лв. Заслужават ли си тези 340лв е питането ми? Аз малко използвах темата на колегата, но дано не ми се сърди пък и коментарите да помогнат и на него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих редактирал, ама вече не може...

 

След много размисли, просто стигнахме до извода че 3д не ни трябва, в замунда има по-малко от 20 филма, а заради това 3д+очилата 800-900лв отгоре, няма никакъв смисъл, ограничаваме се до 1200 и взимаме най-хубавия възможен Филипс или Сони. Продължавам да искам ШАРП, но това куатрон го няма в ниските класове, този за 1899 е най-евтиния с такова чудо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца съм взел този телевизор Сони и спокойно мога да кажа,че е много добър,не е със изкуствените мега подсилени цветове,има си лан карта,да трябва да има кабел до него,но за мен не е проблем.Сестра ми го гледа главно и като го купувахме искаше точно такъв,какъвто пишете тука със супер ярките изкуствени цветове,дето ти спират дъха,но след кратка консултация с продавачката в Технополиса,която потвърди моето мнение за Сони-то,започна друга песен да пее.Просто чу,че с другите марки има често проблеми и само рекламата им е голяма. Затова е хубаво,освен в нета и в магазина,да отидем и в сервиза,който ги поддържа и да попитаме,кои са марките,които се "предават" по-често от другите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак ходихме с брата да се зверим в телевизорите и май-май избора се ограничи в този TV:

http://www.lg.com/bg...ri-42LM660S.jsp

с това допълнение - http://www.newpromo.net/lg/

като плюса бе гаранцията - http://www.lg.com/bg...tomvri-2012.jsp

Тук още малко инфо за модела - http://www.gogo-bg.n...ses-p-7989.html

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих редактирал, ама вече не може...

 

След много размисли, просто стигнахме до извода че 3д не ни трябва, в замунда има по-малко от 20 филма, а заради това 3д+очилата 800-900лв отгоре, няма никакъв смисъл, ограничаваме се до 1200 и взимаме най-хубавия възможен Филипс или Сони. Продължавам да искам ШАРП, но това куатрон го няма в ниските класове, този за 1899 е най-евтиния с такова чудо.

За сега може да са само 20 филма в замундата колега,но след година две ще са сигурно 200 :). В другите торенти има бая повече 3D филми иначе. Аз лично нещо не съм фен на 3D, но технологията с четири пиксела (допълнителен жълт) си заслужава.

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

200 филма по 7 лв /промоция 3д в Арена :)/ = 1400лв :)... си ги гледам за 1000лв разлика на кино всичките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.philips.bg/c/televisions/5500-series-102-cm-40-inch-3d-dvb-t-c-s2-40pfl5527k_12/prd/ - ето го избраника :). Все пак 3D, но то е просто +, не сме го избрали заради него, подаряват и два броя активни очила, чудесен е.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...