Премини към съдържание

Какъв TV


Препоръчано мнение

Брат ми реши да смени старият Goldstar /това е днешното LG/ в хола с нещо по-ново.

Goldstar-а навремето/1990г./ дойде от Корекома и бая му се зверехме тогава, че имаше 30 канала....

Ей, какви времена бяха!

Смениш Рубин с Голдстар и "запада" ти влизаше в къщата....

Но както и да е.

Вчера и днес ходихме по магазини, търсим в нета и само гледам телевизори и да ви кажа - нищо не ми хареса.

Не мога да свикна с тази сплескана форма на екрана, който за да запълниш - трябва да е формат 16:9 ..........

Брат ми обаче се спря на няколко модела и в петък или събота ще си вземе един от следните телевизорчета:

1. Samsung UE40EH6030

2. Philips 47PFL4007H

3. LG 47LM615S

4. LG 42LM3450

5. LG 42PW451 - този е плазма.

 

Подредени са по субективното усещане на брат ми, свързано с цветовете настроени на екраните.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

Но първият, общо-взето му е фаворит.

И сега въпроса - вие какво бихте казали, кой от изброените пет модела е с най-добри показатели и възможности?

Телевизора, ще се ползва изключително като телевизор, гледане на филми с помощта на на DVD плеър и/или USB флашка.

На кой TV да скача?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз препоръчвам филипс-а, а относно формата 16:9 свиква се, и после ти се струва странно като пуснеш 4:3 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно навреме идва тази тема и аз мисля да си копувам телевизор. Днес ходих в техномаркет и направо ме заболя главата от модели и марки, предложете някоя добра марка LED. Ще следя темата с интерес :good: .

Редактирано от wonderwalker
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно навреме идва тази тема и аз мисля да си копувам телевизор. Днес ходих в техномаркет и направо ме заболя главата от модели и марки, предложете някоя добра марка лсд. Ще следя темата с интерес :good: .

 

Sharp :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е що LCD? LED.

Вярно е, предлагането е огромно. За себе си съм решил като събера сумата (до 700-800) да си нахвърлям исканите "екстри" и да търся нещо марково да ги има.

Например искам да е 32 инча, 1920 х 1080, фул хай дефинишън, флаш плеър, 200 херца (или повече), Wi-Fi, лед подсветка, уеб браузър (не е задължително) и взимам някакъв, но да не е краун или нео примерно. Имаше и някакви конектори отзад, които към момента не са ми ясни, но ще ги проуча и тях. Да речем HDMI, жакове за система с активен субуфер и колонки... нещо такова :-)

Вуйчо ми има сони бравия 40, "НД реди", но като гледам снукър или тенис на него и топката оставя някаква странна сянка, което за мен не е Ок.

 

Ако имах парите, бих взел филипса без да се замислям и секунда повече :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно навреме идва тази тема и аз мисля да си копувам телевизор. Днес ходих в техномаркет и направо ме заболя главата от модели и марки, предложете някоя добра марка LED. Ще следя темата с интерес :good: .

.........на Мицубиши бре..........имат мноу добри ,обаче са леко големички,но се свиква.....колкото повече ,толкова повече....... :D :P

Например този

:lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 години, за нова къща, брат ми подари SONY 46"-последен модел - 3680 лв. :icon_rock:

Преди един месец марковото SONY блокира-черен екран /гаранция 2 години/. Фирменият сервиз каза:"Изгоряла платка, но тя върви с целия панел - около 1300 лв. + труда + доставка за около 45 фдни..." :icon_doh: :icon_doh:

А аз съм TV-кино маниак...

 

Процедурата: 7 дни избор /интернет, фирмени сайтове, Техномаркет, Технополис и т.н./ - ПЪЛЕН ШАШ :icon_hmm:

 

Резултатът: LG 47LM660S - LED LCD, SMART , 3D ,пет бр. очила + още 1000 гъзарии /цена 2200 - сега около 1800, плюс подарък 3D видеокамера/

И най-важното - 5 години пълна гаранция!!! След това вече ще е морално остарял...

 

П.П. В три реномирани сервиза ми казаха: В никакъв случай "Филипс"-не е надежден, особенно четенето на филми и субтитри...

Кефя се вече месец-образите са абсолютно реални /автоматично регулиране на картината/, директна безжична връзка с Интернет - ползвам СКАЙП-камера, влиза се в почти всичко...А, да - чете всякакви филми и субтитри - без изключение... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате нерви да четете:

 

Съвети за избор на LCD/плазма TV

 

Може да те заболи глава от всичката тази информация :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От изброените, още един глас за Philips. С приятелката ми също другия месец за Нова Година сме решили да си подарим 32" с всички екстри LED, FULL HD, 3D, SKYPE, BROWSER и тн. Гледам само SONY и PHILIPS, аз в нас съм с LCD SONY с 5г. гаранция, но до сега няма забележка, особено HD каналите са брутални...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Застраховайте ги!Имам в предвид,като си купувате телевизори.И Техномаркет и Технополис предлагат допълнителна опция, казва се:Гаранция +!Гаранция + Застраховка за 3 или 5 год.Не робувайте толкова на марки, изберете средна работа цена,качество екстри,които желаете и които най вече са ви нужни и ще ползвате, и задължително застраховка,защото така или иначе не се знае кое как ще се уцели!

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен почти няма значение какво купуваш. Форумът на Сетком е наистина полезен, стига да има човек време за четене. Повечето добри телевизори са с матрици на Шарп, независимо от това как самите те се казват. Лично аз съм проучвал преди година и стигнах до извода, че за ЛЕД телевизор Филипс е един балансиран избор. Имам два такива.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен почти няма значение какво купуваш. Форумът на Сетком е наистина полезен, стига да има човек време за четене. Повечето добри телевизори са с матрици на Шарп, независимо от това как самите те се казват. Лично аз съм проучвал преди година и стигнах до извода, че за ЛЕД телевизор Филипс е един балансиран избор. Имам два такива.

 

Относно писанието за което дадох линк си абсолютно прав. След като изчетох сума ти информация, стигнах до следното заключение на автора (цитирам по памет): "Всъщност е все едно каква марка ще си изберете, тъй като след 3-4 години ще си купите нов, съвременните TV са проектирани с приблизително такъв живот."

 

Това обезсмисли цялата информация и аз, след като си направих равносметка колко телевизия гледам, взех фундаменталното решение да си остана със стария 29 инчов Samsung с кинескоп и сега съм напред с 1000-2000 лв. :):):) В този смисъл, информацията от този форум ми беше изключително полезна :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е що LCD? LED.

200 херца (или повече)

 

Andy, тъй като и аз съм решил да си вземам ТВ и съм прочел доста (ще изчакам коледните промоции обаче), искам да споделя, че LED-a също е LCD. Освен това реални 200 Hz имат само най-високите флагмански серии телевизори, но те са обозначени като 800 Hz и са с цена ~ 2500-3000 лв за 40". Тези, които имат реални 100 Hz (които обаче са достатъчни за човешкото око), са обозначени като 400, в някои случаи 200. Обозначените като 100, са реални 50 Hz (понякога и 200 могат да бъдат 50).

Най-добрият начин за избиране - четете в интернет, набелязвате си 2-3-5 модела тв-та (търсите да са с реални 100 Hz, особено важно е за бързите сцени) и отивате с 1 флашка с качен футболен мач с високо качество (поне 720р) и филм с тъмни сцени в някой техно..., избирате всички тв-та да бъдат настроени на една и съща картина (примерно КИНО), и който ви грабне окото. :) Аз поне така ще направя след около месец :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Самсунг 40" от 6 месеца и съм доста доволен. Бях фен и собственик на Сони дълги години, но преди да купя Самсунга доста прочетох и определено не съжалявам. На мен лично цветовете на Самсунга най-много ми допадат. Фул ХД е. Може да чете максимален брой формати avi, mkv с най-много аудио кодеци. Поддържа субтитри на кирилица. Аз се колбах м/у ЛГ, Филипс и Самсунг. ЛГ-то поддържаше по-малко аудио кодеци, а Филипса не поддържаше субтитри на кирилица. Амбилайта е нещо добро, но само ако ТВ-то е на стена(моя не е). Иначе е много удобно с LAN кабел и си гледаш филмите от ПЦ(UPnP). Има и много USB-та за вход ако ти е по-удобно. Има и CI/CI+ интерефейс(предполагам и останалите марки го имат) към който с едно адапторче от Близу, картата за цифровата директно в ТВ-то и не ползваш 100 дистанционни. Всичко ти це командва от ТВ-то.

Успех :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз работя в Булсатком (не се хваля :icon_blush: ), просто имам малко опит с телевизорите. Моят съвет към колегата Валбос е да се придържа към Sony, LG, Panasonic. Не,че другите телевизори са лоши, но като качество,издръжливост, по - малко показващи дефекти са тези. Те са по - скъпи, но..... Избора дали ЛСД или ЛЕД - аз бих си взел ЛСД (лично мнение). А относно изброените модели, плазмата е добър вариант. Дано съм помогнал малко :rolleyes: Успех на колегата и брат му. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

LCD или LED?! Звучи така, все едно че като е с LED подсветка телевизора, панела не е LCD :) Относно филипсите....доста хора около мен са оборудвани с различни техни модели, включително и аз с един 5-6 годишен full hd, и до сега оплакване не е имало. Имам и още по вехт Шарп, който понесе не човешки токови удари и спадове, накрая изгоря нещо, но в интерсервиз узунови го оправиха бързо и казаха че всичко вътре е на отделни компоненти които се сменят ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко просто беше преди години - Рубин, Темп, Велико Търново!

Въобще не се колебаеш с избора - взимаш този TV до който се докопаш.....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, не знам... ама то телевизор ли е да го опишеш - закачаш го на стената като картина, мушкаш разни кабели и вече не е нужно да си вдигаш краката от масата и да отиваш до компа за да си изтеглиш най-новия Джеймс Бонд и да го гледаш с наслада на цялата стена... Едновремешните телевизори (кинескопните) може да са малко по-големички (като куфар), но поне в тях по-лесно влизат Ани Салич барабар с Юксел да си кажат акцентите за деня... в тези плоски плазмени картини не ми е ясно как влизат...

По-важното, което искам да кажа, е, че за мен кинескопните телевизори са по-надеждни, в пъти по-евтини и имат още едно предимство - не могат да остареят морално, защото вече са остарели :D. Т.е. след 5-6 години няма да е нужно да си сменяте новия-стар плазмен с по-нов, а ще си карате с добрия стар кинескоп. Само за пример - ние имаме Панасоник, 21 инча кинескоп, купен към 1990 - еми не е виждал ремонт... и се надявам скоро да не види :).

Но най-важното, което искам да кажа, е, че идея си нямам кой е по-по-най сред плоските телевизори :), но понеже и на мен скоро ще ми се налага да търся (дано да не е скоро, щото хич не съм им фен, просто единственото възможно място след ремонта, се оказва плоската стена :D), ще следя темата с интерес :). Успех в избора и да се похвалите после със снимки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5години съм със самсунг 37инча.Използвам го дори като нощна лампа-не се гаси.

Гледай с формат 16\9 щото всички телевизии минават на него.По дългата гаранция не е маловажна.

Разгледай в ценовия диапазон,който си си определил в търговските вериги. и да не ти е малък екрана,щото 37 нещо ми се вижда малък вече.LED телевизорите харчат по-малко ток.

Успех :icon_rock:

Редактирано от ivelin22
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Архитекте, то има и плоски кинескопи бре :D Само, че старите телевизори нямат разделителна способност...Веднъж като видиш кадър състоящ се от 2 мега-пиксела, после другото ще ти се вижда мазнаотия :) За мен това е най-важното...матрицата да е 1080р, и да има достатъчно бързо упресняване на пикселите, за да не остават сенки при резки движения :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези сенки....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Сигурно съм много дърт и недовиждам или кабелният ми оператор е твърде добър - но на TV в къщи, дето е на 15 години и е с кинескоп, досега сенки не съм виждал....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_angel.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе няма какво да се чудиш - отиваш и вземаш най-евтиния :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...