Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Galant Rulezzzz Forever


Препоръчано мнение

Преди две години на Гергьовден две хлапета в село щяха да се сбият докато спореха каква е колата - галант или бмв. А първите думи на един колега като видя колата ми за пръв път бяха: А, това си е чисто БМВ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Ми аз го продадох... на БМВ :icon_thumbup: Купиха го изключително изгодно, на цената му отпреди 2 години. :icon_dance:

 

Е тогава как е 40x40x40 куб? Искаш да кажеш че тия дето са ти го изкупили за скрап са ти платили колкото ти като си го купил ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди две години на Гергьовден две хлапета в село щяха да се сбият докато спореха каква е колата - галант или бмв. А първите думи на един колега като видя колата ми за пръв път бяха: А, това си е чисто БМВ.

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

В моя град например БМВ-тата с кош да ги ринеш, но Галантите са за "ценители" :drive: :D

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава как е 40x40x40 куб? Искаш да кажеш че тия дето са ти го изкупили за скрап са ти платили колкото ти като си го купил ли?

Предполагам, че на колегата са му го изкупили от БМВ, като някаква тяхна промоция и са му дали нова кола на изплащане...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то това за изкупуването ясно, Андрей го спомена в друга тема, въпросът тук е, дали тези от БМВ толкова мразят Галантите, че да дават луди пари за тях, а после да си правят от тях кубчета 40 на 40 ..:lol:

Аз лично не го вярвам, сигурно сега някой от шоурума на БМВ в Грац си вози задника на истинска кола ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я се вземете в ръце и малко по-сериозно ! Все едно всичките ще карате цял живот само Мицубиши и все едно това са най-мега уникалните автомобили на света...Купчина ламарина и рециклирани бъркалки от кафе, като всички останали боклуци и са създадени да ни служат, не да ги превръщаме в религия и да си образуваме отношения заради тях...

Тоше, аз ти предлагам ти да се вземеш в ръце.

Може Мицубиши да не са най-по-по-най, ама ние пък си ги харесваме. Що не вземета да ходите в другите форуми да пишете такива постове, че не се и усещате като ви правят забележка колегите.

Аз си харесвам колата, харесвам марката, може да съм кон с капаци, може да съм скаран с половината форум, обаче това няма нищо общо с фенството ми. Тъй че вземи влез във форума на ВАГ и хвали БМВ, или обратното, като си се взел в ръце. Или във форума на Левски и хвали ЦСКА.

 

П.П. Агата между другото се направи на разсеян и някак си не ми отговори в другата тема - ако дилърът на Мицубиши му предлага същите условия; ако държавата му предлага същите данъци и БМВ-то му е с 10 000 евро по-скъпо - пак ли щеше да си го купи?

Айде карайте си колите и не ни казвайте какво да харесваме, баси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И как ще стане тази работа, като бавареца го правят в задния му двор, а японеца иде от другия край на света. Само транспортните разходи са 10% от цената.

Все едно колегата aga да направи завод за изкуствени торове на границата между Русия и Китай, където от Север ти идва природния газ, а от Юг ти излира карбамида, който заминава директно в Китай. А ти се чуди защо химическия завод във Враца не може да си продаде карбамида на китайците.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоше, аз ти предлагам ти да се вземеш в ръце.Може Мицубиши да не са най-по-по-най, ама ние пък си ги харесваме. Що не вземета да ходите в другите форуми да пишете такива постове, че не се и усещате като ви правят забележка колегите. Аз си харесвам колата, харесвам марката, може да съм кон с капаци, може да съм скаран с половината форум, обаче това няма нищо общо с фенството ми. Тъй че вземи влез във форума на ВАГ и хвали БМВ, или обратното, като си се взел в ръце. Или във форума на Левски и хвали ЦСКА. П.П. Агата между другото се направи на разсеян и някак си не ми отговори в другата тема - ако дилърът на Мицубиши му предлага същите условия; ако държавата му предлага същите данъци и БМВ-то му е с 10 000 евро по-скъпо - пак ли щеше да си го купи? Айде карайте си колите и не ни казвайте какво да харесваме, баси!

Rosko , не си ми схванал мисълта и поста ти е пълен нонсенс, защото исках да кажа, че нека си харесваме колите, но да не се караме заради тях. :drinks: Peace ! Който иска нека да си е кон с капаци, но заради някакви скапани вещи, които са създадени да ни служат и да ни возят задниците от т.А до т.Б , просто не си заслужава да се създават отношения , дразги и т.н. Също така, няколко пъти се опитах да обясня, че това, че не караш Мицубиши, не значи че не може да ги харесваш или не си фен. Опитай се да го проумееш ! Лично аз харесвам много марката , но не ми предлага заместник на Галант, какъвто е случая и с колегата Ага предполагам. Критиките ми са отправени по този повод към ММС точно защото съм фен и с удоволствие пак бих карал :mitsu-smiley: , само да произведат такава , която да отговаря на изискванията ми.

Също ще те помоля да намериш един пост, където хваля някаква друга марка или се опитвам да я налагам, казвам на някого какво да харесва и т.н. дотогава считам поста ти , просто за празни приказки . Отивам да си карам колата докато се вземеш в ръце, баси...! :D

Сори за оффа !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава как е 40x40x40 куб? Искаш да кажеш че тия дето са ти го изкупили за скрап са ти платили колкото ти като си го купил ли?

 

Това е маркетингов похват. Отстъпки в цените. Всички по-големи марки така правят.

Старите коли като в моя случай, освен скрап какво друго? Глупости са това с оправяне. Името на марките нямат никаква връзка. Нищо лично.

 

Поздравче от Япония :)

 

Нали си говорим за Галанти - не видях кьорав Галант в Япония, само нови автомобили! Още повече, много малко Мицубишита, почти няма. Тойота, Дайхатсу, Мазда, Нисан. Трите диаманата ги няма. Има европейски.

Развита, но западаща икономика. Сони, Шарп - 10 милиарда загуби за една година.

 

Японците се оплакват доста. Корейците изсмукаха пазара.

Изкупиха технологиите на Мицубиши и ги комбинират с много по-добър маркетинг.

Новите бензинови Хюндаи са с ГДИ мотори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Rosko , не си ми схванал мисълта и поста ти е пълен нонсенс, защото исках да кажа, че нека си харесваме колите, но да не се караме заради тях. :drinks: Peace ! Който иска нека да си е кон с капаци, но заради някакви скапани вещи, които са създадени да ни служат и да ни возят задниците от т.А до т.Б , просто не си заслужава да се създават отношения , дразги и т.н. Също така, няколко пъти се опитах да обясня, че това, че не караш Мицубиши, не значи че не може да ги харесваш или не си фен. Опитай се да го проумееш ! Лично аз харесвам много марката , но не ми предлага заместник на Галант, какъвто е случая и с колегата Ага предполагам. Критиките ми са отправени по този повод към ММС точно защото съм фен и с удоволствие пак бих карал :mitsu-smiley: , само да произведат такава , която да отговаря на изискванията ми.

Също ще те помоля да намериш един пост, където хваля някаква друга марка или се опитвам да я налагам, казвам на някого какво да харесва и т.н. дотогава считам поста ти , просто за празни приказки . Отивам да си карам колата докато се вземеш в ръце, баси...! :D

Сори за оффа !

 

100% споделям твоето мнение, сякаш аз съм го написал.

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздравче от Япония :)

 

 

Пропътувах през Осака, Нагоя, Хирошима последните 2 дни.

 

Специално направих днес втори оглед на автопарка по японските улици, че ми се отвори малко време.

Мицубиши присъства само в камионите Фусо и малка кола с име Миника, ако не се лъжа.

 

Нито Лансер, нито Грандис, нито Аутлендър, нищо!

През погледа ми са минали хиляди коли.

 

Тойота, Мазда, Нисан, Субару, Дайхатсу, Хонда - това е горе долу като разпределение.

Следват европейски, много малко са, но повече от :mitsu-smiley: !

 

Нямам обяснение. Сляп не съм със сигурност. А и съм в автомобилната индустрия от 10 години (поводът да съм днес в родината на :mitsu-smiley: ) и мен фенство, легенди по форумите не ме ловят вече.

 

С което не казвам нищо против колата на когото и да било.

Децата ми и жена ми се возят всеки ден на Мицубиши Колт, по 80км на ден. Харесваме си го, но не е свещена домашна крава а по-скоро със статуса на хладилника - необходима битова вещ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

аga, къде си в Япония да си ударим една анти фен среща Мицубиши? :mitsu-smiley:

 

Темата стана пак забавна благодарение на 2-мата наши отявлени потребители Тошко и Андрейчо, които обясняват на нас непросветените във всяка една тема, че фенството е ненужно. :icon_thumbup:

Скоро бях свидетел как две деца спореха кой е по-добрия телефон. Самсунг или АйФон?

Едното от децата беше по-прозорливо и каза, че това са просто телефони. Какво съвпадение...

Имаме Тойота от доста години, но защо ли не съм фен на Тойота?

В този ред на мисли да направим една отделна тема срещу фенството, или как не разбираме от лизинги и разни тем подобни неща и други работи...

Барем има мира на първо време.:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И кво излезе! :icon_hmm:

Може да си чалга фен, но не и метал фен! :icon_doh:

Може да се фен на BMW, но не и на Мицубиши! :icon_doh:

Може да си фен на Ариана, но не и на Старопрамен! :icon_doh:

Може да ми казват кое за мен е най-добро, а аз не мога да си кажа кое е според мен най-доброто! :icon_doh:

Може да ми казват колко пари имам или колко съм беден, а аз не мога де тегля една дълга па тънка! :icon_doh:

Бе кога станахте калайджии, кога ви почерня задника? :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С цялото ми уважение към Тошко и Андрей, но и аз съм в леко недоумение от техните виждания. Значи хем са фенове, хем колата е просто предмет който да служи за предвижване от точка А. до точка Б. Къде всъщност е фенството към :mitsu-smiley: тогава?...и какво отличава останалите марки от мицубиши за вас?...или да разбирам, че сте фенове на всички марки?!

Всеки има свои виждания и свой светоглед и затова се отличаваме един от друг. За мен лично мицубиши е повече от предмет. Да не съм имал друга кола от марката преди колта, да нямам 5 коли от марката, но съм си фен от душа. Предните коли които съм карал, не са ме грабнали с нищо. Когато съзрях колта за първи път, когато седнах в него за първи път...усетих някакъв вътрешен трепет, усетих някаква емоция и казах, че купувам колата без да съм я карал. С всеки изминал ден от както се сдобих с нея, започнах да съм по-пленен. Гледах я в гаража, гледах я на паркинга...радвах и се, любувам и се... Абе не знам, мисля че има хора в този форум които знаят за какво говоря... Поведението ми спрямо колата беше като влюбен, чиято любима е единствена и неповторима :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще видите как се продават галанти комби вие

 

По-скоро как се купуват... :yes3:

Аз мойто комби съм се зарекъл да не го продавам докато мога да карам.

Може да си взема друга кола, но това ще го държа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аga, къде си в Япония да си ударим една анти фен среща Мицубиши? :mitsu-smiley:

 

Темата стана пак забавна благодарение на 2-мата наши отявлени потребители Тошко и Андрейчо, които обясняват на нас непросветените във всяка една тема, че фенството е ненужно. :icon_thumbup:

Скоро бях свидетел как две деца спореха кой е по-добрия телефон. Самсунг или АйФон?

Едното от децата беше по-прозорливо и каза, че това са просто телефони. Какво съвпадение...

Имаме Тойота от доста години, но защо ли не съм фен на Тойота?

В този ред на мисли да направим една отделна тема срещу фенството, или как не разбираме от лизинги и разни тем подобни неща и други работи...

Барем има мира на първо време.:D

 

Ами по IP адреса сигурно можеш да разбереш :)

Не бе, не е анти-фенство това. Само констатирам! В София има повече Мицубишита отколкото видях тук. Честна дума!

Знаеш ли кой е истинският фен? Който е прогледнал фен :icon_thumbup: . Истински фен е който е счупил и хвърлил поне 2 Мицубишита и си е купил трето. Истински фен е този, който няма Мицубиши, но продължава да се вълнува от тези коли! Истинският фен сравнява чисто нови премиум марки коли струващи колкото цял апартамент със стария си Галант, и констатира: "Не става! Не е като Галант!". :D

 

Така че хайде спрете да ми казвате че не съм фен :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С цялото ми уважение към Тошко и Андрей, но и аз съм в леко недоумение от техните виждания. Значи хем са фенове, хем колата е просто предмет който да служи за предвижване от точка А. до точка Б. Къде всъщност е фенството към :mitsu-smiley: тогава?...и какво отличава останалите марки от мицубиши за вас?...или да разбирам, че сте фенове на всички марки?!

Всеки има свои виждания и свой светоглед и затова се отличаваме един от друг. За мен лично мицубиши е повече от предмет. Да не съм имал друга кола от марката преди колта, да нямам 5 коли от марката, но съм си фен от душа. Предните коли които съм карал, не са ме грабнали с нищо. Когато съзрях колта за първи път, когато седнах в него за първи път...усетих някакъв вътрешен трепет, усетих някаква емоция и казах, че купувам колата без да съм я карал. С всеки изминал ден от както се сдобих с нея, започнах да съм по-пленен. Гледах я в гаража, гледах я на паркинга...радвах и се, любувам и се... Абе не знам, мисля че има хора в този форум които знаят за какво говоря... Поведението ми спрямо колата беше като влюбен, чиято любима е единствена и неповторима :icon_blush:

 

И аз съм бил в това емоционално състояние, повярвай ми. Но това е погрешно, защото поставя конкретната любима кола в центъра и измества много по-важни неща от съзнанието ти. Другото е, че прекалено ти пука за колата, защото е толкова важна. Една драскотинка може да ти съсипе настроението. Едно мнение на човек несъвпадащо с религията ти променя отношението към човека. А автомобилът освен да се износи и счупи, друго не го чака! Милиони коли отиват на скрап и нови чакат в магазина. Като обувки.

Ти си важният, не колата ти. Ти си ползвател, употребител. Ще видиш колко по-добре ще ти е когато скъсаш с колата си :)

Ако все още се интересуваш от Мицубиши и тогава, значи си фен.

 

Така че, мисията ми тук не е анти пропаганда на Мицубиши, а опит да разчупя малко стереотипите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам, мисля че има хора в този форум които знаят за какво говоря... Поведението ми спрямо колата беше като влюбен, чиято любима е единствена и неповторима :icon_blush:

Мдааа, да си дойдем на думата...

Само аз си знам колко нощи не съм спал преди да дойде Галанта, а след това още повече...Няма такива вълнения просто...С никоя друга кола не съм ги имал. За съжаление не правят вече такива коли. За съжаление търся пак такова Мицубиши, но няма...Пълна скука и липса на емоции e всичко останало.

Светльо теб лично съм те возил в Ауди А6 и знаеш какво ми е мнението... Не случайно първо то беше продадено и след това Галанта и не съм виновен аз, че компанията просто не прави вече коли и няма негов наследник, за това че не карам Мицубиши. Интересно ми е и ти какъв компромис ще направиш един ден и с какво ще смениш Галанта, защото аз не виждам достоен наследник...

Най-неприятната черта на форума е, че не караш ли кола от марката и веднага се почва с заядливите подмятания и някой веднага гледа да се изкара колко бил повече фен, защото карал все още Мицубиши. Дори и това, че ММС отказват да правят повече истински коли, да не успя да ме откаже от марката, мисля че вие със сигурност ще го направите...и подобни като Роско и т.н. със сигурност ще успеят. Сори , но не сте прави ! Сори, но и в Ауди форум, ника ми е mitsubishi galant .

Като казвам, че е тъпо и детинско да се самоопределяме според това какви коли караме, не казвам на никой , че не трябва да е фен, просто не си заслужава заради някакви вещи да си създава човек отношение с хората , още повече негативни. В това отношение някой хора тук не са с нищо по-добри от радикалните ислямисти...Щом разбиранията и усета на определени личности за света стигат до първосигналното има Мицубиши, значи става и съответно няма, значи не е за тук, то в такъв случай изглежда нивото на общуване много се различава помежду ни. В живота поне за мен има много по-важни неща от колите !

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ага, прав си че трудно приемам когато някой ми одере колата примерно или нещо и се случи, но чак да не мога да го преживея... И определено не съм си променил отношението към никой който не споделя моите възгледи или не харесва колата ми. Аз уважавам хората около себе си. Не съм си развалял отношението и с много добри приятели които не са харесвали мои гаджета преди години. Теб не те познавам, но с Тошко сме в добри, мисля приятелски отношения дори и няма значение над каква тема дискутираме и дали вижданията ни съвпадат или се разминават. И също не веднъж съм казал, че не е нужно да си собственик за да си фен. В клуба има такива хора. А че новите мицита не са като старите е неоспорим факт...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София има повече Мицубишита отколкото видях тук. Честна дума!

То в София има повече Мерцедеси отколкото в Мюнхен например и какво от това?

Преди години се говореше, че от 8 Майбаха 6 са продадени в България, но това не ни прави по-богати от европейците, а и фактите говорят за обратното.

Та се сещам за оня виц, в който един с Трабантче спрял до един с Майбах на светофара и го попитал как е колата, че нещо не ги купуват много, дали не са некачествени автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Мдааа, да си дойдем на думата...

...Най-неприятната черта на форума е, че не караш ли кола от марката и веднага се почва с заядливите подмятания и някой веднага гледа да се изкара колко бил повече фен, защото карал все още Мицубиши. Дори и това, че ММС отказват да правят повече истински коли, да не успя да ме откаже от марката, мисля че вие със сигурност ще го направите...

 

Изобщо не си прав!

Какво значи неприятна част на форума?

Нима не е видно, че тук е форум на Мицубиши?

Много добре знаеш, че не ме сектанти, но сме фенове. Какво лошо има в това?

Влез във форума на БМВ и им обяснявай за Мицубиши с години във всеки втори пост да видим колко ще те изтърпят.

Добре - няма Галант, но има десетки други заместители от фирмата. Например ASX. С огромно удоволствие ще си купя тази кола, защото съм я карал на тест-драйв и ако искаш ми вярвай тя толкова много ми харесва, че даже не ми се слизаше от нея.

Критиките към Мицубиши, че нямат Галант са още от създаването на форума. Всички знаем добре това. Но Мицубиши само с модела Галант ли се свързва?

Това от една страна.

От друга няма абсолютно никакъв смисъл да влезнеш във футболния форум на Реал Мадрид и да убеждаваш другите, че Барса не е по-лош отбор, или да обясняваш, че футбола е само спорт и трябва да се гледа отгоре на нещата.

Какви примери да ти дам още не зная...

По този начин разводняваме темите, създава се напрежение, при това напълно излишно такова, още повече не се казва нищо ново, а се повтаря с години едно и също.

Смятам че налагаш сам на себе си излишно време и ненужно обяснение, на нещо, което другите хора изобщо не ги интересува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа хубава, ама стана малко българска работа.....

 

Събрали се 5 човека дето нещо ги обединява, пуснали тема Galant Rulezzzzz Forever, па се намерили още 5 дето не било баш тъй, ами малко по-инак....

Всичката ни е такваз'

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече втора тема някой се опитват да ни убедят, колко са над нещата и че в чужбина видите ли могат да си позволят доста повече от нас, а ние бедните и простите фенове на Мицубиши сме станали слепи и инфантилни поддръжници на тази фирма със затихващи функции.

С други думи "Къде сам аз, къде сте вий!" - както казва един от героите в "Комиците".

Просто искам да им кажа, че когато някой са обикалял света от Япония през Германия, Австрия, Ирландия до САЩ и Канада.) някой са ходели прави под масата или са сричали първите си изречения. С други думи - те не са открили топлата вода.

Ние не сме малоумници, а зрели хора и не е необходимо някой да ни казва, че колата е консуматив и да си фен е глупаво. Ако нямаше фенове нито стадионите щяха да се пълнят с футболни или музикални фенове, нито някой щеше да им купува албумите, фанелките, шалчетата и т.н.

Или може би в Европа фенството е демоде и да отидеш в кръчма на феновете на Аякс е проява на лош вкус? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече втора тема някой се опитват да ни убедят, колко са над нещата и че в чужбина видите ли могат да си позволят доста повече от нас, а ние бедните и простите фенове на Мицубиши сме станали слепи и инфантилни поддръжници на тази фирма със затихващи функции.

С други думи "Къде сам аз, къде сте вий!" - както казва един от героите в "Комиците".

Просто искам да им кажа, че когато някой са обикалял света от Япония през Германия, Австрия, Ирландия до САЩ и Канада.) някой са ходели прави под масата или са сричали първите си изречения. С други думи - те не са открили топлата вода.

Ние не сме малоумници, а зрели хора и не е необходимо някой да ни казва, че колата е консуматив и да си фен е глупаво. Ако нямаше фенове нито стадионите щяха да се пълнят с футболни или музикални фенове, нито някой щеше да им купува албумите, фанелките, шалчетата и т.н.

Или може би в Европа фенството е демоде и да отидеш в кръчма на феновете на Аякс е проява на лош вкус? :icon_hmm:

 

Добре, не разбрах защо някакво си мнение на някакъв си като мен толкова те вади от равновесие. Аз съм един от милиони като мен. Ако вземеш да се вълнуваш поотделно за всеки, накъде си?

Карал съм и продължавам да карам Мицубиши, при това Колт :icon_clap: Твоята кола е по-хубава от моята. Ето, би трябвало да си доволен. :icon_doh:

Моята позиция - след Галант, колата за мен е хладилник с колела. Не ти го налагам това мнение. Очевидно обаче мненията ми те впечатляват и дразнят едновременно, защото отлично знаеш че съм по-напред с разбирането си по този въпрос. Знам, че българинът мрази да му дават акъл. Той знае най-добре. Въпреки това ще ти дам още един съвет. Ако не ти харесват мненията ми, просто ги игнорирай. Естественият подбор да си върши работата. Ако не съм прав... то аз не съм прав и времето ще го покаже. Какво ти пука дали съм прав или не? Но не си хаби енергията да пишеш негативни постове срещу хора. Това вреди на здравето. Един съвет към модератора. Оценявам факта, че има дискусия, а не цензура. Има напредък. Ако искате форумът да се развива и да привлича личности които да пишат нещо смислено, ако целите нещо повече от фенове като левскари и цесекари и дисциплина по Сталин, нека има разумни дискусии и отворена културна комуникация, пък дори и с леко офтопик радикални мнения. Нали ужким това бяха Мицубишитата - коли на хора с желание да са различни?!?

Нека да се уважаваме като хора и да поставим не колите на първо място, а комуникацията ни като хора на тема коли.

Ако целите това да е пореден автомобилен форум с нищо по различен от другите - вдигайте се срещу всяко радикално мнение. Не е силна позиция това и не води до нищо добро.

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...