Премини към съдържание

Задни вежди


sandimen

Препоръчано мнение

  • Admin

Значи ще взема от Нива и ще отида до бояджията да видим какво точно прави с тях.

Сигурен съм че реже повече от половината, за да паснат.

Също така съм сигурен, че пада доста преправяне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 165
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ето веждите от Нива.

Интересно ми е кой ръб съвпада с извивките на колата и как пасват размерите?

Ако не се преправят тотално, колата ще прилича на издута риба! :shock:

 

 

 

 

От този издутия ръб надолу много си прилича с извивката на Галанта, за това ги порят по ръба като риба :D и слагат само долната част ..

Останалото може да се върне в магазина и да се продаде като вежда за УАЗ-ка ..:lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От този издутия ръб надолу много си прилича с извивката на Галанта, за това ги порят по ръба като риба :D и слагат само долната част ..

Останалото може да се върне в магазина и да се продаде като вежда за УАЗ-ка ..:lol:

 

Ще взема да снимам, ако ми разрешат майсторите как става. :icon_n_nerd:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този си е решил въпроса с лакиране, полиране, пребоядисване, премахване на размазали се насекоми и с автомивки - един парцал, леген с вода и може спокойно да изпуска парцала на земята и да продължава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif


От този издутия ръб надолу много си прилича с извивката на Галанта, за това ги порят по ръба като риба :D и слагат само долната част ..
Останалото може да се върне в магазина и да се продаде като вежда за УАЗ-ка ..:lol:

Язък за хубавата вежда :rofl:

решение за ръждата... http://www.mobile.bg/11351349677527154 :-D

Това и по таблото ли е имало ръжда?! :D

Много ми е мерак да видя майсторлъка и самия процес по смяната на веждите. Разчитаме на г-н Админа :)
Крайно време е да видим нагледно (за незнаещите) г'де отиват тези 400 гроша...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е не, то бива, бива ама е забравил страничните огледала :)

И лайсните на тавана и рамената на чистачките е пропуснал ..:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Така..Дойде и моя ред да правя вежди. Изчетох всички 7 страници и все пак има някой неща които не ми станаха ясни. Първо аз такива преправени побългарени работи не обичам.. и мисля да си взема вежди точно от галант за да може всичко да пасне както трябва. Така само не разбрах за тоя ръб който трябва да се изреже? Къде се намира.. ? Загрозява ли като го няма? И ако случайно го оставя какво точно да направя че да не избие ражда от там. Да и ме интересува за самото третиране на веждата.. Какви са тия силикони и цици?? :help: . Смисъл тези допълнителни материали, кога се използват? Повреме или след направата на новата вежда. И да ако може да кажете с какво точно и как да се третира? :mitsu-smiley: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръба не е задължително да го изрежеш, аз така реших и така направих :rulez: Просто там ламарината е двойна и не е добре запълнена, та влиза влага и затова избутват. Трябва да го видиш, така не е лесно да се обясни. Обработка на новите вежди е задължителна :rulez: Но това го знаят тенекеджиите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги гледам в нета има няколко фирми дето продават вежди за галант но са близо 100лв , последно какви са препоръките тук....от нива ли!? голф2 ли?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гледам в нета има няколко фирми дето продават вежди за галант но са близо 100лв , последно какви са препоръките тук....от нива ли!? голф2 ли?!

 

Препоръките са от Галант, но ако те е жал да даваш толко пари, може и от ламарина да ти ги извият за по 20-30лв на бройка. Във Враца ми излязоха по 20лв на вежда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък казвам да идеш първо при избрания майстор да огледа и прецени дали изобщо има нужда от цели вежди. При мен примерно нямаше и само с кръпки минах :icon_rock: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На лявата доста сериозно е тръгнала ръждата, не мисля че ще стане без цяла вежда,но ще видиме де.... колегата от враца, ти ще можеш ли евентуално да удариш едно рамо с поръчка и изпращане на тия вежди, или само поръчка ако евентуално имам път натам..... пък почерпката е от мен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На лявата доста сериозно е тръгнала ръждата, не мисля че ще стане без цяла вежда,но ще видиме де.... колегата от враца, ти ще можеш ли евентуално да удариш едно рамо с поръчка и изпращане на тия вежди, или само поръчка ако евентуално имам път натам..... пък почерпката е от мен :)

 

Принципно няма проблем, но аз не съм от Враца. Към Монтана ще ходя сигурно, края на Декември - в момента съм в Пловдив. Ако не ти е проблем да чакаш до тогава няма проблем. Другият вариант е да видим някой колега с Галант във Враца да свърши тази работа.. за да вземат размерите от неговия Галант. След това за 40-50 минути стават нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

предполагам средата на декември ще трябват, да се обади някой колега от врачанско ако има :) или по скоро да ме ориентирате къде се прави поръчката, адреси нещо телефони...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Враца има доста галанти. Само за 1 час на паркинг до центъра минаха 7 галанта. Обаче ако никой от тях не драска във форума, ще трябва да се занесеш с колата до кадърен и съвестен тенекеджия в София. Там ако не можеш да намериш къде да отидеш... :rolleyes:

То проблемът е не в цената на веждите, а процедурите по махане на старите, изпилване, напасване, заваряване, подравняване/пилене, китване, шприцване, боядисване, лакиране ... полиране/пастиране. Трябва да имаш боя, лак, втвърдител, отиват шкурки, кореселин и пр. И цената лека-полека набъбва и с 50 лева няма как да стане. С много повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням от лада нива R-а ставаше до някъде и ако са тръгнали от 3ад е кофти. Но не съм сигурен, помня като ги пробвахме в мага3ина, че така ми ка3а майстора...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея хромирани или матирани вежди как могат да се поставят като на тоя немски Галант от обявата и дали ще се задържа вода пак и ще гние ако се слoжат в/у старите вежди? Тея са малко кичозни, ама сигурно има и други покрития... хромираните са нещо като тези сигурно, пише че имат гумирано покритие отвътре да не драскат сигурно, и пробити отвори за винтовете - явно си иска някакво дупчене от вътрешната страна и там пак ще ръждясва и пълзи нагоре, ама за да прикрие тръгнали вежди известно време сигурно стават.

post-17250-055288000 1385123094_thumb.jpg

Редактирано от Galantoid
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хромираните са нещо като тези

Ей тези вече определено са си за Лада Нива, :D на Галанта стоят малко като пришка на задник ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей тези вече определено са си за Лада Нива, :D на Галанта стоят малко като пришка на задник ..:)

 

"По-добре кич отколкото хич (ръжда)!" е казал поета :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на циганчосване. Виж, хромирани лайсни около вратите бих сложил. Ама няма как.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"По-добре кич отколкото хич (ръжда)!" е казал поета :)

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Е да, ама другия поет е казал : "с тези вежди си толкова фешън, че чак си смешЪн" ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...