Премини към съдържание

Задни вежди


sandimen

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. И на мен ми дойде време да правя задните вежди. Като взех колата преди година, бяха тръгнали лекичко, ама тая зима вече цъфнаха тотално, та ми бъркат в очите и ги мисля преди да заспя. Та колегите от Варна ако могат да помогнат, да споделят опит - сервиз, сума и т.н. Не ми се ще да ги оправя и след 2 години пак да ги мисля, искам хората да си свършат качествено работата. Засега съм се насочил към "Шама"-та (след камерите на Виница, вдясно), бил съм при АРТА КАР, но за тенекеджийство по предницата, и като че ли не съм особено доволен - останаха фуги между капака и калниците. Та ще съм благодарен да ми кажете каква цифра да си приготвя и къде да водя на доктор моя Мицолин.

 

П.С. Отскоро всички копчета по таблото светят, все едно съм в друга кола!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 165
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колега, аз скоро сменях на моя Galant задните двете вежди, и паснаха от Golf2 четириврат, лично аз използвам услугите на един познат и съм доволен. Свърши си добре работата и отвътре след като ги завари и напасна, сложи силиконова гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз скоро сменях на моя Galant задните двете вежди, и паснаха от Golf2 четириврат, лично аз използвам услугите на един познат и съм доволен. Свърши си добре работата и отвътре след като ги завари и напасна, сложи силиконова гума.

 

Предполагам преди това си разпитал тук-таме...какви цени се въртят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам преди това си разпитал тук-таме...какви цени се въртят?

 

Колега,

аз моята едната я правих (мисля 70 лв ми взе преди година), като цяло от работата му по веждата съм доволен мисля че от нещо друго (не от галант) е слагал вежда но не можеш да го разбереш много добре я е направил ако искаш пиши на лични ще ти дам координати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

аз моята едната я правих (мисля 70 лв ми взе преди година), като цяло от работата му по веждата съм доволен мисля че от нещо друго (не от галант) е слагал вежда но не можеш да го разбереш много добре я е направил ако искаш пиши на лични ще ти дам координати.

Сигурен ли си, че ти я е сменил? Каквато и вежда да сложи, самата тя не е по малко от 25лв, после за боядисване на калника да ти вземе 45лв за боя и труд малко съмнително ми изглежда :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите не съм ги правил, но да споделя опита ми за превенция срещу ръждата.

Преди две години забелязах, че имам наченки на ръжда - на 1-2 места беше пробила ламарината, но беше на ръба отдолу и не се виждаха отвън. Почистих, доколкото можах, после грунд и някаква черна боя... :)

После напръсках с една спринцовка обилно веждите отвътре с масло, така че да потече от калниците. Така се надявах да изкарам поне една зима.

Преди тази огледах добре и установих, че веждите не са мръднали след "ремонта". :) Повторих операцията с маслото...

Преди 2 дни оглеждах веждите и не видях нови наченки на ръжда, въпреки тежката зима. :)

Мисля така да отлагам смяната на оригиналните вежди, доколкото може, а на скептиците: "Приятен ден!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиното боядисване във Варна е 80 лева на детайл. По тая логика 2 х 80 = 160 лева само боята, тоест от тая сума нагоре ще се слагат и тенекеджийство и самите вежди (това е според мен, не съм специалист).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиното боядисване във Варна е 80 лева на детайл. По тая логика 2 х 80 = 160 лева само боята, тоест от тая сума нагоре ще се слагат и тенекеджийство и самите вежди (това е според мен, не съм специалист).

Да, най - евтиното...да не говорим за качеството което получаваш за тея пари :mad:

 

После напръсках с една спринцовка обилно веждите отвътре с масло, така че да потече от калниците

Смазката е пръв враг на ръждата :yes3:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, най - евтиното...да не говорим за качеството което получаваш за тея пари :mad:

То е ясно че двете неща са свързани. Това и казвам - не искам да дам 200-300-400 лева и след година пак да го мисля.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че ти я е сменил? Каквато и вежда да сложи, самата тя не е по малко от 25лв, после за боядисване на калника да ти вземе 45лв за боя и труд малко съмнително ми изглежда :icon_hmm:

 

Ами със сигурност не ми е слагал от галант, но това не пречи да ги направи добре. До колкото си спомням аз му дадох повече пари тогава но при мен имаше и леко охлузване на калника, но само за вежда вземаше толкова (преди година). То иначе на галанта само веждата беше мисля поне 100-тина лева доколкото се сещам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами със сигурност не ми е слагал от галант, но това не пречи да ги направи добре. До колкото си спомням аз му дадох повече пари тогава но при мен имаше и леко охлузване на калника, но само за вежда вземаше толкова (преди година). То иначе на галанта само веждата беше мисля поне 100-тина лева доколкото се сещам.

 

Някъде из форума съм чел, че от Лада Нива пасвали идеално калниците. Като масажистки пръст у дупе, дет' има една приказка. Макар че като ги гледам тия Ниви 2007-ма дет Е-ОН ги карат и са швейцарско сирене в калниците...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами със сигурност не ми е слагал от галант, но това не пречи да ги направи добре. До колкото си спомням аз му дадох повече пари тогава но при мен имаше и леко охлузване на калника, но само за вежда вземаше толкова (преди година). То иначе на галанта само веждата беше мисля поне 100-тина лева доколкото се сещам.

Да, 90лв е вежда за галант, от лада нива също стават, не напълно, донякъде R-а съвпада. Дайте да се разберем, смяна на вежда означава да се изреже старата до здрава ламарина и да се завари новата. Следва китване, боядисване и лакиране на целия калник, преливането се прави на задната греда. Хау.

За 70лв с веждата просто няма как да стане цялата тази заигравка, това исках да кажа.

Тодор може да провери дали му е сменена, като ги опипа и двете по вътрешния ръб и като раздигне тапицерията в багажника си и да види дали се виждат точките от заварките от вътрешната страна на калника :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, 90лв е вежда за галант, от лада нива също стават, не напълно, донякъде R-а съвпада. Дайте да се разберем, смяна на вежда означава да се изреже старата до здрава ламарина и да се завари новата. Следва китване, боядисване и лакиране на целия калник, преливането се прави на задната греда. Хау.

За 70лв с веждата просто няма как да стане цялата тази заигравка, това исках да кажа.

Тодор може да провери дали му е сменена, като ги опипа и двете по вътрешния ръб и като раздигне тапицерията в багажника си и да види дали се виждат точките от заварките от вътрешната страна на калника :rulez:

 

Да кажем 2 вежди по 90 лева + 2 детайла по 80 лева. Тотал = 340 лева минимум!!! Без труд!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много,ако идваш на срещата в събота,ще ти обясня някои неща,повечето хора тук говорят на теория,без да имат грам понятие от практика,трупат безмислен рейтинг с безмислени коментари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем 2 вежди по 90 лева + 2 детайла по 80 лева. Тотал = 340 лева минимум!!! Без труд!

E, това е цена с труда. Но първо трябва да се види веждата за смяна ли е, т.е. колко и докъде е изгнила, тогава решаваш дали да я сменяш, с каква да я смениш и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много,ако идваш на срещата в събота,ще ти обясня някои неща,повечето хора тук говорят на теория,без да имат грам понятие от практика,трупат безмислен рейтинг с безмислени коментари.

Хич не е много, даже е малко ако се прави с оригинални вежди и да се направи както трябва, за да изкара поне още толкова, на колкото години е колата ..

За другото си прав, ама до някъде ..Може да нямат понятие от практика тези които са писали, ама имат понятие от плащане на майстори за процедурата, така че са си в час относно цените ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това е много,ако идваш на срещата в събота,ще ти обясня някои неща,повечето хора тук говорят на теория,без да имат грам понятие от практика,трупат безмислен рейтинг с безмислени коментари.

 

Може ли да обясниш накратко тук някой неща, ще се радвам да споделиш опит и цени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясниш накратко тук някой неща, ще се радвам да споделиш опит и цени?

 

Всички бихме се радвали :rulez: Пак казвам, аз съм ОК да дам 400 лева, но при положение че имам гаранция че няма да го мисля повече. А от доста колеги съм чувал "Правил си веждите, а? Нищо, пак ще ги правиш". На моя Галант му личи че са му правени и преди, сега пак дава зор за същото, някой си е оставил ръцете. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде де, всички варненски Галант-и са лачени, а само един колега сподели опита си. Не може да няма пАтили, нашите тенекии са си "ръждоподатливи" http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Admin

Искам да повдигна пак старата тема.

Сменял ли е някой вежди от Лада Нива и какъв е резултата?

По колко излизат тези вежди и от кой магазин ги е купувал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да повдигна пак старата тема.

Сменял ли е някой вежди от Лада Нива и какъв е резултата?

По колко излизат тези вежди и от кой магазин ги е купувал?

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ... 22лв е бройката, или поне толкова пишеше на тях преди 3 години ... зимата 2009/2010-та ги смениха моите.

Като ги сложиха - майстора ми ги намаза с отвътре с черен силикон и омасли, ама това пази до време ...

В момента има избила ръждица, но е повърхностно т.е. не са на юфка ... тя и ламарината им не е тънка де ... дразни ме, но има по-спешни неща за правене.

Най-важното е след като се сменят самите вежди - отвътре самата арка да бъде изравнена с калника с кит или там каквото е подходящо - за да не събира кал/мръсотия (+влага).

Аз не го направих когато трябваше и резултата е налице :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моите са от Нива, общо са 50лв, стават идеално, купих ги от магазин за авточасти в Гб

 

късно прочетох поста на колегата...така е, трябва да се обработят...сега на другия галант съм решил на лято да изрежем целия подгъв на веждата(този, в който се събира кал и си седи там до второ пришествие :icon_censored: ), заварява се ръба, обработва се, малко китец и боядисваме детайла.С това мисля генерално да приключа със задните вежди. Моето скромно мнение е, че именно този подгъв е причината да гният веждите на ЕА галантите. При стария вариант няма такъв ръб и са много по - добре...вгледайте се , че доста от колите задните им вежди са отрязани с нож... :icon_rock:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Дааамм, именно подгъва под веждите събира водата и от там идва проблема. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, ще споделите в гр.София къде ги правите веждите, защото вече съм се наплашил от майстори и търся някои от които имате отзиви ? Какви вежди купихте и колко ви взе майстора ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, ще споделите в гр.София къде ги правите веждите, защото вече съм се наплашил от майстори и търся някои от които имате отзиви ? Какви вежди купихте и колко ви взе майстора ?

 

аз щях да питам сищото, дали да не си отвориме една тема и за София, че и аз мойте ги сменям сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...