Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За цените на горивата


Препоръчано мнение

Това е прибиване. Защо да не е за по-дебелатки? Знаеш ли каква инерция ще имат :icon_clap:

Има много интересни спортове без използване на гориво, освен калории от храна :icon_n_king:

Като почнем от еквивалентните возила, но на ел. ток (картинг и мотори за офроуд), минем през спускане с планински велосипеди и делтапланеризъм и стигнем до скокове с бънджи и каране на кану и ветроходи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Това е прибиване. Защо да не е за по-дебелатки? Знаеш ли каква инерция ще имат :icon_clap:

Има много интересни спортове без използване на гориво, освен калории от храна :icon_n_king:

Като почнем от еквивалентните возила, но на ел. ток (картинг и мотори за офроуд), минем през спускане с планински велосипеди и делтапланеризъм и стигнем до скокове с бънджи и каране на кану и ветроходи.

Да де ,ма този е икономичен ,сигурно по една пържола на ден харчи..... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де ,ма този е икономичен ,сигурно по една пържола на ден харчи..... :D

 

Само дано отдлу не се зададе компайнер на 4 мастики че това спускане ще му е за последно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Admin

 

Бензинът премина границата от 3 лева!

http://dnes.dir.bg/news/goriva-benzin-skokat-tzenite-11827403?nt=4

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благопожелания към всички роднини на виновните! Не на газ ами на вода ще минем скоро!

 

Да минеш водата ще стане 5лв на кубик кво приказваш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благопожелания към всички роднини на виновните! Не на газ ами на вода ще минем скоро!

 

 

ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да минеш водата ще стане 5лв на кубик кво приказваш

 

Сметни си цената на водата, заедно с допълнителните такси и цифрата пак ще ти хареса... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензинът премина границата от 3 лева!

http://dnes.dir.bg/news/goriva-benzin-skokat-tzenite-11827403?nt=4

 

Виж тук: http://www.spritbarometer.at/tankstelle/?30a65b3947569f563d7352a479fc2912

 

Около 1.45€ на скъпите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато нещо стане масово започва да действа законът за ограничените ресурси. По цял свят и особено в гъсто населените градове се движат безброй автомобили. Ежедневно се изразходва умопомрачително количество горива, в т. ч. и за производствени цели. Освен смъртта и данъците има и трето сигурно нещо - ограничеността на ресурсите. В случая говорим за петрол. Потреблението му нараства, а запасите намаляват. Единственият логичен край на този процес е постепенно и безвъзвратно повишаване на цената му. Всеки месец и всяка година ще става все по-скъп. Колите ще станат много по-евтини от лев кубика и ще стане скъпо да ползваш автомобил за лични нужди (данъци, ГО, винетка, такси магистрали, преглед, преглед пожарогасител, масло, гориво ...). Хранителните продукти също вървят нагоре и това също е необратимо. Токът също няма да стане по-евтин, отоплението и топлата вода също. Няма значение кой е на власт. Това е положението. Тази година 3 лева, догодина 3,50, а 2015 година ... кой знае... може би 5 лева за литър.

Винаги когато в икономиката се отвори ниша за лесна печалба в играта се включват много на брой икономически агенти. Предлагането расте и това рефлектира върху цената на продукта, натискайки я надолу. Но при нарастващото потребление на хранителни продукти и на петрол, това няма как да стане. Нищо не може да се направи в посока намаляване цените на тези две групи стоки в дългосрочен план. Лично аз не виждам розовото бъдеще, за което всички ние жадуваме.

Автомобили ще се движат по един или друг начин, но милиони тонове тенекета ще отидат завинаги в моргата. За съжаление или не, щастието ще се усмихне само на богатите. Във всякакъв аспект, в т.ч. здраве, външен вид, дълголетие ... всичко. Това е светът, който сме си изградили и нямаме избор да решаваме искаме ли да живеем в него или не. Приемане му е майката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Личен транспорт винаги ще има под една или друга форма, даже броят на превозните средства ще се увеличава.

 

Потреблението му нараства, а запасите намаляват.

 

Дали това е причината? Причините са заплахите за война с Иран и блокирането на Ормузкия проток при военни действия + политическата ситуация в близкия изток и Сирия и възможността в да пламнат още войни. От подобни спекулации се вдига цената на петрола. Друг е въпроса, че цената на горивата в България се образува на база цената на петрол сорт "Брент" и колебанията в цената му. Като се добавят акцизи, ДДС-та, картел и т.н. нещата стават пределно ясни.

 

 

Това е светът, който сме си изградили и нямаме избор да решаваме искаме ли да живеем в него или не.
Винаги имаш избор да се хвърлиш под влака или да си избереш някакъв друг начин.

 

Приемане му е майката.

Браво. Продължавай с това мислене.

 

 

Какво стана с протестите? Преди се организираха. Сега при новия рекорд в цената всички мълчат...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали това е причината? Причините са заплахите за война с Иран и блокирането на Ормузкия проток при военни действия + политическата ситуация в близкия изток и Сирия и възможността в да пламнат още войни. От подобни спекулации се вдига цената на петрола. Друг е въпроса, че цената на горивата в България се образува на база цената на петрол сорт "Брент" и колебанията в цената му. Като се добавят акцизи, ДДС-та, картел и т.н. нещата стават пределно ясни.

 

 

По-горе пуснах линк към цените на горивата тук и те са напълно нормални за последните 8 години.

През този период цените няколко пъти варираха между 1.00 и 1.50 евро. През 2004 А95 беше 99 цента, нарастна на 1.40 през 2009 и падна на 1.10, нараствайки сега на 1.30-1.50.

 

Ето 10 бензиностанции в Грац с най-ниски цени, днес, 16:20:

 

Name Adresse

Diesel

Meldung Melder

1. Hofer FE- Trading 8811 / Scheifling

Gewerbepark 2

1,199

heute, 16:20

2. Tankstelle 8251 / Bruck an der Lafnitz

Köppel 1

1,328

heute, 16:20

3. Ford Levak KG 8492 / Halbenrain

Nr. 13

1,393

heute, 16:20

4. Avanti 8041 / Graz

Liebenauer Hauptstraße 123

1,394

heute, 16:20

5. Hofer FE- Trading 8055 / Seiersberg

Maria Pfeiffer Straße 8

1,394

heute, 16:20

6. Hofer FE-Trading 8055 / Graz- Puntigam

Gmeinstraße 4

1,394

heute, 16:20

7. F. Leitner Mineralöle GmbH 8041 / Graz

Ziehrerstrasse 68

1,399

heute, 16:20

8. Spritkönig 8055 / Graz

Triester Straße 360

1,399

heute, 16:20

9. F. Leitner Mineralöle GmbH 8055 / Graz-Puntigam

Puntigamer Straße 143

1,399

heute, 16:20

10. F. Leitner Mineralöle GmbH 8055 / Graz

Frachtengasse 4

1,399

heute, 16:20

11. Jet 8055 / Graz

Puntigamerstraße 125

1,399

heute, 16:20

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там в Грац бензин от Лукойл, правен от руски нефт ли зареждате? И това, че цените там са близки до тези в БГ, какво ни касае? Нито Австрия е близо, че да зареждаме от там, като гърците от България, нито пък качеството и суровината са еднакви, за стандарта да не говорим. Аз така може да почна да пускам цените от бензиностанциите в Русия и околните републики, ама какъв е смисъла? http://www.benzin-price.ru В първото квадратче пишете 20.2 . Нещо тези цени ми навяват спомен за времената, преди да влезнем в ЕС, и когато петрола беше евтин... Интересно е и голямата разлика в цените между отделните бензиностанции. За А95 например цената варира от 1.39 до 1.59. В България, страна с действаща пазарна икономия цената варира обикновено с около 2 максимум 3 стотинки...

 

Истината е че сме за третия свят, ама искаме да се пишем европейци. Сега това ни излиза през носа...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи като изключим първите две бензиностанции, в които цените са по-ниски от тези в България, по другите имаме изравнена цена с тази при нас.

Нали това са цени за бензин А95?

Това са цени за дизел, пише го най-отгоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи като изключим първите две бензиностанции, в които цените са по-ниски от тези в България, по другите имаме изравнена цена с тази при нас.

Нали това са цени за бензин А95?

 

Дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ако взимахме 3000-4000 евро заплата нямаше да има изобщо тема за цената на бензина ... ма както и да е.

Отдавна съм спрял да правя сметките защото винаги сме прецакани, всичко плащаме вече като хората от Западна Европа, само че още сме по стандартите от Бай Тошово време.

Колкото и да се биех преди в гърдите че не искам да напусна страната си, сега само ако някой ми удари едно рамо няма да се колебая изобщо!

Особенно ако е за Швейцария... тази година бях там няколко дена и освен да точа лиги друго не ми остана.

 

Мисля че Българския народ е много търпелив, услужлив и от това най-много страдаме, както казва бати Слави, ВРЕМЕ Е НЯКОЙ ДА ИЗХВЪРЛИ БОКЛУКА http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_censored.gif

 

Само дето после на негово място ще дойде нов мишок, защото свестните отдавна са си уредили живота в чужбина....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сметни си цената на водата, заедно с допълнителните такси и цифрата пак ще ти хареса... :icon_censored:

Ква цена на вода бре, отивам до рЯката и пълня две кофи... Жалко, че трудно пали :D

За мен истината е в електромобила, но само ако бъде измислен така, че енергията да е възобновяема, или да бъде супер евтина... но досега такова нещо няма :)

Аз като ви подхвърлих преди време проекта "Триколка с покрив от типа Флинстоун", вие не вярвате :D

Вариантите са два:

1. Или да се ограничим в карането на МПС (в това число да го сменим с колело, ролери и др.);

2. Или да забогатеем толкова, че да не ни пука за цената на горивото.

Вариант 2 отпада (в БГ в близко па и по-далечно бъдеще). Остава вариант 1, с който малцина хора ще направят компромис :icon_blush: . Демек, пасивно или експанзивно да се ориентираме... Аз съм за 2 :)

ПП: Пак протести? Бива... в БГ всяко чудо за три дни.

 

Редакция1: Упс, явно съм недочел страница N9, сега чета :)

Редакция2:

Истината е че сме за третия свят, ама искаме да се пишем европейци. Сега това ни излиза през носа...

Много вярно. По-точно не бих го казал!

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато нещо стане масово започва да действа законът за ограничените ресурси. По цял свят и особено в гъсто населените градове се движат безброй автомобили. Ежедневно се изразходва умопомрачително количество горива, в т. ч. и за производствени цели. Освен смъртта и данъците има и трето сигурно нещо - ограничеността на ресурсите. В случая говорим за петрол. Потреблението му нараства, а запасите намаляват. Единственият логичен край на този процес е постепенно и безвъзвратно повишаване на цената му. Всеки месец и всяка година ще става все по-скъп. Колите ще станат много по-евтини от лев кубика и ще стане скъпо да ползваш автомобил за лични нужди (данъци, ГО, винетка, такси магистрали, преглед, преглед пожарогасител, масло, гориво ...). Хранителните продукти също вървят нагоре и това също е необратимо. Токът също няма да стане по-евтин, отоплението и топлата вода също. Няма значение кой е на власт. Това е положението. Тази година 3 лева, догодина 3,50, а 2015 година ... кой знае... може би 5 лева за литър.

Винаги когато в икономиката се отвори ниша за лесна печалба в играта се включват много на брой икономически агенти. Предлагането расте и това рефлектира върху цената на продукта, натискайки я надолу. Но при нарастващото потребление на хранителни продукти и на петрол, това няма как да стане. Нищо не може да се направи в посока намаляване цените на тези две групи стоки в дългосрочен план. Лично аз не виждам розовото бъдеще, за което всички ние жадуваме.

Автомобили ще се движат по един или друг начин, но милиони тонове тенекета ще отидат завинаги в моргата. За съжаление или не, щастието ще се усмихне само на богатите. Във всякакъв аспект, в т.ч. здраве, външен вид, дълголетие ... всичко. Това е светът, който сме си изградили и нямаме избор да решаваме искаме ли да живеем в него или не. Приемане му е майката.

 

 

Анди не съм много съгласен с мнението ти, макар на практика да е точно така.

Питам се, ако утре кажат че 2-3 петролни кладенци са изчерпани колко ли ще скочи цената на петрола, и ако това е спекула се отразява веднага на джоба ни.

Питам се още като всичките цени се катерят на горе, а изкупната цена на млякото да речем е все една и съща... къде отива разликата в парите? Ще кажат ами изяла ги е по скъпата електроенергия и гориво, хубаво ами ресурсите за производство на 1кВ ток и преди 3 месеца бяха едни и същи си сега са едни и същи, къде отива пак разликата?

В Швейцарската сметка на някой... на кой ли?

Пак по отношение на петрола, защо все от американските стокови борси гърмят, за този петрол? Да сте чули Русия да хленчи че нямат петрол?

Манипулира се всичко и всичко е заради пари! Защото всеки иска да си подсигури утрешния ден, но някой са алчни и мислят дори и за пра-внуците си.

А други тънат в "мизерията" ... как така в Дубай цената на 1л бензин е около левче, ако не ме лъже паметта скоро попадах на такава информация.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В събота бях малко извън ЕС и ми се наложи да зареждам една осемцилиндрова ламя. Ми литърът в Турция беше към 4 лв.

 

 

 

Искаш да кажеш че в ЕС сме по-добре ли? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

 

Цялата боза идва от алчните американци, които въпреки че са привлекли много мозъци във чичо Сам пак не могат да се оправят със огромното си самочувствие и неограничения начин на живот който водят... пак че външния им дълг вече е над 13 трилиона долара изобщо не ги интересува. Важно е да диктуват политиката на света и да държат колкото може повече петролни кладенци... макар да знаят че гигантът Русия е доста напред и то не само във богатствата на суровини. Все пак според много източници живеем във втората студена война.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В събота бях малко извън ЕС и ми се наложи да зареждам една осемцилиндрова ламя. Ми литърът в Турция беше към 4 лв.

 

 

Ти Турците не ги гледай, там е съвсем друга политиката.................не напразно са на 2-ро място по икономика в света.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години в Тайланд бензина струваше 1 долар,тази година в Камбоджа и Виетнам пак 1 долар.Тия хора не гледат ли телевизия?Кво става в Азия там криза няма ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години в Тайланд бензина струваше 1 долар,тази година в Камбоджа и Виетнам пак 1 долар.Тия хора не гледат ли телевизия?Кво става в Азия там криза няма ли?

 

Вчера в Италия 2 евро бензина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти Турците не ги гледай, там е съвсем друга политиката.................не напразно са на 2-ро място по икономика в света.

 

Сгрешил съм, 97 октановият е бил към 5 лв. Сега ми се досвидя.:icon_thumbup: Не са на второ място по икономика, въпреки че съм впечатлен за хиляден път от отношението, уважението, коректността и работливостта на тоя народ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...