Премини към съдържание

За цените на горивата


Препоръчано мнение

То защото избора е много голям :) Като каже някой "вие си ги избрахте" чак весело ми става... Никой не може да ме убеди, че ако беше Сташишев, Болен или пък Ааамед щеше да е по-дборе... Истината е, че всичките са един дол дренки и гледат само да лапат, и всеки се вълнува от собствените си интереси...ама как да е, нали са част от тоя народ...

 

 

:icon_clap::icon_thumbup:

Подкрепям!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

То защото избора е много голям :) Като каже някой "вие си ги избрахте" чак весело ми става... Никой не може да ме убеди, че ако беше Сташишев, Болен или пък Ааамед щеше да е по-дборе... Истината е, че всичките са един дол дренки и гледат само да лапат, и всеки се вълнува от собствените си интереси...ама как да е, нали са част от тоя народ...

Емо, недей с това робско мислене. Значи сме обречени и да си траем, тъй ли?

Ако беше...Ако беше, ама не са те, а управляващи са пожарникаря Боцко и физкултурника Цецко.

И истината е, че по-жалко и некомпетентно правителство не сме имали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, недей с това робско мислене. Значи сме обречени и да си траем, тъй ли?

Ако беше...Ако беше, ама не са те, а управляващи са пожарникаря Боцко и физкултурника Цецко.

И истината е, че по-жалко и некомпетентно правителство не сме имали.

А какво ще кажеш за Жан Виденов?Той да не би да беше по добър от Бойко.

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, недей с това робско мислене. Значи сме обречени и да си траем, тъй ли?

Ако беше...Ако беше, ама не са те, а управляващи са пожарникаря Боцко и физкултурника Цецко.

И истината е, че по-жалко и некомпетентно правителство не сме имали.

 

И би ли ме светнал защо да ми е робско мисленето?! Това си е реалността... Аз всеки път гласувам, макар и да зная какъв ще е резултата.

 

П.С. И когато бяха протестите за горивата, аз ходих...ти ходи ли?

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И би ли ме светнал защо да ми е робско мисленето?! Това си е реалността... Аз всеки път гласувам, макар и да зная какъв ще е резултата.

 

П.С. И когато бяха протестите за горивата, аз ходих...ти ходи ли?

Този Боцко така те е облъчил, че си започнал да разсъждаваш като него. :D

Те го питат защо се е наакал, а той им разправя Станишев как се омазвал :icon_doh:

Че всички са един дол дренки - така е.

Че ако друг управляваше щеше да е същото - най-вероятно.

Но нали сегашните дойдоха с претенциите, че ще са различни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те обикновенно всички идват с тезата че ще са различни.... Лошо че тея само Магистрала, лента и бюджет знаят като ДУМИ, само и единствено на думички... Нещата трябва да станат като в гръцко, палежи и бунтове за да се спре сякаш .. вече няма край всичкото това http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mad.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Боцко така те е облъчил, че си започнал да разсъждаваш като него. :D

Те го питат защо се е наакал, а той им разправя Станишев как се омазвал :icon_doh:

Че всички са един дол дренки - така е.

Че ако друг управляваше щеше да е същото - най-вероятно.

Но нали сегашните дойдоха с претенциите, че ще са различни?

 

Ако не си забелязал, всички идват с обещания, на всички виновни са им предишните и всички като си отиват се тупат в гърдите какво са постигнали. Що се отнася до мен, бъди спокоен никой не ме е облъчил.А ти не гласува ли за него или се бъркам? И честно казано, много често се случва хора които като има някакъв протест казват "а, че за какво да протестирам, това нищо няма да промени" и после само разправят колко "робски" народ сме били...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо не ми хвана мисълта.. Нашето правителство са много добри да облизват задника на ЕС. Ако някой ги кара да работят до някаква степен, то това са хората от ЕС. Ако гласоподавателите са някакъв смешен процент, то от ЕС ще го вземат под внимание. Ако хората продължават да търсят по-малкото зло.. Знаем каква пародия бяха миналите избори. Ако нашите не ги натискат отгоре, работа не вършат.. проблема е че прекаляват с лизането на задниците им и се съгласяват с всякакви глупости, като скорошната АСТА.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото искате пишете за предните правителства, но толкова нагли хора в управлението не е имало. Щом и Иван Костов почна да ми харесва... :)

Отиде темата за горивата...

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Отиде темата за горивата...

 

Ми то и горивата се манипулират от икономическите интереси, на тези същите, политически ТИКВИ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кат Ви чета,още малко и революция ще направите!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif ................. ,само не знам що рИвете сега,а не рИвахте,га бяха изборите!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щото аз рИва сега, и преди изборите рИвах. Ама не съм бил представителна извадка (по думите на жената, потвърдени и от изборните резултати)

 

Абе, що не мога да слагам плюсчета?

 

Който и да беше - щеше да е по-добре. Много са простички, милите! Ама какво да чакаш от пожарникар и физкултурник?! И зет ми е завършил ВИФ, ама свястно момче (е, бачка си и тъща му няма 6 апартамента, ама е свестен). Знае си, че не е за такава работа и не се пъне. Ама то до акъл.

 

А нашият умник Цвъчко какви ги е изказал днес на срещата на министрите на вътрешните работи на ЕС - приказка! Казал им на хората, че сме счупили вече гръбнака на организираната престъпност! Победили сме я, един вид. Няма я. (а каква ли щеше да е с гръбнак - не ми се мисли!!!) Ангелчета с крилца сме! Дори Шенген едва ли не трябва да плати рушвет на правителството, че да ни вземат. Страшна работа ви казвам! Няма и седмица от доклада на ЕК, където ни разпердушиниха, как я свършихме тази работа за тази седмица - може би Супермен сме наели.....

Заранта гледам по телевизора Весела Лечева.... Разправя, че тяхното правителство започнало залата (ТИМ Арена и казваме по шопско, варненската следа в санирането и казват в Югоизточна България), след което Бокича се обади в ефир да и се скара. Хубава работа, той и календара още не бил открил. Да му се неначудиш чак, не прави разлика в годините, ама и как да я прави, като не знае кое кога е започнато.....

Та така за рИванИтУ...... Аман от малоумници! А от простаци - кога и да рИвеш - все е късно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на написаното до тук е,че не бензина е скъп а заплатите са малки.Затова дадох за пример нещо което съм видял с очите си.ШМИТС произвеждат ремаркета, но ние ходихме да ни обучават на технологията, за ремонта на хладилни ремаркета.Еми ремонт на хладилно ремарке при спазена технология е еднакъв,и там и тук.Трудъ е един и същ,а заплащането различно,а нафтата си я купуваме на европейски цени и те така...

Ама на българи ли ремонтирате ремаркетата, или на немци?

Колко плащат в Германия за ремонта на ремарке и колко тук?

Това исках да те попитам.

 

Тази вечер си говорих с приятел в Германия, кондуктор в немските железници вземал 2000 евро заплата, че била тежка работата - цял ден във влака да се лашкаш - не било лесно, казва.

Аз в Германия влак не съм ползвал, ама в Холандия как са скъпи..... И в Белгия така.... От Брюксел до Льовен е 20 км и е 10,50 Евро.... От летището на Виена до центъра - отиване и връщане - 16,50 Евро. А оттук (Сф) до Сливен сигурно няма 15 лева, а е 300 км....

Те това е положението.

Не знам що е така. Питайте Бойко Борисов. Може и той да не знае що е така, ама ще го оправи. Няма страшно. Със сигурност! Не е ясно и кога, ама той е за промяната, все някога ще стане тази работа. Ако не в този, то поне в следващия или най-късно до 4-5 мандата. Сигурно е! Алилуя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То защото избора е много голям :) Като каже някой "вие си ги избрахте" чак весело ми става... Никой не може да ме убеди, че ако беше Сташишев, Болен или пък Ааамед щеше да е по-дборе... Истината е, че всичките са един дол дренки и гледат само да лапат, и всеки се вълнува от собствените си интереси...ама как да е, нали са част от тоя народ...

Абе, Варна, Бургас ви задмина.... Не бях ходил скоро, ама са го направили кукла! И там са от същия дол дренките, ама дали са по-кисели, дали повече запичат - не знам..... Аристократична Варна за мое съжаление отстъпва отвсякъде на .... Бургас в момента като инфраструктура. Като облик. А дупки имате ли? Зейнаха ли пак?

Ама ви гледам доволни, радвам се!

 

П.П. Бате Петре, в никакъв случай не искам да го приемаш към теб! Няма да дойда на Шипково, ама другия път във Варна бирата е от мен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на стандарт. За пореден път ни замазват очите с "важни" проектозакони, като АКТА например (което е... върха на сладоледа според мен) и като цените на горивата, а нещата над които трябва да се работи, не просто остават на заден план, а им се обръща гръб изцяло. Ами във време на криза не трябва ли да се стимулира най-вече собственото производство (както каза Анди наскоро), да има продукция, икономика, ама не чуждестранно финансирана/купена/продадена, ами наша си? Защо трябва българските студенти, които измислиха електроавтомобили и коли с не знам си какви водородни и др. задвижвания, да търсят чужди инвестиции, а китайците да си правят заводи у нас и да се хвалим: вижте ни - вече и Хавтомобили произвеждаме. Ми колко научни открития чакат в шкафовете на БАН, и няма и да видят бял свят заради оня женчо Дянков и господаря Борисов и личните им дразги с БАН... а не, разбирам - тук вече въпросът е "спортист срещу учен" (точно както в първи клас)... Ами защо трябваше да купуваме чуждо електричество, защо сега трябва да копаят не знам си кой шистов газ... Не трябва ли във време на криза да можем да бъдем самостоятелни в икономическо отношение (вярно е, че не с всичко това е възможно - например цената на горивото), а постоянно да търсим "европейска" помощ...

 

Колеги, ядосвам се и най-много ме боли, защото в тая държава, дори и да предлагаш добри идеи (във всяка една сфера), просто няма кой да ти обърне внимание, защото всеки с "позиция" гледа своя финансов интерес. Във всичко е така - аз съм участвал в много български арх. и чужди арх. конкурси - еми разликата в критериите е от земята до небето. Просто в чужбина се търси таланта, иноватора, човека с идеи, там един чобанин кат бат Бойко просто няма шанс така добре да замаже очите на племето... И ми е жал, защото българите сме страшно умни, креативни, можем да постигнем много... но просто сме изпаднали в една времева дупка на... отчаяние, притъпяване на устрема, което води до други последици.

Редактирано от Emil Dimitrov
Премахнат абзац по-молба на потребителя
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То защото избора е много голям :) Като каже някой "вие си ги избрахте" чак весело ми става... Никой не може да ме убеди, че ако беше Сташишев, Болен или пък Ааамед щеше да е по-дборе... Истината е, че всичките са един дол дренки и гледат само да лапат, и всеки се вълнува от собствените си интереси...ама как да е, нали са част от тоя народ...

 

Емо, до някъде съм съгласен с теб, но избора от "всички еднакви" не трябваше да е този. Най-малкото не е стратегически правилен - сега власта е в ръцете само на един човек(и президенство и министерство и една камара общини и ...) и няма кой да му се опълчи дори малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Всички са от един дол дренки" е байганьовски лаф. И е само частично верен.

Истината е,че не всички са "един дол дренки", а само тези, които ни се предлагат като реална възможност да ни управляват.

Обикновено тези, дето не са дренки от същия дол, нямат никакви шансове да бъдат управляващи, освен в ултракризисно положение. Някой ще каже: "Ама то нали сме в такова", но това не е вярно. Има още доста до дъното.

"Един дол дренки" са управляващите навсякъде по света. Просто сортовете дренки са различни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама на българи ли ремонтирате ремаркетата, или на немци?

Колко плащат в Германия за ремонта на ремарке и колко тук?

Това исках да те попитам.

Добре де Роско,питаш колко плащал немеца за ремонта и колко българина,а защо ние плащаме за литър гориво колкото немеца А.

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи когато трябва да плащаме нещо,европейци сме били.А когато трябва да се плати на нас за нещо,сме Българи...Дева и държавата..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи когато трябва да плащаме нещо,европейци сме били.А когато трябва да се плати на нас за нещо,сме Българи...Дева и държавата..............

Ей това е най-лошото.Трябвало да гоним европейският стандарт, съгласен съм с това ама да гоним и европейските заплати и пенсии а то какво... ние ги минахме вече по цени.Онзи ден гледам в германия 1кг боб 0,7евро в България 3,5лв .Отдавна ги минахме европейците :icon_clap: (по цени)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи когато трябва да плащаме нещо,европейци сме били.А когато трябва да се плати на нас за нещо,сме Българи...Дева и държавата..............

Ето,че вече сме най европейци.Плащаме най скъпия дизел в Европа :icon_doh: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

..............Аз в Германия влак не съм ползвал, ама в Холандия как са скъпи..... И в Белгия така.... От Брюксел до Льовен е 20 км и е 10,50 Евро.... От летището на Виена до центъра - отиване и връщане - 16,50 Евро. А оттук (Сф) до Сливен сигурно няма 15 лева, а е 300 км....

Те това е положението.

Не знам що е така. Питайте Бойко Борисов.......

 

Не съм Б.Б :) но знам че в цивилизованите страни влака е почти символ на лукс и не е по джоба на всеки, но за това пък има евтини автобуси.

Мхххххх :icon_hmm: да ли и тук България е :icon_bye: наопаки :icon_doh:

Може, но ще се оправи НАЛИ :icon_blush: до 100, 200 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето,че вече сме най европейци.Плащаме най скъпия дизел в Европа :icon_doh: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Може би най евтиния...........в Турция е 4.20-4.25 лв./л.,в Гърция е почти 4 лв/л., а последно в Испания преди около 10-14 дни беше 1.55Е/л.........а тук е 2.69 лв./л......питам къде е най евтин???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...