Премини към съдържание

Universal trip computer


wonderwalker

Препоръчано мнение

На мен някой да ми го свърже и настрои, пластмасата ще си я оправя сам без грижи - с повечко мислене преди рязането и търпение ще се оправи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Дайте да ги вкараме.Аз мисля ,че на моя сам ще го сложа.И ако всичко е както трябва и мисля ,че ше е така ще помагам с акъл и ръце :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се стигне до внасяне, аз ще взема поне два ... че има два Галанта за модване ... евентуално и един Колт ...

Колкото до свързването, аз проблем мисля няма да имам ... нито пък с монтажа ...

Като алтернатива на място на монтиране може да се ползва - нишата под CD-то, в случай, че се ползва 1DIN устройство ...

(пък и си мисля - колко да струва един часовник втора употреба в случай че не искаме да разваляме оргиналния http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif)

 

Проблема идва отново си мисля откъм организацията за вноса и разпределянето по поръчалите ...

цената на фона на останалите консумативи или пък части за Галанта е просто несериозна ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах таквоз, та вече го и получих - с черен дисплей и бял шрифт.

Общо всичко ми излезе 98$ и некви центове заедно с доставката до Б-я, която е 7-8$ с обикновена поща.

В английския форум хората са писали, че има известен риск като се поръчва с обикновена поща, тъй като получават почти празна кутия - поляците или някъде по пътя нещата изчезват.

Аз рискувах и 4 дни след поръчване и плащане (през PayPal) вече беше в ръцете ми - пълен комплект без USB кабел (аз си имам).

Изскубах часовника, рязах, струвах правих - дисплея е монтиран - остава само да вържа жиците, но както виждате в последно време - не върви докато връзвам жици г...за ми да се пълни със сняг.

Мисля този уикенд да мина през сервиза където ми връзваха алармата и да помоля младежа да навърже където каквото трябва и другата седмица (живот и здраве) ще се похваля.

Сори, че малко ви пренебрегнах, но не се сдържах.

 

П.С. само да ви кажа, че момчето, което ги прави ми писа, че за групови поръчки важат следните отстъпки:

1-5 units 89 USD,

5-10 units 81 USD,

10+ units 72 USD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е браво на тебе! Реванширай се като събереш максимално изчерпателна и подробна (снимки!) информация коя жица от къде идва, какъв цвят е, къде се намира и къде се връзва на джиджавката.

Моментният разход на дисплейчето ще стряска. Пийте чай за успокояване преди да карате :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво бре Яворе, тъй се прави :worthy:

Някои си пишем, други действате :respect:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой ще се нагърби със задачата да събира парите за групова поръчка, никога не съм си падал организатор. Май всеки ще се спасява по единично. Браво на колегата Явор така се правят нещата! :icon_clap: Пусни снимки и описание Явка да го видим на джиджавката на дзвера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой ще се нагърби със задачата да събира парите за групова поръчка, никога не съм си падал организатор. Май всеки ще се спасява по единично. Браво на колегата Явор така се правят нещата! :icon_clap: Пусни снимки и описание Явка да го видим на джиджавката на дзвера.

 

Снимков мат'рял по монтажа на дисплея имам, но още не съм навързал елетрическата част, тъй като през изминалия уикенд алармаджиите дето трябваше да свършат тази работа бяха заети и нямаше как.... казаха да попитам идната събота, тъй че ще се позабавя малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам карта инъче няма проблем да поръчам аз и да направя всичко ,все пак е в ЕС не е в трета страна .За да се занимаваме с митница и прочие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще я бъде ли поръчката?

Има ли инфо относно начина на свързване :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги аз също съм много навит за тая екстра, така и така ще го преработвам жестоко нека има повече екстри...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз също съм много навит за тая екстра, така и така ще го преработвам жестоко нека има повече екстри...

 

Колеги,

бройте ме и мен за общата поръчка (ако има такава).

 

П.С. Яворе, ..."идната събота" недойде ли бре, цял форум тръпне в очакване на снимков материал:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

бройте ме и мен за общата поръчка (ако има такава).

 

П.С. Яворе, ..."идната събота" недойде ли бре, цял форум тръпне в очакване на снимков материал:icon_thumbup:

 

Сори колеги, но миналата събота и неделя бях болен и не съм излизал от хралупата.

Мойте хора са доста заети уикенда (предполагам по същата причина, че клиентите им са на работа в работните дни) и няма как.

А в този студ работи ли е да работиш навън?

Иначе съм навързал окабеляването, което трябва да иде в двигателния отсек, всичко е надписано и идейно готово....така че нещата имат полузавършен вид!

Тази събота пускам матряла - даже вече съм измислил схема окъде е най-удобно да взема необходимите сигнали с минимални щети :-)

Аз също нямам търпение да монтирам придобивката..... вече забравих кога ми я доставиха :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Най-накрая и аз да се включа с резултати!

За монтажа на дисплея съм ползвал наличните снимкови материали из нета които обикалят полския и английския форум.

ето малко линкове: Линк 1 Линк 2

 

ето и моите творения: My link

Там където съм оградил с червено кръгче е са местата където трябва да резне за да може да легне добре платката с дисплея.

Моля не коментирайте силикона с който съм фиксирал "нещата" :P

 

А, ето и дисплея монтиран на таблото. За жалост не съм го изпипал както трябва и както може би се вижда на снимката - има един просвет на подсветката на дисплея, което ме подразни - не очаквах да се получи така - уж следвах инструкциите от

картинките в по-горните линкове. Също така самия дисплей не може да се гледа фронтално, а малко под ъгъл... принципно така се вижда достатъчно ясно и безпроблемно, но много по-добре ще бъде ако се направи както колегата го е направил тук Линк - с допълнителна кутия така че да се направи като тунел и дисплея да е обърнат точно срещу шофьора. За жалост ще трябва да го демонтирам и да го правя и аз така..... но нека първо малко да се покефя и след това ще руша и изграждам наново. Хубавото е че стъклото на часовника е леко опушено и не се вижда много ако си засрал нещата :)

 

Относно окабеляването - аз съм вързал задължителните сигнали, така че да има ефект от самия компютор, а именно - вързал съм датчика за скорост на возилото, сигнал от единия инжектор, ACC, акумулатор и ламбда сонда (тя не е задължителна).

 

VSS - vehicle sepeed sensor сигнала съм го взел от куплунга на кас'тофона - жижата е бяло-синьо, но тънката бяло-синя жица, тъй като има една по-дебела бяло-синья, която е за един от говорителите!!!

ACC - 12V на контакт - от същия куплунг на касетофона - синя жица (мисля, че беше само една синя).

injector - директно от първо краче на ECU - най-лесно достъпната жица - тя е с цвят черно-червено, като ECU-то е най-горния компютор и куплунзите му са жълти - като самата жица е на най-левия куплунг гледано от мястото на шофьора.

oxygen sensor - отляво на компютурите до педала на газта е куплунга на ламбда сондата - от там ми се видя, че е най-удобно да се вземе сигнала. Самия куплунг е бял и е омотан с дунапренче - гледа се страната от която влизат 4 жици - бяла/черна/червена/жълта - взима се сигнал от бялата жица.

LPG - това мисля, че е ясно откъде съм го взел - от ключа на газовата

 

В двигателния отсек съм изкарал един STP кабел, тъй като сметнах, че точно 8 жици ще ми трябват там - 12V BATT, GND, 1бр за аналогов сензор, 1бр аналогов темп. сензор, 3бр. циров темп. сензор и 1бр. индикация за включена перка на радиатора.

Вътре в купето съм си оставил 3бр. за втори цифров темп. сензор.

Съжалявам, че не съм направил снимки точно на куплунзите откъдето взимам сигнал, но мисля, че достатъчно ясно съм ги описал.

Като се затопли времето ще донавръзвам разните му там други датчици и сензори.

 

Бутоните с които се управлява джаджата съм ги монтирал на барчето пред подлакътника - така ми се стори най-удобно, тъй като така и така почти винаги ръката ми е подпряна там ;)

Кабела за дисплея нарочно съм го нарязал така, та да може да е по-гъвкав, но въпреки всичко е доста шибано докато го

прокараш, тъй като през повечето време се работи с опипване и ръчкане тъй като самия кабел минава покрай въздуховодите на парното.

А, за малко да забравя да пиша, че самото устройство пасва точно над ECU-то и кабела за дисплея е точно толква дълъг.

Хубаво е да се закачи един USB кабел (като за принтер), та да не се налага да сваляш пластмаси всеки път за да го допрограмираш - 99% ще се наложи. На мен най-удачно ми се видя да е под жабката на подлакътника.

Няма да пиша за възможностите на самото устройство и за настройките, тъй като тази информация я има на сайта на младежите които го произвеждат.

Също така да ви предупредя, че дисплея който съм си поръчал е черен фон с бели букви и при по-силно слънце и/или силно заснежено - дисплея се вижда слабо. Отделен е проблема, че опресняването му е доста бавно в студено време и докато се

позагрее купето - моментния разход го показва направо размазано - цифрите една в/у друга. В англииския форум хората си го бяха написали, но въпреки това аз реших да си взема точно такъв, защото ми хареса най-много.

 

Ми това е.... ще дописвам ако трябва :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

100USD ти е у-вото комплект с доставката, монтажа - въпрос на договаряне с тоя който разбира :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

И аз си го поръчах и монтирах сам, така че който иска съвети мога да давам, бая играчка си е обаче и се иска доста търпение :yes3:

Ето го в краен вариант

http://media.snimka.bg/s1/0662/027567289.jpg?r=0

 

Бутоните за управление, аз реших да са на това място, така ми е най-удобно

http://media.snimka.bg/s1/0662/027567297.jpg?r=0

 

Кабелаците - вързал съм всичко, което предлага самото устройство, два датчика за температура (вътрешен и външен), напомняне за фарове, ламда сонда, ТПС, газовият инжекцион и т.н.

http://media.snimka.bg/s1/0662/027567294.jpg?r=0

 

Външен датчик за температура го хванах точно за оригиналният, най-лесният достъп е през решетката за халогена.

 

Вътрешният датчик го сложих зад подлакътника показва се леко от горната част на пепелника на задните пасажери. Ако имате по-добри идеи за отчитане на реална вътрешна температура предлагайте по-добро място :)

 

Рязането на пластмасата направих колкото големината на екрана, после обаче дисплея го наклоних посока нагоре и наляво към погледа на водача, иначе много трудно се чете.

http://media.snimka.bg/s1/0662/027567286.jpg?r=0

Това за мен е най-големия минус на устройството, че трудно се вижда на дневна светлина, като блести слънцето. Може би при OLED дисплея ще е ок, но цената отива нагоре.

 

Още не съм го калибровал точно, първо ще гледам да намеря от някой GPS за точни настройки.

Имам някои въпроси към запознатите относно напрежението на ламда сондата и тпс и евентуално времена на бензиновите инжектори за шестака.

Има една таблица в програмата, която трябва да се посочи от колко до колко волта са ламда и тпс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За вътрешната температура може да го сложиш в гофрирания маркуч на климатроника - така осигуряваш постоянен въздушен поток около датчика. За датчиците тук трябва да има някакви стойности. Някой от колегите беше направил разходомер по времената на инжекторите - намери темата.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :yes3:

Това, което видях че предният кислороден датчик, който съм вързал стойностите са от 0-0.8V, така че в таблицата на програмата сигурно трябва да посоча 1V

За ТПС-а пише на празен ход 0.3-1.0V с пълна газ до към 4.5-5.5V, правилно ли съм разбрал :)

За времената на инжекторите никъде не видях да пише :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...