Премини към съдържание

Камери на пътя.


Препоръчано мнение

И Лансерчо е станал известен с 30+ така че ел. фиш за 150 лв ... но смятам да го плащам веднага че става 105 :-)

Яд ме е само че където са ме снимали даже няма камера :icon_blush: било е скрита патрулка или мобилен екип

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Решил съм някой ден, като събера 300 или повече излишни лева, на някоя права с камера да мина с 250...поне :D

 

Нашите ченгета не разполагат с камери дето да те снимат с над 212 км/ч доколкото знам а също така и радарите изкарват чертички ако се движиш над тая скорост . С мотора се е случвало да видя патрулка с камера в последния момент а скороста беше колкото може - на скоростомер 284 км/ч реални не знам колко и нищо не получих .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
!!!!!!!!!!!!!!!! В А Ж Н О !!!!!!!!!!!!

График на средствата за контрол на пътното движение за периода от 03 до 07 юли 2013г.

 

за 03.07.2013

от 07.30 - 13.30 бул.”Рожен” под моста на надлез “Надежда”

от 14.30 - 18.30 бул.”Вл.Вазов” срещу магазин “Баумакс”

от 07.30 - 13.00 бул.”България” връзката с Околовръстен път

от 14.30 – 18.30 бул.”Цариградско шосе”вход за стопанство “Врана”

от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/

от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая

от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;

от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход

от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273

от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/

от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/

от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ

от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда

от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/

от 11.00 – 15.00 бул.”България”-бензиностанция “Еко”

от 07.00 – 11.00 ул.”202-ра”

от 07.00 - 11.00 бул.”Проф. Цв.Лазаров” срещу бл.116

 

Стационарни камери

- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”

- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”

- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

 

за 04.07.2013

от 07.30 - 13.30 бул.”Симеоновско шосе” отбивка Ловен парк

от 14.30 - 18.30 бул.”Пушкин” 82

от 07.30 - 13.00 бул.”Рожен” под моста на надлез “Надежда”

от 14.30 – 18.30 бул.”Цар Борис III”-Черният кос

от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/

от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая

от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;

от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход

от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273

от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/

от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/

от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ

от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда

от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/

от 11.00 – 15.00 бул.”Симеоновско шосе” срещу Ловен парк

от 07.00 – 11.00 с.Волуяк- бул. “Ломско шосе”

от 07.00 - 11.00 бул.”Вл.Вазов” стадион Г.Аспарухов

 

Стационарни камери

- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”

- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”

- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

 

за 05.07.2013

от 07.30 - 13.30 бул.”Ботевградско шосе” -стопанство „Врана”

от 14.30 - 18.30 бул.”Цар Борис III” – Черният кос

от 07.30 - 13.00 бул.”Цариградско шосе”-стопанство ”Врана”

от 14.30 – 18.30 бул.”Рожен” след надлез ”Надежда”

от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/

от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая

от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;

от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход

от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273

от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/

от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/

от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ

от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда

от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/

от 11.00 – 15.00 ул.”202-ра” –бензиностанция “Шел”

от 07.00 – 11.00 с. Долни Богров, ул. 35

от 07.00 - 11.00 ул.”Резбарска” срещу бл. 26

 

Стационарни камери

- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”

- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”

- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

 

за 06.07.2013

от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/

от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая

от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;

от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход

от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273

от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/

от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/

от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ

от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда

от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/

 

Стационарни камери

- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”

- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”

- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

 

за 07.07.2013

от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/

от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая

от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;

от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход

от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273

от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/

от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/

от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ

от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда

от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/

 

Стационарни камери

- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”

- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”

- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

 

Цитирам приятел пуснал това във Фейсбук.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нашите ченгета не разполагат с камери дето да те снимат с над 212 км/ч доколкото знам а също така и радарите изкарват чертички ако се движиш над тая скорост . С мотора се е случвало да видя патрулка с камера в последния момент а скороста беше колкото може - на скоростомер 284 км/ч реални не знам колко и нищо не получих .

 

http://btvnews.bg/bulgaria/kamera-na-am-trakiya-zaseche-kola-sas-skorost-257-km-ch.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Актуална информация за камерите (мобилни и станционарни) в София се публикува на фейсбук страницата на СДВР Столична Полиция. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В какво се изразяват 8-те км над нормата?

 

Скораст [km/h]:

- измерена - 66

- ограничение - 50

- превишена - 16

-НАКАЗУЕМО ПРЕВИШЕНИЕ?????? -13

 

.... Ви е наложена глоба 50 лв

 

Някога събирах фотоснимки в албуми, сега поради големината им (А4) са вече в ... папка! Ама, хич не е на добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скораст [km/h]:

- измерена - 66

- ограничение - 50

- превишена - 16

-НАКАЗУЕМО ПРЕВИШЕНИЕ?????? -13

 

.... Ви е наложена глоба 50 лв

 

Някога събирах фотоснимки в албуми, сега поради големината им (А4) са вече в ... папка! Ама, хич не е на добре!

Колега точки взеха ли ти при превишаване... защото днес ми се случи и 13км отгоре :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

- превишена - 16

-НАКАЗУЕМО ПРЕВИШЕНИЕ?????? -13

Махат 3 км/ч от превишената скорост, заради допустимата грешка на радара +-3 км/ч. Смята се в твоя полза.

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази, много тъпо, тъй като пред мен имаше ........Москвич,който караше с по висока от мен скорост.........в този случай как ще кажат че именно той е нарушил скоростта, ще им се струва невероятно при положение че зад него карат "лъскави " возила..........

 

Попринцип ако се движат две коли една зад друга(до друга), дори и с превишена скорост няма да изпратят фиш на никого, защото не може да се докаже точно кой автомобил е бил с превишена скорост (независимо дали се виждат рег. номера).

Реално камерите изпращат сигнал до автомобила и в зависимост от времето, за което той се отразява от "целта" се прави снимката. Зада е валидна снимката трябва да е видим само един обект, в противен случай никой не може да те убеди, че ти си превишил скоростта и можеш да обжалваш, но аз не съм засичал такива снимки.

Тези номера с заличаване на рег. номер с диоди или лак за коса по скоро биха навредили!

Най-добре е преди всяко извънградско пътуване да се запознаем с камерите по пътя и да сме подготвени, когато минаваме покрай тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те стационарните са ясни,ама мобилните,демек тия в полицейските автомобили,те са опасните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Мале, мале. Я кажи в кой град и място това, че 58 км съвсем малко над допустимите 50 км.

Най-вероятно е имало ограничение на скоростта от 40 км. заради пешеходна или училище и вече нарушението става 18км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Пловдивски катаджии променяли показания на радари, свирейки с уста

 

...

Специален бутон на радара позволявал в продължение на 12 секунди тази скорост да бъде изчистена и да не влезе в електронната памет на уреда. Този бутон се използвал, ако фиксирана скорост не може да се свърже с точно определен автомобил или неправилно е била засечена кола със специален режим.

 

Според обвинението групата ползвала тази функция за лично облагодетелстване. С фиксираната, но незапаметена превишена скорост полицаите заплашвали нарушителите, че ще получат актове за големи суми и ще им вземат книжката. Затова шофьорите им давали подкуп. След взимането на 20-50 лв. фиксираната на радара скорост се заличавала, без да е влязла в паметта.

 

Ако водач откажел да даде пари, му съставяли акт. Документът обаче трябвало да бъде придружен със запаметено показание на радара. Ако то е изтрито в очакване на подкупа, те го въвеждали по два начина.

 

Веднага след потеглянето на отказалия да даде подкуп шофьор полицаите се мятали на служебната астра. Докато единият шофирал, другият насочвал радара към скоростната кутия. Като се достигнела скоростта от акта, я фиксирали в паметта. После се връщали на определеното им за проверки място.

 

Втория начин за получаване на нужните показания ставало със свирене с уста. Мелодиите запаметявали в мултимедийни файлове в телефоните си. Звуците са с различна честота и възпроизвеждали различни скорости. Униформените пускали свирукания по мобилния си телефон и го насочвали към радара от непосредствена близост. Така се отчитали скорости от 60 до 200 км в час.

..

 

Доста интерестно четиво за всеки 1 шофьор било то и изряден... лестно ще станеш неизряден хаха ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Да повдигна темата с едно питане :icon_hmm:

КАТ задължително ли праща фиш/снимка или нещо друго, като те снЕмат ?

Каква е историята - вчера си взех от НАП разпечатка със задълженията и с удивление забелязах табличка със задължения, произтичащи от фишове - все лятото на 2011г. Две от тях съм платил /пазя си фишовете и вносните бележки/, което означава, че са плод на недоразуменията, които НАП и КАТ имаха навремето. Тях ще оправя. Имам обаче отбелязан фиш за 50 лева, без никакъв спомен да ми е връчвано нещо. Та въпроса ми е свързан с предположението - КАТ да са ме снимали някъде и да са изпратили фиша направо в данъчното, а аз да си карам в пълно неведение ? Поне има отбелязан номер на фиш, та ще пробвам в КАТ да разбера нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е,един колега също е разбрал след около половин година. Някой ги пращат с препоръчани писма по пощата и така разбираш. Като идеш в КАТ ги накарай да ти кажат всичките ти фишове за годината,че аз ходих един път с един приятел и реших да проверя,така профилактично и оная кака ми казва,че имам написани фишове,аз гледам умно и и казвам,че това няма как да стане,защото съм бил в чужбина по това време,а колата е била в гаража. Още по-голям шаш,проверява пак каката и ми съобщава,а нищо няма,тези които ми ги е казала,били на предишния господин преди мене,проблем в системата било :icon_doh:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. По темата с камерите на пътя....след вчерашното решение на върховния административен съд, МВР няма да може да снима вече с мобилни камери в патрулки шоферите на пътя. Изниква въпросът дали ще се въведе отново старата практика на залягане по кюшетата с добрите стари радари. Защото ако е така, май отново ще извадим радар детекторите от кашоните. :D

Редактирано от naso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Каква е историята - вчера си взех от НАП разпечатка със задълженията и с удивление забелязах табличка със задължения, произтичащи от фишове - все лятото на 2011г. Две от тях съм платил /пазя си фишовете и вносните бележки/, което означава, че са плод на недоразуменията, които НАП и КАТ имаха навремето. Тях ще оправя. Имам обаче отбелязан фиш за 50 лева, без никакъв спомен да ми е връчвано нещо.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
От НАП са ти надписали 50 лв. ..:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. По темата с камерите на пътя....след вчерашното решение на върховния административен съд, МВР няма да може да снима вече с мобилни камери в патрулки шоферите на пътя. Изниква въпросът дали ще се въведе отново старата практика на залягане по кюшетата с добрите стари радари. Защото ако е така, май отново ще извадим радар детекторите от кашоните. :D

 

След вчерашното решение на съда, мога да кажа, че тази сутрин имаше синя астра с камера до панайра в Пловдив. Може би за прощални снимки ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението не е влязло в сила !!!

 

Това обяснява нещата. Явно пак съм попаднал на кофти сайт..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...