Премини към съдържание

Камери на пътя.


Препоръчано мнение

Колеги, тъй като на мен за пръв път ми се случва такова нещо дайте съвет. Значи преди около час дойдоха двама господа с патрулка и ми връчиха призовка. Призовката е за превишена скорост заснета с камера. Дотук всичко е ясно, но са минали 10 месеца от нарушението, някой знае ли има ли някаква давност тези сними, аз откъде да се сетя кой ми е карал колата и дали наистина съм бил аз с нея. Явно е на снимката както казаха, че шофьора не се вижда, трябва да попълня декларация за това кой е управлявал МПС-то. Снощи имаше репортаж по темата за това, че давали само една снимка в КАТ, а по характеристика камерите засичали скоростта само при наличието на врора снимка, на някой случвало ли се му е да му връчат една и поради незнанието на обикновенния гражданин да си е отнесъл акта.

Дайте съвет как да се преборя с тази нелепа ситуация.

 

п.с. покрай тази камера минавам почти всеки ден, трябва да съм бил много завеян да профуча със 115 км. вместо 60 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да провериш коя камера те е снимала, защото преди гледах, че повечето камери след като са взели лиценз е трябвало да ги тестват и на място, но Боко си е спестил тия 5 бона за апаратура и само една камера е изрядна. Това го четох преди време в новинарски сайт. Ако някой знае за това нека каже повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оправя, за съжаление ме лови стария закон с отнемане на свидетелството, но си има вратичка и за това. Някой познат в чужбина, който е бил тука по това време, ако е с чужда книжка още по-добре, ако не пак става, само дето трябва да се плати глобата. Не мога да се занимавам със сертификатите на Бат Бойко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес май ме щракна камерата на цариградско шосе по посока от Плиска към Орлов мост ,т.е. непосредствено преди Орлов мост...............в тази връзка искам да попитам ,как се определя коя колла е щракнала камерата ,тъй като се движехме 4 коли в "пакет" с горе долу еднаква скорост от около 70 км./ч. при ограничение 50 ( а аз съм видял че е 60 ,но малко по надолу има друг знак с огр. 50 който не съм го видял)............. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая камера дето я стреляха :D

Пишеше преди време, че хваща всички едновременно. Тоест - тя снима, пък който успеят да познаят...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая камера дето я стреляха :D

Пишеше преди време, че хваща всички едновременно. Тоест - тя снима, пък който успеят да познаят...

Точно тази, много тъпо, тъй като пред мен имаше ........Москвич,който караше с по висока от мен скорост.........в този случай как ще кажат че именно той е нарушил скоростта, ще им се струва невероятно при положение че зад него карат "лъскави " возила..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази, много тъпо, тъй като пред мен имаше ........Москвич,който караше с по висока от мен скорост.........в този случай как ще кажат че именно той е нарушил скоростта, ще им се струва невероятно при положение че зад него карат "лъскави " возила..........

 

Обикновенно заобикалям този район край Румърското посолство - Подуене - бул.Евлоги Георгиев, за да не изгоря покрай някой друг!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога ли и аз ще се видя ,най-лошото е че незнам кога с колко къде съм минал.Много досадни са тези камери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Е и аз да се похваля само , че наскоро получих честитка от КАТ - Бургас , дойде пощалъонката рано сутринта и с препоръчано писмо ми връчи електронния фиш , само това ми трябваше на главата...Но странното е как с една снимка ти измерват скоростта , а по правилник мисля че трябва да има поне две приложни снимки , но както и да е ... побързах да си платя глобата понеже получавам промоция хаха - ако я платя в 14 дневен срок има отстъпка от 30 %. И така вместо 150 платих 105 лв. Уж точки не отнемат (което е хубаво), но ме хвана яд че за 5 дена каране из Бургас бях изряден и гледай ти тая камера как ме е изхващала. Така е то ставаме донори на КАТ - няма мърдане. Ще кача снимка на описаното до тук да кажете и мнение

post-10557-056314100 1313060222_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

...Така е то ставаме донори на КАТ - няма мърдане...

Само виж за какви цифри си говорим.. и то само за 3 месеца :) : http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=538788
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един ден по-рано и аз минах от там, но може би не съм бил с повече от зо км над ограничението (карал съм с под 90), защото още не съм получил нищо по пощата, а е възможно да са щракнали един много бърз джип, който в това време ме изпреварваше като флагче. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един ден по-рано и аз минах от там, но може би не съм бил с повече от зо км над ограничението (карал съм с под 90), защото още не съм получил нищо по пощата, а е възможно да са щракнали един много бърз джип, който в това време ме изпреварваше като флагче. :icon_hmm:

 

 

Е щом не си получил честитка до сега , вероятно ти се е разминало. Само немога да разбера как след направена една снимка ти налагат глоба, сега се сещам за един репортаж , как един шофъор от Варна оспорваше това решение след като в закона е описано ,че измерването на скоростта се изчислява след направени две снимки на автомобила и в последствие му отменят глобата , но това си е хабене на време и нерви.А може би всеки трябва да си търси правата ,защото ще ни тъпчат както си искат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Камерата прави много снимки и избира най-ясните,но колко остават в паметта не мога да ти кажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Изобщо доста от камерите са с нещо като радар, което праща сигнал към МПС-то и на база обратната информация тя предприема мерки, имало значение и габаритите... Искам да ви кажа, че ако мина по-бързо покрай някоя снимаща и съм с мотора- тя въобще не реагира. Не е лошо в тази или някоя друга тема да опишем всички камери- със снимки и описание включващо дали изобщо има камера в кожуха...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел че ако сложиш инфра червени диоди около целия ти номера, това ще заслепи камерата. Нямам никаква идея дали работи :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време се чувствах пренебрегнат. Хората получават снимки с електронен фиш и т.н., а аз все не успявам да влязя в обективите на проклетите камери. Грешката вече е коригирана! Получих електронен фиш за шофиране с 58 км/ч в населено място! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време се чувствах пренебрегнат. Хората получават снимки с електронен фиш и т.н., а аз все не успявам да влязя в обективите на проклетите камери. Грешката вече е коригирана! Получих електронен фиш за шофиране с 58 км/ч в населено място! :icon_thumbup:

:icon_doh: Мале, мале. Я кажи в кой град и място това, че 58 км съвсем малко над допустимите 50 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във видинско, а преди Враца веднъж се гаврих с една патрулка оборудвана с камера и радар, която изпреварих с 91 км/ч и тайно се надявах да получа електронен фиш, който да си сложа в рамка! :icon_thumbup: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време се чувствах пренебрегнат. Хората получават снимки с електронен фиш и т.н., а аз все не успявам да влязя в обективите на проклетите камери. Грешката вече е коригирана! Получих електронен фиш за шофиране с 58 км/ч в населено място! :icon_thumbup:

 

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Колега Николов, добре дошъл в клуба на белязаните :icon_clap:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

То не е лоша идея всеки да сподели къде какви камери знае че на мен не ми се плащат глоби !

 

В село Скравена преди Ботевград на ресторант Олимп има гнездо но някой беше разказал играта на камерата което не значи че няма да сложат друга !

 

Между Враца и село Мраморен това е в посока Оряхово има камера в дърветата ми казват приятели .

 

И до 10 км/ч може да се оспорват !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...