Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Покупка на зимна гума Hankook W440


Препоръчано мнение

Брей, какъв широк обзор в една тема за Hankook W440... :)

 

Аз пък реших да върна темата към същината й, тъй като съм се спрял на актуалните сега Hankook W443.

След голямото си разочарование от Vredestein Snowtrac 3, реших да ги сменя със зимни гуми от същата марка, каквато са ми летните, и от които съм много, ама много доволен! Обещавам да пиша първи впечатления, както и, живот и здраве, да дам по-късни отзиви.

 

От Фредещайнките съм разочарован, въпреки че е редно да отбележа, че ги взех втора ръка, но бяха с дот отпреди година! Още на първата зима излязох от пътя на един завой от участъка Батак-Пещера (имаше много сняг) с тях. Не държаха изобщо на сняг! Може би малко по-добре се държаха на дъжд. Доста шумни са на Галанта, което ме дразнеше. Продадох ги след втората зима за 150 кинта, барабар с джантите. След онази случка, в която единствено високата партина сняг ме спаси да не се забия в мантинелата, напълно загубих доверие към тези холандски гуми... Така и не разбрах защо не държаха... Единственото ми лично обяснение е, че са карани един сезон лятото, но пък бяха доста меки!?

 

От летните ми Hankook Ventus Prime K105 съм доста доволен. Трети сезон ги карам, а от датата им на производство е пети. Много добри гуми за дъжд, въпреки възрастта им! Вече са малко твърди и возят некомфортно, сравнително шумни са, макар че на Галанта май няма тиха гума.

Като цяло, ме спечелиха след Kleber, Firestone и Matador, с каквито съм карал предишната ми кола... :)

За зимни гуми, за сега най-доволен съм бил от Semperit Ice grip 3. Hankook-a не е с чак толкова изразено зимна шарка, но пък са с достатъчно добри показатели по Евро-етикет.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брей, какъв широк обзор в една тема за Hankook W440... :)

 

Аз пък реших да върна темата към същината й, тъй като съм се спрял на актуалните сега Hankook W443.

След голямото си разочарование от Vredestein Snowtrac 3, реших да ги сменя със зимни гуми от същата марка, каквато са ми летните, и от които съм много, ама много доволен! Обещавам да пиша първи впечатления, както и, живот и здраве, да дам по-късни отзиви.

 

От Фредещайнките съм разочарован, въпреки че е редно да отбележа, че ги взех втора ръка, но бяха с дот отпреди година! Още на първата зима излязох от пътя на един завой от участъка Батак-Пещера (имаше много сняг) с тях. Не държаха изобщо на сняг! Може би малко по-добре се държаха на дъжд. Доста шумни са на Галанта, което ме дразнеше. Продадох ги след втората зима за 150 кинта, барабар с джантите. След онази случка, в която единствено високата партина сняг ме спаси да не се забия в мантинелата, напълно загубих доверие към тези холандски гуми... Така и не разбрах защо не държаха... Единственото ми лично обяснение е, че са карани един сезон лятото, но пък бяха доста меки!?

 

От летните ми Hankook Ventus Prime K105 съм доста доволен. Трети сезон ги карам, а от датата им на производство е пети. Много добри гуми за дъжд, въпреки възрастта им! Вече са малко твърди и возят некомфортно, сравнително шумни са, макар че на Галанта май няма тиха гума.

Като цяло, ме спечелиха след Kleber, Firestone и Matador, с каквито съм карал предишната ми кола... :)

За зимни гуми, за сега най-доволен съм бил от Semperit Ice grip 3. Hankook-a не е с чак толкова изразено зимна шарка, но пък са с достатъчно добри показатели по Евро-етикет.

:mitsu-smiley:

 

Странно, дали излизането от пътя не би могло да се дължи на подценяване на пътната обстановка от иначе безупречния шофьор :) Защото сноутрак 3 са много прилични гуми, особено сравнени с всички бюджетни примери, които сочиш по-горе. Наистина имат характерен недостатък - на мокър път при ускорение издават виещ звук, но като цяло поведението им на сняг, киша и мокро е много добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно, дали излизането от пътя не би могло да се дължи на подценяване на пътната обстановка от иначе безупречния шофьор :) Защото сноутрак 3 са много прилични гуми, особено сравнени с всички бюджетни примери, които сочиш по-горе. Наистина имат характерен недостатък - на мокър път при ускорение издават виещ звук, но като цяло поведението им на сняг, киша и мокро е много добро.

Не знам, рядко ми се случва да подценявам пътната обстановка. Сняг имаше много, но беше опесъчено, времето беше сравнително меко. Това, което по-скоро бих казал е, че надцених гумите. По принцип колата ми беше още нова и леко странна. Предишната ми беше със задно и никога не съм се притеснявал на сняг! С тази някак си винаги очаквам да тръгне да свива в обратна посока. :) Но въпреки всичко изписано, продължавам да твърдя, че конкретно тези гуми бяха трагедия...Семперит са къде-къде...! Държат единствено на сухо, а грайферът им свършва на третия сезон! И да, гумите вият неприятно, не само на мокър, но на всякакъв път!

Никога повече холандски марки гуми!

 

PS: Между другото, за конкретни размери дори Nokian са много по-нагоре в тестовете на ADAC.

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според теб,малко ли е да се карат зимни гуми,цяло лято ??? Нали знаеш,защо името им е "зимни",да се карат само под 7 градуса,а не на 40+ на асфалта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да хваля и препоръчвам зимни гуми КЛЕБЕР. От край време цялото ми семейство, а и доста познати карат зимата само с такива и няма ни един не доволен.

И за съм със същите krisalp hp2 .. вече 2 зими перфектно поведение. Миналата година ги гледах в статистиките бяха някъде по средата, но пък имаха най-най ниско износване хахаха :) И въпреки това от опита ми смятам че гумите са много добри особено за парите си. Аз карам с 4бр. тази зима сигурно пак ще съм с тях въпреки че поостаряха вече ... за сега нито 1 минус пък да видим тази зима...

 

А колегата дето спомена Дебика... тия гуми дори не заслужават да се обсъждат по форумите... такава беля са че просто няма да ми стигнат думите да ги оплюя особено планинско каране :mad:

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се включвам само заради споменатите ДЕБИКА, толкова зле гума... сигурно няма друга:). Тези може да са на първо място по износване, тоест ТЕ НЕ СЕ ИЗНОСВАТ, седят си като нови, но такова дърво друго няма май :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, рядко ми се случва да подценявам пътната обстановка. Сняг имаше много, но беше опесъчено, времето беше сравнително меко. Това, което по-скоро бих казал е, че надцених гумите. По принцип колата ми беше още нова и леко странна. Предишната ми беше със задно и никога не съм се притеснявал на сняг! С тази някак си винаги очаквам да тръгне да свива в обратна посока. :) Но въпреки всичко изписано, продължавам да твърдя, че конкретно тези гуми бяха трагедия...Семперит са къде-къде...! Държат единствено на сухо, а грайферът им свършва на третия сезон! И да, гумите вият неприятно, не само на мокър, но на всякакъв път!

Никога повече холандски марки гуми!

 

PS: Между другото, за конкретни размери дори Nokian са много по-нагоре в тестовете на ADAC.

 

Пожелавам ти всички твои следващи гуми да са нови, от магазина. И тогава тежките клетви и обобщения ще са обективно излишни. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти всички твои следващи гуми да са нови, от магазина. И тогава тежките клетви и обобщения ще са обективно излишни. :icon_thumbup:

Имаш право. Няма да споря, затова и се отървах от тия гуми и сега поръчах 4бр. новички.

Все пак, се надявам споделената от мен информация да е полезна, да си направят и останалите извод!

:mitsu-smiley:

 

А що се отнася за Debica (както и да се произнася това на български), имал съм честта да карам и с такива - зимни, на задното на Сиерата. Сравнително млади загинаха по заледените и стръмни Княжевски улички. След известно буксуване по същите, направо започнаха да им изскачат теловете!!!

:D

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Много колеги хвалят Нокиан WR G2

Аз също се чудих известно време дали да не взема такива. Имат много добри показатели, както по Евро етикет, така и от тестовете на ADAC, където гумите се нареждат в челни позиции (доста по-нагоре от Hankook W442)! Отзивите от колеги във форумите също са много добри. Но това, което ме отказа да ги взема е, че на няколко места прочетох, че гумите се износват сравнително бързо, и едва ли не три сезона им е предела!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви питам да мнение. Чудя се измежду 3 модела зимни 205/55/16

1. Нокиан http://www.nokiantyres.com/tyre?id=21399126&group=1.01&name=Nokian%20WR%20A3

2. Гудиър http://www.diana-ltd.com/tire/5A434A6418B84426A0136321B210965D

3. Континентал http://www.diana-ltd.com/tire/075B0F9EF7EB4327BFF11083FE5E47D6

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само първият линк, отваря това което трябва :)

Аз лично съм доволен от Kleber Krisalp HP 2.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само първият линк, отваря това което трябва :)

Аз лично съм доволен от Kleber Krisalp HP 2.

Отваряше ги снощи и трите. Сайтът на Диана нещо не реагира според очакванията.

 

Втората гума е Гудиър ултрагрип 8, а третата Континентал уинтърконтакт.

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я да ви питам да мнение. Чудя се измежду 3 модела зимни 205/55/16

1. Нокиан http://www.nokiantyres.com/tyre?id=21399126&group=1.01&name=Nokian%20WR%20A3

2. Гудиър http://www.diana-ltd.com/tire/5A434A6418B84426A0136321B210965D

3. Континентал http://www.diana-ltd.com/tire/075B0F9EF7EB4327BFF11083FE5E47D6

 

Мога да споделя добри впечатления от първа ръка за зимните гуми на Нокиан. Вече 3-та зима ще съм с WR G2, а шарката на тези от първия линк много прилича на шарката на моите гуми. Предполагам, че гумите от първия линк са следващо стъпало в еволюцията на моделната гама на този тип гуми на Нокиан, което ме кара да съм оптимист за качествата им. Като недостатък на Нокиан-а мога да споделя, че са ми малко шумни, но отдавам този факт на меката сплав на гумата и на ламелната шарка на протектора им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отваряше ги снощи и трите. Сайтът на Диана нещо не реагира според очакванията.

 

Втората гума е Гудиър ултрагрип 8, а третата Континентал уинтърконтакт.

 

 

Роска мисля че си уцелил дъ бест гумите, даже и според теста на шабчетата , клеберите ги няма никви

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска,в момента съм сложил 4 чисто нови Ултра грип (8)-ки,но докато не завали хубав сняг няма как да ти кажа дали ми харесват или не.Сигурно малко по-късно този месец вече ще се разбере :). Засега имат страхотно сцепление и не са прекалено шумни.Летните ми са също с V-образна шарка,но с тях определено се чува доста силен звук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не съм тествал никакви зимни гуми, макар да обичам зимното шофиране. То с предно не е кеф, но да си дойда на думата. Continental ContiWintercontact TS850 е по-добра от ултра грип 8 според тестовете на ADAC за тази година.

Ако си склонен на по-бюджетен вариант, гледам Gislaved много ги хвалят.

 

Забелязал съм че в студено време летните гуми стават по-шумни. Тази сутрин търсех коя врата не съм затворил, а то всички бяха затворени. Винаги като съм слагал зимни гуми съм имал чувството за по-тиха кола че и с по-леко управление. Говоря на сухо разбира се и студено. Също стареенето на гумата я прави по-шумна и като сложиш чистак нови се изкеффваш. Освен ако не са купени шумни гуми по "рождение".

 

Малко линкчета относно горната информация:

Conti TS 850 und демек "и" Ultra grip 8

При този тест ниската стойност е по-добрата, както и общата бална оценка. Също като оценките на учениците в Германия ;)

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги да не пускам нова тема искам да питам някой ползвал ли е гуми Accelera .Знам само че Киа ги слагат първоначално на колите,произведени са в Индонезия.Моля споделете!!! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не съм тествал никакви зимни гуми, макар да обичам зимното шофиране. То с предно не е кеф, но да си дойда на думата. Continental ContiWintercontact TS850 е по-добра от ултра грип 8 според тестовете на ADAC за тази година.

Ако си склонен на по-бюджетен вариант, гледам Gislaved много ги хвалят.

 

Забелязал съм че в студено време летните гуми стават по-шумни. Тази сутрин търсех коя врата не съм затворил, а то всички бяха затворени. Винаги като съм слагал зимни гуми съм имал чувството за по-тиха кола че и с по-леко управление. Говоря на сухо разбира се и студено. Също стареенето на гумата я прави по-шумна и като сложиш чистак нови се изкеффваш. Освен ако не са купени шумни гуми по "рождение".

 

Малко линкчета относно горната информация:

Conti TS 850 und демек "и" Ultra grip 8

При този тест ниската стойност е по-добрата, както и общата бална оценка. Също като оценките на учениците в Германия ;)

Тая година нещо се поизложих, слагайки някви останали ми 6 годишни гуми. И днес по Белово-Юндола само стоях на тръни. Те гумите са си прилични, но до края на седмицата ще си взема континенталите:-) мерси за мненията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отпред сложих тойо, отзад съм с континентал от мин. зима. Тойото пояде сняг по нашия край...яде го с голяма охота, не мога да си видя нивото на маслото все пак...трябва да ида до Севлиево :icon_thumbup: Континентала и той притиква залък, сякаш засега клоня повече към японеца, но малко покарах на сняг все още. Тиха гума :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://farm6.staticflickr.com/5479/11239268495_9d6c92ca9b_b.jpg

Untitled by ross_co177, on Flickr

http://farm3.staticflickr.com/2869/11239264935_2c9179eaea_b.jpg

Untitled by ross_co177, on Flickr

Континентали. Туй момче Рангелчо, да е живо и здраво. В сряда миналата седмица произведени:-)

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Бриджстоун Близак ЛМ32...........извънземна гума....... :icon_thumbup: Ще видим колко зими ще ги търкалям......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...