Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Покупка на зимна гума Hankook W440


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги има ли някой във форума с такава гума?

Онзи ден един таксиметров шофьор разправяше, че това била най-добрата гума с която е карал, през професионалния му 20 годишен опит.

И тъй като трябва да си сложа 2 нови зимни отпред на Галанта, какво е вашето мнение?

 

http://www.avtogumi....15t-p-9747.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой във форума с такава гума?

Онзи ден един таксиметров шофьор разправяше, че това била най-добрата гума с която е карал, през професионалния му 20 годишен опит.

И тъй като трябва да си сложа 2 нови зимни отпред на Галанта, какво е вашето мнение?

 

http://www.avtogumi....15t-p-9747.html

 

Нашето мнение е да не се вярва на таксиметрови шофьори, чиито приоритети са съвсем различни от нашите. Препоръчвам ти Вредещайн или Нокиан. В таз ипоследователност. Мога да ти изпрося 15% отстъпка от първите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Благодаря Роска. :icon_thumbup:

Мисля да се възползвам от предложението ти.

За тези гуми ли става въпрос, че може да уредиш с 15% намаление?

Този размер ме интересува 195/65 R15 91T.

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/fulda/montero3-19565-p-9646.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Роска. :icon_thumbup:

Мисля да се възползвам от предложението ти.

За тези гуми ли става въпрос, че може да уредиш с 15% намаление?

Този размер ме интересува 195/65 R15 91T.

 

http://www.avtogumi....565-p-9646.html

 

Не, става дума за Тези 195/65R15H 91

Марка: VREDESTEIN

Модел: SNOWTRAC 3

Вносители са Европа. Имат няколко бази в СФ, най-близката до теб е срещу КАТ.

 

ПП. Хм, по някаква необяснима причина цената им излиза 158 лв.бр, което е твърде скъпо. Мисля, че имаше с по-нисък скоростен индекс, респ по-евтини и цената им беше около 118 лв. бр. след отстъпките, но това преди 2 години... Иначе съм карал със сноутрак 2 и с 3 - чудни гуми. Тройката на мокро при ускорение издава лек свистящ звук, но на сухо, на сняг и киша е доста безшумна и най-важното с отлично сцепление.

 

ППП. В този сайт дето ти си го дал, намерих Барум поларис 2- великолепна гума за без пари. Също я препоръчвам.

ПППП. Ох, олях се от добавки... Фулда монтеро хич не я препоръчвам. В момента съм с такива 205-50-17 и не съм впечатлен, а и мои познати не я одобряват особено.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги има ли някой във форума с такава гума?

Онзи ден един таксиметров шофьор разправяше, че това била най-добрата гума с която е карал, през професионалния му 20 годишен опит.

И тъй като трябва да си сложа 2 нови зимни отпред на Галанта, какво е вашето мнение?

 

http://www.avtogumi....15t-p-9747.html

Здраейте колеги ,аз карам с гуми Hankook ,ето с този модел съм в момента http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=79533431.153.29475&typ=R-146017&ranzahl=4&Breite=215&Herst=Hankook&Quer=55&Felge=17&Speed=H&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=20&Transport=P&dsco=153&sowigan=Wi .И двете ми коли са с тази марка гуми ,и смятам от сега на татък да карам само с тази марка ,гумите са невероятни .Карал съм с Nokian -издържат една зима само ,после каучука се нацепва и я хвърляш ,голям боклук .Говоря за чисто нови гуми с цена над 150лв.едната и за различни модели Нокиан -имах три комплекта зимни гуми Нокиан и трите ги хвърлих само за една зима .Смело мога да твърдя ,че гумите Ханкук са много над Нокиан ,Фредещайн и много други марки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Само искам да спомена, че не се водя от мненията на таксиметровите шофьори, като цяло. Но този, който ме возеше изгледаше доста интелигентен и компетентен мъж.

Каза че гумата имало доста награди от тестове. Проверих това и се оказа, че са "Особено препоръчителни" - ADAC Motorwelt (10/2009), което е доста висок показател за такъв клас гума на цена само 103 лева.

Вальо, тези гуми, които си дал са на 50 и ще бъда, като мотопед. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да хваля и препоръчвам зимни гуми КЛЕБЕР. От край време цялото ми семейство, а и доста познати карат зимата само с такива и няма ни един не доволен.

 

http://koleso.topof.ru/files/kleber_krisalp-hp2.jpg

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За размера 195/65R15 зимни гуми ползвам Debica Frigo и Barum Polaris2. На Вагончето ги сменям за проба. Извода е че Barum-a е с идея по добър на сняг и с две на заледено, Debica-та нещо им и слаб борда, при удар с камъче странично се скъсаха пластове и стана балон, чувал съм че се изкривяват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да хваля и препоръчвам зимни гуми КЛЕБЕР. От край време цялото ми семейство, а и доста познати карат зимата само с такива и няма ни един не доволен.

:good:Аз също съм с такива. Много съм доволен, а и ми ги похвалиха, дъщерна фирма на Мишлин били. Но все пак 4 нови зимни гуми сложени преди месец...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За размера 195/65R15 зимни гуми ползвам Debica Frigo и Barum Polaris2. На Вагончето ги сменям за проба. Извода е че Barum-a е с идея по добър на сняг и с две на заледено, Debica-та нещо им и слаб борда, при удар с камъче странично се скъсаха пластове и стана балон, чувал съм че се изкривяват.

Debica i Barum -това са нисък клас гуми и изобщо не могат да бъдат база за сравнение с Ханкук ,които въпреки че са корейски са над средното ниво гуми.

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Debica i Barum -това са нисък клас гуми и изобщо не могат да бъдат база за сравнение с Ханкук ,които въпреки че са корейски са над средното ниво гуми.

Добре, ти нали не мислиш, че ние за първа зима караме с нови гуми? Колко километра си минал с Барум? А колко с Вредещайн? Оценяваме мнението ти, но няма нужда да твърдиш, че е единствено меродавно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ти нали не мислиш, че ние за първа зима караме с нови гуми? Колко километра си минал с Барум? А колко с Вредещайн? Оценяваме мнението ти, но няма нужда да твърдиш, че е единствено меродавно.

Едва ли съм аз човека който да даде окончателна оценка по въпроса ,споделям личния си опит .До миналия месец имах три коли ,винаги съм ги оборудвал с нови гуми зимни и летни ,и винаги различни марки за да ги тествам .Работата ми е свързана с много пътуване и това ми дава възможност да преценя гумите в различни те ситуации .С Фредещайн съм карал само летни и те се изтриха за шест месеца и поради тази причина други не съм си купувал .А Барум няма да си купя никога .Не искам с мнението си да засягам никого ,извинявам се ако има нещо.

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с 26-7-8% на всички автомобилни гуми, които предлага Диана, така че ако си харесаш нещо от там, ще се радвам да съм ти полезен.

И забравих, в никакъв случай не си взимай Нокиана, просто всички се оляха с тия гуми, а и в тестове не се доказаха и от опит /дори в момента съм с такива/ знам. Много са зле на сняг, киша и вода са супер, но сняг, ужас. Ако искаш ще ти дам да покараш моята кола и сам да се убедиш, ще направим едно кръгче и ще разбереш, че това не е никаква зимна гума :), за мен Вредещайни са много по-добър избор или БФ Гудрич, макар че тук говоря наизуст никога не съм карал с такива.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз продължавам да хваля и препоръчвам зимни гуми КЛЕБЕР. От край време цялото ми семейство, а и доста познати карат зимата само с такива и няма ни един не доволен.

 

Може да ти вярвам напълно! Спомням си миналата година, когато се беше обледенила цяла Варна, как "пердашеше" по снега в преспите със 100км/ч даже и клипче беше направил.

 

Разполагам с 26-7-8% на всички автомобилни гуми, които предлага Диана, така че ако си харесаш нещо от там, ще се радвам да съм ти полезен.

И забравих, в никакъв случай не си взимай Нокиана, просто всички се оляха с тия гуми, а и в тестове не се доказаха и от опит /дори в момента съм с такива/ знам. Много са зле на сняг, киша и вода са супер, но сняг, ужас. Ако искаш ще ти дам да покараш моята кола и сам да се убедиш, ще направим едно кръгче и ще разбереш, че това не е никаква зимна гума :), за мен Вредещайни са много по-добър избор или БФ Гудрич, макар че тук говоря наизуст никога не съм карал с такива.

 

Благодаря ти много за предложението. Гледам в сайта на гуми Диана моя размер?! На тази цена ли имаш тази отстъпка?

 

http://diana-ltd.com/public/upload/2220_polaris-2_thumb.jpg POLARIS2

 

Марка: BARUM Модел: POLARIS2 Параметри: 91T Сезон: Зимни Цена за 1 бр.: 79.79лв

 

http://diana-ltd.com...products/search

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на човека, значи от сайта цената е без доставка, тоест нещо около 6лв на гума е доставката + тези 79.79, а в магазина им е 99,74лв/бр, цената която ми даде за нас е 75лв/бр. Говорих за този размер: 195/65 R15, само че ще трябва да е с фактура на фирмата ни предполагам. Както има и това при поръчка от сайта, за това разликата в момента не е голяма:

 

"Посочените в резултатите от търсенето цени са в лева с ДДС и включена 20% отстъпка

при закупуване онлайн."

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Значи доставката на място до нас е отстъпката на тези 20%, защото ако отида в магазина им е 99,74лв/бр!

 

Странна политика...:icon_confused:

Или нещо се бъркам или не съм те разбрал...

 

В такъв случай ще им кажа да ги доставят до нас. Благодаря ти много за предложението, но ще си усложним нещата ако трябва да минава с фактура през вашата фирма и то само за няколко дребни лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цялата идея според мен е да стимулират продажбите през сайта, но според мен губят, защото доставят ли ти ги, значи няма да ти ги монтират те. Не мога да хвана логиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цялата идея според мен е да стимулират продажбите през сайта, но според мен губят, защото доставят ли ти ги, значи няма да ти ги монтират те. Не мога да хвана логиката.

 

За 150 лв. два барум поларис е супер сделка... Даже си мисля да ги сравним на една и съща кола на един и същ стръмен заснежен участък с някоя друга гума... Да видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бе аз защо не виждам цените от този сайт? Че ми трябват зимни гумички за Микрата - 155/70/13...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

А бе аз защо не виждам цените от този сайт? Че ми трябват зимни гумички за Микрата - 155/70/13...

 

На мен ми излиза перфектно! :)

 

http://diana-ltd.com/public/upload/2220_polaris-2_thumb.jpg POLARIS2

 

Марка: BARUM Модел: POLARIS2 Параметри: 75T Сезон: Зимни Цена за 1 бр.: 51.00 лв

 

Има 3 страници с гуми за твоя размер, като най-скъпата е:

http://diana-ltd.com/public/images/no_preview_small.jpg ICE-GRIP3

 

Марка: SEMPERIT Модел: ICE-GRIP3 Параметри: 75Q Сезон: Зимни Цена за 1 бр.: 77.02 лв

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Цялата идея според мен е да стимулират продажбите през сайта, но според мен губят, защото доставят ли ти ги, значи няма да ти ги монтират те. Не мога да хвана логиката.

 

Дамм...така е...:rolleyes:

 

За 150 лв. два барум поларис е супер сделка... Даже си мисля да ги сравним на една и съща кола на един и същ стръмен заснежен участък с някоя друга гума... Да видим.

 

Супер сделка е слабо казано! Чувам от много места, че гумата наистина я бива, пък и ти доста я хвалиш. Имам големи предубеждения за Барум, защото много бях недоволен от един летен модел (не си спомням името му) преди няколко години. Бяха на колата на жената и не изкараха нормално 2 лета.

Това не означава, че ако се спра на нея, няма да си я карам с удоволствие. Все пак хубавата зимна гума е повече от половин кола при зимни условия.

Роска, а ти защо си им толкова голям фен на тези гуми? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно и не се виждат цените при мен - и на лисицата и на изследователя. Е това виждам за цена - Информация за цени и наличности

можете да получите от най-близкия до вас център за гуми на линковете които си дал. Иначе ще си обуя Микрата с Баrum-a, на колта преди години бях сложил такива нямаше грешка и в най-големия сняг и лед. Сега на Вагона съм с Поларис 2-то, вече 3-та зима нямат грешка :)

П.П - Дори бутона Търси не ми е активен :(

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно и не се виждат цените при мен - и на лисицата и на изследователя. Е това виждам за цена - Информация за цени и наличности

можете да получите от най-близкия до вас център за гуми на линковете които си дал. Иначе ще си обуя Микрата с Баrum-a, на колта преди години бях сложил такива нямаше грешка и в най-големия сняг и лед. Сега на Вагона съм с Поларис 2-то, вече 3-та зима нямат грешка :)

П.П - Дори бутона Търси не ми е активен :(

Бутонът става активен, когато въведеш параметри за търсената гума...Иначе и при мен не излизат цени. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе стана и ми излезе цена но попълних всички полете - ширина, отношение, цолаж... Цената им е добра, ще обуя утре-вдругиден калинката оттам ако не изпадне по изгодна оферта :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...