Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Покупка на зимна гума Hankook W440


Препоръчано мнение

Бих искал и аз да споделя мнение-от няколко дни имам вече впечатления от зимните гуми които си взех тази година-4 нови Dayton-a модел DW510.

Бях тръгнал да си купувам Kleber от мой познат-представител на голяма верига за продажба и сервиз на гуми.

Бях изненадан когато той ми препоръча този модел-беше по-евтин от Клебер-а и ми каза че няма да съжалявам.

Били по лиценз на Bridgestone.Летните не са били особено сполучливи,но зимните няма ли грешка за цената си, в което аз лично се убедих.Гумата е с много здрав борд,което за мен бе от особено значение,не са толкова шумни(това е малко субективно,но все пак...)държат се перфектно на сняг,като страничното им водене е доста добро-с една дума-добра гума на цена от-около 80 лв според зависи(размер 185/70/14,тегловия и скоростния индекс ги забравих :icon_doh: )

Дано съм бил полезен!

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Абе стана и ми излезе цена но попълних всички полете - ширина, отношение, цолаж... Цената им е добра, ще обуя утре-вдругиден калинката оттам ако не изпадне по изгодна оферта :)

 

По-изгодна от това? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с 26-7-8% на всички автомобилни гуми, които предлага Диана, така че ако си харесаш нещо от там, ще се радвам да съм ти полезен.

И забравих, в никакъв случай не си взимай Нокиана, просто всички се оляха с тия гуми, а и в тестове не се доказаха и от опит /дори в момента съм с такива/ знам. Много са зле на сняг, киша и вода са супер, но сняг, ужас. Ако искаш ще ти дам да покараш моята кола и сам да се убедиш, ще направим едно кръгче и ще разбереш, че това не е никаква зимна гума :), за мен Вредещайни са много по-добър избор или БФ Гудрич, макар че тук говоря наизуст никога не съм карал с такива.

От твоето предложение мога ли да се възползвам и аз........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За гумите ..............Ханкуук-а не са никак лоши гуми........над средните са от гумите, които въобще се продават .........

Не е лошо да проучиш ? и с Йокохама Геолендър, но май за твоя размер нямаше........Карал съм и с гуми Клебер и Вредещайн.........според мен Вредещайна са по добрите гуми и като цяло са доста добър избор.Но са и по скъпи осезаемо.......

Имай на предвид че различните размери са и с различно качество според мен .....за по високия класа гуми се влагат май и по добри и качествени материали.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дамм...така е...:rolleyes:

 

 

 

Супер сделка е слабо казано! Чувам от много места, че гумата наистина я бива, пък и ти доста я хвалиш. Имам големи предубеждения за Барум, защото много бях недоволен от един летен модел (не си спомням името му) преди няколко години. Бяха на колата на жената и не изкараха нормално 2 лета.

Това не означава, че ако се спра на нея, няма да си я карам с удоволствие. Все пак хубавата зимна гума е повече от половин кола при зимни условия.

Роска, а ти защо си им толкова голям фен на тези гуми? :)

Барум правят гуми от 60 години. Миналата зима на едната кола нямах зимни гуми и се наложи да пътувам за Русе насред февруари. Купих първите 4 гуми, които ми попаднаха - 3 годишни Барум поларис 2, просто трябваше да взема някакви. След това покарах с тези гуми няколко хиляди километра, колата се държеше по-добре от всички други маркови скъпи гуми, с които съм карал. За капак, един ден опитах да изляза от заледения изход на подземния гараж - 13 метра дължина, наклон към 15 градуса. Колата стигна до средата и пребуксува. Дръпнах ръчната, подадох газ и колата тръгна и излезе... Подобна схема съм пробвал с 4 коли, поне 10 вида гуми, на заледено изобщо не можеше да поеме по стръмното камо ли да тръгне от средата. Та в обобщение затова съм им фен. Тези гуми сега са в Марин, по някое време ще сподели и той впечатления. Пък нека са на 4 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Барум правят гуми от 60 години. Миналата зима на едната кола нямах зимни гуми и се наложи да пътувам за Русе насред февруари. Купих първите 4 гуми, които ми попаднаха - 3 годишни Барум поларис 2, просто трябваше да взема някакви. След това покарах с тези гуми няколко хиляди километра, колата се държеше по-добре от всички други маркови скъпи гуми, с които съм карал. За капак, един ден опитах да изляза от заледения изход на подземния гараж - 13 метра дължина, наклон към 15 градуса. Колата стигна до средата и пребуксува. Дръпнах ръчната, подадох газ и колата тръгна и излезе... Подобна схема съм пробвал с 4 коли, поне 10 вида гуми, на заледено изобщо не можеше да поеме по стръмното камо ли да тръгне от средата. Та в обобщение затова съм им фен. Тези гуми сега са в Марин, по някое време ще сподели и той впечатления. Пък нека са на 4 години.

Не си прави илюзии, Барума, както и Матадора и Дебицата са гуми за по 1 ,най много 2 зими/лета, след това стават шейни ,от опит ти го казвам това ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, няма проблеми който иска ще му вземем гуми, само да не му трябва фактура, защото ще е на нашата фирма, не защото аз така искам, предполагам Дианата ще го направят така. Така че ако на някой му трябва, няма проблем. А все пак ако на някой му трябват и гуми за камиони и на тях имаме около 15% ако не се лъжа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави илюзии, Барума, както и Матадора и Дебицата са гуми за по 1 ,най много 2 зими/лета, след това стават шейни ,от опит ти го казвам това ............

Не съм съгласен за Дебицата. :nono: Трети сезон търкалям Фриго-то и съм много доволен от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, няма проблеми който иска ще му вземем гуми, само да не му трябва фактура, защото ще е на нашата фирма, не защото аз така искам, предполагам Дианата ще го направят така. Така че ако на някой му трябва, няма проблем. А все пак ако на някой му трябват и гуми за камиони и на тях имаме около 15% ако не се лъжа.

С удоволствие ще се възползвам от това ти предложение,щото 12 гуми малко ми се виждат множко( За Грандиса 8 и за Галанта 4 :icon_blush: ) Сега оставя и за бройка да дават отстъпки и получаваш една голяяма почерпка от мен ......... :drinks: :wine: :specool:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен за Дебицата. :nono: Трети сезон търкалям Фриго-то и съм много доволен от тях.

Малко ги търкаляш колега..........потъркаляй ги едно 30 -35 хил. км. и тогава виж......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Тя тази тема пак заприлича на всеки си хвали гумата с която кара. :giggle:

И в крайна сметка най-добрата гума e Toyo Vario V2+

Слагаш, караш 2 лета и 2 зими, след това сменяш предните с чисто нови, задните си остават и така въртиш през 2 години.

Няма дъжд, няма сняг, няма пек...

Още един довод е, че тя е точно за киша и кал.

Защото чисто зимните гуми са само за сняг - за чист сняг. На лед нищо не помага.

На такъв караме в София общо няколко часа в годината.

 

Пак започнах да се самонавивам, а бях решил да взимам чисто зимни гуми. :giggle:

Съвсем ме объркахте колеги...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Eто тук нещо интересно.

 

http://www.avtogumi....i-gumi-2009.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голямо мазало са тези теми за гуми...особено зимни...А в тази гледам половината карат с нови зимни само отпред другите на 4те колела...изобщо разликите са много големи за да се получи обективно мнение.

Ето едана друга тема за зими гуми...

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=18574&view=findpost&p=198240

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя тази тема пак заприлича на всеки си хвали гумата с която кара. :giggle:

И в крайна сметка най-добрата гума e Toyo Vario V2+

Слагаш, караш 2 лета и 2 зими, след това сменяш предните с чисто нови, задните си остават и така въртиш през 2 години.

Няма дъжд, няма сняг, няма пек...

Още един довод е, че тя е точно за киша и кал.

Защото чисто зимните гуми са само за сняг - за чист сняг. На лед нищо не помага.

На такъв караме в София общо няколко часа в годината.

 

Пак започнах да се самонавивам, а бях решил да взимам чисто зимни гуми. :giggle:

Съвсем ме объркахте колеги...

Аз лично не съм доволен от Вариото ,а сега и от летните им гуми, за тия пари + 20-30 лв. отгоре на гума щях да си взема доста по добра гума ,като например Йокохама или Бриджстоун( е , вторите са +50-60 лв отгоре на гума )Но колкото хора, толкова и мнения..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз лично не съм доволен от Вариото ,а сега и от летните им гуми, за тия пари + 20-30 лв. отгоре на гума щях да си взема доста по добра гума ,като например Йокохама или Бриджстоун( е , вторите са +50-60 лв отгоре на гума )Но колкото хора, толкова и мнения..........

 

Само за информация ще ти кажа, че Тойо, Йокохама и Бриджстоун се правят в Япония от абсолютно едни и същи материали доставени от Ендо!

(както стоманата на всичките им лагери НСК, Койо, НТН се доставят от Никкей Ниппон).

Само шарките са им различни. Но това влияе на мозъка на човека. Като ти кажат, че Бриджстоун са по скъпи със 80 лева и си казваш вътрешно - това е мноооого по добра гума! :D

Забелязал ли си в тестовете на ADAC, че няма нито една японска гума, която да побеждава? Ясно е защо...:)

Какво не си доволен от Тойо-то, кажи че ми е интересно? Сега ако вземеш 8 Барум-а ще бъдеш супер доволен - гарантирам ти го! Това е значително по-добра фирма от Тойо. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък минах от Toyo Vario /всесезонни/ на Toyo Tranpath /All Terrain, suv, 4x4/ гуми и пак ги карам целогодишно. Мислех да ги сменям тази зима, но имат грайфер и тествах сега на снега добре са си - ще изкарат и тази зима и лято. Говорим за трета зима :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всякакви евтини гуми похвалихте,но никой нищо не каза за Goodyear UltraGrip 7+ и това ли са гуми,които немогат да стъпят и на малкия пръст на останалите? Или всеки си купува само комерисалното?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марка: SEMPERIT Модел: ICE-GRIP3 Параметри: 75Q Сезон: Зимни Цена за 1 бр.: 77.02 лв

Ako пък намериш и в Диана го имат този Семперит, изобщо не се замисляй. Със Шарката на Гиславед Норд Фрост 3 е, а това е уникална зимна гума. Може да разгледаш из нета за мнения за нея.

http://avtoindex.com/shop/images/image_1221747197_0.jpg

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация ще ти кажа, че Тойо, Йокохама и Бриджстоун се правят в Япония от абсолютно едни и същи материали доставени от Ендо!

(както стоманата на всичките им лагери НСК, Койо, НТН се доставят от Никкей Ниппон).

Само шарките са им различни. Но това влияе на мозъка на човека. Като ти кажат, че Бриджстоун са по скъпи със 80 лева и си казваш вътрешно - това е мноооого по добра гума! :D

Забелязал ли си в тестовете на ADAC, че няма нито една японска гума, която да побеждава? Ясно е защо...:)

Какво не си доволен от Тойо-то, кажи че ми е интересно? Сега ако вземеш 8 Барум-а ще бъдеш супер доволен - гарантирам ти го! Това е значително по-добра фирма от Тойо. :D

 

Може да са еднакви ,но със сигурност технологиите за направата им са различни......

И все пак казах моето си мнение, а не съм чел сравнителните тестове на разни издания......Тойо са хубави гуми, но има и по добри от тях, например Йокохамата са по добри, поне летните им......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И забравих, в никакъв случай не си взимай Нокиана, просто всички се оляха с тия гуми, а и в тестове не се доказаха и от опит /дори в момента съм с такива/ знам. Много са зле на сняг, киша и вода са супер, но сняг, ужас. Ако искаш ще ти дам да покараш моята кола и сам да се убедиш, ще направим едно кръгче и ще разбереш, че това не е никаква зимна гума :), за мен Вредещайни са много по-добър избор или БФ Гудрич, макар че тук говоря наизуст никога не съм карал с такива.

 

Аз съм с Нокиан... супер много съм доволен! Вмомента съм с Нокиан WR G2. Вадили са ме е от сняг, не са ме е подвеждали, чуствам се спокоен с тях :) Познавам доста хора с такива гуми - всичките до един са на моето мнение....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Може да са еднакви ,но със сигурност технологиите за направата им са различни......

И все пак казах моето си мнение, а не съм чел сравнителните тестове на разни издания......Тойо са хубави гуми, но има и по добри от тях, например Йокохамата са по добри, поне летните им......... :)

 

Йокохама е много, много хубава гума. Не съм чувал да имат слаб модел и при зимните и при летните.

Проблема на зимните им е, че са страшно меки, което е супер, но за една зима, особено ако е по-топла - свършват.

Ние имахме такива на Маздата преди няколко години и се случи една топла зима и се "изядоха" за 5 месеца.:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ-a, сега на един приятел взехме 4бр зимни КОНТИНЕНТАЛ за бус 185 R14 за по 118лв с ддс :), много е доволен, защото си беше намерил САВА за по 130 :). Така че 0887523796 отиваме и ти взимаме :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, вземай някакви гуми, че тука стана мармалад от сливи...:icon_thumbup:

Ултрагрип съм карал на служебната кола един цял сезон, но 6-ца. Също много добра гума, но и по-скъпа.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ-a, сега на един приятел взехме 4бр зимни КОНТИНЕНТАЛ за бус 185 R14 за по 118лв с ддс :), много е доволен, защото си беше намерил САВА за по 130 :). Така че 0887523796 отиваме и ти взимаме :).

Ихаа, супер, ще ти се обадя като съм готов.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...