Премини към съдържание

Котешка случка ...


f18

Препоръчано мнение

Баси смешната случка - бях паркирал колата до театър 'София' уличките - взимам я вечерта и гледам цялата в следи от котешки лапички ... както и да е и друг път се е случвало - тръгвам в софийските задръствания, надувам музиката и след 40 мин оставам колата на Македония.

Връщам се пак след час - и какво да видя - нещо се подава отдолу на колата - а то е опашка на коте - навряло се е под двигателя над кората ... не мога да го изгоня - опитвам се да го плаша с една четка а то не иска да мърда - сам мяука недоволно.

В крайна сметка запалих двигателя - поне това да го уплашa ... слезна долу под колата ... ама като изключа двигателя пак се качва там ... едва го изгоних ...

То като си помисля може да съм си го возил от театър София, ама може и на Македония да съм го завъдил - знам ли ;о)

 

Та защо описвам всичко това - върти ми се в главата - дали това коте е могло да е направило нек'ва поразия - я да е прегризало некъв кабел, маркуче знам ли - утре ще огледам пак доколкото мога на светло, но има ли нещо важно и уязвимо което се намира м/у двигателя и кората под двигателя - как мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Ее колега не си единствен тук до нас в квартала има некакви котета в мазетата и вечер излизат и сутрин като ида до колата е цялата в котешки лапички.В началото се притяснявах дали няма да надраскат колата ама като я оглеждам няма никакви следи освен отпечатаците от лапичките.Миналата зима в студовете се притеснявах и аз ама нищо не се случи.Няма според мен те само на топлина се свиват там , но по принцип се плашат.Не се притеснявай няма какво толкова да стори а то не отива с тая цел отдолу :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Баси смешната случка - бях паркирал колата до театър 'София' уличките - взимам я вечерта и гледам цялата в следи от котешки лапички ... както и да е и друг път се е случвало - тръгвам в софийските задръствания, надувам музиката и след 40 мин оставам колата на Македония.

Връщам се пак след час - и какво да видя - нещо се подава отдолу на колата - а то е опашка на коте - навряло се е под двигателя над кората ... не мога да го изгоня - опитвам се да го плаша с една четка а то не иска да мърда - сам мяука недоволно.

В крайна сметка запалих двигателя - поне това да го уплашa ... слезна долу под колата ... ама като изключа двигателя пак се качва там ... едва го изгоних ...

То като си помисля може да съм си го возил от театър София, ама може и на Македония да съм го завъдил - знам ли ;о)

 

Та защо описвам всичко това - върти ми се в главата - дали това коте е могло да е направило нек'ва поразия - я да е прегризало некъв кабел, маркуче знам ли - утре ще огледам пак доколкото мога на светло, но има ли нещо важно и уязвимо което се намира м/у двигателя и кората под двигателя - как мислите?

Брех тия Лансери много са харесани от котките , един колега от Бургас разправяше за неговия ,как една дебела котка всяка сутрин я намирала пльоснала се на колата му........... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брех тия Лансери много са харесани от котките , един колега от Бургас разправяше за неговия ,как една дебела котка всяка сутрин я намирала пльоснала се на колата му........... :D :D

 

Така, е мацките харесват лансери.........даже и по старичките модели :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В двора на кооперациата където живея си има няколко котки и колата е цялата в лапички.Веднага след като паркирам се качват да се топлят на капака.Те не са проблем, но има един сетер който ги гони и той ми издраска калниците с ноктите си.Не е виновно животното, а стопаните му, че не го връзват като излиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Ее колега не си единствен тук до нас в квартала има некакви котета в мазетата и вечер излизат и сутрин като ида до колата е цялата в котешки лапички.В началото се притяснявах дали няма да надраскат колата ама като я оглеждам няма никакви следи освен отпечатаците от лапичките.Миналата зима в студовете се притеснявах и аз ама нищо не се случи.Няма според мен те само на топлина се свиват там , но по принцип се плашат.Не се притеснявай няма какво толкова да стори а то не отива с тая цел отдолу :)

 

хаха ... ами имам си спомени от поразии от животинки по кола и си имам едно наум. Спомням си как навремето - баща ми, след като само седмица не беше карал ладата и последната си беше в гаража - опитва се да я запили - нема никой ... отваряме капака и що да видим - около акумулатора всичко в нагризани картофи - а то некъв плъх си направил гнездо и взел да си пренася зимнина ... че беше и нагризкал тук-там гада ... вкл беше прегризал некъв кабел който подава контакта за запалването ... абе ако се случи такова нещо с Муцу ще почина :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брех тия Лансери много са харесани от котките , един колега от Бургас разправяше за неговия ,как една дебела котка всяка сутрин я намирала пльоснала се на колата му........... :D :D

Така е , скоро пак имах история с едно малко коте едвам го извадих , че беше се скрило до ремъка и добре , че не запалих , щеше да го похабя горкото.

Верно е , че всички мацки харесват Лансер :icon_love:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе :hysterical: Колегата беше прекарал едно котенце през цял Пловдив,и разправяше че му просвирва алармата,а като отвори капака да види какво става ватре се свило едно коте.После си го хранехме бая време защото не искаше да се махне.Колата беше Форд фиеста та може да го е объркало с котешки панер :icon_n_gora:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел със Субару Аутбек идва един ден при мен и вика - гледай.Вдига капака и някъде посредата на двигателя(ако сте виждали Боксери знаете за каква става въпрос) стои около педя и половина плъх.Сърцето ми подскочи от уплаха,признавам си.Няма страшно,вика,умрял е,даже опекан.Половин час го вадихме мръвка по мръвка.Отвратителна история.Как се е заклещил един Дявол знае.

Редактирано от brad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Такава "котешка" случка с куче имах, че ще ми държи влага поне една година. В буквалния смисъл. Във входа една котка роди 5 малки, които вече отраснаха. И взеха да си маркират територията, включително си заплюват и Галанта ми (убеждавам се, че мацките имат добър вкус). Една сутрун, обаче, на фаталната дата 13 от месец октомври 2009 г., излизайки за работа, ми идеше да премахна всички кучета и котки от всичките земни кълбета. Малките котета, като са се търкали в калобраните и гумите на колата ми, са си оставяли котешките миризми. И един побеснял пес, дето мрази всички котешки миризми, барабар с техните източници, да вземе и да ми изкърти с уста единия преден калобран, да вземе и да изяде половината от другия преден калобран и за десерт да вземе и да ми спука едната предна гума с кучешките си зъби. И то да я спука с ДВЕ дупки, през които гумаджията после напъха отверка до дръжката й!!! За капак, когато започнах да сменям гумата, заваля дъжд и задуха студен вятър, от което панталоните ми подгизнаха и водата започна да се стича от тях в обувките ми. И за да е кефа пълен - джантата беше залепнала за главината. Да ти е кеф да сменяш гума в такова време и да си мислиш "ЗА ЖИВОТНИТЕ С ЛЮБОВ".

Иначе котетата и кучетата са много мили същества и аз ги харесвам..., но само до момента, до който не започнат да ми създават проблеми. По-добре дръжте подобни космати същества по-далече от колите си, за да си нямате неприятности.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен случая беше също доста неприятен (макар да не карам Lancer :P) ... някоя котка се е свряла при двигателя и явно се е изпикала близо до въздуховода, където засмухва въздух. Почти седмица смърдеше на котешка урина в колата ... а беше зима и без парно трудно се седеше ... дори да се облечеш повечко, започват да се замъгляват прозорците като нищо не дъха ... та така, помириса известно време и след това се оправи от самосебе си :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя еклипс си беше всеки божи ден целия в косми и кални стъпки от котки!Оглеждам другите коли и гледам,че по тях няма следи,само по мойта, и един ден след работа я паркирам и гледам да видя какво толко се катерят само по мойта,а те от гаража до който я паркирам,скок върху антикрилото и от там по полегатия прозорец и хоп на тавана и после обратното от тавана на антикрилцето,и от него скок върху гаража пак отгоре :D А пък една сутрин излизам за работа и ги гледам 3 бр. се излегнали на крилцето отзад и благнеят :icon_dance: А между другото и на комшията кучето пикаеше само върху моята джанта,но вече нямат късмет преместих се в новото жилище и колата си седи на паркинг необезпокоявана от гадинки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях чел за един, на чиято кола всеки ден спяла котка на капака - топло търси. Обаче той все се ядосвал че му цапа капака и една сутрин се развикал да я гони, а тя като се стреснала и пробуксувала няколко пъти с нокти по капака докато избяга :icon_doh:

Резултата бил доста и дълбоки черти по капака :)

 

А аз... врабчета намирам. Последното изобщо не съм разбрал къде съм го отнесъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно време карах микробус фият дукато, карах дечица по детски градини. Ставам една сутрин отивам да го затопля да им е топло на децата. Тръгвам да паля и като се почна едно тропане скърцане за няма и 4-5 секуни гася аз мотора вдигам капака и кво да вид, кръв, кокали, косми и други котешки вътрешности и външности абе като гледка от "ПОСЛЕДЕН ИЗХОД". И в цялата тази бъркотия за да е пълна гадурията се мотаеше и скъсания ремък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно много малко черно коте много хубаво със сини очички, което се беше скрило под колата, после след около час помислих че си е тръгнало и взех да местя колата, а то било под гумата, но като почваше да мяука по-силно и по силно се усетех че има нещо под гумата. Оживя и изглежда почти му нямаше нищо, после децата го прибраха и повече не го видях :icon_crying:

 

А ето какво се случва с едно ауди на паркинга:

 

http://img42.imageshack.us/img42/7490/dsc00457be.th.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ама сигурно в движение мяука като патрулка :cop: :hysterical:

Дупките за тия халогени са направо като тунели. Много е интересно как влизат котките вътре.

Тази на снимката като взех да я снимам и тръгна да бяга. Иначе си беше показала само главата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...