Премини към съдържание

Мит за "нелоялният търговец"...


nurcho

Препоръчано мнение

Да... Темата се превърна в обвинение към недоволните купувачи. Те са виновни, че искат качество. Всички забравяме обслужването. То също е част от покупко-продажбата. За съжаление това, което аз писах по повод ходенето ми на оглед в Ямбол е изтрито. Ако някой го е чел, може би ще се сети, че вътре няма нито една дума за колата. Мнение за колата имаше от друг потребител и то не беше никак лошо. Това, че вътре се споменаваха 2-3 забележки, взриви част от форума и не знам защо никой не прочете всичко останало, което беше само хвалби за автомобила.

 

И заради тия 2-3 забележки, повечето от които Слави е оправил, всичко ескалира. Модераторите изтриха темата, някой друг недоволен реши да се дооплаче при вече стиснати ръце и купена кола. Слави накрая стана мъченик, който сега трябва да възхваляваме, а недоволните купувачи да заклеймим.

 

От една муха - 2 големи слона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Абе вие съвсем я оплескахте...

Според мен такова предложение не може да има, защото все пак купуваш автомобил втора ръка, който в повечето случай е 10 годишен и не е ясно къде и какво му се е случвало и т.н. Несериозно е да се говори по този начин, сякаш търговеца му дава гаранция... На 10 годишен автомобил всичко може да му стане... и няма гаранция за това. Ако искате да има, то купувате си един от Балкан стар за 40-50 000 лв. и си свиркайте...

 

Ти най-добре знаеш, че дори совалка да си купиш, техническото й състояние ще зависи до голяма степен от начина на експлоатацията й. Никой не очаква от един стар автомобил да е като нов, но всеки се надява да го кара, а не разкарва по автомонтьори. Козметичните операции, които се извършват от някой "търговци" да придобие един автомобил "търговски вид", да се заблуди купувача и да се изстискат възможно най-много пари е причината да предложа това нещо. А и всеки, който иска да "прави" лесни пари за сметка на другите, трябва по някакъв начин да бъде спрян. Същото важи и за тези, които оплюват другите без причина. Всеки трябва по някакъв начин да носи отговорност за действията си. Ти трябва да си усетил това най-добре като незаслужено някой те обвини за некачествен ремонт с части, закупени от такъв "търговец". Да не забравяме, че до голяма степен ПТП се случват не само от неразумно каране, а и от лошо техническо състояние. Не всеки разбира от коли като тебе и може да прецени до каква степен проблема може да бъде опасен :tok: :tok: :tok:.

 

P.S. Да не забравяме все пак, че форума е създаден да си помагаме кой с каквото може и както може, а не да се нападаме!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Нещо преиграват някой хора, като че ли за пръв път си купуват кола на старо. Може би не сте си купували Форд на старо или някой Фиат, за да видите какво се казва "двигателя лейка и окачването чао".

Преди 2 години обикаляхме с един колега от форума по автокъщите из София, да му търсим Галант... ами трябвало е да се разходи и автора на темата, за да може да оцени подобаващо автомобилите, които продава Слави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фактът, че Слави е поел разходите по съединителя е красноречив! Ако ми намерите друг автотърговец, дето след като е продал кола, да е приел да ремонтира нещо по нея за своя сметка, ми се обадете! Който иска нещо втора употреба с гаранция, да ходи по автокъщите, там предлагат тая услуга, само че цените са различни... Всеки сам си решава на кое хоро да се хване...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Нещо преиграват някой хора, като че ли за пръв път си купуват кола на старо. Може би не сте си купували Форд на старо или някой Фиат, за да видите какво се казва "двигателя лейка и окачването чао".

Преди 2 години обикаляхме с един колега от форума по автокъщите из София, да му търсим Галант... ами трябвало е да се разходи и автора на темата, за да може да оцени подобаващо автомобилите, които продава Слави.

 

Очакванията ти при покупка на кола от колега от форума е да срещнеш колегиалност и коректност. Преди повече от три години си купих точно такава кола. Основната причина да я купя беше отношението на продавача и по-точно това, че не ми бяха спестени и най-дребните и незначителни забележки и обстоятелства около колата, като например сменен датчик. Познайте колко пари съм дал за резервни части от тогава и минати над 50 000 км.? Точно 10 лева за гумичка за помпа на съединителя. Сигурно е късмет. Не знам. Знам само, че следващата ми кола най-вероятно също ще е от колега от форума. Не разбирам много от коли и знам, че съм обречен при надлъгванията с автотърговец. Нямам и нерви да слушам някой врачански джамбазин да ми казва за кола тоталка, че е "луеко лизната и не пали". Не искам да бъда лъган за нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, когато колата е карана и поддържана от някой. Когато е внесена и е за продан - няма как да се знаят тези неща. В никакъв случай не става дума за надлъгване. Просто не може да се знае.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Нещо преиграват някой хора, като че ли за пръв път си купуват кола на старо. Може би не сте си купували Форд на старо или някой Фиат, за да видите какво се казва "двигателя лейка и окачването чао".

Преди 2 години обикаляхме с един колега от форума по автокъщите из София, да му търсим Галант... ами трябвало е да се разходи и автора на темата, за да може да оцени подобаващо автомобилите, които продава Слави.

 

Може би човека просто е очаквал след като Слави му е препоръчан, това да означава, че е прегледал всяко винтче и гумичка преди да я продаде. И не си е направил сметката, че... просто няма как. Мисля, че след заплащането на ремонта, нещата трябва да спрат до тук. Че няма удар, изкривил предния мост, нито нацепен еърбег е ясно. Човека се извини за първоначалната си реакция. Толкова. А колкото до двигателите на Форд, можем доста да поспорим...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен Слави няма вина. Прави му чест, че е платил ремонта на колата. Сигурно няма друг търговец да направи това. Аз поне не познавам такъв, а имам много приятели търговци на автомобили. Всички ние сме купувачи. Като става въпрос за кола на старо, гледаме - харесваме - купуваме. Не са ни виновни продавачите, пък и те не са длъжни да знаят всички проблеми на колите, които продават. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, миналата година си закупих Галант 2.4 GDI от Слави и съм много доволен. Досега и един проблем не съм имал :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен Слави няма вина. Прави му чест, че е платил ремонта на колата. Сигурно няма друг търговец да направи това. Аз поне не познавам такъв, а имам много приятели търговци на автомобили. Всички ние сме купувачи. Като става въпрос за кола на старо, гледаме - харесваме - купуваме. Не са ни виновни продавачите, пък и те не са длъжни да знаят всички проблеми на колите, които продават. :icon_bye:

Точно за това става въпрос, човека няма вина. Но нека се замислят всички, какво първо разбира един новодошъл съфорумец. Едно от нещата е къде са най-читавите Галанти, след това къде са най-добрите майстори. Естествено всички ще очакват от тях именно отношение, което те завладява като четеш форума. Нека този иначе прекрасен форум да бъде наистина за взаимопомощ, а не за... Сега помислете и спрете да се обвинявате едни други, защото всички имате трески за дялкане. Поздрави на всички :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това става въпрос, човека няма вина. Но нека се замислят всички, какво първо разбира един новодошъл съфорумец. Едно от нещата е къде са най-читавите Галанти, след това къде са най-добрите майстори. Естествено всички ще очакват от тях именно отношение, което те завладява като четеш форума. Нека този иначе прекрасен форум да бъде наистина за взаимопомощ, а не за... Сега помислете и спрете да се обвинявате едни други, защото всички имате трески за дялкане. Поздрави на всички :icon_clap:

 

E така са тези хора, искат най-добрите коли, най-добрите майстори, с препоръка, с отношение, колата да е идеална, всичко да е гарантирано, и да ги черпят накрая един Швепс... Ако може да не платят нищо, ще е най-добре... И пак биха били недоволни, нали са се разкарали чак до Ямбол!

......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E така са тези хора, искат най-добрите коли, най-добрите майстори, с препоръка, с отношение, колата да е идеална, всичко да е гарантирано, и да ги черпят накрая един Швепс... Ако може да не платят нищо, ще е най-добре... И пак биха били недоволни, нали са се разкарали чак до Ямбол!

Простотия, ей, аман!

 

Ми колега не си много прав. Разбира се, че ще изискват хората и не за друго, а защото са клиенти, а в страните с развити търговски взаимоотношения, той (клиентът) винаги има право. И не за друго, а защото той дава парите. Някой да ги пита как са ги изкарали, колко време са се блъскали за тях? Та нима ти като си си купувал колата не си искал "най-добрата кола, най-добрите майстори, с препоръка, с отношение, колата да е идеална, всичко да е гарантирано"? Ако не си, значи или лъжеш или не си изкарваш парите с пот на челото. А и защо хората да не искат най-добрите коли, ОТНОШЕНИЕ и даже и един Швепс, щом вземат автомобила си от почетен член на клуба? Нали това е идеята на ПОЧЕТНОСТТА - да намериш острова на честността сред заобикалящото ни море от нечестни и алчни търговци. Иначе какъв е смисъла, та нали можеш и от Горубляне да си намериш Галант. Само че като отидеш там, вече си вдигнал гарда и очакваш удари, освен това и си наясно че вземеш ли от там кола, трябва да имаш и още известна сума за да я постегнеш. От друга страна, отивайки при почетен член усещането, че някой ще те излъже изчезва и дори и дребните недостатъци, които търговеца не е упоменал, вече са сериозен проблем. Освен това, когато изискваш от другите търговци във форума да бъдат коректни и да извадят на показ всички недостатъци на предлаганата стока, то редно е ти да даваш пример, защото си ПОЧЕТЕН. И ако не знаеш за някакъв недостатък на колата, поради това, че си нямал време да я пробваш, не е оправдание, защото си ПОЧЕТЕН. Това не са някакви си думички, които красят аватара, а е марка... отговорност... престиж. И не само на човека който го носи, а принадлежи на цялата Мицубиши общност.

Не бих желал думите ми да бъдат разглеждани като лично отношение, а по скоро като принципни съображения. Не познавам колегата Mitsubishi, но от повечето мнения става ясно, че е прекрасен човек, в което не се съмнявам. А ако някой, независимо поради какви намерения или подбуди си е позволил да каже по негов адрес клевета, е длъжен на мига да се извини. Защото едно е като клиент да си недоволен и да подложиш на градивна критика (в рамките на форума) търговеца (в случая), а съвсем друго да си развинтиш фантазиите за сметка на друг човек, ей така за спорта!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, защо дискусията продължава? Коя част от факта, че Слави я е докарал предната вечер не разбрахте. Не е имал време човека да я покара и да си "запише" проблемите, макар че аз дори не смятам че това му "влиза" в задълженията.

Може би единствената грешка на Слави е, че пуска обявите още докато колите са на път... но пък така създава hype...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, клиента винаги има право, защото давал пари. Ами продавача за да купи стоката, не дава ли и той пари. Аз като един от клиентите на Слави, мога да кажа в абсолютна негова защита, че каквото зависи за продажбата на един автомобил от него, той ще го направи. Мисля си, че трябва повече разбиране от наша страна към него, понеже той купува колата без да я види и като дойде тук, ако има някакви пропуски и забележки са за негова сметка. Както стана и с моя Галант, беше боядисан цялостно за негова сметка. Купувал съм доста коли и винаги с мен съм водил кума ми, който е автомонтьор, коректен търговец като Слави не съм срещал, сам да си казва кусурите на колата. Отиваш гледаш, оглеждаш, харесваш и купуваш (отиваш в светлата част на деня, а не в 17.00ч. зимно време), поне аз така правя. А който иска кола без забележки, такива са само по брошурите на БАЛКАНСТАР и другите вносители на автомобили. Виждал съм много нови автомобили, които имат повече забележки от някои употребявани.

От цялата тази разправия във форума относно Слави и недоволния клиент, аз ще остана с лоши спомени за клиента и с добри за Слави.

И за информация само ще кажа, че не съм личен PR на Слави, а отговорен член на този форум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...