Премини към съдържание

Осветление в купето


eXistenZ

Препоръчано мнение

Какъв цокъл са крушките по таблото и в копчетата и ориентировъчно колко като брой общо за всички копчета и табло? А има ли подсведка на джоистика за огледалата?

 

Мерси.

 

Крушките на таблото, са от типа без цокъл (дето само се мушкат във фасунката) като от тях 4 са големи и 1 малка, която осветява от 200 до 220. В управлението на климатроника има 2 крушки за осветяване на копчетата и още 2 за дисплея, като те са от типа дето крачетата се завиват на самия цокъл, мисля че се водят H39 и H40 (виж тази тема: Моят сайт на последната страница има снимка). Бутоните на халогените също имат 2 крушки от последния тип (миниатюрни крушки на които крачетата се завиват на цокъла). Управлението на фаровете е с 1 крушка, но вече не помня каква беше. За съжаление джойстика за огледалата няма подсветка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не случайно питам, защото то има 100 вида. Ако имаш от старите крушки извадени, можеш ли да ги измериш и да пуснеш тук размери или да погледнеш ей тука например: http://autolumination.com/74.htm и да уточним какви сокети са точно, за да може който го мързи да пои с поялника или не е чак толкова в час да си поръча направо готова крушка от подобни сайтове?

Тези в бутоните май са 73/74 цокъл, ще разглобя копчето днес и ще проверя, но ако ти знаеш още по-добре.

А ето и тук някакви направо с цокъла дето се завива:

http://www.superbrightleds.com/cgi-bin/store/index.cgi?action=DispPage&Page2Disp=%2Finstrument.html

ама кой от всичките е правилния :icon_hmm: .. без да се отвори явно няма да се разбере...

Иначе това с лентата в таблото много добре е станало, ако отварям там, така ще го направя и аз.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една вечер се качих в едно такси,таблото му светеше супер,попитах момчето,той ми обясни,че сам си го е правил,взех му визитката,и след два дни еклипса си имаше нова подсветка,само срещу 30лв. :icon_dance:

http://img801.imageshack.us/img801/761/210em.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не случайно питам, защото то има 100 вида. Ако имаш от старите крушки извадени, можеш ли да ги измериш и да пуснеш тук размери или да погледнеш ей тука например: http://autolumination.com/74.htm и да уточним какви сокети са точно, за да може който го мързи да пои с поялника или не е чак толкова в час да си поръча направо готова крушка от подобни сайтове?

Тези в бутоните май са 73/74 цокъл, ще разглобя копчето днес и ще проверя, но ако ти знаеш още по-добре.

А ето и тук някакви направо с цокъла дето се завива:

http://www.superbrightleds.com/cgi-bin/store/index.cgi?action=DispPage&Page2Disp=%2Finstrument.html

ама кой от всичките е правилния :icon_hmm: .. без да се отвори явно няма да се разбере...

Иначе това с лентата в таблото много добре е станало, ако отварям там, така ще го направя и аз.

 

Тези в таблото мисля, че се водят цокъл T1.5, като 4 от тях са по 10мм, а 1 е 5мм и осветява диапазона от 200 до 220 км.

http://img185.imageshack.us/img185/9987/dscn4764a.th.jpg

 

Доколкото видях тези в управлението на климатроника и копчетата на халогените са цокъл Т1-1/4 и са по 5мм, по голямите са за подсветката на дисплея - 2бр.

http://img168.imageshack.us/img168/6086/dscn4762o.th.jpg

Снимал съм ги както отгоре така и отдолу за да се види как вървят крачетата на крушките.

П.С. Не можах да си спомня в управлението на фаровете каква е - сменял съм я преди години :icon_blush:

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега FOXO би ли споделил телефона на този таксиметров шофьор (ако не е удобно тук ми го пусни на лично) , за да видя дали има интерес да направи и мойто Мицу ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега FOXO би ли споделил телефона на този таксиметров шофьор (ако не е удобно тук ми го пусни на лично) , за да видя дали има интерес да направи и мойто Мицу ?

Няма проблем ама в момента е в Гърция мисля и незнам кога ще се прибира!Аз му звънкам от два месеца да ми прави и друга кола и оператора все ми разправя ,че ще му предаде :) 0896756363 Пепи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откъде ги взе, колега? Аз искам спешно да си сменя осверлението на уредите...

 

Колеги, къде има от въпросните крушки с чорапче на Осрам или друга фирма .......както са си оригиналните?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С чорапче вероятно само ОЕМ от Ратола :icon_hmm: ? А тези Осрам cool-blue до колкото правя аналогия с H7 версията им, вероятно нямат нужда от чорапче, защото си имат покритие син филтър, но наистина къде ги продават този размер е интересно...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези в таблото мисля, че се водят цокъл T1.5, като 4 от тях са по 10мм, а 1 е 5мм и осветява диапазона от 200 до 220 км.

http://img185.imageshack.us/img185/9987/dscn4764a.th.jpg

 

Крушките ги бях купил от Авто+ и се водят Осрам Cool Blue, по принцип са за мигачи (не мога да кажа на каква кола), и изглеждат точно като тази по-голямата, само че са със синьо покритие (без чорапче). Сигурен съм, че ако отидете в магазина с една такава крушка и ще ви я намерят. Иначе самата крушка няма цокъл, тя е само стъклено балонче с два извода отдолу, и става директно на фасунката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушките ги бях купил от Авто+ и се водят Осрам Cool Blue, по принцип са за мигачи (не мога да кажа на каква кола), и изглеждат точно като тази по-голямата, само че са със синьо покритие (без чорапче). Сигурен съм, че ако отидете в магазина с една такава крушка и ще ви я намерят. Иначе самата крушка няма цокъл, тя е само стъклено балонче с два извода отдолу, и става директно на фасунката.

 

За съжаление вече ги няма там, казаха ,че отдавна нямат налични. Проблема е ,че старите "чорапчета" така са залепнали и изгорели че направо се късат като опитам да ги сваля.

Само да уточня ,че става въпрос за крушките на климатроника (по малките) и тези в копчетата за фарове, настройка огледала и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потапяш ги в топла вода и излизат без да се скъсат, аз от Колта който беше на 25години така ги свалях без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

След 2 дена борба с осветлението на климатроника ето и крайния резултат:

http://img31.imageshack.us/img31/6715/dscn4809.th.jpg

а това е самото разположение на светодиодите, само да добавя че кабелите откъм дисплея е необходимо да се свият на към бутоните:

http://img444.imageshack.us/img444/6452/dscn48040.th.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

еднакво ярко ли се вижда в тъмното в ляво и в дясно на дисплея по този начин че по снимката трудно мога да преценя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

еднакво ярко ли се вижда в тъмното в ляво и в дясно на дисплея по този начин че по снимката трудно мога да преценя?

Отляво копчетета светят леко по слабо, но това е защото там е залепена само 1 лента със светодиоди, колкото до дясната страна всичките 4 бутона и ринга на врътката светят равномерно. Иначе трябва да се загледа човек за да забележи че вляво светлината е съвсем леко по слаба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отляво копчетета светят леко по слабо, но това е защото там е залепена само 1 лента със светодиоди, колкото до дясната страна всичките 4 бутона и ринга на врътката светят равномерно. Иначе трябва да се загледа човек за да забележи че вляво светлината е съвсем леко по слаба.

 

 

Аз затова питам защото виждам че отдясно са повече но там така или иначе светловода е по-голям аз съм залепил светодиодите директно на светловода но и там пак не е перфектно еднакво осветяването от ляво и дясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Някой може ли да каже кои бушони да проверя за да си възстановя осветлението на табото пред скоростния лост , както и светлините при включване на задна предавка..нямам осветление, когато паркирам и това е много дразнещо. :help:

 

Забравих да кажа ,че става въпрос за Колт 4

Редактирано от maroki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Аз да се възползвам от темата... колеги знаете ли при галанта от ляво бутона който е за регулиране на страничните огледала, бутоните за пускане на халогени също и бутоните за настройка на фаровете дали имат някаква подсветка. Струва ми се супер глупаво ако нямат, защото ако се кара вечер не се вижда абсолютно нищо там. Ако случайно има крушки, къде се намират и как се подменят ?

 

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже кои бушони да проверя за да си възстановя осветлението на табото пред скоростния лост , както и светлините при включване на задна предавка..нямам осветление, когато паркирам и това е много дразнещо. :help:

 

Забравих да кажа ,че става въпрос за Колт 4

 

Не знам за таблото пред скоростния лост, но за светлините за заден ход - би трябвало да има датчик на самата скоростна кутия който се задейства когато се включи на задна - бих погледнал него.

При мен не светят откакто я имам колата ... паркирам вечерно време на светлина за мъгла :D.

 

Аз да се възползвам от темата... колеги знаете ли при галанта от ляво бутона който е за регулиране на страничните огледала, бутоните за пускане на халогени също и бутоните за настройка на фаровете дали имат някаква подсветка. Струва ми се супер глупаво ако нямат, защото ако се кара вечер не се вижда абсолютно нищо там. Ако случайно има крушки, къде се намират и как се подменят ?

 

Мерси

 

На моя Галант - преди фейслифта - съм разглобявал джойстика за настройка на огледалата с цел издирване на изгоряло осветление, но такова изобщо липсва.

Ще трябва да се прави нещо DIY ...

Редактирано от konoko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен точно там е голяма тъмница. Преди време блещукаше един бутон, но не мога да кажа кой беше точно. Сега е мрак и пускам плафона да видя къде са пустите копчета. Единият плафон приключи и не е лошо да разгледам подробно темата и да се взема в ръце :icon_doh: докато не се е мръкнало съвсем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се възползвам от темата... колеги знаете ли при галанта от ляво бутона който е за регулиране на страничните огледала, бутоните за пускане на халогени също и бутоните за настройка на фаровете дали имат някаква подсветка. Струва ми се супер глупаво ако нямат, защото ако се кара вечер не се вижда абсолютно нищо там. Ако случайно има крушки, къде се намират и как се подменят ?

 

Мерси

На твоята кола трябва да има осветление на бутоните за светелините за мъгла, както и за регулиране на фаровете във височина.

За да подмениш крушките е нужно първо да се свалят тези бутони, а те излизат в посока навътре. За регулирането на фаровете е лесно, но за светлините за мъгла са по-кофти, защото ще трябва да ги свалиш заедно със целия въздуховод.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как се сваля въздуховода? Пробвал съм да го сваля преди но имам чуството че се държи на болт който се отвива от вътрешна страна който... случайно ако нямам приятел Смърф... няма как да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува, и аз не посмях да напъна, а не ми светят за мъглата и ме дразни ...

 

P.S. Ето я и другата тема където обсъждахме за плафоните.. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=23770&st=9

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На копчето за настройка на огледалата на аванса, тези, които се свиват електрически, има подсветка, но и аз мисля, че на другия вид бутон, който е за другите огледала няма подсветка...Иначе бутоните за вкл на халогените, подсилените стопове и височината на фаровете трябва да светят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...