Премини към съдържание

Осветление в купето


eXistenZ

Препоръчано мнение

Да издухаме малко темата от прахта,днес и аз малко си поиграх с осветлението на климатика. ;) :icon_rock:

 

10525936_537328156393004_7982400122989965415_n.jpg

 

Ейй Браво,

в червено наистина е добра идея но не е ли малко слабичко така с какви диоди го прави? Или слага червени чорапчета на крушките?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НалЕ ви дразнеха червените светлини в аудитата бе... Лицемери такива :D Добре е червеното на шадоууууу-то и защото се връзва със аудиото отдолу, което вероятно е и с ДВД с неприлично много функции. При мен бяло-синеещо ще е най-добре. То си е така де, ама трябва да си оправя осветлението на климата че ми е спрен тока там. Моя плеер го бях направил половината да свети червено, половината в бяло-синьо. Общо взето осветлението на климатроника и плеъра съответстваше с това на оптитронното табло. Самият екран 4,3" свети в синия нюанс на цифрите на таблото. Пак ще стане така, но от самосебе си явно няма да се оправи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ейй Браво,

в червено наистина е добра идея но не е ли малко слабичко така с какви диоди го прави? Или слага червени чорапчета на крушките?

 

Да,слагах им шапчици на крушките,иначе що да е слабо,през ноща да ти блестят в очите ли искаш. :) Точно исках да са като на плеъра ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,слагах им шапчици на крушките,иначе що да е слабо,през ноща да ти блестят в очите ли искаш. :) Точно исках да са като на плеъра ;)

 

Ами де да знам аз моите щото ги направих да светят бяло ама малко по-силно от колкото са оригиналните и си го намалям като ми е силно та може би затова очаквахда е по-силно но от друга страна червеното наистина ако е по-силно ще дразни очите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами де да знам аз моите щото ги направих да светят бяло ама малко по-силно от колкото са оригиналните и си го намалям като ми е силно та може би затова очаквахда е по-силно но от друга страна червеното наистина ако е по-силно ще дразни очите.

 

А бе добре е, като ми омръзне сменям цвета веднага....поне му хванах цаката ;) :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Хех разбира се, че ще ти помогна доколкото мога! Всичко това, което виждаш от снимките в момента е светодиоди, използвам 3мм светодиоди с широк ъгъл на осветяване. Светодиодите купих от: http://led.omega-lig...m/Leds/leds.htm (Номер 272PB18 и 272CW16). Всичко с малки изключения, което съм свързал е било на стандартните цокъли с цел да се запази възможността да си върна системата в предишния и вид, ако нещо се обърка. Светодиодите се връзват задължително с едно съпротивление, аз лично за единични светодиоди съм ползвал 630 Ом. с изключение на климатроника и приборното табло, където са по 370 Ом. В понеделник ще ти покажа снимки, кое как съм свързал, не е трудно само дето е малко повече играчка... Ако имаш въпроси се чувствай свободен да ги зададеш :) с готовност ще ти помогна.

 

Здравей колега, може ли да обясниш как точно се вързва съпротивлението към светодиода?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, може ли да обясниш как точно се вързва съпротивлението към светодиода?

 

Здравей колега,

 

Съпротивлението към диода се връзва само и единствено към + на светодиода! Колкото до интензитета и живот на самия светодиод, ще трябва да сметнеш колко точно ома съпротивление ти трябва. Обикновено, нормален светодиод има номинално напрежение за работа от 3,5V, така че ще трябва да си изчислиш до 12V какво съпротивление да сложиш. Много по лесно е да си вземеш директно готови светодиоди от тук: Светодиоди. Аз лично няколко пъти преправях цялото осветление, като се задържах на светодиодните ленти от по-горния сайт. Ами това е общо взето, ако има нещо друго питай, ще помагам, доколкото мога.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Съпротивлението към диода се връзва само и единствено към + на светодиода!...

 

... На светодиода хич не му "дреме" къде е "вързан"-но съпротивлението. Важното е - да е правилно оразмерено R-съпротивлението (съгласно ползвания светодиод)' date=' както и поляритета на светодиода!

Ето инфо .

 

P.S. Нека не качваме колегите излишно горе - на "върбата" или "черешата"!...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Съпротивлението към диода се връзва само и единствено към + на светодиода! Колкото до интензитета и живот на самия светодиод, ще трябва да сметнеш колко точно ома съпротивление ти трябва. Обикновено, нормален светодиод има номинално напрежение за работа от 3,5V, така че ще трябва да си изчислиш до 12V какво съпротивление да сложиш. Много по лесно е да си вземеш директно готови светодиоди от тук: Светодиоди. Аз лично няколко пъти преправях цялото осветление, като се задържах на светодиодните ленти от по-горния сайт. Ами това е общо взето, ако има нещо друго питай, ще помагам, доколкото мога.

 

Благодаря колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..

P.S. Нека не качваме колегите излишно горе - на "върбата" или "черешата"!...

 

Не разбрах, колега, с кое по-точно съм го качил на "черешата" или "върбата", както ти се изразяваш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте колеги, за да не отварям нова тема ще използвам тази. Някъде наскоро гледах във форума въпрос относно, инсталирането на втори бутон с подсветка в панела за ел. стъклата. Днес реших да се позанимая малко и да ви покажа снимки на разглобен такъв, та да имате на идея за какво иде реч :).

http://i.imgur.com/w7Gypatl.jpg

Тук се вижда какво представлява панела със извадени копчета. В червено съм оградил къде се намират зъбчетата, които държат самите копчета на място. Аз лично копчето го извадих мушкайки малка отверка между бутона и страницата и много внимателно и с големи усилия, копчето накрая излезе. Искрено съветвам, ако има възможност леко да загреете пластмасата преди операцията, защото риска от счупване е голям.

http://i.imgur.com/qFpUIUrl.jpg

Вече монтирано копче, и платка със запоен светодиод.

http://i.imgur.com/a4RUFZ2l.jpg

Това е крайният резултат.

След като го монтирам на колата, ще направя и снимки да се види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не излизат снимки, поне при мен.

 

Не мога да кажа защо, снимките са в Imgur.com, ако се отваря адреса при теб, не би трябвало да има проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...