Премини към съдържание

Осветление в купето


eXistenZ

Препоръчано мнение

На копчето за настройка на огледалата на аванса, тези, които се свиват електрически, има подсветка, но и аз мисля, че на другия вид бутон, който е за другите огледала няма подсветка...Иначе бутоните за вкл на халогените, подсилените стопове и височината на фаровете трябва да светят.

Копчето за настройка на огледалата, които не се прибират електрически, е без подсветка. То си личи, че белите символи са напечатани, докато на бутоните за мъгла и за регулиране на фаровете е полу-прозрачна пластмаса.

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявал съм копчето за настройка на огледалата и няма подсветка както каза колегата по-горе. Другите сигурно имат но специално за това за пускане на халогените - не знам как да стига до него. Това за настройката на фаровете е лесно. Гледах го днес...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега... С моят акъл, дори и в тъмното успях да изтърбуша всичко точно за 2 минути. :first:

Следвайте тази проста последователност:

1. Отваряте тайничето за стотинки, документи, презервативи, бикини и други боклуци.

2. Бъркате през отвора на тайничето и избутвате отвътре навън целия модул с врътката за регулиране на фаровете и каквито други бутони има там.

3. През дупката на модула бъркате и избутвате джойстика за регулиране на огледалата навън.

4. През отворилите се предостатъчно на брой дупки с чевръсти пръсти размърдвате модулът с ключетата за фаровете за мъгла докато изщрака. Модулът излиза навътре.

 

Използвайте фантазията си и мърдайте по-палаво пръстчета из дупките на Галантината...

:drinks:

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам снимки на разглобения модул:

 

http://imageshack.us/g/12/dsc0185mj.jpg/

 

Дотук добре! Обаче някой може ли да ми каже какви са сега тия крушки, и къде да ги търся? За пръв път виждам подобен цокъл! :shock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушки такива съм купувал от магазин за продажба на електронни елементи. Проста 12В крушка с 2 жички вместо цокъл по 60 стинки/бр. Махаш оригиналните крушки от пластмасовия им цокъл, като им извадиш двете жички от него, пъхаш новите, завъртваш им телчетата на мястото на старите и си свиркаш. Малко зор ще видиш с махането на синия калъф от старата крушка...да не кажа, че изобщо няма да можеш да го махнеш :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и само крушките. В по-добре заредените магазини имат и цветните шапцици за тях. Ако старата се скъса трябва да се сменят и съседните, защото не успяват да им докарат цвета.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същите тези крушки бяха и в подсветката на екрана на климатроника. Ако наистина е толкова лесно ваденето на модула, направо ще ги заменя с SMD-та. И без това имам прекалено много от тях...

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същите тези крушки бяха и в подсветката на екрана на климатроника. Ако наистина е толкова лесно ваденето на модула, направо ще ги заменя с SMD-та. И без това имам прекалено много от тях...

Лесно е, но и деликатно! Абе, трябва фантазия! Да не забравите да включите и двете ръце! :D Чевръсто и бавно!!!

:drinks:

И аз мисля да сложа направо SMD.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги ето го и моето произведение... усилил съм го докрая, но може и да се намали и не дразни вечер... махнах двете крушки на самия дисплеи и сложих една лента лед отдолу, като вкарах два диода съответно на мястото на крушките ;) благодаря на колегата eXistenZ за идеята наистина останах очарован

 

http://i40.tinypic.com/17sp02.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, сега остава да направиш и радиото да свети в същия тон, че тези червени бутони не стоят добре там :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Steven Gerrard, би ли обяснил на невежия (аз) как си го направил?

Каква лента, с колко диода, какви, къде я запояваш, от къде си я поръчал?

 

На другата кола са изгорели лампичките на врътките за парното и студен-топъл въздух. Искам да го направя с лента с първи син диод (за синята зона - студен въздух), след това 3 бели диода и един червен (за червената зона - горещ въздух).

Ама не знам въобще как става. Трябва + и - да се запоят с кабели ли :icon_crying:

 

А на галанта в момента ми свети само дисплея на климатроника и таблото + едно "голямо цветно радио". Последното може да се настройва с всякакви цветове (custom color), така че ще го правя по резултата от пулта на климатроника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага обяснявам колега, значи взех пример от колегата eXistenZ или по точно това

След 2 дена борба с осветлението на климатроника ето и крайния резултат:

http://img31.imageshack.us/img31/6715/dscn4809.th.jpg

а това е самото разположение на светодиодите, само да добавя че кабелите откъм дисплея е необходимо да се свият на към бутоните:

http://img444.imageshack.us/img444/6452/dscn48040.th.jpg

лентата е с 3 диода(бели) купил съм ги от magazin за лед осветления или по точно за диоди.. 32 диода на метър са, провери в google и ще намериш 100%!

Направил съм си ги и аз така като него едно към едно... значи + и - ... махаш си крушките след което отдолу на платката си има два полюса, там е малко на късмет трябва да се пробва защото не са отбелязани кой е + и кой минус... а ако искаш да си ги правиш отделни цветове ще е по сложно, трябва да им запомниш местата ... иначе на дисплея съм махнал двете крушки и съм лепнал една лента от долната страна като на мястото на крушките съм вкарал два диода те точно пасват на тези места... също съм развил и там едно болче в средата защото пречи на средният диод(които почти не върши работа, но пречи да легне хубаво ленатата там). Двата диода отдолу си ги хващаш от двете крушки които си свалил на самия дисплеи... след това залепваш лентата с тиксо и си 6. Надявам се да си ме разбрал, ако не питай ;)

Редактирано от Steven Gerrard
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, сега остава да направиш и радиото да свети в същия тон, че тези червени бутони не стоят добре там :).

 

Колега това е най-малкият проблем... сменя се с ново и готово иначе благодаря ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли не ми харесва този китайско-син цвят, в който светва дисплея като се сложат диоди? Като в някой Голф 4 таблото :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли не ми харесва този китайско-син цвят, в който светва дисплея като се сложат диоди? Като в някой Голф 4 таблото :icon_blush:

 

Ами не го сменяй по добре си го остави да ти свети в жълто като в жигулите и ладите :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли не ми харесва този китайско-син цвят, в който светва дисплея като се сложат диоди? Като в някой Голф 4 таблото :icon_blush:

идеята е диодите да светят по-малко интензивно, тогава се получава едно по-тъмно синьо и си изглежда съвсем ОК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... остави да ти свети в жълто ...

 

Нормално, светлината на запазените климатроници, както и на другите бутони по таблото е леко синкава и е близка до белия цвят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, светлината на запазените климатроници, както и на другите бутони по таблото е леко синкава и е близка до белия цвят.

да знам каква е нали си свалих крушките и бяха точно такива ама пак е гадна светлината... старомодна е някак си

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си търся силиконовите чорапчета на крушките, именно защото ми харесва оригиналния цвят на светлината на бутоните. Някой има ли идеи???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не го сменяй по добре си го остави да ти свети в жълто като в жигулите и ладите :icon_doh:

 

Малко минало покрай жълтото, ще извиняваш. Оригинално по скоро е някакъв опушен оттенък на кафяво-ливатото, което е супер интересно и стилно.

 

Има диоди на 3500к вместо на 5-6000келвина.. ще пробвам с такива. Или ще видя дали не се маха тази синята бленда под самия дисплей...

 

Иначе ще си викна оригинални крушки направо с чорапа .. едва ли са толкова скъпи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си търся силиконовите чорапчета на крушките, именно защото ми харесва оригиналния цвят на светлината на бутоните. Някой има ли идеи???

 

Ами те самите чорапчета трудно се свалят по простата причина че с годините са се "спекли" но ако искаш мога да ти правя малко крушки направо с чорапчетата аз така или иначе съм ги сменил със светодиоди и едва ли ще ги ползвам някога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Веднага обяснявам колега, значи взех пример от колегата eXistenZ или по точно това

лентата е с 3 диода(бели) купил съм ги от magazin за лед осветления или по точно за диоди.. 32 диода на метър са, провери в google и ще намериш 100%!

Направил съм си ги и аз така като него едно към едно... значи + и - ... махаш си крушките след което отдолу на платката си има два полюса, там е малко на късмет трябва да се пробва защото не са отбелязани кой е + и кой минус... а ако искаш да си ги правиш отделни цветове ще е по сложно, трябва да им запомниш местата ... иначе на дисплея съм махнал двете крушки и съм лепнал една лента от долната страна като на мястото на крушките съм вкарал два диода те точно пасват на тези места... също съм развил и там едно болче в средата защото пречи на средният диод(които почти не върши работа, но пречи да легне хубаво ленатата там). Двата диода отдолу си ги хващаш от двете крушки които си свалил на самия дисплеи... след това залепваш лентата с тиксо и си 6. Надявам се да си ме разбрал, ако не питай ;)

А,колега,да ми кажеш как се сваля капачето на климатроника,че да си сменя крушките на бутоните,благодаря предварително :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Капачето на климатроника се сваля, като се махне целия климатроник(който мяза на радио), оттам насетне е детска игра :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Капачето на климатроника се сваля, като се махне целия климатроник(който мяза на радио), оттам насетне е детска игра :)

Аха, :icon_thumbup: А,той предполагам се държи на няколко болтчета от задната страна,благодаря,колега :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

махаш пластмасата около ск. лост - на щипки е. Махаш с яко дръпване централната конзола - на щипки е и....те ти го климатроника :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...