Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Осветление в купето


eXistenZ

Препоръчано мнение

  • Admin

Ники, на мен ми се струва, че трябва да свети мааалко по в бяло и ще стане супер. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само, че свети супер неравномерно и няма как да е...защото тези диоди имат ъгъл на светене за разлика от крушката...

 

П.С. Илиев кажи къде е този магазин с чорапчетата?

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,Светльо съгласен че трябва да е малко по бяло и ще ходя да разглеждам тия дни за малко по бяло светещи.

Емо,снимката лъже :)(снимано е с телефона),свети доста равномерно от това което е на снимката,а долу към 200 (ако там гледаш ) има една малка крушка която все още си е оригиналната ,тъй като в магазина нямаха диодна с този размер .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само, че свети супер неравномерно и няма как да е...защото тези диоди имат ъгъл на светене за разлика от крушката...

 

П.С. Илиев кажи къде е този магазин с чорапчетата?

Гогъл карти

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,Светльо съгласен че трябва да е малко по бяло и ще ходя да разглеждам тия дни за малко по бяло светещи.

Емо,снимката лъже :)(снимано е с телефона),свети доста равномерно от това което е на снимката,а долу към 200 (ако там гледаш ) има една малка крушка която все още си е оригиналната ,тъй като в магазина нямаха диодна с този размер .

 

А къде е магазина в Стара Загора (и аз така да запитам) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи за бавното гаснене на плафоните ще ви кажа решение - мултитаймер!

За осветлението на краката го връзваш към плафона или се връзва към новомонтирания мултитаймер

Ако някои иска мога да му кажа фирма ,която се занимава с такива неща :icon_thumbup:

 

Трайчев,кажи как се прави 'бавното гаснене' на плафоните,искам да си го направя на Галанта,не ме кефи да ми гасне веднага осветлението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трайчев,кажи как се прави 'бавното гаснене' на плафоните,искам да си го направя на Галанта,не ме кефи да ми гасне веднага осветлението.

Абе Наско, що гасне внезапно, би трябвало да е постепенно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе Наско, що гасне внезапно, би трябвало да е постепенно...

 

Не е постепенно,затвориш ли вратата и гасне веднага плафона.

На стария ми Галант и дори на Вектрата гасне бавно,и на тая ще тьрся начин да го направя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А къде е магазина в Стара Загора (и аз така да запитам) ?

Намира се на ъгала на бул.Цар Симеон Велики 80 и ул.Отец Паисий - Бившият телевизионен сервиз на 3ти я етаж.

 

п.с. : Наско и при мен плафона гасне плавно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

п.с. : Наско и при мен плафона гасне плавно.

 

Е как така 'плавно'бе пичове,да не би на Галанта след фейслифта да е така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Е как така 'плавно'бе пичове,да не би на Галанта след фейслифта да е така?

 

И не само това. :)

Като отключиш с централния модул, веднага светва отвътре, да си влезнеш на светло.

След това, докато вкараш ключа пак свети, а като запалиш гасне веднага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колега Large, ето така ли ти свети таблото ? :)

http://prikachi.com/images/314/4990314o.jpg

 

Точно така свети:

 

 

Само дето километража свети жълтичко ама и аз не съм сменял малката крушка и сигурно е от нея, паразитна жълтина :icon_thumbup: .

Щеше ми се да спестя 15тина-20 вата от табло и посдветка на климатика ама нейсе, и аз пробвах с пишман сини диоди ама дразни (от чувство за естетика). Трябва да светят диодите неутрално до топло бяло, около 4999К. :first:

 

п.с. Моя Галант най-"нов" като гледам :icon_dance: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как така 'плавно'бе пичове,да не би на Галанта след фейслифта да е така?

 

Спокойно и при мен гасне моментално :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И не само това. :)

Като отключиш с централния модул, веднага светва отвътре, да си влезнеш на светло.

След това, докато вкараш ключа пак свети, а като запалиш гасне веднага.

Свети 30 секунди и гасне плавно като отключиш или отвориш вратата. С подаване на контакт гасне бързо и плавно. Ако минаваш през контакт и направо палиш няма да забележиш кога гасне.

Винаги я изчаквам няколко секунди на контакт, особено сутрин в студ и първи старт. Едно 10 сек си я чакам заради нещо, дето църцори и отделно помпата да си качи гориво (така и не разбрах трябва ли да се чува тая помпа, защото аз никога не я чувам). Загряла седи 2 секунди на контакт и паля. Повече не чакам, понеже музиката тръгва и да не чете наново след прекъсването на захранването при паленето.

Мислех че всички светват плавно и гаснат със закъснение. Също като заключа, плафоните светват два пъти през 1 секунда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И не само това. :)

Като отключиш с централния модул, веднага светва отвътре, да си влезнеш на светло.

След това, докато вкараш ключа пак свети, а като запалиш гасне веднага.

 

Супер...и на Вектрата е точно така,много готино е измислено.

Значи Галантите преди фейслифта сме......прецакани :icon_blush: откьм 'осветление' на плафоните.

Модула ли трябва да се смени за да стане като ваште Галанти ?

И кьде се намира в купето?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

ЕТАГ компютъра. Намира се под централното табло над левия ти крак. Добре да не пипаш там, без човек, който разбира какво прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лада/Москвич решението е да се сложи таймер, в Мусю Бриколаж гледах някакъв дето се връзва за бутон на вратата (естествено само едната) и към крушка... ама за коли с 4 врати и 2 крушки отпред :icon_thumbup: ... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам ако си взема диоди и ги сложа на мястото на обикновените крушки (става въпрос за управлението на климатроника) трябва ли да слагам някакви съпротивления (че продавачката в магазина ме убеждаваше в това) ,аз мисля че само плюса беше от значение при диодите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам ако си взема диоди и ги сложа на мястото на обикновените крушки (става въпрос за управлението на климатроника) трябва ли да слагам някакви съпротивления (че продавачката в магазина ме убеждаваше в това) ,аз мисля че само плюса беше от значение при диодите.

 

 

И "да", и "не"... зависи какво имаш в предвид под "диоди". ако са такива:

http://www.electroschematics.com/wp-content/uploads/2011/07/led.gif

продавачката не те е излъгала, щото те не работят на 12-14волта а на ~2, така че ти трябва резистор (за да намали количеството ток до толкова, колкото би минало при 2 или колкото трябва волта напрежение).

 

Ако пък са такива:

http://cdn.birddogdistributing.com/images/P/F42-3-CW.jpg

http://www.obdtool.co.uk/upload/pro/2-x-25-smd-led-white-car-wedge-light-bulb-t10-12v-5w-3.jpg

 

то добрия китаец вече е свършил работата вместо теб и е сложил резистори.

 

Само трябва да си късметлия че и да е сложил подходящи и те да не се изпекат в затворено помещение (достатъчно ватове), щото с тия SMD резистори без никакво пасивно охлаждане на тия печатни платки...

 

:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер...и на Вектрата е точно така,много готино е измислено.

Значи Галантите преди фейслифта сме......прецакани :icon_blush: откьм 'осветление' на плафоните.

Модула ли трябва да се смени за да стане като ваште Галанти ?

И кьде се намира в купето?

 

 

 

Колега моят е 1997г, също нямам такава екстра... затова пък накарах един познат електронкаджия да ми направи.

Единствения и кусур е че не гасне веднага като подам контакт, ами според времето което съм и задал със тримера който е поставен на платката, а самата платка е голяма колкото нокътя на палеца ми :)

Ако искаш мога да го питам дали ще направи и една и за теб, предполагам че няма да иска повече от 5-10лв. На мен пари не ми взе защото му върших услуга.

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И "да", и "не"... зависи какво имаш в предвид под "диоди". ако са такива:

http://www.electroschematics.com/wp-content/uploads/2011/07/led.gif

продавачката не те е излъгала, щото те не работят на 12-14волта а на ~2, така че ти трябва резистор (за да намали количеството ток до толкова, колкото би минало при 2 или колкото трябва волта напрежение)

Да такива бяха,а има ли крушки който да светя в бяло/синьо и някой ако знае какъв волтаж трябва да са ,че днес ми продадоха едни дето едвам светят и то в жълто :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...