Премини към съдържание

Въпрос за климатроник


GeorgieV

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Заглавието е доста изчерпателно, но все пак да дообясня.... Преди около месец пътувах през нощта и температурата падна под 5 градуса и както си работеше парно на дисплея ми показа само външната температура и изпищя около 3 пъти бъзерчето на климатроника. Не му обърнах внимание, но тези дни вече забелязах, че го прави винаги когато навън е под 5 градуса /мисля, че това е границата/ и само в началото когато дам на контакт.... после си показва каквото съм му задал.... вътрешната или външната температура, без да получава факсове :D Та..... да кажете това нормално ли е? Мога ли да го спра от някъде, че почва да ме дразни вече? Или имам някакъв бъг в системата и трябва да се контактна с ритейлъра? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не се притеснявай от това писукане. Нормално е за всички климатроници, и целта му е да те извести, че външната темп. е под 5 градуса, за да го имаш в предвид когато шофираш (може да е заледено на някой участъци). Това писукане не може да се спира, така че ще трябва да свикваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е на 3 градуса, а на някой е на 0 градуса настроено, но тая година не е пищяло още. Днеска беше 5 градуса сутринта, и го очаквам на 3 да почне :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не се притеснявай от това писукане. Нормално е за всички климатроници, и целта му е да те извести, че външната темп. е под 5 градуса, за да го имаш в предвит когато шофираш (може да е заледено на някой участъци). Това писукане не може да се спира така, че ще трябва да свикваш.

 

 

Много благодаря за отговора, колега :icon_thumbup: И аз така предположих, че този който трябва да отстъпи ще съм аз, освен ако не разглобя всичко и за резна червения кабел на бъзера :tok: :lol: ама после никога повече няма да писне :D Мерси още веднъж!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен изпищя 2 пъти, само че на 0 градуса, като прегледах упътването, там си пише че е нормално да пищи.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен изпищя 2 пъти, само че на 0 градуса, като прегледах упътването, там си пише че е нормално да пищи.... :)

 

 

Еми който чете - знае! :) Аз питам.... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На различните коли е нагласено да включва сигнализация при различни температури.Производителите са сметнали че при определена температура трябва да се кара по осторожно.На Галантите(97-2003) си пищи когато температурата стане 0 градуса.

На Сеат например е при 4.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На различните коли е нагласено да включва сигнализация при различни температури.Производителите са сметнали че при определена температура трябва да се кара по осторожно.На Галантите(97-2003) си пищи когато температурата стане 0 градуса.

На Сеат например е при 4.

 

На различните Галанти ('97-'03) си им пищи при различни температури в зависимост от това, за коя част на европа е предназначен автомобила. Някои пищят при +5, други при +3 и при 0 градуса

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Германия е правен и си ми пищи на +3 градуса всеки път ;)

Имах един Фокус от най-новите, той е със сигнализация в таблото, не на дисплея и при +5 градуса светва оранжева лампичка със снежинка, а под +3градуса се оцветява в червено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдам - моят е от Швейцария и явно там обичат по-студеното, защото ми е показвал 2 градуса, пък не е пищял :) Ще го видим дали ще се обади на нулата...

 

А иначе и сега новите Лансери го имат... дори ти изписват на дисплея, че има опасност от заледени пътища ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдам - моят е от Швейцария и явно там обичат по-студеното, защото ми е показвал 2 градуса, пък не е пищял :) Ще го видим дали ще се обади на нулата...

 

А иначе и сега новите Лансери го имат... дори ти изписват на дисплея, че има опасност от заледени пътища ;)

На 0 сме, Стилиане, и моя е от Швейцария, скоро ще го чуеш като гледам на вън какно е времето :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят е австриец и пищи на +3 градуса.Миналата Неделя като се прибрах от Русе и в 00:30ч. оставих един приятел на НСА в Студентски град- минавайки под арката за пръв път изписка...даже се попритесних в първият момент, после видях че на дисплея на климатроника е изписана външната температура и ми светна :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На повечето коли писка на +3С, поне такова ми е впечатлението, моя съм го чувал само веднъж наскоро при -4С ама мисля, че е настроен на +3С ...студ 10мин не мога да остържа скрежта от стъклата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно... вчера ми показваше -1 вечерта, пък още не е пищял. Моят ще се окаже някакъв много студенолюбив ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно... вчера ми показваше -1 вечерта, пък още не е пищял. Моят ще се окаже някакъв много студенолюбив ;)

 

Или някой да му е резнал гласеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно... вчера ми показваше -1 вечерта, пък още не е пищял. Моят ще се окаже някакъв много студенолюбив ;)

 

 

Странна работа :icon_hmm: Ако и при по-ниските температури след някой друг ден не писне и решиш да видиш дали е резната жичката може да ми кажеш коя е . :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа :icon_hmm: Ако и при по-ниските температури след някой друг ден не писне и решиш да видиш дали е резната жичката може да ми кажеш коя е . :D

 

Колега, като стигнеш до платката на климатроника, ще видиш "пищялката". Желателно е, да я премахнеш с поялник, но аз лично не бих го направил. Не мисля, че е такъв проблем, напротив- помага!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работи бе ;) Днес като тръгвахме от Пампорово изпищя, но едва на -2 градуса ;) Моят си е жив ескимос :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, а при мен миналата седмица, запалих рано сутринта при -4 градуса и нищо, и след 1 час като стана 0 градуса и почна да писка отвреме навреме ?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...