Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За форума


Препоръчано мнение

С тези под-раздели ще стане мазало, по-добре след, да речем 3 месеца, темите да си "отиват"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 869
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

С тези под-раздели ще стане мазало, по-добре след, да речем 3 месеца, темите да си "отиват"

 

Той подраздела си го има, кръстен е Кош, но трябва да се определят точни правила с които всички са съгласни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези под-раздели ще стане мазало, по-добре след, да речем 3 месеца, темите да си "отиват"

Информацията е най-ценното нещо в наше време, а напоследък чета мнения за това как "да си отидат" теми по-стари от 3 месеца.

Хайде, Трайчев (без никакви лоши чувства към детето), е малък няма много представа за времето като измерение :) и има много, много да чете още, но другите?

 

Предлагам:

1. Ако няма проблем с дисковото място, да не се правят промени.

2. Ако има проблем с дисковото място, да се помисли за система за индексация на темите. Тези, към които никой не се е обръщал определен период от време, могат да отидат в архив в олекотен вид, като на търсачката да може да се указва дали да включва, или не архива в конкретното търсене. Но критерий за преместване в архива да бъде не датата за създаване, а индексът, тъй като има стари, но ценни теми, от които колеги черпят полезна информация.

3. Ако се очаква такъв проблем, да не се променя нищо, но да се работи по т.2 като переспектива.

 

Конкретно за обявите, наистина може да се помисли за фиксиран живот на темите, валиден за всички теми в разделите. В този срок една обява следва да е изпълнила целите си, а ако не е, едва ли ще свърши работа и 10 г. да стои. Моето предложение за валидност на обява е 6 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за обявите, наистина може да се помисли за фиксиран живот на темите, валиден за всички теми в разделите. В този срок една обява следва да е изпълнила целите си, а ако не е, едва ли ще свърши работа и 10 г. да стои. Моето предложение за валидност на обява е 6 месеца.

 

До колкото разбрах, обсъждаме само темите в разделите купува/продава. Съни тях визираше, че доста от тях са неактуални. За останалите теми няма какво да се коментира, почнем ли и тях да филтрираме.. форума ще стане чат на секции, което клони към неприемливо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбрах става въпрос за раздела за цели автомобили ,най добре е да се добави време за валидност на обявата както е при сайтовете за продажба само трябва да се реши какво да бъде то.

Ето и предложение за раздела части купува/продава(не знам как се процедира там) обявите да се трият или отиват в коша след 3 месеца,едва ли някой ще чака толкова дълго за част да си я купи .Като тези с целите автомобили на части си продължават по правилата на форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже виждам отклонение в първоначалния замисъл на моето предложение, правя уточнение:

 

С цел информацията да бъде актуална, предлагам всички теми за продажби/покупки след 1,2 или Х месеца без движение (тоест няма публикувани нови мнения) да се местят автоматично (АКО Е ВЪЗМОЖНО) в отделна графа/раздел/архив- Приключили/неактуални обяви. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темите без движение/публикации, сами потъват надолу в раздела.

Който иска, може да вземе информация от тях относно модел/цена/външен вид и т.н.

Вижда се и датата на публикуване на темата - тоест, евентуалният купувач може да се ориентира и да прецени сам дали да се свърже с продавача и да установи че цената е паднала още или автомобила е вече продаден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже виждам отклонение в първоначалния замисъл на моето предложение, правя уточнение:

Съни, съласен съм с теб, но реакцията ми беше предизвикана от факта, че в постове 725 и 726 се разширява смисъла, или аз поне така разбрах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Понеже снощи разглеждах обявите установих, че има доста обяви които са неактуални.

 

С цел информацията да бъде актуална, предлагам всички теми за продажби след 1,2 или 3 месеца без движение да се местят автоматично в отделна графа/раздел- Приключили/неактуални обяви. :icon_blush:

 

А какъв е смисъла да се прехвърлят неактуални обяви в друг раздел?

Не е ли по-добре да се трият?

Или има смисъл от тях?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е смисъла да се прехвърлят неактуални обяви в друг раздел?

Не е ли по-добре да се трият?

Или има смисъл от тях?

 

Смисъл има по отношение на информацията която се съдържа и може да се извлече от всяка обява,...., тренд на цените и др. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл има по отношение на информацията която се съдържа и може да се извлече от всяка обява,...., тренд на цените и др. :)

Смисъл няма почти никакъв, защото сверка на цени със стара тема е равносилна на грешна цена ..:) Цените на частите с годините постоянно се менят според търсенето и предлагането, така че старата тема не може да бъде ориентир ..

Старите теми е най добре да се заключват, защото много често се повдигат такива теми от разни археолози търсещи нещо, а той човека пуснал темата вече е забравил сигурно, че някога е продавал нещо ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смисъл няма почти никакъв, защото сверка на цени със стара тема е равносилна на грешна цена ..:) Цените на частите с годините постоянно се менят според търсенето и предлагането, така че старата тема не може да бъде ориентир ..

Старите теми е най добре да се заключват, защото много често се повдигат такива теми от разни археолози търсещи нещо, а той човека пуснал темата вече е забравил сигурно, че някога е продавал нещо ..:)

 

И като не може цената да послужи за ориентир, тогава за какво да седят? Направо да се трият!

 

 

 

 

 

Моето мнение е, че като седят повече от 6-8 месеца, обявите за автомобили и части да се трият. Освен в случаите разбира се, когато има раздвижване на темата в реално време, но това естествено модераторите могат да го преценят :rulez:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз това предложение го пуснах много отдавна.. за разделите купува/продава всяка тема, в която в продължение на 6 месеца не е писано или редактирано да минава в коша. Но тогава бързо затихнаха нещата около предложението ми и така си остана :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам на един месец темите да заминават в коша,който има интерес за тая за 30 на дена все ще се свърже с подателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм против.

Ако ми трябва нещо за автомобила, бих си го купил от предложените части в обява и на 10 месеца.....

И ако на шестият тя е изтрита, ще се почувствам ощетен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз продадох джанти след 3 месеца, бях забравил че съм пускал обява .. така че ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че има много НеАктуални теми, било то поради продадени части и/или забравяне от страна на пусналия темата да отбележи, че са продадени частите/ колата.

Според мен един период от 6 месеца е достатъчен за обява да стои в раздела.

И ако след 6 месеца темата на даден потребител е изтрита, поради липса на движение, той може да си пусне актуална такава....6 месеца е много боб време.....

Съгласен съм с Марин, че старите теми носят остаряла и погрешна информация, даже според мен, не е нужно да се заключват , а направо в коша да отиват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой му се занимава, може да се направи да се вижда ясно че темата е в кошчето (или да не се индексира от търсачките), защото темите пак могат да се открият през Google и един потребител незапознат с политиката на форума, няма да разбере че темата е неактуална.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започнем с предложения за 3 , 6 , 9 , 12 месеца е редно да уточним какъв е сегашният период от време след които обявите се истриват .

Пример от преди броени минути : Имам (или поне така си мислех) но вече ми е истрита обява за покупка на джанти за паджеро . Като най - стара обява в раздела е от 08 ноември 2012 следователно обявите се истриват преди дори да станали на 6 месеца !

За какво въобще говорите в последните 10 поста ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, към момента няма никакъв срок и обяви не се трият, освен по молба на подателя или ако е била в разрез с правилата на форума. Обяви които са приключили (например кола която е продадена) се заключват. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се , напълно е възможно да съм постнал обява която не отговаря на правилта .

Но от друга страна след малък преглед на секцията купува/продава показва , че най - старата обява там датира от дата 01.11.12 !

Вземаики под предвид фактите : 1) обвите не се трият след определен период и 2) не е възможно всички обяви пуснати преди 01.11.12 да не са отговаряли на правилата то най - вероятно самите под-форуми са настроенни под подразбиране да трият обяви които не са били активни в последните 190 - 200 дни .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива настройки. Пак повтарям, обявите нямат срок и не се трият принципно. Това, че обявите бяха 100 страници, а сега са само няколко е факт. Имаше период когато форума беше станал много тегав, и може админите да са освободили малко "пара", т.е. тогава да са премахнати стари обяви от минали години. Това те могат да обяснят, защото само те имат такива правомощия. А може и при подялба на разделите (преди нямаше автомобили/части купува/продава) да е имало разчистване. Действително не съм се заглеждал и нямам наблюдение от кога е липсата на старите теми. Но, пак заявявам, че към момента срок за теми няма и безпричинно не се трият. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още се чудя, за какво са ви стари теми в разделите купува/продава... ?

Имаше разчистване на стари теми заради големината на форума...

Каква важна информация може да носи тема от преди 1 година, да речем? (става въпрос само за въпросните раздели)

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за тези раздели, наистина няма смисъл от стари теми.

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още се чудя, за какво са ви стари теми в разделите купува/продава... ?

Имаше разчистване на стари теми заради големината на форума...

Каква важна информация може да носи тема от преди 1 година, да речем? (става въпрос само за въпросните раздели)

 

 

Подкрепям !

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...