Премини към съдържание

Да се похваля с ксенона


sirko

Препоръчано мнение

Сега си писах с един от alibaba и ми ги предлага за 85 долара с доставката чрез DHL. Грубо 120лв.

 

 

 

 

http://img.tapatalk.com/d/13/07/27/uda4ynap.jpg

Не си вземайте от тези баласти като на снимката.

6000 доста заслепява дори и на лупи, отделно доста изморява окото. 4300 е най-добре ама китайците много трудно го докарват.

Редактирано от meltin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е,моят е на 5000 К и синее леко,но се вързва с цвета на колата. А има ли лупи без ксенон и тия ангелски очи? Гледам ги тия китайските и все повече се замислям за втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продават и отделно само лупи. Аз лично бих си взел такива без ангелски, но явно ангелските са по-модерни и на повечето места продават такива. Да правим на немски курници :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат се лупи без ксенона - крушки, баласти... 160 лева ги гледах ако не се лъжа.

Не знам колко години ще светят. Има едни маркови Hella, които светят 4-5 години и потъмняват отвътре. Изглеждат като полуразтопени и опушени и вече светлината им е намаляла доста, но понеже ги караш всеки ден, трудно правиш разликата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се замислям дали да сложа ксенон ,но на Астра (не китайски).Гледах ксенон в xenon.bg за към 85 лева,но намерих един пичове в Опел форума които монтират ксенон системи ,но в София и като гледам има доста доволни хора.Сега да не кажете че правя реклами ,но видях колко добре работят и монтират и двете фирми.Фирмата ,който е от София също сменят интериорно осветление и т.н. Ако някои иска може да им дам номер ,за да се разберат :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

xenon.bg имат оферта за 158лв всичко без баластите с 12 месеца гаранция. Свързах се с тях, 12,5см е дължината на лупата, иначе около 3.0" ширина отпред.

 

Според вас ОК ли е офертата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си монтирах ксенонова лампа на единия фар и ми се стори, че много разсейва светлина, вероятно ще заслепява!

На вас като халогенките ли ви прави черта или е разсеяна светлината?

Държах с ръка крушката натисната, защото нямах подложките.

 

А някой случайно да има размерите на липсващите подложки :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен без лупа прави същия образ като халогенна крушка. Ако много разсейва не си уцелил посоката на крушката или крушката е бъгава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без лупа не прави черта. Моите светят навсякъде. На другата бричка Мазда 323ф е с лупи фабрично и ксенона заспа, но тук...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно, при мен си прави абсолютно същата фигура както с халогена.

 

P.S. имах същия проблем когато бях объркал посоката на крушката.

Редактирано от meltin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя фигурката няма как да е друга, колега :D ....въпроса е, че прехода (тъмно/светло петно) няма как да стане рязък без лупа ... а заслепяването идва точно от това. Писано е по въпроса малко по-назад във времето

 

 

bace написа на 30 март 2011 - 11:53 :

... е как я изкара тая черта бе колега :icon_doh: .

 

Написал съм го по горе, с ксенон от 42 лв. вграден в Японски лупи ..:icon_thumbup:

 

Цитат

П.С. снимката с какви фарове е? С лупи или рефлектори, че нещо не разбрах. Ако е с рефлектор... :worthy:

 

Да бе, чакай някога с рефлектор да изкараш такива лъчи ..:D

...а за ангелските очочки ...незнам дали е като на немска бангия, но е по-лесно да си ги има вместо габарити, от колкото да търся ново място на фабричната крушка за габарита (за колегите които им се вижда, че копираме от немскитe бангии с очичките ...да вметна само че галанстките габарити пък много наподобяват на Лада 1300S ...даже и типа на крушката е същата :D )

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля следната модификация:

 

Взимате 2 изгорели крушки T4W за предните габарити.

Отстраняват се стъклата и се запоява 15W халогенка от този тип: http://dev.iscopecorp.com/12v-15w-halogen-microscope-bulb.html

Използва се цокъла за габарита.

Карате на габарити вместо на дълги.

Направихме го с Фиат кордоба и ефекта е поразителен, но с 10W халогенки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях взел точно такива от един магазин за осветителни тела, но така и не ми остана време за проба. Цената беше около 1лв./бр.

Редактирано от meltin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, току-що поръчах от тук. Въпроса ми е към хората минали през процедурата по монтажа на лупите - трябва ли да се подготвя с някакви допълнителни материали и специални инструменти за монтажа, тъй като след като махна фаровете вече мърдане няма :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още един Галант си сложи диоптрични очила. За съжаление още не можем да подкараме дългите. Анди, ако ти трябва да видиш кутията и комплекта преди монтажа - забравих да го снимам, еуфорията беше по-силна от паметта. Иначе ще ги снимам тази вечер или утре на колата. Надявам се дотогава и дългите някак да тръгнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://media.snimka.bg/s1/2475/031194981.jpg?r=1

 

Ей, ще ме караш пак да се цапам :) Добре изглежда, остава да кажеш как се вижда в тъмного. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре от рефлектор+ксенон, дори и без реглаж още. Доволен съм, но не знам дългите как да ги пуснем.

 

Някой знае ли как се връзват дългите към биксеноновата лупа? Сега сме я вързали с буксата за късите светлини, но как да получи сигнал, че сменяме на дълги?

 

Адаш, като разберем това усещам, че пак ще печем на фурната :)

Редактирано от StanislavB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...