Премини към съдържание

Да се похваля с ксенона


sirko

Препоръчано мнение

От неодавна мислех да сложа ксенон на самолета, купих един кит (Н7 6000К) и вчера пристигна, имаше леко отчаяние по време на монтажа след като стигнах до извода, че старите преходни фасунги не вършат работа и няма как да се застопори крушката в гнездото си, проблема го реших като изрязах едни гумени шайби (доста рязане падна докато нагласих точната им дебелина) които служат за подложки на крушките и работата заспа.

Преди малко правих тест, вижда се в пъти по-добре отколкото със старите крушки, светоотразителите по осовата линия светят от километър пред колата така, че дълги едва ли ще ползвам често но въпреки това ги смених с BlueVison на Philips. Тези дни ще купя и още един ксенонов комплект за фаровете за мъгла.

Препоръчвам който иска хубава видимост въобще да не се чуди а да минава на ксенон :icon_thumbup:

Ето и малко снимки които направих преди малко:

http://images26.snimka.bg/006107735.jpg

http://images26.snimka.bg/006107737.jpg

http://images26.snimka.bg/006107739.jpg

http://images26.snimka.bg/006107740.jpg

http://images26.snimka.bg/006107741.jpg

колега само ти казвам че ако сложиш на халогените ще съжаляваш,защото в мъгла не се вижда НИЩО.Аз имах и ги махнах.Ето защо в мъгла се използват жълти крушки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

левият ми ксенон от време на време гасне,ако след това изключа и включа светват после по някое време пак гасне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен едната крушка гасне понякога, но много рядко. Оказа се, че буксичката е леко хлабава и прави лоша връзка, провери си връзките как са ти. Чувал съм и че от студът им влияе но колко не мога да кажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е лоша връзка пробвай с друг баласт....

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... Чувал съм и че от студът им влияе но колко не мога да кажа.

Влияе им! Ксенононовата лампа е вид газороразрядна лампа...и както всяка такава "пали" по-трудно при по-ниски температури. При по-кекави баласти именно това се получава - при по-студено време примигват или спират да светят и др. такива ефекти. Възможно е и самата крушка да е дефектна (аз имах такъв лош късмет вече - едната лилавееше малко което е признак, че ще приключи скоро, та я смених с друга)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пише на вратата на един пункт за ГТП ,няма да коментирам хората който работеха казаха че излязла нова наредба.

post-9929-065875600 1299095132_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая нова наредба, ще доведе до малко гимнастика на нас ганьовците с ксенона, нищо повече. Англичаните ги нарушават тия неща ...та българина ли няма ....

По-удачно е според мен да се измисли нещо срещу "регулиране" на фаровете от неправоспособни лица (да се сложи пломба на болтовете за регулиране например като при електромерите) и да се следи за нарушения ....и такива подобни неща. Не сте ли съгласни колеги? Мен лично ме заслепяват и коли които не са със ксенон...ама собственика решил да "вдигне" малко късите щото така му е кефнало...или пък направил леко птп и всеки от фаровете му се бори за независимост :blink:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая нова наредба, ще доведе до малко гимнастика на нас ганьовците с ксенона, нищо повече. Англичаните ги нарушават тия неща ...та българина ли няма ....

По-удачно е според мен да се измисли нещо срещу "регулиране" на фаровете от неправоспособни лица (да се сложи пломба на болтовете за регулиране например като при електромерите) и да се следи за нарушения ....и такива подобни неща. Не сте ли съгласни колеги? Мен лично ме заслепяват и коли които не са със ксенон...ама собственика решил да "вдигне" малко късите щото така му е кефнало...или пък направил леко птп и всеки от фаровете му се бори за независимост :blink:

 

И на копчето в купето ли ще сложиш пломба :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

- Наредбата не е закон.

- Има и фабричен ксенон на рефлекторен фар (D2R крушките за справка).

- Не всеки фабричен ксенон има система за миене на фара, още по-малко имат селф левелинг.

- Като ги махнат таксетата синьо-пенбяните 50 ватови нерегулирани ги махам и аз.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на копчето в купето ли ще сложиш пломба :D

Ми така де .... май и това заслужаваме :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И при мен едната крушка гасне понякога, но много рядко. Оказа се, че буксичката е леко хлабава и прави лоша връзка, провери си връзките как са ти. Чувал съм и че от студът им влияе но колко не мога да кажа.

Оказа се баласт,който беше сменен и всичко е ОК само сега свети с една идея по-бяло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пише на вратата на един пункт за ГТП ,няма да коментирам хората който работеха казаха че излязла нова наредба.

 

Да, да,... а при нас знаеш ли че може да минеш преглед, без дори да са видяли колата ти? Същото е и с проверката на пожарогасителите, и с газовите уредби.

Та дори и в КАТ не правят истински преглед!!! За какво говорим?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, да,... а при нас знаеш ли че може да минеш преглед, без дори да са видяли колата ти? Същото е и с проверката на пожарогасителите, и с газовите уредби.

Та дори и в КАТ не правят истински преглед!!! За какво говорим?

 

Хората са казали: във Враца и гарга не каца. На жената едната рода е от там, преди да ходим на гости там пия енергийна напитка да съм на 4 очи, щото няма такива джигити ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Имам едно питане - след като сложих ксненон 6000К на късите, от време на време ми се налага да пускам дълги, много рядко, но все пак. Та мисълта ми е, че дългите много дразнят с това жълтеникаво светене на фона на ксенона. Не искам да слагам и на тях ксенон, щото се ползват рядко и парите , смятам, са излишни. Продават ли се някъде леко синкави крушки H1 , та да ги сложа там . Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане - след като сложих ксненон 6000К на късите, от време на време ми се налага да пускам дълги, много рядко, но все пак. Та мисълта ми е, че дългите много дразнят с това жълтеникаво светене на фона на ксенона. Не искам да слагам и на тях ксенон, щото се ползват рядко и парите , смятам, са излишни. Продават ли се някъде леко синкави крушки H1 , та да ги сложа там . Поздрави.

Продават се ;)" Eagle - Тайвански или Китаиски " - най ефтиния избор ... комплекта е някъде към 5-10 лв. ;)( на едро 2лв.)

Преди да навлезнат ксеноновите системи , всички бързи 2-3-4 буквени колички слагаха точно такива с желанието да имитират наличието на ксенон !!!

 

:icon_rock: Определено ще ти свършат работа ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продават се ;)" Eagle - Тайвански или Китаиски " - най ефтиния избор ... комплекта е някъде към 5-10 лв. ;)( на едро 2лв.)

Преди да навлезнат ксеноновите системи , всички бързи 2-3-4 буквени колички слагаха точно такива с желанието да имитират наличието на ксенон !!!

 

:icon_rock: Определено ще ти свършат работа ;)

Има ли ги на Илиенци? Поздрави :drinks:

Редактирано от naso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига глупости,не се набутвай, тези илиенските светят като кандилца. Виж Osram CoolBlue. И Philips имат аналози, но са по-скъпи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли ги на Илиенци? Поздрави :drinks:

Естествено че ги има на Илиенци !!!!! то от там тръгват :D .. но както колегата спомена, наистина нее за подценяване факта че живота им е въпрос на късмет !( .. Чак Кандилници .... )

Разбира-се , Осрам е наистина по-добрият избор :good: иначе , вариянти мноооого !!!! .... то има крушки , който излизат дори по-скъпи от системата ! въпрос на избор ! :drinks: Аз лично , не съм си сложил Ксенон ( при положение че познавам 50% от вносителите му в БГ ) .. нека кажем , че си ми харесва как си светят оригиналните крушки ;)

http://www.autoe-xtras.com/popup2.php?id=474

Редактирано от Pilet000
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На друга кола съм слагал сини крушки и мога да ти кажа, че в дъжд, или само да е валяло, си като слепец - нищо не се вижда. Бяха същите ватове, но обикновените жълтички светят отлично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На друга кола съм слагал сини крушки и мога да ти кажа, че в дъжд, или само да е валяло, си като слепец - нищо не се вижда. Бяха същите ватове, но обикновените жълтички светят отлично.

:good: .. може би , точно поради тази причина не съм си сменил обикновените бели крушчиции на колицата ! .... определено иначе изглежда по-дробре .. ЗМЕЙ !!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих на дългите от въпросните илиянски сини крушки(100 ватови) - светят доста силно и също като ксенона (5000К)! При условие че се пускат сравнително рядко, мисля че ще изкарат много време, пък ако не изкарат - струват само 4,50лв... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само че леко със 100вата крушки и оригиналната инсталация .. да не стопи някоя изолация ... ако ще се слагат 100вата трябва да се преокабели от релето до крушките с поне 1.5мм2 до крушка... оригиналната мисля че беше 0.85 и има вероятност да загрява при по-продължително светене .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е това, ама нямаше 55-ватови. :icon_blush: Така или иначе не ми се налага да карам на дълги за повече от минута...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...