Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Най-много, Милене, ми хареса следното ти изказване:

"Колкото повече върви - толкова по-малко харчи !" :icon_n_king:

................

А с км в града внимавай... Нали :mitsu-smiley:феновете трябва да дават пример на останалите участници в движението по пътищата...

 

 

Ми така де....колкото повече върви толкова по малко гори, така е при ГДИ-тата.....Иначе за града в момента не съм примерен.....возя си се на Алфата (1.4 Боксер).......Митсуто е в бокса.....дойде му времето и на него......то Вальо за твойта кола свалих части, после за на колегата DELL от Варна и за него свалих части.....то по мойта кола не остана нищо здраво...... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

На магистралата съм я правил 4,9л/100 (точно за този маршрут) и то със скорост 100-110км/час , като на 3 момента се изкушавах да наказвам разни баровци и карах със 180! После ме бе много яд , понеже си развалих опита :(

 

 

Ей това е вече друго нещо.....При тази скорост, съм съгласен че ще ти даде разход около 5/100.........И не се сърди толкова колега Нинов......Върни се на предишният си пост, и виж сам че тези данни които даваш сега, там липсват.........За това казвам че като се пише, трябва да се дават точни данни, защото иначе е подвеждащо........ :icon_thumbup:

 

Не ,че искам да се заяждам , но още тук (много по-напред с изказването си) мисля , че съм бил ясен и коректен!

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо останах с впечатлението, че от поста ми се появи вълна от недоверие... :icon_hmm: ...ако имаше някакъв вариант да съм сгрешил....ама - тц ....от пълно - до пълно.....по километраж - 220 км (от Русе до Търново са си 107).....гумите са ми на нормален размер ( 185/65/14).....ами напълних докато ми изключи пистолета.....върнах се....отидох ...и докато изключи пак.....220 км - 11.00 литра ?!?

единственото което може да е повлияло...ама не ми се вярва....е че в резервоара имаше около 35 литра от тоя безин....96....дето го рекламират на петрол.....може ли да е чак пък толкова хубав.....

...иначе и аз не съм от "рибарите"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е от твоя пост колега Станислав Иванов , понеже аз , както и много други мислим ,че това е реално за тези двигатели!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е от твоя пост колега Станислав Иванов , понеже аз , както и много други мислим ,че това е реално за тези двигатели!

:yes3: а аз се притесних....а и не карам GDI ....моята е 1.6....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо останах с впечатлението, че от поста ми се появи вълна от недоверие... :icon_hmm: ...ако имаше някакъв вариант да съм згрешил....ама - тц ....от пълно - до пълно.....по километраж - 220 км (от Русе до Търново са си 107).....гумите са ми на нормален размер ( 185/65/14).....ами напъних докато ми изключи пистолета.....върнах се....отидох ...и докато изключи пак.....220 км - 11.00 литра ?!?

единственото което може да е повлияло...ама не ми се вярва....е че в резервоара имаше около 35 литра от тоя безин....96....дето го рекламират на петрол.....може ли да е чак пък толкова хубав.....

...иначе и аз не съм от "рибарите"

Благородно ти завиждам.Как ги правите тия фокуси не знам. Аз както и да карам под 7.5/100 извънградско не мога да я смъкна :icon_crying: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абе то аз още не мога да го повярвам......ама съм страшно доволен.....никаква газ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абе то аз още не мога да го повярвам......ама съм страшно доволен.....никаква газ...

:icon_bye: .......Специален поздрав.........http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6690.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_bye: .......Специален поздрав.........http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6690.html

...какво трябва да означава това ?! моята не е 103 к.с. а 90...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_bye: .......Специален поздрав.........http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6690.html

Маринчоооо, я виж тук: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6682.html

Хората дават за моята колица 5.2 за шосе, пък аз под 5.4 не съм я свалял :icon_crybaby:

И то през цялото време си виках: - Карай прилично, спазвай знаците, пусни газта, а сега пусни и заз-ката...

..........................

А вчера достигнах и до постижението 3/100 :)

Ма жената беше нещо недоволна...

Щото съотношението беше:

Аз 100 кила, на 3 кила вино... :D

...........................

И Марине, да дойдеш на Пампорово, че нещо ми се е препило с теб "мерло"... :icon_drunk:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...какво трябва да означава това ?! моята не е 103 к.с. а 90...
Още по зле тогава колега......Ето го официалният разход на твоята........И не се сърди, не съм го измислил аз, а тези дето са произвели колата, и то при продължителни тестове......http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6688.html.......Другият път като зареждаш, гледай дали площадката на бензиностанцията няма някакъв наклон.......Тогава се получават такива разлики........ :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не би ли трябвало и да има наклон той да не е от значение при условие че и двата пъти съм заредил на една и съща бензиностанция ?...налкона си е все един... ?!?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се намеся и аз с пресен пример от вчера.Варна-Силистра 130км.,5,5л. като се има предвид,че1,5км. във Варна бе изминат за 20 мин. Останалото при скорост 100-110км/ч.Сс-Вн 5,3л. със същата скорост.Градско нямам точни данни понеже през седмицата карам служената, каризмата само през уикенда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да заключа темата...

Щото Маринчо не сака да пие мерло с мен... :bang:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееееееее...не така де.....кой се дърпа от мерло.....айде каренцата от мене....пък и тук по-големия разход е за хвалене.... :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да заключа темата...

Щото Маринчо не сака да пие мерло с мен... :bang:

Кво мерло бре ???Нали знаеш че пием само Мавруд....... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кво мерло бре ???Нали знаеш че пием само Мавруд....... :lol:

Колега, глезиш се.. :wine:

Ми нали трябва да разнообразяваме менюто.

То оно и мерлото си влазя добре... :icon_n_teehee: :icon_n_teehee: :icon_n_teehee:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Да взема и аз пак да се включа в темата. Вчера се върнах от Пазарджик, т.е. маршрута ми беше Смолян - Пл околовръстното - Пазарджик - Паталеница - Пазарджик - Пловдив - Смолян.

Среден разход по компа - 7,9л./100км. Постиженията под 6л./100км. за мен са резултат единствено от каране със скорост до 100км./час и повечко наклон. А GDI-то не е и двигател, който да се кара кротко. Просто удоволствието от kickdown-а на автоматика, изстрелването и рева на двигателя е неописуемо.

На равното, със скорост 100км.час компа показа 5,9- 6,0л./моментен. Е, аз съм и с автоматик все пак, но 100% надвиши ли се скоростта над 120 разхода се променя коренно.

Много ми се искаше тук да видя за сравнения разход на GDI с автоматична скоростна, но май засега аз съм единствения дето има такава в тази тема. Все пак от сравнения може да се установи има ли му аджеба нещо на разхода или не.

И като финал - нема значение колко харчи колата, важното е каква пара влиза у джоба. Тогава и 20/100 да харчи е все тая. Кефа няма цена, нали?

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сведение на равно със скорост 100км/ч,моментен разход на компа 4,4л. с ръчни скорости.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е пробвал сандански мискет? Аз съм му фен на него, разхода е две чашки и губиш поглед. :D :D :D

Да не спамя темата, ама и по темата от юли месец в края съм го занулил средния разход и в момента е 7,7л/100км. Минал съм около 5000 км. градско, извънградско, баирско (черен път), напълно ме устройва.

 

п.п. И керацуда обичам, ама истинска от лозята около Кресна, не тая в магазина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още по зле тогава колега......Ето го официалният разход на твоята........И не се сърди, не съм го измислил аз, а тези дето са произвели колата, и то при продължителни тестове.....

Много се доверяваш на този сайт, а аз съм намирал много неточности. Това не е официален сайт, а сбирщина на информация кое от където изпаднало и нагодено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам лични наблюдения над GDI-ките, но при високо натоварване на мотора, респективно висока скорост,

сместта не е ултра бедна като при ниски натоварвания и ефекта от директното впръскване надали е толкова голям :)

Разход 8.5/ 100 при 200 км/ч ми се струва малко нереален, това си е сериозна скорост за 1.8 мотор 125 конски сили :huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сместа не е ултра бедна и никой не го е казал, но все пак е по бедна от на нормален двигател. Ефекта от директното впръскване не е само в разхода, а предимството му е в перфектния баланс на двигателя при всякакви натоварвания. И в крайна сметка скорост от 200км е абсолютно достижима ...... дори и за Голф 1.8 моно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много се доверяваш на този сайт, а аз съм намирал много неточности. Това не е официален сайт, а сбирщина на информация кое от където изпаднало и нагодено.
Прав си Божо.....Много неточности има...... Последният път като се возихме 4-човека в Каризма GDI,от Пловдив до София и обратно, със скорост 130-140 км/ч..-даваше разход 7.8- 8.2......А в сайта пише че трябва да гори много по-малко.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...