Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Ми като няма друго има OMV. В Shell ли да ходя или в Lukoil ?

 

Ний тук в Казанлък, да не сме вчерашни - банички не ядем: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=126326 :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Ще взема пак да се върна на ОМВ-то.....че с тоя ЛУКОИЛ няколко месеца ми дава 13-14 градско(повече от двойно на извънградското)......възмутен съм ....бива ли такава разлика :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , аз реших да пробвам с бензин А95+ на Еко-то и съм много доволен - не знам дали ме се струва , но почна да върви повече Каризмата...Разхода ми е същия- към 10,5 - 11л градско (в София)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема пак да се върна на ОМВ-то.....че с тоя ЛУКОИЛ няколко месеца ми дава 13-14 градско(повече от двойно на извънградското)......възмутен съм ....бива ли такава разлика :icon_crying:

Наистина на Лукойл стана много зле. С тия отстъпки ,които направиха развалиха бензина. Препоръчвам ти да пробваш на ЕКО, ще усетиш разлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , аз реших да пробвам с бензин А95+ на Еко-то и съм много доволен - не знам дали ме се струва , но почна да върви повече Каризмата...Разхода ми е същия- към 10,5 - 11л градско (в София)

Иво, а ако пробваш и 100-те октана на ЕКО ще ти хареса още повече как върви. Разликата в цената за литър се избива с разхода. Излиза същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светла, какво да правим тези, които сме доволни както от разхода, така и от вървежа :bang:

Освен да сипем малко от прехваления елексир, но после може да се наблюдават странични явления и прояви на пътно хулиганство, което противоречи на принципите на клуба и т.н

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен да сипем малко от прехваления елексир, но после може да се наблюдават странични явления и прояви на пътно хулиганство, което противоречи на принципите на клуба и т.н

 

Не но, особено при GDI, е от голямо значение, каквъв бензин сипваш, не само за разхода;

Важното е да се сипва EURO 5 бензин, този от Lukoil, както и от повечето малки бензиностанции, трудно ще покрие изискванията за 95, някои даже и за 92 няма да покрият, да не говорим че по малките бензиностанции често сипват и боклуци вътре;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Бензинджия" съм от лятото, като от край време категорично съм избягвал холандската мидена марка за нафта. Откровено, никога не съм зареждал кофти бензин от Лукойла (50%,10 %Петрол,40% ОМВ) евентуално и предполагаемо ми гори към 10 градско при 9 от ОМВ.

Не искам да правя реклама, но везните ще накланят в тяхна посока.

Преди това обаче по препоръка на колежката ще тествам самолета с 20-30 кила 100-так от ЕКО :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали не си сипвал нафта на някое GDI. Ако си сипвал, лично ще те намеря и ще те разстрелям.

Въпросната бензинджийка на лукойла в Чирпан я питам, има ли 98, щото не видях да е дадена цената, тя настоява за нафта :icon_censored: , вече хванала маркуча. Казвам и "Като питам за 98 т'ва нафта ли е ?" Изкара нещо от сорта "Аз съм длъжна..." и и казах да види големия надпис на капачката "GASOLINE 95+". После си взех касовата бележка. След като ми замръзна горивото в един от инжекторите лукойла влезна в черния списък...

 

P.S. На Shell-а само газта признавам, уникална е!

 

Въпрос: Има ли някаква разлика между бензините на Petrol и Lukoil ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново да споделя разхода на моята Каризма Gdi!

Засичането стана сега на път за срещата на Пампорово.В София нулирах броячите...до Пловдив се движех със 100км/час (постоянно) и даде разход 4.1/100. От там до Пампорово и горе бях на 5.5 л/100! След като се върнах отново в София , разхода си остана 5.5/100 (като този път се движих със 110-120км/час)

Супер доволен съм :)

П.С. ЗАБЕЛЕЖКА : Разхода е даден с двама човека+2 чанти и да се има предвид ,че навръщане има естествено към 70км спускане!

 

 

Колеги , аз реших да пробвам с бензин А95+ на Еко-то и съм много доволен - не знам дали ме се струва , но почна да върви повече Каризмата...Разхода ми е същия- към 10,5 - 11л градско (в София)
Колега ! Да идеш да ти оправят колата......Това не е нормално......Една кола, която на дълго гори 4.1(с 2-ма човека) а на градско почти тройно :shock: , нещо не е на ред... :icon_hmm: ....Аз последната бензинова кола , която съм имал (през далечната 93-та год.), беше Мицубиши Лансер 1.3 карбуратор 84 г.- и ми гореше 5.2 на дълго, и 8/100 градско(зимата повече от 9/100 -не съм успял да я докарам)...... За това мисля, че колата нещо не ти е на ред...... :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали не си сипвал нафта на някое GDI....

Въпрос: Има ли някаква разлика между бензините на Petrol и Lukoil ?

 

С "бензинджия" казвам, че досега бях карал само нафтови печки. Веднъж сипах някакъв биодизел първа генерация от Шел на един фиат и като затракаха едни клапани - ужас! Сега тва лято един приятел му дадох да помирише от ауспуха на любимото му коле - вика ега ти, мирише на пържено. Четох някъде, че по евронормите са длъжни да слагат 1.5% биодизел, ама Шел май слагат толкова нафта в биодизела... Били петролна компания - друг път!

 

Колкото до Петрол, най-голямата разлика е, че лятото ти дават малка кока-кола като сипеш 20 л гориво. Предполагам братушките като се видяха монополисти и след тези празници "кръстиха" горивата. Червената боя май им идва малко в повече:) Твърдя, че няма разлика в поведението с обикновен 95, може малко (+0.5) да вдига разхода сравнено с ОМВ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mario64 , нямам за цел да се заяждам , но определено на колата ми и няма нищо! Посочените стойности на извънградско са правени със много прецизно (бавно каране) с цел да видя до колко мога да смъкна разхода , а въпросните стойности за градско - са в момента при студено време(Декември,януари) и с доста ръчка (но не ми е за цел да се оправдавам)!

Благодаря ти все пак за съвета!

П.С. Усещам , че към моите постове в тази тема си по критичен , но в отговор ще кажа (както много пъти Мilen_z e казвал): който не вярва да се качва и да види!

П.С.С По празниците , когато си бях в Стара Загора (при доста по-нормално улично движение) , разхода ми е около 8л/100 ! Тука в София когато стоя по 5-6 пъти на един светофар , няма как да искам 8л!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mario64 , нямам за цел да се заяждам , но определено на колата ми и няма нищо!

 

П.С.С По празниците , когато си бях в Стара Загора (при доста по-нормално улично движение) , разхода ми е около 8л/100 ! Тука в София когато стоя по 5-6 пъти на един светофар , няма как да искам 8л!

Колега Нинов! ....Защо си мислиш, че аз имам цел да се заяждам ?....Просто ти давам съвет, да си направиш една диагностика.......Не е нормално, един съвременен автомобил(натъпкан с електроника, уж за по добра работа и икономичност), да дава такива разлики-дори и в София......Казваш че в СЗ, ти дава около 8л., ами това са си 3 л. отгоре......Не напразно ти дадох пример, с карбураторен автомобил.......Освен това, на празни обороти(по светофарите) автомобила не гори толкова много.......За това те съветвам: засечи си не-Софийското градско, и ако това около 8-се окаже 8.9 , мини през Милен-доволен ще останеш.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Нинов! ....Защо си мислиш, че аз имам цел да се заяждам ?....Просто ти давам съвет, да си направиш една диагностика.......Не е нормално, един съвременен автомобил(натъпкан с електроника, уж за по добра работа и икономичност), да дава такива разлики-дори и в София......Казваш че в СЗ, ти дава около 8л., ами това са си 3 л. отгоре......Не напразно ти дадох пример, с карбураторен автомобил.......Освен това, на празни обороти(по светофарите) автомобила не гори толкова много.......За това те съветвам: засечи си не-Софийското градско, и ако това около 8-се окаже 8.9 , мини през Милен-доволен ще останеш.....

Извинявам се че се намесвам във вашият диалог но май и аз съм за такъв вид диагностика....(от 5/100-извънградско....на 13-14/100 - градско) вярно е , че не правя никакви опити да съм икономичен, и колата се кара само студена (по 5-6 км. преход), ама си е много голяма разликата. "Лекуват" ли се такива проблеми в Пловдив ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега С. Иванов - намесата ви в нашя диалог бих казал ,че ми помага , за това ви благодаря! Според мен е нормално да дава такава разлика в разхода,при положение ,че не се стараем да сме икономични (а да летим със самолетите си),движението в големите градове е натоварено,прехода е на къси разстояния,студено е...! И други колеги са споделяли такъв разход ,но явно аз бях на мушка с ниските си извънградски разходи (но няма и как,все пак колата ми е на 78000км)

Уважавания колега (от другата страна на диалога) казва: "На празни обороти(по светофарите)автомобила не гори толкова много" ..Да , ама до като се добера на предна линия на светофара има по 20 мин само 1-ва,1-ва,1-ва.....n 1-ва

А проблемите в Пловдив се лекуват от Milen_z!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен малко трудно кола с такава кубатура и мощност градско да гори по-малко от 9л. Лично моята предишна кола/GDI-CARISMA/ градско ми гореше 10-12л., извънградско 5-7л според крачката разбира се. Но си беше и на доста хил.км. Няма какво да се чудим за разхода-все пак не са първа младост колите, а и качеството на горивата ни е под критика. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10-12л

 

Моята гори по-малко, дори и да запилявам по светофарите...

Според мен ако гори повече от 10-11 при джигитско каране (или в София), нещо със сигурност не е наред.

Аз повече от 9.4 не съм докарвал при разумно каране в града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори по-малко, дори и да запилявам по светофарите...

Според мен ако гори повече от 10-11 при джигитско каране (или в София), нещо със сигурност не е наред.

Аз повече от 9.4 не съм докарвал при разумно каране в града.

Колега ,противоречиш си... Сам го казваш: "Повече от 9,4 при разумно каране" (и предполагам ,че това е в Казанлък) За София ...и за това време 10-11 е нормално и то при преход ,както споменахме вече няколко пъти!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид в Габрово по баирите. По някои моментния разход държи към 27, налага се да спреш да изчакаш някой джигит, да не те отнесе и после пак да тръгнеш нагоре. В Казанлък и Стара Загора някъде най-много 8 и нещо...

П.С. Нищо не пречи да го гасиш като знаеш че ще чакаш много на някой светофар. GDI пали някъде за 0.6 сек (на теория), без допълнителен разход. В София ако е повече от 11 си смени свещите или не сипвай от разни измислени бензиностанции.

П.С.2 Все пак зависи и колко го настъпваш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения, Еко са май с най-читав 95 бензин, обикновено зареждаме от Петрол, но вчера се наложи да заредим в Еко и А 95 Н, като последната буква не знам какво точно значи, но определено сега се движи по-добре колицата. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения, Еко са май с най-читав 95 бензин, обикновено зареждаме от Петрол, но вчера се наложи да заредим в Еко и А 95 Н, като последната буква не знам какво точно значи, но определено сега се движи по-добре колицата. :rolleyes:

A- Бензин

95- Октаново число

H- Безоловен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес заредих от новия бензин :).

От този където 60 литра се събира в по-малък обем :icon_censored:

Отивам на бензиностанцията и викам: до горе!

Като по мои сметки трябва да има още минимум 5 литра , а пък и лампата на резервоара взе да светва от време на време.

Момчето налива , налива..... и аз гледам учудено, брояча подминава 55 литра , подминава 58 и накрая спря на 60 литра( + някакви ml ).

И той ми вика

- голям резервоар бе!

аз:

- да бе, ама като е само 60 литра , а имаше бензин още вътре :)

и той ме гледа учудено :)

Та така , за тази бензиностанция най- малко се съмнявах, тъй като познавам собственика, но ....

... Здраве да е :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих от новия бензин :).

От този където 60 литра се събира в по-малък обем :icon_censored:

.....

 

Дано само с количеството да са те метнали, че ако и на качество не бива - още по зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...