Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Ремонт на захабен кожен волан


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Това което ще прочетете в никакъв случай не е реклама на продукт, а по скоро съвет към всички с този проблем. Много често вече виждам нашите любими галанти с похабени кожени волани, които стоят грозно и се чудя защо никой не си прави труда да ги реставрира? Реших да споделя с вас едно буквално нереално евтино решение с уникален резултат на нашия проблем. Малко снимков материал ще покаже за какво говоря.

 

Преди:

http://www.mediafire.com/convkey/9bf3/c9131g3duxn8jxifg.jpg

 

След:

http://www.mediafire.com/convkey/fb46/lxm1dx2bx3pvm36fg.jpg

http://www.mediafire.com/convkey/7575/sb17p3er8ejtnvifg.jpg

 

А сега ще ми повярвате ли ако ви кажа, че цялата интервенция ми струва точно 3лв? В Метро, има един магически продукт за кожа, който върши чудеса. Става въпрос за:

 

115mqwtms2fffuh6g.jpg

 

процедурата беше следната, хванах една финна шкурка, изчистих това което беше останало от старата кожа (без да се старая много) колкото да направя повърхноста леко грапава, и след това с няколко нанасяния на продукта, получих резултата. След всяко нанасяне изчаквах около 5-10 мин да изсъхне, и после пак. Така около 5-6 пъти. Използвах и сешоар за да съхне по-бързо.

 

Боядисах волана края на Декември, все още нямам никакво изтъркване, боята не мърда и не цапа, а волана стои все така готин. :icon_rock: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

 

Дано съм бил полезен на някой. :rulez:

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ще ми е много полезен съвета, че волана ми е захабен много малко и не си струва да го свалям за претапициране. Определено ще пробвам.

 

Тази тема е за местене в DIY-я :)

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер е. Нужно ли е демонтиране на волана?

 

Аз го демонтирах защото реално го сменях. Първия ми нямаше кожа и реших да закупя кожен но захабен, и да го реставрирам. Реално демонтажа не е нужен.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добре, същата процедура ми струваше 60 кинта в автоинтериор.бг. Дали това нещо става за кожен салон? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз не че съм песимист, ама дай да видим лятото, с потни/мокри ръце как ще е. :)

 

Как да е-боята държи изпробвано и доказано 1год. и 6 мес.-пот ,жега и мръсни ръце .

ПП.Боята бе същата марка ,но за кожени изделия или същата не помня вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има колеги от други форуми които карат така повече от година. А и дори да се захаби малко, минавате още една ръка точно за 3 мин. и волана е като нов. Боята държи на жеги, пробвано е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледах как тапицера разбърква боя и още нещо :icon_hmm: на електронната везна и после пръска с пистолета,се питам аджеба,дали няма да има разлика с тая боя за 3 лева и кое ли ще е по-хубавото. За препаратите от Германия не говорим,там е ясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще има разлика, тая боя на тапицера реши да падне след 100км. Зависи и от тапицера де... в моя случай така стана. Все пак не мога да разбера, след като съм предоставил снимков матерял и доказателства от резултата след време и тестване хората пак не вярват. Удивително...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще има разлика, тая боя на тапицера реши да падне след 100км. Зависи и от тапицера де... в моя случай така стана. Все пак не мога да разбера, след като съм предоставил снимков матерял и доказателства от резултата след време и тестване хората пак не вярват. Удивително...

 

Не обърщай внимание, то си ни е в кръвта! :) Аз лично в Понеделник си взимам една боя от Метро, финни шкурки имам и го мятам. Я ми кажи колко едра шкурка си ползвал?

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да зависи от трапчинките. Колкото по-едри - толкова по-едра ще вземеш. Аз не бих ползвал по-едра от 400.

Вече ако се е накопал и "реже пръсти" при връщането си след излизане от паркинга, тогава по-едра от 400, но внимателно. Трябва да се тръкне леко и да се прецени колко отнема с 1 движение и какви деруги остава. Неправилен подход с едра създава куп работа после със ситната докато се подравни.

Искам да мацна топката на ск. лост заради поизбелялата кожа. Много удобно е да се подпирам на него и уж си казвам наум да не го правя ... Предполагам че ще се получи и на ръчната. При мен в предния край има малко започнало да се бели.

---------------------------------------------------------------------------------

 

Давам идея за друга тема в тази раздел - как се заличават драскотините по пластмасата. Например по кора на врата (ритане с върха на обувка при слизане), облегалката откъм задните пасажери, защитните кори на праговете при качване/слизане. Такива неща :-) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, същия препарат ползвах и за боядисване на пластмаси. Има същия ефект и върши идеална работа. Относно шкурката, колкото по финна толкова по добре. Не искаш да сваляш от кожата а само да я направиш грапава. Мен ми стигна едно листче 5х5см.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

...

Давам идея за друга тема в тази раздел - как се заличават драскотините по пластмасата. Например по кора на врата (ритане с върха на обувка при слизане), облегалката откъм задните пасажери, защитните кори на праговете при качване/слизане. Такива неща :-) .

Имаш ли отговор за споделяне или търсиш такъв? Аз съм от търсещите :drinks:

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от търсещите, колега. Всеки месец виждам нови драскотини, вкл. и по лаковото покритие. Редовно слизащи от предна седалка пасажери жулват предната част на кората с върха на дясната обувка точно около говорителя. Ако бутна седалката назад ще се избегне това, но пък отзад става неизползваемо. Хич не обичат да им се правят забележки и предупреждения... А други правят голямо сЕданье - хвърля се с г*за не седалката, удря гръб в облегалката и от полученият откат се намества. Затова сигурно ми играе облегалката. Хем им прави впечатление че е чисто вътре и казват че все ми е чиста колата и пак не внимават.

Не знам откъде се вземат :unsure: . Може би някоя котка се е опитвала да се катери и се е свлекла с впити нокти. Една моя котка пред мен скочи върху предницата на мотора в опит да си изкачи по него. Ни е да я наказвам, ни ще разбере като я овикам... а деругите си остават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от търсещите, колега. Всеки месец виждам нови драскотини, вкл. и по лаковото покритие. Редовно слизащи от предна седалка пасажери жулват предната част на кората с върха на дясната обувка точно около говорителя. Ако бутна седалката назад ще се избегне това, но пък отзад става неизползваемо. Хич не обичат да им се правят забележки и предупреждения... А други правят голямо сЕданье - хвърля се с г*за не седалката, удря гръб в облегалката и от полученият откат се намества. Затова сигурно ми играе облегалката. Хем им прави впечатление че е чисто вътре и казват че все ми е чиста колата и пак не внимават.

Не знам откъде се вземат :unsure: . Може би някоя котка се е опитвала да се катери и се е свлекла с впити нокти. Една моя котка пред мен скочи върху предницата на мотора в опит да си изкачи по него. Ни е да я наказвам, ни ще разбере като я овикам... а деругите си остават.

 

Ма ти нямаш в джобовете на предните седалки калцуни, които пасажерите ти да обуват, преди да влязат?:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, същия препарат ползвах и за боядисване на пластмаси. Има същия ефект и върши идеална работа. Относно шкурката, колкото по финна толкова по добре. Не искаш да сваляш от кожата а само да я направиш грапава. Мен ми стигна едно листче 5х5см.

 

Рафаело,чудех се дали мога да боядисам волана сьс светло кафява боя,а само еърбега да остане черен,дали ще 'хване' върху черната кожа ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ще хване ама такива цветови разлики... не мога да си ги представя.

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Admin

Хора, само не разбрах за деругите по пластмасите кой препарат се ползва?

 

Няма такъв препарат.

Реновиране от фирми занимаващи се с авто интериор. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Благодаря много за полезната тема! Аз също ще пробвам и ще споделя впечатления... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Три седммици след боядисването на волана и някои драскотини по пластмасовата кора на багажника, боята не е мръднала!

Благодарности на колегата за полезната тема. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...