Премини към съдържание

Този бензин ми идва в повече


Препоръчано мнение

Отдавна не съм карал кола с повечко мощност като галант V6 и не съм сигурен, но мисля че конете са си тук. Карал съм доста коли около 100 коня и разликата с моята е голяма. Няма смисъл да го изпъвам извън града да видя ще се докопа ли до 200 за 4 км. права отсечка с вълни и трафик по нея. Тя ако се запъне на 180 явно нещо не е наред.

Не знам къде да я закарам за диагностика на датчиците. В града няма къде, в Б. Слатина също няма. В Плевен да знаете някое читаво местенце?

По-рано разходът в града е бил 12-14. Сега 17-20. Карам го по един и същ начин. Все едно шофирам пълен с пътници автобус - плавно ускорение, спиране, завиване, нито бавно, нито бързо.

И аз имам съмнения в една от "ламбдите". За катализатора нямам идея. Наближава 14 години и неизвестни километри. Тези 178048 км. по табло са някакви цифри, които не значат нищо. Ако е на 320 000 гаранция е заминал.

 

п.п. ако бях от столицата, да съм ти я докарал, Пламене :callgsm:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Питат те за кола с ръчни скорости, която се кара в Кнежа. Понякога не е зле да се чете какво е написано, преди обилно да словоизливаме митове и легенди :icon_thumbup:

За ръчка колегата Зекстер е казал вече нещата, няма нужда се повтаряме........ :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-рано разходът в града е бил 12-14. Сега 17-20. Карам го по един и същ начин. Все едно шофирам пълен с пътници автобус - плавно ускорение, спиране, завиване, нито бавно, нито бързо.

Ето за това говориме......имаш проблем колега.......а не митове и легенди както някои го изкарват ....... :icon_bye:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пробвай първо с метода пълен резервоар до горе и доливане на определен пробег. След това си анализирай как я караш градско, защото ако я караш недозагряла по 5 км. сутрин в едната посока и 5 км. вечер на обратно - разхода ти е напълно нормален даже според мен и добър. По притеснително е ако разхода ти е висок на извънградско - предполага се, че колата на такова каране е загряла добре. За сравнение - моята /тя е с типтроник/ съм я засичал на извънградско,абсолютно натоварена/може би и претоварена/, с постоянно работещ климатик и каране със средна скорост 130 /визирам пътя София - Бургас/ и разхода и беше около 8,5 л. Ако имаш проблем с някоя ламбда сонда би трябвало да ти свети чека - поне при мен беше така. Ако я караш с лош бензин също може да вдигне разхода.

 

Аз за себе си открих, че с 50 лв. зареждане изминавам почти едно и също/+;- 5 км./ разтояние и със 95 и със 100 октанов бензин. Успех и дано да си въобразяваш, че разхода ти е висок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Andy в кой гради за какви разстояния е това градско каране?

Питам защото за Пловдив .... преди 2 години живеех на 5км от работата ми и градско бензин даваше 12/100. Сега до работата ми е около 1.6км и разхода ми е 15/100 (следено за последните 4 месеца.. зима!). Почна ли да карам малко по-дълго из града на загряла кола или да мина по околовръстното за нещо по някаква причина разхода слиза на ~12.5/100... като не твърдя че съм икономичен шофьор. Стигал съм и по-големи разходи, които не ми се споменават, но си признавам, че е удряла в прекъсвача, а там вече наистина нивото на бензина спада видимо на уреда с няколко милиметра за секунди... и не се връща хаха :)

 

Имам и газ, но горните сметки са на бензин понеже последните няколко месеца (4) за каране на такива къси разстояния сметнах, че ще карам само на бензин ем да се порадва галанта малко .. пък и аз :)

Сметките с слагане на газ, както някой препоръчват не излизат, ако се кара на къси разстояния понеже няма за кога да прехвърли на другото гориво.

 

За извънградския разход "На дълго гълта от 8 нагоре, но предимно клони към десетачката." .. Ми моя последно съм го засичал преди 2 години и беше 9/100 бензин за Пловдив-Карлово-Пловдив като принципно терена си има баири. Не съм давал много газ но да кажем, че съм гледал да карам с около 100км/ч и съм изпреварвал.

 

Та идеята ми е, че разхода ти според мен е като на 90% от 2.5 галантите тук ... а кой какви звезди сваля си е друг въпрос :)

 

П.С. Когато приятелката ми е карала галанта дава по-малък разход.. как?.. не знам! Пробвал съм аз не става :(

 

Абре Заро, за 1,6 км. пък дай пешачката или с едно колело:icon_thumbup: То твоето съвсем на хвърляне на пари на вятъра прилича.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абре Заро, за 1,6 км. пък дай пешачката или с едно колело:icon_thumbup: То твоето съвсем на хвърляне на пари на вятъра прилича.

Хаха бе 1 път зимата се хванах пеша... ем снега се беше постопил...ама нещо ми дойде студено...пък и зоната е такава, че няма къде да вървиш.. тревичка вместо тротоари и се оглеждаш да не те опръскат колите :) ама за пролетта вече стягам колелото :) Само галанта да не ме чуе, че ще го изоставям за всекидневна употреба и да почне с магариите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаха бе 1 път зимата се хванах пеша... ем снега се беше постопил...ама нещо ми дойде студено...пък и зоната е такава, че няма къде да вървиш.. тревичка вместо тротоари и се оглеждаш да не те опръскат колите :) ама за пролетта вече стягам колелото :) Само галанта да не ме чуе, че ще го изоставям за всекидневна употреба и да почне с магариите :)

Tова практикувам от 2 лета аз. Истината е в колелото :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка кои са частите по двигателя, причинители на преразхода? Какъв е ремонта в цифри (:

От различно естество са, понякога - доста честичко и по няколко на куп........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно,как го докарвате този разход с 1-2 л.по-надолу от каталожните данни,при положение,че разхода на гориво по каталог си е доста занижен по принцип.(13.2-13.6 за Галант 2.5,градско каране)?

Дори не е нужно в случая да споменавам и качеството на горивата в България,което още повече влошава разхода и вървенето.

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно,как го докарвате този разход с 1-2 л.по-надолу от каталожните данни,при положение,че разхода на гориво по каталог си е доста занижен по принцип.(13.2-13.6 за Галант 2.5,градско каране)?

Дори не е нужно в случая да споменавам и качеството на горивата в България,което още повече влошава разхода и вървенето.

тук :icon_dance: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно,как го докарвате този разход с 1-2 л.по-надолу от каталожните данни,при положение,че разхода на гориво по каталог си е доста занижен по принцип.(13.2-13.6 за Галант 2.5,градско каране)?

 

Те тези дето ги пишат каталозите, нищо не разбират от Мицубиши ..;)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те тези дето ги пишат каталозите, нищо не разбират от Мицубиши ..;)

Не случайно съм пуснал линк към реално съществуващи данни от цяла Европа......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди висок ти е разхода,моя го пуснах вече в движение и тук по баирите го засичам....13/100 градско,като го 'изпьвам' често.Трябва ти 'майстор' да я погледне,не е нормално 17/100 да гори,на стария ми Галант беше 'заседнал' автоматичния смукач и тогава гореше 15-16/100,да не е и при тебе нещо такова.

Обачееее.......в неделя ходих с 2литрова туба от безалкохолно което с жената изпихме до обяд и много добре помня до кьде беше колата като ниво в бутилката......отивам да сложа 2литра бензин за резачката в сьщата туба и.......на колонката отчете 2 литра бензин,а в тубата поне '1 прьст' надоло като бензин,викам му на бензинджията.....кьде е останалото гориво, то с просто око се вижда че поне 100-200 грама е надоло бензина в тубата, :icon_censored: а тоя ме гледа и вика.....ми така е 'настроено'. :icon_doh: :icon_doh:

Та тия 7.5 литра за 20лева са само на хартия,цакат ни в количеството по бензиностанциите. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Високите обороти преди достигане на работната температура се поддържат от електрическото моторче, което движи дроселовата клапа. Когато не пипаш газта, то коли, то беси, при положение че жилото на газта не запецва някъде.

Едни казват така трябва да е, други - проблем. И аз бях ту така, ту иначе и затова се реших да пусна тема. Знаете колко често пускам някаква тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди висок ти е разхода,моя го пуснах вече в движение и тук по баирите го засичам....13/100 градско,като го 'изпьвам' често.Трябва ти 'майстор' да я погледне,не е нормално 17/100 да гори,на стария ми Галант беше 'заседнал' автоматичния смукач и тогава гореше 15-16/100,да не е и при тебе нещо такова.

Обачееее.......в неделя ходих с 2литрова туба от безалкохолно което с жената изпихме до обяд и много добре помня до кьде беше колата като ниво в бутилката......отивам да сложа 2литра бензин за резачката в сьщата туба и.......на колонката отчете 2 литра бензин,а в тубата поне '1 прьст' надоло като бензин,викам му на бензинджията.....кьде е останалото гориво, то с просто око се вижда че поне 100-200 грама е надоло бензина в тубата, :icon_censored: а тоя ме гледа и вика.....ми така е 'настроено'. :icon_doh: :icon_doh:

Та тия 7.5 литра за 20лева са само на хартия,цакат ни в количеството по бензиностанциите. :icon_censored:

Би ли споделил коя е тази бензиностанция да я подминаваме с 200км/ч. :drive: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди, глей ся, няма как, за да направиш генерални изводи, т.е., че ти се налага да сипеш пари по майстори, щото "уж" колата не е в ред, трябва да направиш максимално точно изследване на "проблема" :rulez:

 

1. Наливаш гориво до капачката, не докато откачи пищова на бензинджията, ами до гърловината.

2. Караш градско мин. 100км, ако направиш 200 още по - добре.

3. Отиваш и пак наливаш до гърловината.

4. Виждаш колко ти гори чисто градско.

5. Правиш си изводите и ги споделяш тук :rulez:

 

Вярвай ми, няма друг вариант за проверка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди, глей ся, няма как, за да направиш генерални изводи, т.е., че ти се налага да сипеш пари по майстори, щото "уж" колата не е в ред, трябва да направиш максимално точно изследване на "проблема" :rulez:

 

1. Наливаш гориво до капачката, не докато откачи пищова на бензинджията, ами до гърловината.

2. Караш градско мин. 100км, ако направиш 200 още по - добре.

3. Отиваш и пак наливаш до гърловината.

4. Виждаш колко ти гори чисто градско.

5. Правиш си изводите и ги споделяш тук :rulez:

 

Вярвай ми, няма друг вариант за проверка...

Мани ,току виж гърловината изгнила та беннза изтекъл....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....В града я карам до 2000 об/мин. или малко преди, или малко след тези обороти сменям на горна предавка. Четвърта няма къде да включа, или ако има, то е за няколко секунди...

Колеги, не е ли нормално една кола да харчи повече гориво, когато се кара на ниска предавка (1-2-3 скорост) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мани ,току виж гърловината изгнила та беннза изтекъл....... :D

За твое сведение нищо не е изгнило. Следващата ми кола няма да може да ръждясва.

 

Ръчкам и 4-та, но не може да се кара много, защото разстоянията не позволяват. Няколкостотин метра може да се минат с 1700 об с 50.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....В града я карам до 2000 об/мин. или малко преди, или малко след тези обороти сменям на горна предавка. Четвърта няма къде да включа, или ако има, то е за няколко секунди...

Колеги, не е ли нормално една кола да харчи повече гориво, когато се кара на ниска предавка (1-2-3 скорост) ?

 

Ако я кара само на тези предавки, значи е много икономична :icon_angel:

Би трябвало да му гори около и над 20/100

Да види предавателните числа и да си сметне на ІІ-ІІІ и V.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На миналото ми зареждане навъртях 260 км. комбинирано (градско и извънградско), даде ми разход 8.6 / 100 при препълнена кола (задните гуми се бяха скрили под калниците и набирането на 5та от 80км/ч беше бая зор). После заредих до горе, в момента е на втората чертичка и съм навъртял малко по-малко от 350км. при агресивно каране и ми излиза на около 13-13.5/100 разход само градско (ще мога да дам по-точни данни като я напълня до горе) и по принцип рядко ми дава над 12/100 разход градско при спокойно каране, не знам къде ги вадите тея 20/100 :icon_hmm:

 

П.С. Някой да не си помисли че се хваля (въпреки че си е бая доволен разход :icon_dance: ), но искам да кажа че описаните разходи далеч не са нормални и трябва да се види проблема от къде идва.

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

, не знам къде ги вадите тея 20/100 :icon_hmm:

 

П.С. Някой да не си помисли че се хваля (въпреки че си е бая доволен разход :icon_dance: ), но искам да кажа че описаните разходи далеч не са нормални и трябва да се види проблема от къде идва.

 

Бай Бабо, да не ме среща... :)

 

Някои мислят, че софийското градско е най-тежко.

Ела в малък град където най-дългата отсечка между две паления е 2300 метра, колата постоянно е студена и работи на 1000-1500 оборота /на смукач/, палиш и гасиш двайсетина пъти на ден /специалист съм по смяна четки на стартер/, караш най-много до ІІІ - та и тогава ще мерим. Бензина все едно изтича някъде през дупка в резервоара.

В София има светофари и задръствания, но разстоянията са дълги, колата е загряла и можеш да включиш V-та по булевардите,

минаваш по маршрута два пъти дневно.

П.П. Това дали колата е препълнена или е само с водача важеше за Жигулите с 60 коня двигател. При 100 и повече коня разликата е пренебрежимо малка, най-много половин литър и то ако имаш външен багажник.

Редактирано от Krasko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ела да видиш във Варна, как ще караш на 5-та...бабуна до бабуна, дупка до дупка, светофар до светофар... Аз като изляза от Варна, съм просто шокиран от разхода на колата си, не двойно ами тройно по нисък е ставал :D Питай Бачо Илия виждал ли е толкова легнали полицаи някога :D

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За твое сведение нищо не е изгнило. Следващата ми кола няма да може да ръждясва.

.........не се засягай, казах го в "нарицателния" смисъл........ :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...