Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

2007 Mitsubishi Outlander Review


Препоръчано мнение

66 990 лв. е цената на instyle+ където има включена и навигация и камера за задене ход! Реално цената на колата се вдигна с 2000лв. Боби си е поръчал тогава за 61 990лв. такива бяха цените за автосалона, сегашните коли идват със сензор за чистачките и преден-заден парктроник и за това са по-скъпи.

Колкото до двигател пежо най-скъпото оборудване с навигация ще бъде 69 990лв. за сравнение на Пежо колата струва 80 000лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 314
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ей приятелю - при тези цени, които ти обаждат 66 000 и нагоре, по-добре си вземи CR-V - тя поне е с истниски и як дизел, не с това менте от VW. Надявам се не обиждам никого, но с тези цени при този двигател и ниво на оборудване Outlander-a вече не е конкуретен сред останалите SUV. Че те тогава ще изкарат цена над 70 000 лв за Instyle+ с двигател на Пежо. БС започват да стават смешни :icon_censored:

Хайде до скоро и не робувайте на марка, ако това ви бърка в джоба. :icon_thumbup:

Каква CR-V ,та тя е толкова грозна и с всички екстри по -скъпа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Имам Outlander вече 7 месеца и съм навъртял 14 000 км.

Колата е добра по отношение на дизайн, вътрешен простор и екстри. Ще видим зимата колко е проходима???

 

Имам следните проблеми, които считам за значителни:

1. Появи се шум във вратите при движение с висока скорост. Вероятно влиза въздушна струя през уплътненията.

2. Таблото (всичко е от пластмаса) започна да поскърцва и потраква.

3. ГОЛЯМ проблем е че от 3000 км до сега постоянно ми се изключва системата ASC, която управлява ABS, ESP, тракшъна и т.н. ходих в сервиза на Балкан Стар и там не направиха нищо освен да изтрият съобщението от паметта на компютъра. Проблема е че като даде предупреждение за изключена ASC, трябва да спреш, да изключиш двигателя, да изчакаш известно време и тогава всичко се оправя (до следващия път). Тези дни ще ходя пак в сервиза и дано оправят този проблем, че напроаво сечувствам много прецакан с покупката.

4. По повод слабото потегляна под 2000 оборота 2-ра предавка проблема е в настроката на колата. Аз също го имах, но в сервиза бързо коригираха проблема софтуерно.

5. Въпреки 2000 хил.кубика и 140 коня двигателя е много муден особенно при изпреварване. Констатирах , че ускороява по-бързо, когато му е зададена някаква скорост с темпомата отколкото като натискам педала с крак въпреки че опира до ламарината.

6. Има и други дребни проблеми които мога да преглътна и ще спомена друг път.

МОЛЯ, АКО НЯКОЙ Е СЛАГАЛ ЧИП НА ДВИГАТЕЛЯ ДА СИ КАЖЕ МНЕНИЕТО ЗАЩОТО МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е СПАСЕНИЕТО ЗА УСКОРЕНИЕТО!!!

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!

За сведение ще Ви кажа че преди Outlander-а имах RAV-4 стария модел и го катах до 70000 км без никакви проблеми, от новия съм разочарован. В момента карам и OPEL ZAFIRA 1.9 150 hp, която върви уникално и надхвърли очакванията ми за OPEL.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

МОЛЯ, АКО НЯКОЙ Е СЛАГАЛ ЧИП НА ДВИГАТЕЛЯ ДА СИ КАЖЕ МНЕНИЕТО ЗАЩОТО МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е СПАСЕНИЕТО ЗА УСКОРЕНИЕТО!!!

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!

За сведение ще Ви кажа че преди Outlander-а имах RAV-4 стария модел и го катах до 70000 км без никакви проблеми, от новия съм разочарован. В момента карам и OPEL ZAFIRA 1.9 150 hp, която върви уникално и надхвърли очакванията ми за OPEL.

 

Не съм специалист по тунинг въпросите , но на един 2.0 TDi (ако си с VW мотора) , съвсем лесно могат да му се изстискат едни +30 к.с и доста сериозните +65 Nm (въртящ момент) , което е предостатъчно , а и цената е непретенциозна.

Колкото до Опела - напълно съм съгласен , карах една Астра 1.9 CDTi (150 hp) , а в момента карам най-новата Зафира с 1.8 16V (140 hp) и трябва да призная дизеловият мотор направо ме спечели по всички показатели, освен тишина в купето , но и бензиновия е доста шумен като го натискаш , та.....дизеловия определено е за предпочитане , ако и финансите го позволяват разбира се ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист по тунинг въпросите , но на един 2.0 TDi (ако си с VW мотора) , съвсем лесно могат да му се изстискат едни +30 к.с и доста сериозните +65 Nm (въртящ момент) , което е предостатъчно , а и цената е непретенциозна.

Колкото до Опела - напълно съм съгласен , карах една Астра 1.9 CDTi (150 hp) , а в момента карам най-новата Зафира с 1.8 16V (140 hp) и трябва да призная дизеловият мотор направо ме спечели по всички показатели, освен тишина в купето , но и бензиновия е доста шумен като го натискаш , та.....дизеловия определено е за предпочитане , ако и финансите го позволяват разбира се ;)

Въпроса е кой и къде ще го направи качествено???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже колата е гаранционна, чипа трябва да ти го сложат в Балкан Стар единственно.
Ако колата е гаранционна,дори и в Балкан Стар да му го сложат гаранцията отпада!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е гаранционна , май и БС ще откажат , но то не пречи да се пита, ако не е гаранционна - фирми за чип тунинг дал Господ. Не съм някакъв източник къде е най-тънко или най-качествено , но погледнах цената в Проспиид , не беше шокираща. Поинтересувай се :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешно Ви е инфото :) Балкан Стар предлагат собствен чип, със запазване на гаранцията!!! Вдига с 37 к.с. и с 55 Nm, от стандартния двигател. Цена около 2000лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешно Ви е инфото :) Балкан Стар предлагат собствен чип, със запазване на гаранцията!!! Вдига с 37 к.с. и с 55 Nm, от стандартния двигател. Цена около 2000лв.

Всичко е вярно с изключение на цената - тя е 3000 лв. Говорил съм с дилъра за Варна. Гаранцията остава и параметрите са горе долу посочените.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешно Ви е инфото :) Балкан Стар предлагат собствен чип, със запазване на гаранцията!!! Вдига с 37 к.с. и с 55 Nm, от стандартния двигател. Цена около 2000лв.

Ето го и отговора :) Мисля , че цената е нормална (още повече за БС), та ако на някой му е немощен дизела, да се мята натам. Сигурно имат оптимизиран софтуер за повечето дизелови мотори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Сравнявах на Пловдивския панаир 3-те модела Mitsubishi Outlander, Peugeot 4007 и Citroen C-Crosser. Ама те са напълно еднакви. Вътре е абсолютно същия, таблото е от същата материя, същите са уплътненията отдолу е същия само предницата е по различна като фарове и маска и съвсем леко отзад стоповете. И защо в крайна сметка франчулята искат за Пежото 41 000 EUR? Това са 12 хиляди лева отгоре?

А пък от Ситроен даже и не отвориха колата отвътре, за какво са я докарали тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до Опела - напълно съм съгласен , карах една Астра 1.9 CDTi (150 hp).... и трябва да призная дизеловият мотор направо ме спечели по всички показатели....дизеловия определено е за предпочитане

 

 

 

Колега ,

ти си карал Алфа Ромео в ламарина на Опел

Мотора и скоростите са на Алфа/Фиат и са най доброто в момента на паЗара

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Въпроса е кой и къде ще го направи качествено???

 

В БС - Сложиха ми го преди 2 седмици. Гаранцията си остава в сила. Цената е 2560 лв с ДДС

Нямам точна представа с колко точно вдига характеристиките на двигателя, но определено с него почва да прилича на автомобил. Досега съм карал само бензинови коли 150 - 170 НР. Преди чипа Outlandera ми влизаше в графа костенурки. Сега не бих казал, че отстъпва на 150НР бензин ...

 

НВ Вдига разхода с "малко повече" от цитирания от дилърите на БС 1 литър ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
В БС - Сложиха ми го преди 2 седмици. Гаранцията си остава в сила. Цената е 2560 лв с ДДС

Нямам точна представа с колко точно вдига характеристиките на двигателя, но определено с него почва да прилича на автомобил. Досега съм карал само бензинови коли 150 - 170 НР. Преди чипа Outlandera ми влизаше в графа костенурки. Сега не бих казал, че отстъпва на 150НР бензин ...

 

НВ Вдига разхода с "малко повече" от цитирания от дилърите на БС 1 литър ...

 

А колко време стоя колата в БС като ти слагаха чипа?

Има ли ги в наличност и трябва ли заявка?

По шумна ли стана колата при висока скорост и наистина ли се подобри осезаемо ускорението?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

post-1293-1196175608.jpg

 

Здравейте,

купих си Outlander през юни и веднага му сложих чип в Балкан Стар срещу 2900 лева(само така се запазва гаранцията). Вече съм навъртял близо 25000км. и смея да твърдя, че джипката се представя перфектно. Сега е 167 P.S. и 365 N.m. въртящ момент.Разхода се вдигна с около литър, но си струва. В момента ми гори средно 8,5-8,8/100км. смесен цикъл. Преди това карах Пасат 1.9TDI(130P.S.), който ми даваше среден разход 7,2-7.5/100км. Максималната скорост не мисля че се променила, но нямам база за толкова добро сравнение понеже навъртях, преди да сложа чипа, не повече от 1500 километра, но динамиката завидно се подобри. Смея да твърдя, че в момента динамичните му характеристики са по добри от гореупоменатия Пасат. Единствената забележка която имам до момента от колата е лекото поскърцване, което идва от таблото и то само при доста кофти пътни условия. Голям проблем бяха зимните гуми. Все още не се произвежда точния размер(225/55R18) и се наложи да му сложа(235/55R18). Нямъл съм други проблеми с колата(ако изобщо това с гумите може да се нарече проблем) и се надявам и за в бъдеще да нямам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-1293-1196175608.jpg

 

Здравейте,

купих си Outlander през юни и веднага му сложих чип в Балкан Стар срещу 2900 лева(само така се запазва гаранцията). Вече съм навъртял близо 25000км. и смея да твърдя, че джипката се представя перфектно. Сега е 167 P.S. и 365 N.m. въртящ момент.Разхода се вдигна с около литър, но си струва. В момента ми гори средно 8,5-8,8/100км. смесен цикъл. Преди това карах Пасат 1.9TDI(130P.S.), който ми даваше среден разход 7,2-7.5/100км. Максималната скорост не мисля че се променила, но нямам база за толкова добро сравнение понеже навъртях, преди да сложа чипа, не повече от 1500 километра, но динамиката завидно се подобри. Смея да твърдя, че в момента динамичните му характеристики са по добри от гореупоменатия Пасат. Единствената забележка която имам до момента от колата е лекото поскърцване, което идва от таблото и то само при доста кофти пътни условия. Голям проблем бяха зимните гуми. Все още не се произвежда точния размер(225/55R18) и се наложи да му сложа(235/55R18). Нямъл съм други проблеми с колата(ако изобщо това с гумите може да се нарече проблем) и се надявам и за в бъдеще да нямам.

Здравей колега,

откъде си закупи зимните гуми и на каква стойност.

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Няма ли го вече този новия Оtlander с 2.2L Diesel?

Казаха, че Ноември-Декември ще дойде????

От Балкан стар казаха, че може би към края на декември ще пристигнат. Автомобилите поръчани за ноември - с двигатели 2.0 - са пристигнали в България на 28.11.2007. А кога са ги получии собствениците незнам. Нека някой да каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчал съм преди 4 месеца с двигател 2.0 и още го чакам. БС само ме мотаят, закъснели митниците в турция - Стачкували, пътува за софия и т.н. Последно го чакам за дата 20,21.12.2007. Дали ще дойде не знам, но определено много съм разочарован от БС.

 

Редакция: пиши по-четливо и използвай препинателни знаци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчал съм преди 4 месеца с двигател 2.0 и още го чакам. БС само ме мотаят, закъснели митниците в турция - Стачкували, пътува за софия и т.н. Последно го чакам за дата 20,21.12.2007. Дали ще дойде не знам, но определено много съм разочарован от БС.

 

Редакция: пиши по-четливо и използвай препинателни знаци.

От Бургас или Варна си го поръчал? Ако е от Варна ще се опитам да ти съдействам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица говорих с моя човек от "Инвест моторс" и той ми ка за че има един или два свободни Аутлендъра, 2.0 дизел?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте всички.

Реших да ви пиша понеже в момента избирам джип, та имам няколко въпросчета. Почти съм убеден, че трябва да е Outlander-a. Много ми харесва дизайна му, интериора му и 2.2 франсето :icon_dance: Аз в момента карам Ситроен С4 1.6 HDi и съм изключително доволен от него. Понеже съм редовен посетител на Ситроен форума, от колегите виждам, че 2.2 HDi е доста доста сполучлив двигател. Затова и гледам само и единствено към него.

Виждам, че на някои собственици им поскърцва от таблото, но явно така ще караме новите коли...

 

Изчетох първите няколко страници, но не видях отговор на едно въпросче. А именно горе долу колко излиза поддръжката? Според мене е логично тя да се мени в зависимост от двигателя де, но все пак ако няма никой, който да кара 2.2 щ съм доволен да разбера колко излиза например една смяна на масла и филтри и на колко хиляди км. Един приятел кара старото Паджеро и сменя масло на 8 000 км - лятото му взеха 410 лева в Ратола :icon_doh: Така ли ще да е и тука?

 

Също не разбрах и какви скоростни кутии се предлагат и горе долу какви са им предавателните числа...? Лично аз направо си умирам от яд, че нямам шеста скорост на Ситроена. Няма да откажа роботизираната 6-степенна на PSA :)

 

И още нещо - ако го купя от чужбина дали тука ще ми приемат гаранцията? На началното ревю видях, че тестовият автомобил струва 30 000 долара, при базов модел от 25 000. Направих справка с Германия, но там цените са същите като в БГ.

 

И да попитам също и за обслужването - някои посетители нещо се мръщят, ама предполагам, че всичко е границите на допустимото! Минал съм през Юнитрейд-Х и Автомоторкорпорация и съм се убедил, че фирмените механици обикновено са доста зле, така че само нещо ужасно фрапиращо може да ме изненада.

 

Поздрави на всички за готиния форум дето сте си спретнали. Дай Боже и аз да се присъединя в близките месеци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...