Премини към съдържание

ENEOS за 6а13


GochoTomov

Препоръчано мнение

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колегата си каза, че е от Чирпан, там няма голям избор :good:

Ами колегата освен да направи една разходка събота или неделя до Пловдив/Стара Загора/Казанлък :icon_dance:

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в Косер го продават. Одеве си взех 10/40 синтетика, 4+1 литра + филтър (Filtron) за 80 и няколко.

 

Да попитам. Маслото, което се продава в Косер в Япония ли е произведено, или другаде. Някой питал ли е в магазина ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Четох, въртях бутилката всякак - никъде не пише къде е произведено. Достатъчно ми е че има надписи на японски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обади се в комисията за защита на потребителите. Длъжни са да поставят надписи на български и да е упомената страната производител, ако продукта е закупен от България. Опаковките могат да ги направят с надписи на японски навсякъде и да налеят каквото си поискат вътре по принцип. В Мазда форума имаше една доста обширна тема за Енеос-а с европейски произход, как си е съвсем нормално среднокачествено масло произведено и бутилирано в Европа, нямащо много общо с японското. На който му е интересно да я потърси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успях да намеря масло. Получих добра оферта от един колега във форума, но намерих още по-добра в нета. :mitsu-smiley: :)

Пускам линк: http://panaauto.net/bg/199-eneos-5w40.html

Поръчах 5 литра.

Благодаря на всички за помощта! :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска питах в единия Косер в Казанлък и за такова масло не бяха чували...

 

Някой купувал ли е от новия официален вносител?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E как да разбера дали има нещо общо с японския? До колкото знам, няма значение къде е произведено, маслото би трябвало да е едно и също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, аз вече го поръчах. Утре ще го сменя :)

Има ли ментета на ЕNEOS??

Редактирано от GochoTomov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги:) може ли да изкажете вашето мнение за това масло "ENEOS" има ли някакви модели на маслото? Колата е на 127000км 5W40 или 10W40? Благодаря предварително :) :mitsu-smiley:

ТОТАЛ 5/30 ИНЕО МЦ3 е маслото което ти трябва колега!!! Имам го в наличност внос от германия 18лв/л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Енеос няма нищо общо с японския. :icon_blush:

Вчера си купих Енеос 5W40. на бутилката пише енеос.еу, продавачът каза, че е внос от Белгия, където се бутилира. Къде е произведено не знае.

Във форума на Хонда мисля прочетох, че по данни на човек, които работи в омникар /официален вносител/, маслото било произвеждано в Холандия.

Надявам се поне донякъде да се доближава от японското, което Светльо ми даде и от което съм много доволен. :icon_rock:

Като го сменя, ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си купих Енеос 5W40. на бутилката пише енеос.еу, продавачът каза, че е внос от Белгия, където се бутилира. Къде е произведено не знае.

Във форума на Хонда мисля прочетох, че по данни на човек, които работи в омникар /официален вносител/, маслото било произвеждано в Холандия.

Надявам се поне донякъде да се доближава от японското, което Светльо ми даде и от което съм много доволен. :icon_rock:

Като го сменя, ще пиша.

 

Каквото и марка масло да слагате на 6А13, все тая - важното е да бъде 5W40. Само с този индекс повдигачите няма да ви тракат, разбира се ако такова масло е слагано от самото начало! На моя Галант му слагаха без да ме питат 5W30, 10W40 докъм 40 000км и тогава ги чух леко да потропват в ниските обороти, и на следващата смяна минах на... Шел 5W40 пълна синтетика, смени през 10к км. И така до края на експлоатацията (170 000км) повдигач не съм чул. Пълна тишина, с масло купено от кварталната бензиностанция, от много оплювана марка :) Което ме навежда на мисълта, че е напълно безсмислено да се слагат разни Енеос и пр. глупости - важното е маслото да е правилният тип за двигателя, и смяна навреме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и марка масло да слагате на 6А13, все тая - важното е да бъде 5W40. Само с този индекс повдигачите няма да ви тракат, разбира се ако такова масло е слагано от самото начало! На моя Галант му слагаха без да ме питат 5W30, 10W40 докъм 40 000км и тогава ги чух леко да потропват в ниските обороти, и на следващата смяна минах на... Шел 5W40 пълна синтетика, смени през 10к км. И така до края на експлоатацията (170 000км) повдигач не съм чул. Пълна тишина, с масло купено от кварталната бензиностанция, от много оплювана марка :) Което ме навежда на мисълта, че е напълно безсмислено да се слагат разни Енеос и пр. глупости - важното е маслото да е правилният тип за двигателя, и смяна навреме.

 

Той и ЕНЕОС-а не е с някакви извънземни спецификации,просто се продава заради марката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миро и аз щях да направя съпоставка с Мобил 1,защото смятам да карам с него вече (5W40). Много по-модерно масло е и с по-добри показатели от Енеоса и оригиналното на :mitsu-smiley: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста е по-назад от Японския продукт..... Просто тук се набляга на името. Марката е Японска, от там и връзката - на "Японски автомобил Японско масло", .......

Благодаря за коректния отговор. Вече си го купих, така че слагам. Следващия път ще питам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм доволен от Eneos 10W40 в тези туби, белгийско ли или не знам какво си. Преди него бях винаги с лики моли, смених го за проба и веднага останових повишен разход на гориво. Някъде м/у 0.5-1.0/100. И леко по-шумен двигател но това е субективно. За разхода съм сигурен обаче, изкарах 10000к с него и сега сложих Mitsubishi Diamond Protection 10W40. Веднага се усети в разхода. А винаги като заредя си записвам в сайта от подписа ми ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм доволен от Eneos 10W40 в тези туби, белгийско ли или не знам какво си. Преди него бях винаги с лики моли, смених го за проба и веднага останових повишен разход на гориво. Някъде м/у 0.5-1.0/100. И леко по-шумен двигател но това е субективно. За разхода съм сигурен обаче, изкарах 10000к с него и сега сложих Mitsubishi Diamond Protection 10W40. Веднага се усети в разхода. А винаги като заредя си записвам в сайта от подписа ми ;)

 

Mitsubishi Diamond Protection 10W40 - Произведено във фабрика на Mitsubishi в Холандия, и малко след това ........Made in Germani :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изчакайте още малко и ще имате истинско японско масло ЕНЕОС.......... :)

 

Малко,малко, колко ще е малко :icon_blush: ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко,малко, колко ще е малко :icon_blush: ?

.........еми няма да е много скоро , поради липса на $$$,които мога да вложа в материалния актив.......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...