Премини към съдържание

ENEOS за 6а13


GochoTomov

Препоръчано мнение

Здравейте колеги:) може ли да изкажете вашето мнение за това масло "ENEOS" има ли някакви модели на маслото? Колата е на 127000км 5W40 или 10W40? Благодаря предварително :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Много благодаря колеги :) а как да разбера дали колата ми е за 5W40 или 10W40? съжалявам за не компетентния въпрос? На 127500км е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз използвам Мицубиши масло за моя :mitsu-smiley: 10на40 и за мен това е масло. Взимам го от Ратола към 13-14 лева литъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги:) може ли да изкажете вашето мнение за това масло "ENEOS" има ли някакви модели на маслото? Колата е на 127000км 5W40 или 10W40? Благодаря предварително :) :mitsu-smiley:

 

Което и да е няма да сгрешиш стига маслото да е хубаво (да НЕ е някакво менте или рециклирано...). Карал съм и с двете никви грижи, но лично мнение сякаш с 5W по добре се държи особенно в тези студени дни, а пък е и синтетично... (да отбележа че съм с 4G63)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , съветвам те да си вземеш 5/40, няма да имаш никакви проблеми, ако не успееш да се свържеш с Светлъо, аз мога също да ти намеря, 0899446688!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ми аз нямам японски Енеос, свърши отдавна. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги! Значи следващото масло ще е това. Ако нещо не мога да го намеря ще се обърна отново към вас. Весело посрещане на новата година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги здравейте отново. Стана време за смяна на маслото ми ама не поради навъртяни км. а защото вече нямам да доливам... и бях се решил следващото масло да е Енеос 5W40. В момента съм с Repsol 5W40 и до колкото успях да засека колко ми гори масло за 1770км някаде около 200-250гр. Беше точно м/у двете чертички и падна до долната за тези км. Последно време и съня ми е труден заради тая кола и незнам какво да правя. А и повдигачите се обаждат когато двигателя работи на място. Приятели ми казват че всичко е от маслото и незнам дали да слагам 5w40 или 10w40 колата е на 130000км.(ако са реални) Моля за помощ :icon_crying:

Редактирано от GochoTomov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте отново. Стана време за смяна на маслото ми ама не поради навъртяни км. а защото вече нямам да доливам... и бях се решил следващото масло да е Енеос 5W40. В момента съм с Repsol 5W40 и до колкото успях да засека колко ми гори масло за 1770км някаде около 200-250гр. Беше точно м/у двете чертички и падна до долната за тези км. Последно време и съня ми е труден заради тая кола и незнам какво да правя. А и повдигачите се обаждат когато двигателя работи на място. Приятели ми казват че всичко е от маслото и незнам дали да слагам 5w40 или 10w40 колата е на 130000км.(ако са реални) Моля за помощ :icon_crying:

 

Здравей колега. Нищо притеснително няма от към разход на масло. Простата равносметка показва че за 10000 км пробег ще долееш 1л. Чудо голямо, напълно в границите на нормалното. Аз бих останал на SAE 5W40. :icon_n_king:

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Нищо притеснително няма от към разход на масло. Простата равносметка показва че за 10000 км пробег ще долееш 1л. Чудо голямо, напълно в границите на нормалното. Аз бих останал на SAE 5W40. :icon_n_king:

Поздрави

Колега ,понякога ти се чудя на акъла ............знаеш ли защо харчи маслото му,та даваш "чудни" съвети..........щото аз знам..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите таралясници и двата са с ЕНЕОС, едната 10в40, другата 5в40, никоя не го бута, ама сега да не ме питате коя работи по - добре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте отново. Стана време за смяна на маслото ми ама не поради навъртяни км. а защото вече нямам да доливам... и бях се решил следващото масло да е Енеос 5W40. В момента съм с Repsol 5W40 и до колкото успях да засека колко ми гори масло за 1770км някаде около 200-250гр. Беше точно м/у двете чертички и падна до долната за тези км. Последно време и съня ми е труден заради тая кола и незнам какво да правя. А и повдигачите се обаждат когато двигателя работи на място. Приятели ми казват че всичко е от маслото и незнам дали да слагам 5w40 или 10w40 колата е на 130000км.(ако са реални) Моля за помощ :icon_crying:

 

Ти си прецени с какво масло ще караш, аз лично съм с 5w40.

Обаче не е добре да го караш на миниума! И другия път като си купуваш масло вземи 5л. и го долей до чертичката на макс.

Огледай си гарнитурите и уплътнението на капачката за доливане, много често от там има течове и загуба на място, ако са ок то вероятно имаш за смяна гумички на клапаните.

А колкото до повдигачите има много изписано, щом от сега се чуват, много вероятно е колата да не е на тези км. или не е потдържана добре досега.

И по-спокойно всичко се прави :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Енеос 5w40 и съм много доволен, колата е на 120 000 км. /нереални/ и харчи от горната черта на "пръчката" до малко под средата за целия пробег.

Повдигачи не тракат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси а от каде мога да го купя този Eneos? Аз съм от Чирпан питах един сервиз тука и ми казаха че не са чували такова масло. А и предполагам цената му няма да е неземна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси а от каде мога да го купя този Eneos? Аз съм от Чирпан питах един сервиз тука и ми казаха че не са чували такова масло. А и предполагам цената му няма да е неземна...

 

Колега,в друга тема за маслата Енеос съм дал информация за представителя за България.Иначе маслото може да се намери на много места.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами дали мога да го поръчам от някаде по интернет? Защото маслото ми трябжа сега аз си взех филтри и ми остана само масло. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То май имаше само един магазин за авточасти и то забутан. Ти разни косове търсиш.

 

http://www.omnicar.bg/index.php?button_id=6

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То май имаше само един магазин за авточасти и то забутан. Ти разни косове търсиш.

 

http://www.omnicar.b...php?button_id=6

 

Е смятай - във Видин имаме, в Ст З нямате. Хванах се за главата!Косер магазини в България

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...