Премини към съдържание

НЕ! На високите цени на горивата!


Препоръчано мнение

Нещо не ми е ясно.

Гледам сайта на Лукойл с цените и ми прави впечетление, че цената на 1000 л. е паднала, но акциза си е същият - 710 лв., какъвто бе при по-високите цени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Нещо не ми е ясно.

Гледам сайта на Лукойл с цените и ми прави впечетление, че цената на 1000 л. е паднала, но акциза си е същият - 710 лв., какъвто бе при по-високите цени.

Акцизът ще си остане същият. Промяната в цената не идва от промяна в акцизната ставка, а от изменение на производствената цена. Какво те учудва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен а и според други колеги,проблема за високите цени на горивата се крие в нелоялната конкуренция.Каза го няколко пъти и министър Трайков тази сутрин в Тази сутрин:Интервю

Според мен не е нормално всички бензионстанции да продават горива на цени без разлика и 1 ст.(единствено Петрол продава по-скъпо от другите).

Еми не е възможно всички да имат едни и същи разходи и т.н.

Човека казва-има 200 вносителя,които би трябвало да внасят горива на цени по-ниски от тези на Лукойл(щом внасят,значи логично цената тук не ги устройва),но какво от това като продават на цени като на тези които купуват от Лукойл-картела е на лице и ето къде държавата трябва да се намеси безцеремонно,като не разпъва чадър над никой...Друг е въпроса дали ще го направи,защото всички до един са с двата крака в л....та...

Аз лично подкрепям протестта-бях пред Народното събрание.Направи ми лошо впечателние това че,само веднъж се скандира против монопола и картелите.Само веднъж,а това би трябвало да е главния лозунг в протестта.

Както по-рано в темата казах-картел има....и пак ще изляза на 27 точно против това...

 

П.П.

В САЩ (бил съм там 2005,06,07,08) на един булевард от двете му страни,имаше около 4 бензиностанции.И на 4-те цените на горивата бяха с разлика между 5-8 цента за един и същи бензин.

На едната си имаше магазинче с тоалетна и т.н,а на другата само 2 колонки под едно навесче-много ясно че в единия случай имаме повече разходи от другия-затова имаше 8 цента разлика в цените,като и двете си имаха клиентела...

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акцизът ще си остане същият. Промяната в цената не идва от промяна в акцизната ставка, а от изменение на производствената цена. Какво те учудва?

Мислех, че акциза е процент върху цената за 1000 литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че акциза е процент върху цената за 1000 литра.

Не, акзизът е фиксирана сума на 1000 литра. Това е за горивата.За цигарите например е комбинация от фиксирана сума за къс плюс процент от продажната цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПРОТЕСТ СРЕЩУ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА!!!От 4 април /понеделник/ до 10 април /неделя/, никой да не зарежда горива, на бензиностанции "Лукойл"! Разпространявайте това съобщение, по всички възможни начини!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно в това е проблема - монопола на Лукойл. А внос няма, защото държавата мачка всеки, който се опита да направи дъмпинг на Лукойл, това е положението. Ей на това се вика политически чадър!

 

Сещам се за една бензиностанцийка, която винаги продаваше с 5-6 ст. надолу. Е, най-демонстративно беше запечатана от НАП. Изводите си правете сами.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа.... всичко това е факт.... Чадърът над ЛУК е ясен за всички....

Доказателства - колкото иска човек. Затегнат режим на внос, митнически складове, какво ли не... Дали е така, обаче, за другите акцизни стоки? Защо не е? Защо се удари контрабандата само на горивата, а на цигари - процъфтява? Само цигарите ли са скъпи в тази държава, или бензинът е евтин? А защо всички останали енергоносители - ток, вода, природен газ - са под контрола на Държавната Комисия за Енергийно и Водно Регулиране, а цената на горивата - не е? Никой да не смее да ми отговаря, че Нефтохим е частен - и ТЕЦ-овете са частни, и ЕРП-тата са частни, Софийска вода е частна, само ЛУК не подлежи на контрол.....

щото те не продават енергийни носители, те не влияят на икономиката, даже дори продават газирана вода, може би, наливна, небутилирана, както и жълта лимонада.....

Като стана въпрос за бензиностанции в щатите - 2 колонки, без тоалетна. Ама то такива има множество и в Европа, виждал съм десетки (щото не съм се движил само по аутобаните, може би). Ама и това не е причина, в нашите бензиностанции стоките са с ок. 100% надценка, една бира там струва почти 2 лв.... И кафето е долу-горе тлкова... както и няма значение на каква бензиностанция да спреш - дали е със златно цукало, или е свръх мизерна и без кенеф - цената на горивата е една и съща.....

Никакво сипване на ЛУК повече.... И не си купувайте стоки от бензиностанциите, спрете в първото село, там колата и водата са същите, а са и двойно поевтини. Баре на някой сиромах да става оборот....

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ми харесвате момчета.. Аз също спирам да зареждам от Лукойл и ОМВ! Щом държавата играе хорото на Лукойл и мислят че могат да си оскъпяват горивото колкото си искат, нека си го държат това скъпо гориво.. когато никой него купува. Ние може да нямаме думата за цената, но имаме правото да зареждаме където си искаме. Нека сме сами шефове на себе си! :mitsu-smiley: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

;) Странно, как ще се придвижвате като не зареждате :) Искам да ви уведомя, поправете ме ако греша- всички зареждат от Лукойл в БГ- и OMW и Shell и ЕКО и т.н., само някои уж високооктанови горива са отвън ... Така че от коя бензиностанция ще се зарежда е все тая, искам още да ви кажа че в Гърция бензина е 1.598 до към 1.697 за литър 95, в Италия дизелът пък в момента е 1.55. Всички тези цени са в EUR. Много е странно още един неоспорим факт- когато имаше война в Ирак- бензина не бе толкова скъп колкото сега, когато барела е доста под нивата при войната в Ирак. Другото странно, което лично мен ме дразни зверски е странната схема на бензиностанциите- когато се обяви качване на горивото- как мигновенно се качва, въпреки остатъчните количества в резервоарите им. А когато пада се замотават с някой и друг ден докато свалят цените. На фона обаче на всичко заплатите са ни зверски ниски :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я, оказа се че аз без да знам съм протестирал и къртил монополиста Лукойл, наливайки някви петцифрени суми в австрийско гориво в последните 3 години :icon_thumbup:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

;) Странно, как ще се придвижвате като не зареждате :) Искам да ви уведомя, поправете ме ако греша- всички зареждат от Лукойл в БГ- и OMW и Shell и ЕКО и т.н., само някои уж високооктанови горива са отвън ... Така че от коя бензиностанция ще се зарежда е все тая....

Мисля(даже съм сигурен) че,само Ромпетрол не продават Лукойлски горива,а от тяхната рафинерия в Констанца,Румъния.

И между другото в Сливен там е единственото място където зареждам-горивата им са наистина по-добри от нашите.

Проблема при тях е в дистрибуторската мрежа-правят ги все на едни такива места-малко ми бягат от маршрута.Независимо на къде пътувам трябва да поотбия някой-друг километър ако държа да заредя на тяхна бензиностанция,но пък защо не-ще се кара с румънски бенц и нафта и това е...докато не се стрестнат малко наш'те хора тук-едва ли ще стане,но все пак-Ромпетрол-ей така,за мое успокоение.. :icon_thumbup:

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни ми се развали колата (светна една лампа с бензин-колонка),най-близко ми беше бензиностанция ЕКО след Пикадили-Практикер.Заредих за 20 лева (8 литра и нещо),занулих бояча и си заминах.Вчера на 54 километър след зареждането пак ми светна лампата.Е такова нещо не ми се беше случвало отдавна!!!След това заредих на Ром петрол до МОЛ-Варна и с 20 лв (пак 8 литра и нещо) си минах малко над 100 км.За съжаление няма да съм тук на 27 но пак ще протестирам!!!Вчера зъболекаря ми се оплака от горивата и каза, че тази година сменяли държавния горивен резерв, и затова бензина не бил много хубав по бензиностанциите.Има ли нещо такова?

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля(даже съм сигурен) че,само Ромпетрол не продават Лукойлски горива,а от тяхната рафинерия в Констанца,Румъния.

.............

 

Скоро бях на среща с представител на Ромпетрол (по повод един конкурс за интериорна единтичност на всичките им бензиностанции) и Да, техният бензин не е "Лукойлски", а както казваш колега - Румънски.

Малко допълнение - казаха ми, че продават гориво на Shell и на някои OMV. Голяма реклама ми направиха на техния А95 наречен "Efix", който бил на цената на нормалния А95, но съдържал добавки, подобряващи работата на инжекторите и т.н.

 

Лошото е, че наистина бензиностанциите им са на "майната си" , за това аз мисля да зареждам на Shell в подкрепа на Анти Лукойлската кампания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, ако знаете и други бензиностанции с чужд внос на горивата споделете ги, за да можем да ги обединим в един пост :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля(даже съм сигурен) че,само Ромпетрол не продават Лукойлски горива,а от тяхната рафинерия в Констанца,Румъния.

Точно така...Шел, ОМВ , Еко, Лукойл и т.н. са едни и същи горива с различни добавки. Засега Ромпетрол са с по-добро качество заради стандартите за износ, иначе горивата им на вътрешния пазар са като повечето наши. Просто изискванията при износ са по-високи, затова и качеството е по-добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги наближава неделя, когато ще се проведе 2-я протест, против високите цени на горивата.

Явно "уважавания" ни Бойко Борисов, никак не ни е взел на сериозно.. след като иска да замрази цените на горивата толкова високи.

На всичкото отгоре, тръгнал да учи хората как да садят картофи, за да не умират от глад. Според мен простотията на нашите любимци мина всякакви граници!

За това на 27.03.2011 аз ще изляза отново на протеста с останалите хора! Всеки който иска да подкрепи протеста в Пловдив, може да каже и да ходим заедно.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам кво сте се прехласнали по този ромпетрол, ама аз има едно страхотно изживяване на една тяхна бензиностанция - заредих бенз 95, а се оказа, че вмесно бенз пищовът плюел .. нафта. После си блъсках доста главата, докато разбера що така горката Лада се ебава и пуши кат' на тец-а кюнеца..

Ако бяха ми сипали нафта в GDI-to, щяхте да гледате по телевизията за взривена бензиностанция във Велико Търново.

 

Пък иначе съм доволен от бенза на Лукойл. Тея шелове-мелове хич не ги одобрявам. Ма да не изместваме темата, де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам кво сте се прехласнали по този ромпетрол, ама аз има едно страхотно изживяване на една тяхна бензиностанция - заредих бенз 95, а се оказа, че вмесно бенз пищовът плюел .. нафта. После си блъсках доста главата, докато разбера що така горката Лада се ебава и пуши кат' на тец-а кюнеца..

Ако бяха ми сипали нафта в GDI-to, щяхте да гледате по телевизията за взривена бензиностанция във Велико Търново.

 

Пък иначе съм доволен от бенза на Лукойл. Тея шелове-мелове хич не ги одобрявам. Ма да не изместваме темата, де.

 

 

Колега преди време (още докато имах Пежо 20о и пеш(206)) ми се е случвало да сипвам примерно за 20-30лв от Лукойл и да карам колата на ремонт (доста често я карах) и като седеше там по 3-4 дена и след като си я вземех се случваше следното нещо, карам си аз натискам по-рязко газта и колата се давеше все едно няма бензин, но стрелката на резервоара не е била под минимуна, разпитах тук там, и се оказа че това се случвало заради водата или там каквото слагат в бензина от Лукой, бензина се утаява и колата дърпаше от утайката и се давеше...

Редактирано от Mitko_90
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си сипах на ЕКО, 100 speed, на скромните 2.72лв и мога да кажа, че за 50лв минах същите километри каквито и с 95,за 50лв.Ще пробвам пак скоро.И ако е така ще си карам на 100 октана.Колата се държи по добре и мърка на котенце.С 98 на Лукойл нещата са на зле по зле и от нормалния 95 на Шел.А като цяло са за кофата всичките бендзиностанциии.Пълен кенеф.За цените да не говорим.

Редактирано от BATKO ROY
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре в 13:00 започва втората вълна на протестите срещу високите цени на горивата.

За тези които все още не са се запознали с плановете на действие нека погледнат тук: http://gorivo.net/gradove/

Срещу повечето активни градове има линк "ВИЖ" от там може да се запознаете подробно с плана на действие.

 

За колегите от Пловдив, аз 12:20 ще съм на паркинга на Метро, за да се съберем с познати и да ходим заедно на протеста. Ако има желаещи може да се присъединят, ще са добре дошли! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На фона обаче на всичко заплатите са ни зверски ниски :icon_crying:

Е те това е истината,окрихме топлата вода.........аз откога казвам че заплатите ни са ниски ,а не цените високи обаче някои хора не щат да вдянат това .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Цените на горивата са съвсем нормални в момента, в сравнение с Европа.

Проблема е безпределно малките заплати и пенсии.

Ами те като крадоха 20 правителства какво да има...

Другия проблем, е че България има почти нулева икономика.

Няма заводи, няма производство. Почти всичко съществува на принципа на препродаването.

Изобщо си нямам представа как функционира цялата държава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...